Jump to content
zln76

Proxy Server

Recommended Posts

A'kum.

Saya nak tanya ni ada antara korang yg tau pasal proxy server. Ada org kata software utk sharing Internet. Kalau aku nak sharing internet dgn pc lain dlm tempat yg sama proxy server jenis apa yg patut aku gunakan? Di mana nak dptkn software ni? Sbb tmpt aku kerja ada la lbh kurang 20 pc, jadi aku nak semua pc tu dpt masuk internet, bole ke? Kalau ada yg tau, tolong aku ye...

kalo nak sharing internet, gunakan 'Internet Connecton Sharing' (ICS) yang terdapat pada windows. Penggunaakn proxy sekiranay anda hendak mengawal penggunaan internet

kalo nak sharing internet, gunakan 'Internet Connecton Sharing' (ICS) yang terdapat pada windows. Penggunaakn proxy sekiranay anda hendak mengawal penggunaan internet

Hah, betol la tu. Saya mmg nak sgt yg ada pengawalan dlm p'gunaan internet. Ko bagi la tips sikit kat aku software ape nak pakai dan mcm mana nak setup. Perlu ada pc utk dijadikn server ka? Utk information ko, pc aku guna windows xp...tolong aku ye...

Assalamualaikum....

aku pun ada mslh psl proxy nih.....sry zln76 kalo menyemak kt thread ko....

camnie mslh aku....kt kolej aku nih...kalo nak tenet....kena register...pastu setting kt browser ntuk go to proxy server dlu...diorang nk kawal tenet...

aku dah daftar tp mslhnyer.....diorang ada firewall ntuk block kazaa, torrent, even mIRC skali pun......

alaa...bknnya kitorg nak donlod benda x baik pun....nak donlod anime pun x leh ke......main on9 game skit2 ke....

so soalan aku....x leh ke aku lompat je proxy tuh.....direct trus ke tenet.....

Chow.

sedih betul aku baca rintihan student UTM ni.

anyway, anda seharusnya beruntung sebab dapat belajar di universiti antara terbaik di malaysia.

jadi diorang sediakan kemudahan internet untuk kegunaan sepatutnya. sebab kalau dibandingkan utm 20 tahun lepas dengan utm sekarang, utm 20 tahun lepas memang susah sebab nak buat tesis, nak cari bahan semuanya kena cari dalam buku, selak buku, pegi perpustakaan, beli buku dan sebagainya. sekarang boleh browse search engine, dan cari maklumat2. sebab tu bahagian IT diorang sanggup berhabis duit untuk beli sistem penapis yang canggih untuk tapis talian internet diorang supaya:

i. kemudahan internet yang diberi dapat dimanfaatkan oleh pelajar untuk tujuan pembelajaran

ii. tidak berlaku pembaziran ruang laluan internet dengan peket peket yang tidak sepatutnya.

iii. mengurangkan jangkitan virus yang dapat memperlahankan capaian internet

iv. dan alasan alasan lain yang munasabah sesuai dengan status UTM sebagai institusi pengajian tinggi yang terulung

terima kasih.

haha....aku dah agak dah akan dpt teguran dr incik azuan nih...heheh...tengkiu2....teguran anda amat berguna...

Chow.

Assalamualaikum....

camnie mslh aku....kt kolej aku nih...kalo nak tenet....kena register...pastu setting kt browser ntuk go to proxy server dlu...diorang nk kawal tenet...

aku dah daftar tp mslhnyer.....diorang ada firewall ntuk block kazaa, torrent, even mIRC skali pun......

alaa...bknnya kitorg nak donlod benda x baik pun....nak donlod anime pun x leh ke......main on9 game skit2 ke....

Chow.

ko nk semakkan network jek.. dh la menda tu org kongsi.. x kesian kt org len?

Assalamualaikum....

Chow.

aku ada try satu program entah nama dia dah lupalah...

dier boleh bypass proxy server. kazza ngan torrent dier tak lepas lah...tapi kalau mirc ngan YM dier boleh lepas...

kalau ko nak, cuba try taip kat google (bypass proxy server) atau (how to bypass proxy server) gerenti dapat punya...lama juga aku pakai kat opis program nie...

nampaknyer network admin kat sini handal x macam admin kt UTMKL.........tunneling program aku dah kena block pg td....wu...sob......x per aku carik cara lain.....

Chow.

nak lagi best kalau ko gunakan proxy yg digunakan oleh staft sendiri.. tentu ade yang lepas guna bende alah tuh.. so ko amik la die nye ip sebagai proxy ko.. takpun ko amik proxy yg digunakan sebagai proxy ko.. tu pun kalau ip ko kelas yang sama ler.. takpun.. ko try je ler.. huhu

A'kum.

Saya nak tanya ni ada antara korang yg tau pasal proxy server. Ada org kata software utk sharing Internet. Kalau aku nak sharing internet dgn pc lain dlm tempat yg sama proxy server jenis apa yg patut aku gunakan? Di mana nak dptkn software ni? Sbb tmpt aku kerja ada la lbh kurang 20 pc, jadi aku nak semua pc tu dpt masuk internet, bole ke? Kalau ada yg tau, tolong aku ye...

provy lawan nye firewall

proxy kita pakai utk block trafik dr internal network ke internet.

firewall pulak utk block traffic dr internet ke internal network.

btul2......kat kolej aku nih.....ia digunakan ntuk blok dak2 yg tak register dr dpt tenet...........tp UKM x de plak wat2 proxy nih....sume lepas je aku tgk.....

Chow.

he he he.

kalau macamtu, isi la borang berhenti dari utm, lepastu isi borang kemasukan ke ukm. bukan susah pun kan kan kan?