Jump to content
Prince of Andalus

Google Adsense

Recommended Posts

sori lah yek kalo banyak tanya..hehehehe

xpo..org yg berilmu adalah org yg banyak bertanya..sbb dia akan dapek banyak ilmu hehe..so, jadi pandai la nnt hehe tongue.gif

huhu..mr ombak terrer dlm bab cam gini..aku tabik spring kat ko laaa....

tapi mr.ombak bleh x ko translate 2 bahasa(bm ler, mempermuahkan aku memahaminya dgn lebih lanjut) kat laman web ko tu dan ko nyer adsense tips tu nampak cam berserabut jer(maksud aku mana satu episod 1, 2...sampai last..tension aku nak cari nyer....huhuhu).

pastu aku nak tanya ko nie...google adsense nie kalo aku tulis kat laman web aku dlm bm pun boleh ker...pastu dier bayar ko cam ne yek..adakah terus masuk kat bank ko...hehehehe

aku takderlah terror sangat...

cuma mana yang aku tau, aku bagitau..

pasal nak cari yang mana satu ko patut mula, senang jer...

kalau bagi sesaper yang pernah ada personel blog, lagi senang..

kena ingat, susunan posting ada formatnya...

posting yang paling latest akan diletakkan dihadapan sekali..jadi, maknanya kalau korang nak cari posting yang dah lepas-lepas, korang kenalah klik kat posting yang bawah sekali untuk patah balik ke posting yang aku buat sebelum-sebelumnya.... sampailah korang jumpa posting aku yang pertama ...

paling tak pun, korang gunalah archive aku, kan ker ada haribulan kat situ...? so, korang carilah berdasarkan haribulan yang lepas-lepas tu....

amacam...? boleh...?

pasal bahasa melayu tu, aku tak tau nak cakap macam mana la....sebab translation yang aku guna tu pun belum ada lagi untuk bahasa melayu...

alaaaa... korang jangan risau laaa.. cuba korang nengok english aku, kan ker broken english tuhhh...?????? sebab tulah lintang-pukang jugak kadang-kadang....wakakaka...

bukannya aku buat english yang susah-giler....

aku pun main bantai lebih kurang gak, janji kalau orang dapat dan faham apa mesej yang kita nak sampaikan, kira oraitlah tue....kalau aku susah sangat nak terangkan dalam english, aku akan pakai gambar sebagai langkah tambahan...

kena kreatif sketlah geng..!!

sebab perlu diingat, adsense pun ada syarat...(baca dalam Terms and Services)

--------> at least, blog/website/content kita mestilah 80% dalam English. sebab blog kita bukan dibaca oleh org malaysia jer, tapi, satu dunia..!!

macam mana plak satu dunia...?

yelah, skang nie kita nak banyak duit kan...?

sampai bila kita tak nak belajar english...??

ko cuba lah baca kisah aku yang "dungu" kat dalam blog aku tue, pastu tanya pada diri korang sendiri...."kalau dia boleh buat, kenapa aku takleh buat..?"

p/s: pasal duit yang dibayar pada ko, itu janganlah dipikirkan dulu... kalau ko dah buat step-by-step, duit itu akan datang.... kalau aku nak citerkan skang, duit tu sebenarnya adalah perkara yang ke-83.... jauuuuuh lagi beb...! sabar...pelan-pelan, jangan gelojoh...okey? wink.gif

*** lagi satu..... kalau korang nak dapatkan view yang baik, please guna Mozilla Firefox...! sebab aku tak guna Internet Explorer (IE). Pada aku IE makin teruklah...kejap blog aku senget ke sana, senget ke sini, tulisan aku tetiba besar, tetiba kecik... so, gunalah mozilla fiefox yea...! kalau tak, korang jugak yang akan pening...! (kat uk,us, australia, orang dah tak pakai IE lagi.....)

Edited by ombak

huhu....aku dah lama x masuk forum nih....x sangka lak ada org yg best cam ko nih ombak....aku akan ikuti crita ko dr satu masa ke semasa....tp kalau ko ade tips2 lain yg lg best utk dptkan duit....ko post la kat sini....kitorg mmg tgh tgg benda baru nih....tamak...tamak...

Korang penah denga program nih? Adsense Earning. Kalau tak pernah... ni la masenya untuk korang join... tapi program ni hanye untuk yg ade google adsense, yahoo ads & bidvertiser jek...

Program ni korang kene activate... kire macam surf la sebanyak 50 website... surf pun bukan sebarang surf... korang kene klik google ads atau yahoo ads atau bidvertiser ads kat website yg korang view... dah abis 50 website tu baru korang boleh promote web korang tu...

Benda ni tak langgar T.O.S Google... kire legal la... dia punya ratio 5:1 kire 5 website korang dapat 1 hit... 1 hit ni kire sekali jek la korang leh promote web korang... kene la surf banyak utk dapatkan hits yg lebih... ade gak lagi satu care utk korang dapatkan hits... carenya kat home ade satu menu Approve Sites... kat sini korang bulih dapat 4-5 hits sehari... keje korang ialah... korang kene approvekan website kat situ yg ade publish ke3 3 advetiser tadi tu...

So far baru 2 hari aku join... dah 12 kali org klik... hahaha... dapat la income dalam account aku... baru la meriah... para clickers pun datang dari satu dunia... bukan dari malaysia jek...

Kalau korang tak paham harap bagitau la... aku akan ajar mane yg aku tau...

nak join link ade kat signature aku... saper yg ade account google adsense jek tau... saper tak join mmg rugi la... ni la peluang korang nak dapat duit... jgn lupe join bawah aku... join jgn tak join

lupe nak letak bukti...

user posted image

jgn lupe join bawah aku... bile korang dah join baru senang kite bincang... carik strategi ke... planing aper yg patut... dsbnya...

link... kat signature... peace

Edited by angelus

bayaran dia pakai cheque hantar ke rumah korang... ambik mase 2 3 minggu la... kalau nak yg express dia gune... err FedEx... cepat ler... tapi dia charge US$25...

esok aku paste lagik screen shot acct aku... hehehe

alhamdullilah..dpt gak aku beberape ringgot smlm..jadilah..meh join reramai.. laugh.gif

err..angelus..ari2 nak kene surf ke? huh.gif

Edited by SleepSheep

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...