Jump to content
sharemalaysia

Siape.....si Suara Sedap

Recommended Posts

assalamualaikum......korang tentu selalu tengok anime yang cakap malay kan???so....aku nak mintak tolong ngan korang la....ader tak sape2 yang tau .....siapekah manusia yang terlibat dalam men dubbing suara melayu tu...macam citer doremon shinchan dll....kebanyakan suara mereka (yang pompuan la} selalu membuat hatiku terpikat....hehehehehe...aku nak tau nane mereka dan muka2 mereka.. tu..orang msia atau indon mereka tu???jom kita congkar rahsia ini.....kalo leh bagi biodata..........cam suara sakura gdalam citer naruto versi melayu......cam comel jer aku dengar ....korang kalo tau nagitau la siape tu..

Yg aku tau satu je pelakon suara yg aku rasa top la juga... MAYA... alaa... yg guna suara dia utk watak Sakura dlm Card Captor Sakura contohnya. Suara dia mmg best.

Aku pun nak tau gak...

kalo bleh post la link ke jika ada. tau nama kompeni yg buat alih bahasa malaysia guna pelakon suara pun bleh.

Yg Shin-chan tu... suara budak mana pulak tu?

Edited by Iruga Nii-San

yg aku tau:

goku, sakuragi, fraga = aris ariwatan

otromen gaia, kira = bagio

yugi, taichi digimon, abang ki = irwan isnin

suara sakura cardcaptor = maya

suara sakura naruto, fllay, momoko wedding peach, dash yonkuro = x tau sapa tapi cam farah fauzana lerr...

hmm... budak tu mmg berbakat!!

tapi pelakon suara utk Usop Sontorian and the gang... ada mcm tak kena je? mungkin katun tu gerakan lambat... so pelakon suara pun kena ikut gerakan bibir setiap watak jadik lambat skit... maksud perlu kontrol sekontrol... kontrolnya!! biggrin.gif

Tapi aku lebih suka pelakon suara utk anime Shin-chan ngan Doraemon. Nobita ngan Doraemon suara pompuan ...kan? Siapa? Aku pun tak tau sangat pasal diaorg ni.

ni aku nak tambah.. manusia yg terlibat dalam mendubbingkan suara dalam anim sailormoon tu org indon kot pasal nama yg kuar mase ending tu semuanye tak kenal dan amat mencurigakan. namanye semua stail indon je... biggrin.gif

tapi pelakon suara utk Usop Sontorian and the gang... ada mcm tak kena je? mungkin katun tu gerakan lambat... so pelakon suara pun kena ikut gerakan bibir setiap watak jadik lambat skit... maksud perlu kontrol sekontrol... kontrolnya!!

Tu yang silapnya kat citer tu. biggrin.gif Patutnya animasi tu kena ikut suara, suara dah rekod dulu. Bukan suara ikut animasi. Tu yang jadik kelakau tu, he he he...

Tak silap aku salah satu kompeni yang buat dubbing ni Filem Karya Nusa, FKN. Lain aku tak pasti.

Tu yang silapnya kat citer tu. biggrin.gif Patutnya animasi tu kena ikut suara, suara dah rekod dulu. Bukan suara ikut animasi. Tu yang jadik kelakau tu, he he he...

tapi tak leh nak cakap gak pasal aku ade dapat info ade sesetengah anime yg dia org buat kat US dia orang rakam dulu suara baru lukis katunnya. aku tak ingat citer ape pasal masa tu aku tengok dia punya the making. ok aje citer tu org tak komplen. kalu ade sesiape ingat cakap la. dia org buat mcm tu pasal nak jadikkan anime tu lebih real nanti tak la mulut dah tak gerak suara masih kuar, tak silap aku citer shrek kot. tah la aku tak ingat..... blink.gif Hee.... he....

tapi tak leh nak cakap gak pasal aku ade dapat info ade sesetengah anime yg dia org buat kat US dia orang rakam dulu suara baru lukis katunnya

Memang tu ler point aku. Bukan setakat katun kat US jer, tapi mana-mana konsep animasi pun ikut suara dulu. Tu ler sebab aku cakap suara dah rekod dulu, baru masuk animasi. Sama jugak orang buat filem, kalau ada muzik latar, baru synchronizekan dengan scene. Apa2 pun audio dulu. Kiranya ringkas dia camni

Storyboard===>Rakam suara===>Animasi

ni aku nak tambah.. manusia yg terlibat dalam mendubbingkan suara dalam anim sailormoon tu org indon kot pasal nama yg kuar mase ending tu semuanye tak kenal dan amat mencurigakan. namanye semua stail indon je... biggrin.gif

ni memang aku tak sangkal pasal silormoon vr. melayu memang suara orang indon.....tapi btul ker maya dalam card captor tu.....

sedap gak suara terpokat sayeeeeee....hehehehe...macam suara sakura naruto pon sedap gak manje jer bunyik......tapi btul ker tu suare farah fauzana....meh kite korek rahsie nih meh..

Sakura tu mmg MAYA la tuuu... erm... bukan Maya Karin.

Alaa... Maya yg nyanyi lagu matahari.

ultimatezezs-SE,

camana nak korek rahsia tu?

korang tau tak?

suara doraemon ngan nobita yang seangkatan dengan kartun ini merupakan suara 2 orang makcik yang dah berumor 56tahun!

korang tau tak?

Aku tak tau...!!

suara doraemon ngan nobita yang seangkatan dengan kartun ini merupakan suara 2 orang makcik yang dah berumor 56tahun!

Tipu...?! Camana ko tau... kat mana ko tau?

Aku piki... aku pernah tengok dokumentari pasal kisah kerjaya seorang pelakon suara utk alih bahasa... aku tak ingat bila. Tapi yg aku nampak, budak muda lagi... dan kalo skrg, mungkin dah 30-an umur diaorg. Lagi satu, aku pernah dgr berita pasal seorg alih bahasa suara utk watak doraemon meninggal dunia... sbb tu diganti ngan pelakon suara yg baru. Tak tau la aku... yg ganti tu pelakon suara umur 50-an ke? Tak pasti.

So... sesape kat putera.com ni... sila tolong aku kuatkan fakta yg aku post tu. Mungkin ada di antara korang tau. Aku tau... cite2 tu wujud, tapi aku tak ingat daa...

Sakura tu mmg MAYA la tuuu... erm... bukan Maya Karin.

Alaa... Maya yg nyanyi lagu matahari.

ultimatezezs-SE,

camana nak korek rahsia tu?

hmm...kalo tu suare maya...aku memang suke...tapi apsal cam manja suare tu....

tang rahsia yang nak dikorek.....apsal orang2 dubber ni tak dedehkan identiti mereka....kat tv..maksud aku tak tunjukkan nama mereka kat ending citer yang mereka dubbing.....hmm agaknya pasal tu la ader yang anggap makcik umor 50s tu ialah suare doreamon......makcik tu pakai susuk agaknya.....hehehehehe.... korang tak pelik ker apsal prokduksi indon kalao buat dubber ...diorang akan letak nama alih suara kat ending.....apsal malaysia takleh why?????????????

hmm...kalo tu suare maya...aku memang suke...tapi apsal cam manja suare tu....

tang rahsia yang nak dikorek.....apsal orang2 dubber ni tak dedehkan identiti mereka....kat tv..maksud aku tak tunjukkan nama mereka kat ending citer yang mereka dubbing.....hmm agaknya pasal tu la ader yang anggap makcik umor 50s tu ialah suare doreamon......makcik tu pakai susuk agaknya.....hehehehehe.... korang tak pelik ker apsal prokduksi indon kalao buat dubber ...diorang akan letak nama alih suara kat ending.....apsal malaysia takleh why?????????????

privacy kott... low profile le katakan...

NI AKU TAK TAU LABETUL KER TAK......suara NATSUMI dalam citer u unda eres tu suare mushashi dalam citer grander mushashi...kan???...dan suara tu mirip suare norzizi z bila berlakon kan??

FKN ngan karya nusa takde website ker ???

ini dier budak yg buat suara shin chan tu, baru darjah 6 je dier ni:

http://bogus.sdarian959.com.my/post/123

Tapi kalau korg tgk citer shinchan yg 3 tahun lepas maser mula dier launch kat mesia, suara budak tu yg best. Mmg sempoi abis tapi lepas tu dier tukar suaera kepada yg terkini. Kalau saper tgk shin chan yg 1st series kat tv mesti gelak dgr suara dier. laugh.gif

Aku pun dah ingat2 lupa suara shin-chan yg first kuar tu.

user posted image

Suara Shin-Chan skrg...

Oh... budak ni rupanyer. biggrin.gif Arfalie Fikrie Razali

credit to Otromen...

susah giler nak dapatkan maklumat pasal pelakon suara Malaysia ni.

ko ada cara lain nak cari?

Aku pun dah ingat2 lupa suara shin-chan yg first kuar tu.

user posted image

Suara Shin-Chan skrg...

Oh... budak ni rupanyer. biggrin.gif Arfalie Fikrie Razali

credit to Otromen...

susah giler nak dapatkan maklumat pasal pelakon suara Malaysia ni.

ko ada cara lain nak cari?

xde ler, tu pun jumpa kebetulan jer...