Jump to content
Sign in to follow this  
Vibrunnica

Animasi Pendek

Recommended Posts

wohhh... tu pon pening gak nak wat.... animated tu sebenarnya....campuran real pic(backgrnd) ngan animasi(text).... kalo resolution tu besar...ko akan nampak shadow kat bawah text tu...kira cam real life la kunun....hehehehehe jap...biar aku tinggikan sket text tu biar nampak efek shadow....

composition dengan still picture ke ?? tak nampak hidup ler !! apa kata ko composite dengan moving background !! tak yah tinngi sangat resolution ko tuh !!! ko tinggikan sikit text ko tuh dan kat lighting tuh ko kena set global illumination ko match dengan back ground ( sebab tuh aku tak suka guna still picture ) nak match kan dengan background image tuh bukan senang !! nanti aku try buat satu clip ko boleh tengok dan condem kan sekali aku punya clip tuh !!! laugh.gif apakata ko cuba upload yang lain ko punya clip tuh !!( jangan save dalam AVI ! save dalam wmv resolution 256 ) bagi aku tengok ko punya motion !!!

boleh tahan gak compositing tu...kalau nko animatekan camera,lagi real.

buat dlm cinema4d ker?

Animated camera !!! bagi aku LIGHTWAVE pun dah ok banyak lense option !! bukan ke camera nih basic thing kat dalam semua swarer 3D ??? awat nak kena gi 4D !!

Kembara .... tak leh animate kan ngan moving camera sebab bekground imej .. kalo tak aku nak masukkan kreta spot yg aku design siap ngan efek asap+api2 sket....(cam besh jek)..ehehheheheh... tapi rendering satu frme=approx 5 min++... aku set 30fps ada 10 saat ..... wohhh.... takut cair laptop aku lak......

Hamlaww ..... tak yah pressure sgt pasal animasi ni sebab aku level beginner jek.... tapi keinginan tinggi...huhuhu(warm2 chikin najis).... so apa yg bleh aku animate aku blasah jek... mana la tau kot2 leh expand... lagi satu... sian kat laptop aku.... aritu render maut (pyrocluster+HDRI+Particle+High Poly Model+Radiosity dll) laptop aku trip sebab overheat.... so skang ni aku cuba la memaksimumkan quality animation/modelling aku... lain la kalo ko leh renderkan utk aku...heheheheheheh...jgn marah aaaa...

PS: Kembara Hamlaww dan geng2 yang lain....mana korang nyer animation.... blasah jek...kalo texture takder pon tak per..... pelan2 tgk diri snirik/kenkawan nyer improvement....

Sila klik utk raw file(masta kopi file la kunun) VSnake1.mov

Edited by Vibrunnica

Kembara .... tak leh animate kan ngan moving camera sebab bekground imej .. kalo tak aku nak masukkan kreta spot yg aku design siap ngan efek asap+api2 sket....(cam besh jek)..ehehheheheh... tapi rendering satu frme=approx 5 min++... aku set 30fps ada 10 saat ..... wohhh.... takut cair laptop aku lak......

Hamlaww ..... tak yah pressure sgt pasal animasi ni sebab aku level beginner jek.... tapi keinginan tinggi...huhuhu(warm2 chikin najis).... so apa yg bleh aku animate aku blasah jek... mana la tau kot2 leh expand... lagi satu... sian kat laptop aku.... aritu render maut (pyrocluster+HDRI+Particle+High Poly Model+Radiosity dll) laptop aku trip sebab overheat.... so skang ni aku cuba la memaksimumkan quality animation/modelling aku... lain la kalo ko leh renderkan utk aku...heheheheheheh...jgn marah aaaa...

PS: Kembara Hamlaww dan geng2 yang lain....mana korang nyer animation.... blasah jek...kalo texture takder pon tak per..... pelan2 tgk diri snirik/kenkawan nyer improvement....

Sila klik utk raw file(masta kopi file la kunun) VSnake1.mov

tak sempat buatla yg baru.sbb HDD aku 2 bijik dah hampir penuh doh sibuk backup file dah berpuluh cd aku burn,lepas tu nak format sbb windows dah mula meragam aku takut hancus file2 aku tu.kalau sempat,aku hantar yg lama2 la.

emm !!!! aku tengah download ko punya files !! besor ya rabbi 50.4mb . Tension aku smile.gif

Ok ler aku akan cuba upload animasi aku once it done !! lama tak pegang 3D !! benda nih tak berapa aktif kat Putera , orang pun tak ramai . Awat pakai laptop buat 3D ?? cool.gif kalau nak rengan masa rendering cuba disablekan radiosity !!! aku dapat tips nih kat Sifoorian.com .

nih dia badang 2003

save target as !!

Edited by hamlaww

emm !!!! aku tengah download ko punya files !! besor ya rabbi 50.4mb . Tension aku  smile.gif

Ok ler aku akan cuba upload animasi aku  once it done !! lama tak pegang 3D !! benda nih tak berapa aktif kat Putera , orang pun tak ramai . Awat pakai laptop buat 3D ??  cool.gif kalau nak rengan masa rendering cuba disablekan radiosity !!! aku dapat tips nih kat Sifoorian.com .

nih dia badang 2003

save target as !!

tips:

pasal radiosity/global illumination/raytrace/ ialah untuk simulate real light yg melantun kesemua arah macam cahaya sebenar.dah tentu setup light standard dgn radiosity berbeza.kalau disablekan radiosity kita kena pinda setup light tu plak.maknanye enable atau disable radiosity option tu bergantung dgn light setup yg kita dah buat.tak pakai radiosity mmg cepatkan render dgn ketara tapi kualiti render(light) akan menurun dgn ketara jugak!sbb tu kite kena buat fake radiosity light setup bile radiosity didisablekan.

user posted image

Emm !!! dry.gif nah dia project aku yang terbaru !! Pagi tadi baru siap !! Buat masa ni aku tak masuk ape object lagi pun !! tengah pikir nak masukkan ape kat dalam animasi aku nanti ! burung ataupun kapal terbang ! aku akan gunakan scene nih sebagai back ground untuk animasi aku nanti !! smile.gif kalau sempat aku buat hari nih !!! tunggu !!!

Edited by hamlaww

[hebat...hebat....anime cakap kelate tuh! hehe.....apa kata kau buat animasi dasyat sikit macam peperangan ker tembak-tembak meletup-meletup baru power sikit....

[hebat...hebat....anime cakap kelate tuh! hehe.....apa kata kau buat animasi dasyat sikit macam peperangan ker tembak-tembak meletup-meletup baru power sikit....

Animasi Badang nih dihasilkan oleh satu group dari MMU !! mostly animatornya dari kelate !!! laugh.gif

Hmmmm... Sini ada sket ejasmen kat movie.... tambah efek cahaya jek.... Ini lak file yg ori..

emm !!! kenapa aku mesti tension bila tipa kali download ko punya clip !! sebab fail ko besar sangat pulak tu pakai winrar !! ko convert files ko gi wmv kecilkan resolution ko ke 256 senang sikit orang nak download !!! Aku dah tengok Jaco clips ! tengok light tu pusing2 ikut jari jaco tuh ! ok lah !! dry.gif .Aku tak tahu ko pakai sware ape tapi aku rasa ade sware yg leh buat camtu contoh nya Partcle Illusion dan juga kita leh gak create particle effect yang terdapat didalam sware 3D tuh !!

aku ade gak buat effect movie cam ko buat tuh ko boleh rujuk kat sini clik kat sini

heheheh.... sori ek sebab file besar... DVD kopi maaaa....heheheheh.. weih camner ko wat light saber tu...??

Aku dulu layan video editting sebelum animasi nih !! sekarang pun layan lagi ! so effect cam lightsaber tuh cam asas jer bagi pengemar video editting !!! ko leh ikut the making yang aku buat nih cklik sini dan cari posyt yang ke #34

Selamat mencuba !!

Ni ada lagi animasi pendek + sound ...... Jangan tension aaaaa.... Sini aku nyer skrin shot utk animasi tu ....render time= 1jam 18min 9saat

PS: Ko pakai dial-up ke hamlaww..??

user posted image

Hah !! ni baru ok !!! ade Pembaharuan sikit ! best gak tengok Senapang gajah ko tuh laugh.gif ko pakai sware ape ? aku guna Lightwave jer !!!

aku ade buat eksperiment kat gunung ganang yang aku buat tadi tuh saje nak tinjau 2 dari angle yang lain klik sini aku akan cuba habiskan animasi cuma idea tak masuk lagi laugh.gif please ignore clip yang tak berkaitan degan 3D masa kat dalam clip aku tuh nanti rolleyes.gif

p/s aku pakai broadband !!! jangan save dalam AVI !! sebab dia guna banyak space cuba savekan final work korang dalam format wmv 256 ataupun quictime .

Edited by hamlaww

animasi aku,nature...fail kecik jer dlm 5xx kb,QTime movie.avi,cinepak codec.

downloaddi sini

hah baru aku dapat tengok ko punya work !! smile.gif bagus !! rasa cam baru lepas makan lak bila tegok ko punya clip !! Shadow , camera , lens flare dan matahari semuanya hidup !! cuma kejap sangat !!! laugh.gif

hah baru aku dapat tengok ko punya work !!  smile.gif  bagus !! rasa cam baru lepas makan lak bila tegok ko punya clip !! Shadow , camera , lens flare dan matahari semuanya hidup !!  cuma kejap sangat !!! laugh.gif

aku pun dah tengok animasi ikan nko tu,pakai bone tu payah gak nak buat tu.good work.

pasal anim aku tu,poligons nyer hampir 300,000 sbb semua pokok dan daun2 nyer ialah 3d jadi render lambat sbb tu aku buat yg 5 saat jer-render setengah jam lebih.

aku pun dah tengok animasi ikan nko tu,pakai bone tu payah gak nak buat tu.good work.

pasal anim aku tu,poligons nyer hampir 300,000 sbb semua pokok dan daun2 nyer ialah 3d jadi render lambat sbb tu aku buat yg 5 saat jer-render setengah jam lebih.

Aku rasa ni lah masaala besar bila buat animasi nih ! Render ! memang makan masa lagi2 kalau ko punya scene tu compelecated dan terlalu detail sangat Light , camera motion , effect angin dan daun daun kat pokok tu semua akan memanjangkan masa Rendering ! aku ingat kalau nak cepat kena setup satu render farm baru leh cover ! itu pun munkin yang basic punya animasi jer !! Aku pernah baca satu article kat PIXAR dia orang render dekat satu minggu untuk satu scene kurang dari 5 minit !!

p/s aku suka tengok clip korang yg canggih2 nih bukan ape boleh dapat idea camna nak upgradekan skil diri aku nih !!

Wohhh.... gila la kembara.... naper ko cepatkan matahari tu.... ?? takpe... lenkali ko setkan animasi ko sekurang2nya 5 saat..... baru la dari mata turun ke hati...hehehe.... Skang kita tunggu hamlaww nyer movie lak.... Ada lagi sket movie pendek...

Hmm.... nak guna Net Render takut kena sue... maklumlaaa...sopware cap lanun....

PS:

-Hamlaww..... aku guna sopware Maxon Cinema 4D

-Kembara... ko buat guna 3DS Max ke...?

Edited by Vibrunnica

Dah nak naik pitam aku layan 3D nih blink.gif !! tak masuk2 Idea ! buat modeler pun tak jadik2 . So aku belasah jer apa yang aku larat ! mad.gif

Tak feel ler cam aku buat animasi ikang tuh !! munkin minggu ni , BAD DAY HAIR aku !!

korang tekan ler sini !!! sad.gif total render time untuk animasi nih tidak kurang 3jam .

Wohh...lama nya render.... aku rasa la..ni musti pasal terrain tu sebab dia byk polygon.. Tapi tak jadi masalah... blasah jek.... By the way... Nih.. ada sket movie dgn bone efek.... Enjoy..

aku tak sempat tengok lagi clip ko tuh ( malas nak donload kat opis ) sebab aku tahu files dia mesti bapak dan sudah tentu AVI .aku ade massalah dengan bone aku biler pakai L8 nih ( dia tak muncul masa kat layout )!! munkin aku nak try pakai 3Dmaxs lak lepas nih !!

to :isfan ko browse pakai mozilla dan ensure that ko ade Divx player !!

to vibrunnica ko cuba set ler video output to quicktime or wmv format senang sikit orang nak download !!! aku dah tengok dah clip ko tuh ! tiang lagi ke ?? laugh.gif