Jump to content
TAD84

Spesifikasi Pc

Recommended Posts

Ambik jerk ABIT AN8 Fatality muahahaha... laugh.gif

Ambik jerk ABIT AN8 Fatality muahahaha... laugh.gif

FYI aku mmg dalam perancangan nak sambar fata1lity, tp maybe combo ngan clawhammer pr rating paling rendah je kot...tak de duit nak cekup pr rating tinggi tongue.gif

kenapa x ambik je amd DFI Lanparty Ultra D.. review majalah chip bulan 8 je dah kata dream machine.. mana la tau nak pakai platform PCI Ex.. kan Gc PCI e kan dah murah makin murah dari AGP... tambah kot-kot nak sambar Nvidia 7800GTX SLI lak.. pas tu kalau nak kalau tersambar duit lebih masa-masa depan ni boleh boleh la sambar AMDX2.. smile.gif update bios je.. Pentingkan Platform dulu.. yg lain-lain boleh upgrade nanti....

assalamualaikum...

hehe.. boleh join?

aku baru lagi dlm bab2 komputer ni

aku cadang nak pasang sendiri pc aku

aku tau la sikit2 camne nk pasang. cume aku nak cadangan korang pasal spesifikasi aku ni...

PROCESSOR PENTIUM 4 3.2GHZ

RAM- KINGSTON DDR2 512MB

MOTHERBOARD MSI MS7028 i915GNEO2PlatinumEdition

HARDDRIVE 7200RPM SATA160GB Western Digital

nvidia Geforce 6600GT 128MB DDR3 PCI-E

@

Sapphire ATI X700PRO 256MB DDR3 PCI- E

Ni spesifikasi aku..... kalau ok dan best perfomance aku nak angkut..

aku rasa macam ok je... tapi nak tanya pendapat korang dulu.... kalau korang rasa ade benda yang tak best, bagitau la & bagi suggestion korang sekali..

ade member aku suggest suruh pakai AMD.. aku pun rase macam nk pakai je tapi aku nak compare dulu..

ade bnda aku nak tanye lagi ni...

1. Utk GC, mane yang lebih efect performance dier.. bit, core atau clock?

2.ape beza raid,sata dan sata2?

3.sata2 boleh guna kat semua mobo ke?

4.ape beza ddr400 ngan ddr2?

5. kalau gc guna ddr3, sesuai ke utk mobo yang guna ddr2?

6.kalau pentium 4 3.2ghz compare ngan amd,amd mane yag setanding?

uiihhhh..

byk ko tanya..

aku pon tak pandai sgt bab menjawab soalan nii..

klu setakat nak kongsi idea boleh laa...

hahhahahhaah..

>>> kena pastikan mobo tu boleh support utk penggunaan teknologi sata tuu..

err...

biasanya mobo yang lama atau outdated tak dapat nak support sata niiee....

>> mmg berbeza laaaa...

ddr400 tu fsb dan ddr2 tu teknologi ...

betulkan klu rase tak betul.. tongue.gif

assalamualaikum...

hehe.. boleh join?

aku baru lagi dlm bab2 komputer ni

aku cadang nak pasang sendiri pc aku

aku tau la sikit2 camne nk pasang. cume aku nak cadangan korang pasal spesifikasi aku ni...

PROCESSOR PENTIUM 4 3.2GHZ

RAM- KINGSTON DDR2 512MB

MOTHERBOARD MSI MS7028 i915GNEO2PlatinumEdition

HARDDRIVE 7200RPM SATA160GB Western Digital

nvidia Geforce 6600GT 128MB DDR3 PCI-E

@

Sapphire ATI X700PRO 256MB DDR3 PCI- E

Ni spesifikasi  aku..... kalau ok dan best perfomance aku nak angkut..

aku rasa macam ok je... tapi nak tanya pendapat korang dulu.... kalau korang rasa ade benda yang tak best, bagitau la & bagi suggestion korang sekali..

ade member aku suggest suruh pakai AMD.. aku pun rase macam nk pakai je tapi aku nak compare dulu..

ade bnda aku nak tanye lagi ni...

1. Utk GC, mane yang lebih efect performance dier.. bit, core atau clock?

2.ape beza raid,sata dan sata2?

5. kalau gc guna ddr3, sesuai ke utk mobo yang guna ddr2?

6.kalau pentium 4 3.2ghz compare ngan amd,amd mane yag setanding?

first skali nak kena tau gak... pc yang ko buat nie utk apa? kebykan utk main games ke nak buat kejer? klu main games.. guna AMD cz amd teknolgi hypertransport biggrin.gif tapi klu xsilap aku... amd 64 venice skang dah byk ok dr pentium cz venice dah support teknologi 0.09nm (produce less heat & use low voltage) dan SSE3... sebelum nie pentium pegang teknologi SSE3 tapi skang amd pun dah ada..

jawapan ikut soalan

1. utk long term baik ko guna yang nvidia punya produk mcm 6600gt jgn guna ati punya chipset.. sbb nya motherboard yang ko nak guna tu klu tak silap aku chipset dia nvidia... so klu ko guna ati GC dia akan sbbkan xberapa stable... betulkan klu sesapa tau bab nie...

2. RAID ada 3 jenis raid 0, raid 1 dan raid 0+1... raid xbleh dibezakan ngn sata dan sata2... sbb mcm ko bezakan motor ngan rumah laa.. biggrin.gif sata transfer rate 150gbps

bg sata2 (baru punya) 300gbps

3. Sata2 hanya bleh guna kat motherboard yang spec dia support utk sata2 jek..

4. beza ddr400... yg nie tak berapa tau sgt... DDR400 first ddr... ddr400 support utk motherboard amd.. ddr2 support utk pentium punya motherboard.. beza dia lagi DDR400 low latency cth 2.5-3-3-7 bg ddr2 plak selalu 4 ke atas...

5. GC punya ddr3 tak bleh dibezakan ngan motherboard yang spec ddr2 coz 2 benda tu tak bersangkut langsung... DDR3 teknologi paling baru utk GC.. memang boleh guna kat mother ddr2 dan ddr...

6. dari pc aku yang lepas AMD Athlon XP (throughbred) 1.8GHz kalahkan Pentium 4 3.0GHz... bayangkan jek laa biggrin.gif

klu ada salah minta tunjuk ajar biggrin.gif

dengar kata mobo MSI tak bagus. Betul ke?

klu ko nak tau msi tu support sata2 ke tak gi website dia kat www.msi.com.tw

hmm... memang ada org cakap msi tak bagus... tapi pada aku, dia tak bagus utk overclockers jek.. klu ko nak pakai standard biasa jek no prob.. dan yang selalu aku perasan ramai yang guna PSU yang lemah yang kiranya cukup utk on jek.. pada aku PSU yang mahal bukan pada brand dier jek tapi pada kemampuan PSU nak bekalkan power ke mobo ngan stabil dan tahan lama... klu PSU cap biasa nie bleh tahan lama dah lama aku beli PSU RM40.. smile.gif

tgk penggunaan laa.. mcm ko nak pakai byk brg cth cdrom, cd-r/cdrw, dvd-rom, hard disk sampai 2, nak bekalkan power ke monitor lagi, processor nak elektrik jugak, ram ko pun nak elektrik gak, kipas casing pun amik power dr psu, kipas cpu lagi, vga card ko lagik... berapa lama sgt PSU ko nak tahan.. tul x?

apa pun monitor digalakkan guna power cord sendiri laa jgn amik power dr PSU biggrin.gif

so kesimpulan dia hehhe MSI ok pada aku cuma OC hampeh giler!!!!

sorry penerangan aku melarat2 hehehh biggrin.gif

bagi ako la kan..mobo yg x bape bagus ni mybe mobo yg lame2 la..kalo tgk skng da bnyk mobo2 baru ngan ciri2 baru..ofkos kebnykn mobo2 skang ni diorg da improvekn ciri2 dan baiki mane2 kelemahan yg ade utk diorgnye produt ..

sory komen ako kurg memberangsangkn..tongue.gif

apa pun monitor digalakkan guna power cord sendiri laa jgn amik power dr PSU

Btul ker ambik dari PSU?

Bukan sekadar short circuit?

Btul ker ambik dari PSU?

Bukan sekadar short circuit?

short circuit came plak tuuu??? huh.gif

dengar kata mobo MSI tak bagus. Betul ke?

bukan sume MSI x bagus...MSI Platinum dan Diamon edition mmg best tongue.gif

ooo..camtu...

anyta intel ngan amd,mana lagi bagus?

intel ramai org kondem psl price tinggi..amd murah..tp pada aku intel still da best..

good things never cheap tongue.gif

ermm klau ikut dari pengalaman....still on intel side!!klau duit xmenjadi masalah....FX-57 anyone rolleyes.gif ??

Tapi klau still nak rig amd 64 nie...better buy urself a pair of high end ram!!DDR500 @ 600...... smile.gif

Edited by aMd_sCooTeRisT

ooo..camtu...

anyta intel ngan amd,mana lagi bagus?

intel la power drp amd. amd nih just utk gamming cun laa tp hardware lain kena best juga. kalau setakat processor jek power, tp part2 lain hampeh, tak guna juga laugh.gif

ermm klau ikut dari pengalaman....still on intel side!!klau duit xmenjadi masalah....FX-57 anyone  rolleyes.gif ??

Tapi klau still nak rig amd 64 nie...better buy urself a pair of high end ram!!DDR500 @ 600...... smile.gif

ape benda FX-57 tu? smile.gif

go for OCZ PC4800 EL.. laugh.gif

ape benda OCZ PC4800 EL tu? tongue.gif

cool.gif jangan kata camtu, ko simpan la sehari RM1 lama2 boleh la beli tuee.

rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif

huhuu.. takpe la.. rig yg ada sekarang nih pun aku rasa dah cun dah nih biggrin.gif