Jump to content
Epoy

Hardisk Aku Nak Lingkup?

Recommended Posts

OK! Aku ada beli hardisk baru. Seagate 160Gb seminggu yang lepas. Aku ada la install hddlife untuk monitor aku punya hdd temperature, performance dengan health status. Then, masa aku pasang mula mula dulu, dia punya performance dengan life 98%. OK! aku suka!. Then second time aku on pc aku lepas aku install hdd tu, performance drop jadi 60%. Sama jugak dengan health status = 60%. Then aku ingatkan benda tu biasa ja la.. until pagi ni, aku on pc aku to find out yang performance dengan health status teros jadik 0% sad.gif . Ape cer nih?

OK. Aku ingat memula program tu mengong. So aku uninstall then restart pc aku then install balik. Surprisingly, menda tuh tetap indicate yang aku punya hdd performance and health status still lagi 0%. OK aku tak puas hati. Aku cabut power hdd tu, aku sambung dengan power lain (power connector lain). Restart result sama. Aku cabut IDE cable tuka dengan lain. Restart result sama. Skang ni aku nak tau, adakah hdd aku memang betol betol nak mampus?

Kalau betol dia dah nazak, aku harap dia meninggal malam ni supaya esok dia boleh dikebumikan. Aku tak mau la dah nazak tapi jalan smooth ja lagi. Aku tak mau la dia mati bila warranty dah habis.

Erm satu lagi. Hdd tu tak bawak klua bunyi langsung. TAKDAK LANGSUNG. Chanteq ja bunyi dia *padahal takdak bunyi*.

Aku lupa pulak, masa aku beli hdd tu dulu, on the way back home, aku singgah la public loos. Aku nak kencing. Hdd tu aku letak dalam beg aku. then beg tu jatuh dalam lubang jamban. dah beg jatuh dalam lubang jamban, mesti la sekali dengan hdd tu kan? Tapi hdd tu tak dak la bunyi pon.

Kalau aku pegi esok hanta dekat kedai yang aku beli tu balik, agak agak dia mau accept tak kalau aku cakap hdd ni dah rosak padahal kalau dia on boleh jalan tanpa segan silu?

Sila jawab..

Terima kasih

user posted image

as i said earlier, cemana nak claim kalau dia test indicate menatang tu elok lagi. boleh jalan. takdak sangkut sangkut. aku dah check dah. takdak walau satu block pon yang kena bad sector. Aku dah chkdsk, still camtu jugak.

Kalau aku hanta pon, dia cakap elok cemana?

beter ko bawak ke kedai, claim warranty. kebiasaanya, kalao barang yg kita bli tu, rosak dlm jangkamasa 1 bulan, die akan trus tuka yg baru.. kalo dah lebey dr 1 bulan, tu yg kene tunggu tu, derang anta kilang balik.. dlm kes ko nie, cuba ko crita msalah ko kat pekedai, n bawak la konye installer tu, install kat pc tester.. n tunukkan kat die yg konye health status tu, 0%..

beter ko bawak ke kedai, claim warranty. kebiasaanya, kalao barang yg kita bli tu, rosak dlm jangkamasa 1 bulan, die akan trus tuka yg baru.. kalo dah lebey dr 1 bulan, tu yg kene tunggu tu, derang anta kilang balik.. dlm kes ko nie, cuba ko crita msalah ko kat pekedai, n bawak la konye installer tu, install kat pc tester.. n tunukkan kat die yg konye health status tu, 0%..

apsal lak sebulan?? dlm masa seminggu dr tarikh pembelian jer la geng laugh.gif

apsal lak sebulan?? dlm masa seminggu dr tarikh pembelian jer la geng laugh.gif

Betul kata gengstapo. Seminggu jer ko boleh claim tukar 1-1. Lebih kene antar RMA. rolleyes.gif .Camner lak hard disk tu leh jatuh Epoy? Kalau jatuh mmg kene tukar la nampaknya. Aku pakai WD pun mula2 tak puah hati pasal ader bunyi krek krek tapi sekejap jer. Tukar balik kat kedai dier kasi baru pastu still sama. Aku antar balik tapi kali ni dorg kater bunyi tu normal. Aku terus install cam biasa. Masuk software HDD Life tu dan result dier ok. laugh.gif

Ni result hard disk aku mlm ni.

user posted image

Cuma aku pelik kekadang tang health status tu 100% tapi mlm ni 78% jerk. laugh.gif

baru aku tau hdd aku panas...hahaha....aku tak jaga mcm mana pon...pakai mcm biasa je...kekadang main tutup camtue je pc...macam rushing nak gi kelas ke....aku tutup je suiz hahahhaa.....

tuela org cakap maxtor teruk kan?...tapi aku still lekat gak ngan maxtor sbb murah n tak penah ade issue ngan maxtor....yang tak tahan skrang maxtor 120gb..rm255 je...uwaaaa.....

honestly aku tak penah pakai hdd lain selain quantum series n maxtor....

Edited by athlonium

user posted image

aku nye maxtor sejuk sikit. tp pasal ape performance & health dia tak penuh?

hmmm...bleh caya sbb dia detect based on SMART features dlm hdd....

cuba test ngan speedfan plak:

aku nya still ok gak....

user posted image

Edited by athlonium

sad.gif Seminggu je ke? Jangan la macam ni.. Ni dah lebih seminggu dah ni. Dah lapan hari. Sedey la aku camni. Korang agak agak, kalo aku hanta RMA, bile baru boleh dapat? Dalam tu penoh anime. Penat aku donlod.. mane aku nak campak? Tapi kan.. kalau dah health dengan performance drop 0%, cemane menatang tu boleh jalan lagi? Pelek nih...

sad.gif Seminggu je ke? Jangan la macam ni.. Ni dah lebih seminggu dah ni. Dah lapan hari. Sedey la aku camni. Korang agak agak, kalo aku hanta RMA, bile baru boleh dapat? Dalam tu penoh anime. Penat aku donlod.. mane aku nak campak? Tapi kan.. kalau dah health dengan performance drop 0%, cemane menatang tu boleh jalan lagi? Pelek nih...

Ko pergi la antar cepat. Jangan tunggu lagi. Kang dorg tak kasi tukar sia-sia jer. Antar RMA bukan kejap. Paling cepat 2 minggu. dry.gif

Lain policy pulak.. *sigh*

Nak kena tidur dulu.. bangun pagi, then baru tengok kedai dia..

TIDOQ!!

Edited by Epoy

Dah dapat dah hdd baru. Tokey kedai tak banyak bunyik pon... ehehehheh

sigh.. untunglah.. cam di malaysia ni kekadang banyak gak kerenah birokrasinya... lucky u di US tak cenggitu dry.gif

Tak jugak la.. aku kene pegi sales office dia dulu. Dia buat few analysis kat hdd tu and then die cakap ada problem. Then aku mintak hdd baru, dia bagi je.. hhehehhe

Fuhh.. kira lagi banyak la tu compared dgn di Malaysia. Tempat lain aku tak tau, tp dekat area KL lowyat dan Mines dkt serdang tu, kena pandai cakap je.. takde la sampai test cenggitu.. bila dia dah convinced, baru dia kasi resit warranty, suruh claim dlm tempoh beberapa ketika.

Cam ko baru beli seminggu je dah rosak, pastu nak check lebih2 plak. cam di Mines, ko dapat warranty one-to-one dlm tempoh sebulan. meaning kalau rosak dlm tempoh sebulan diorang takkan cakap banyak dan terus tukar on the spot. Kira Malaysia ni lagi bagus la dari USA, kesian ko epoy laugh.gif

anyway, ingat. kalau ko balik Malaysia, jgn plak pegi cucuk PC ko di soket dinding rumah ko. sebab power specs taksama, ok wink.gif

Hang memang keji kan? Aku tau la.. pin dia mana ada sama. Hang nak kena nih.

Tapi memang dia test pon. Lama jugak aku tunggu. Ada la dalam setengah jam...

Hang memang keji kan? Aku tau la.. pin dia mana ada sama. Hang nak kena nih.

Tapi memang dia test pon. Lama jugak aku tunggu. Ada la dalam setengah jam...

what da....?? huh.gif