Jump to content
matrix01

Isu PTPTN dan pinjaman belajar yang lain

Recommended Posts

aku ader minta yayasan selangor, tapi sampai skrg tak der berita pun. Aku ader minta dekat pusat islam kat masjid negara, tapi yang tu dia hanya bagi setahun sekali....Boleh citer sikit pasal pusat zakat tuh, Camna member ko boleh dapat cover sumer??

pasal dpt duit zakat tu ape yg aku tau membe aku kene interview pegawai berkenaan kat uia....dia lulus bab tu trus dpt duit bayar student fees seme...camne dia mule2 memohon aku tak sure...rasenyer dia x gi pusat zakat...ari tu dia just dipanggil gi pejabat hal ehwal pelajar utk interview smile.gif

Kesian betul aku kat budak zaman sekarang nak blaja... time aku dulu 99-03... kawan aku siap gi sydney lagi bila dapat duit PTPTN... Handpon sorang satu... duduk lak dalam kolej perindu UiTM... makan tanggung berak cangkung la jawabnya... kaya gilerrr...

kalo x silap uitm plg murah fees dier kan? mkn pun free kan? iiu byk pakai duit wooo tongue.gif duit baki ptptipu lepas bayar ape seme cukup la utk blanje makan sbulan dua tongue.gif

Uitm absolutely yang termurah (cam harga petrol lak)... aku tak amik PTPTpu tu dulu... yuran aku baru RM300+... duduk lak kat kolej yang serba free... transport kat dalam free... makan kat dewak makan free... internet free.... masuk jamban free... pendek kata banyak yang free....

mmg UnIversiti Tolong Melayu betul... aku tak penah regret masuk UiTM... bila grad.. jumpa plak senior dedulu yang sekarang jadi bos dan buka company snirik... secara tak langsung aku membina networking sejak aku blaja lagi... alhamdullilah course yang aku amik tu la yang jadi platform untuk aku cari rezeki sekarang ni...

PUTRAJAYA: Mulai 1 Julai ini pelajar baru institusi pendidikan tinggi swasta (IPTS) yang mengikuti program belum mempunyai Sijil Perakuan Akreditasi tidak akan mendapat pinjaman Perbadanan Tabung Pendidikan Tinggi Nasional (PTPTN).

Bagaimanapun, ia tidak membabitkan kira-kira 60,000 pelajar yang sedang mengikuti pengajian peringkat diploma atau ijazah sarjana muda.

baca lanjut di Berita Harian

KUALA LUMPUR: Modul baru Perbadanan Tabung Pendidikan Tinggi Nasional (PTPTN) lebih mapan sedang dirangka untuk memberi peluang kepada lebih ramai pelajar yang layak menerima pembiayaan pengajian masing-masing.

malah tabung itu mempunyai peruntukan kewangan yang mencukupi untuk membiaya pelajar yang memasuki institut pengajian tinggi (IPT) yang semakin bertambah setiap tahun

beliau tidak memberi jaminan sama ada kerajaan akan menimbangkan untuk menyediakan peruntukan tambahan kepada pelajar yang beralih ke institut pengajian tinggi swasta (IPTS) kerana gagal melanjutkan pengajian ke institut pengajian tinggi awam (IPTA).

sumber Berita Harian

KUALA LUMPUR: Perbadanan Tabung Pendidikan Tinggi Nasional (PTPTN) bersedia memberikan pinjaman pendidikan kepada 115,000 pelajar baru institusi pengajian tinggi awam (IPTA) dan swasta (IPTS) bagi sesi akademik 2006/2007.

sumber Berita Harian

Edited by civ3

ptptn.. whoaa??

ari tu dtg sini... wit 3%, kononnya mereka skrg da x bagi 1st class skolarsip, .. smua kena bayar kalu cemerlang pun... anyway, update info dia.. dia dtg sini x silap awal bulan ni kut...

hoho.. erkk!!.. :o

PTPTN lagik.. :lol:

kekawan aku memang elergik habis cete pasal PTPTN neh..

kolej aku kekadang bangang gak :P biasa la manusia..ade je wat silap

pengalaman aku pasal PTPTN ni..ade gak la..

mase poli aku pinjam PTPTN gak..habis blaja aku bayar terus..lagipun aku dapat separuh jek time tu..jadi tak la banyak sangat..

than sambung blaja kat KUTPM..aku wat pinjaman PTPTN lagi..nak minta MARA that time MARA stop bagi pinjaman(ala kes yang kecoh dulu tu)

than ramai gilos minta PTPTN..sampai bank muamalat(kat PKNS) tak nak ambik dah dak kolej aku yang nak bukak account kat situ

pengalaman paling teruk aku kena mase sem 2..aku tak leh masuk exam sebab PTPTN tak masuk kan duit aku..nak masuk exam mid sem kena bayar separuh..final byr semua sekali..naisb baik la ade baki duit loan sem 1..so aku bayar je..sampai laaaa kau pertengah sem 2 baru aku dapat ptptn..time tu bila tanye kolej dia cakap PTPTN cicir name aku..bila fhone PTPTN dia ckp kolej tak hantar name aku..mane satu betul tak tau la...

than aku gi tanye orang account department(org yang jawatan tinggi) dia bgtau:

1. result mesti atas 2.0

2. kolej(kolej aku je) ambik RM5500..bagi adalah sara diri(memang tak cukup!)

3. kalo bermasalah PTPTN akan tahan loan(IPTA @ IPTS same je)

4. belajar la rerajin score

:lol::lol:

harap membantu :P

tumpang sibuk,

apa pendapat korang kalu aku buat loan bank? ptptn ni tak cukup. bukannya dia nak sapot penuh study fees. sape pnah buat loan bank cite la sket. terdesak dah nih. tima kasih.

saranan aku kat nanie: JANGAN. Cuber la buat loan dari pakcik/makcik....

baik cuba elakkan dari buat pinjaman dari bank...

mana tau nanti lambat bayar atau ada masalah nak bayarr....

dah kena black list dengan bank.....

seeloknya jgn buat personal loan kt bank...seriously pinjam laa dari saudara mara anda...xdpt bayar nnt,kena blacklist lagi susah nak pinjam utk masa hadapan nnt..