Jump to content
Sign in to follow this  
FrogStone

Ansuran Mudah..

Recommended Posts

a'kum.. nk tanya skit..

aku ade laaa baru bukak kedai jual pc.. sebulan lebih baru.. kedai kecik jer..

so.. semlm ader customer datang nak beli pc tapi dia nak wat ansuran mudah..

jadi benda nih aku tak pernah terfikir nak wat.. so.. melepas ler seorang customer..

tapi lepas tuh aku dah surf internet carik maklumat pasal ansuran mudah.. ade byk gak.. cuma aku nak tanya laa pada orang yg berpengalaman pasal benda2 nih..

yang mane satu ok..? yang mudah nak wat..? pastuh requirement dia ape..? tolong erk.. pastuh aku ade dgr lak pasal pekerja kerajaan leh beli komputer tanpa kuar duit..?? (member aku ckp) camner..? ansuran mudah gak ke..? AEON..? BSN..?

pastuh satu lg ader lak orang tanya aku kat Irc.. "ko amik baper % ngan org kerja kerajaan..?" aku skit pun tak paham soalan nih.. sad.gif aku ckp yg aku tak tahu.. dia kata aku kena tanya org yg tahu.. dia skit pun xnak tolong aku.. sedih aku.. sad.gif

so.. tologn erk.. sape2 yg arif pasal benda nih..

p/s : sijil kewangan tuh ntuk ape..? amik tender ngan kerajaan ker..?

hmmmm.... jangan jual secara ansuran.... bahaya..... pastu kalo nak supply ngan gomen, kompeni ko kena register dgn MOF (KK) kementerian kewangan.... pastu kena pandai main percent.. kalo bangunan tu ada 10 tingkat...satu tingkat 10% ....kena pandai mark up la.. heheheh....harap dpt membantu

Pada pengalaman aku lak kalau nak buat ansuran mudah ko tanyer custumer skim aper yang dia leh buat. untuk selamat ko jangan mudah terpecaya dengan manusia dalam dunia ni. macam aku.. kalau diaorang ada koperasi aku bagi diaorang satu sebut harga pc untuk mohon pinjaman komputer dan kalau koperasi tu luluskan aku akan bagi satu salinan invoice... selagi aku tak dapat chek dari koperasi aku takkan keluarkan pc. Kalau nak umur panjang dalam biz komp. pastikan semua urusan dengan pelanggan dalam bentuk CASH

emm.. aku ade jalan2 dekat kaw. kedai aku nih.. tgk ade satu kedai lektrik nih baru bukak.. aku tgk dia ader buat skim ansuran mudah AEON..

aku tak tahu sgt tapi tadi kawan aku ade dtg.. dia kata dia beli TV kedai tuh.. kira cam dia bayar bulan2 kat AEON.. tuh yg aku nk tahu tuh.. kalau leh wat camtuh bes skit.. aku leh laa wat promo kat mane2.. shopping complex ke..