Jump to content
krokodailhanter

Camne Nk Putihkan Balik Plastik Casing..

Recommended Posts

Tunjuk ajarku sifu..

Kepada sesiapa yang tahu camne nak cuci atau putihkan balik plastik monitor atau casing CPU yang dah kuning, tolong la kasi tips.

Mana tau kot guna DIDI 7 ka, apa-apa ka..tapi kena yang betul2 berkesan la.

Aku tonyoh ngan thinner tapi tertanggal ha plastik tu..huhhuhu..

Okeh..jawab jgn tak jawab..

Terimas... tongue.gif

Tunjuk ajarku sifu..

Kepada sesiapa yang tahu camne nak cuci atau putihkan balik plastik monitor atau casing CPU yang dah kuning, tolong la kasi tips.

Mana tau kot guna DIDI 7 ka, apa-apa ka..tapi kena yang betul2 berkesan la.

Aku tonyoh ngan thinner tapi tertanggal ha plastik tu..huhhuhu..

Okeh..jawab jgn tak jawab..

Terimas... tongue.gif

Ader guna thinner. laugh.gif Aku pakai axion dgn gosok periuk hijau. Pastu tenyeh la. tongue.gif

Ader guna thinner. laugh.gif  Aku pakai axion dgn gosok periuk hijau. Pastu tenyeh la. tongue.gif

confirm boleh ker ni? mmg dah lama aku nak try guna thinner...tp takut abis hakis case...ko dah try ke amd_mania? kalau dah ada orang buat bleh baru aku confident skit nak cuba... tongue.gif

confirm boleh ker ni? mmg dah lama aku nak try guna thinner...tp takut abis hakis case...ko dah try ke amd_mania? kalau dah ada orang buat bleh baru aku confident skit nak cuba... tongue.gif

Maksud aku, maner ader org guna thinner utk cuci monitor. Aku pakai axion ngna gsok periuk hijua dan berbantukan sedikit air. Thinnerkan menghakis dan panas. huh.gif

Erm..rendam dgn clorox [decolorizer] selama 1 jam...lepas tu basuh dgn serbuk pencuci...tu cara mak aku basuh plastic coat meja makan rumah aku...berkesan...tapi aku tak try lagi...hahhahhaaa!!!

Erm..rendam dgn clorox [decolorizer] selama 1 jam...lepas tu basuh dgn serbuk pencuci...tu cara mak aku basuh plastic coat meja makan rumah aku...berkesan...tapi aku tak try lagi...hahhahhaaa!!!

Idea biar logik sahabat. Takkan nak rendam monitor dlm clorox. dry.gif Ni ader cara nak membersihkan pc kat sini

Edited by amd_mania

Maksud aku, maner ader org guna thinner utk cuci monitor. Aku pakai axion ngna gsok periuk hijua dan berbantukan sedikit air. Thinnerkan menghakis dan panas. huh.gif

oh ..i see...salah faham la ni..tu yg aku pun pelik gak..sbb time kecik2 dulu pernah guna thinner cuci keta mainan dash yonkuro aku (time bdk2 mmg bodo aku kan? laugh.gif ) pastu abis cair keta aku... tu yg cuak lak dgr idea pakai thinner tuh tongue.gif

selamat datang ke cara mencuci pc secara ekstrem....apsal cam teknik basuh baju lak aku nampak...ha..ha.. tongue.gif

aku pakai EMTEC cleaning spray jek...kalo kotoran tu degil sgt kene amik mase la tongue.gif buat berulang kali lama2 putih la laugh.gif

Idea biar logik sahabat. Takkan nak rendam monitor dlm clorox. dry.gif Ni ader cara nak membersihkan pc kat sini

Eh...silap baca topic pulak..aku ingatkan cara nak cuci plastic case yg tutup monitor tuh...ala..kelambu plastick tuh...erk!

Eiskk...ni la gara² tak tido malam...sorri²!

smile memang suka ngan sabun nih..banyak aktiviti dia leh buat ngan sabun tu....  tongue.gif

waaa.....

sabon di bilik mandi.....

bnyk xtvt|???

ayat 18 sx nie.... menjurus kpd unsur2 ttntu.....

edit balik!!!!!

hahahaha.....

pakai tinner tklua la cat bang oi...

pakai la polish moto ke keta ke.....

confirm....

cantik.....

pakai tinner tklua la cat bang oi...

pakai la polish moto ke keta ke.....

confirm....

cantik.....

polish? keta aku pun aku maleh nak polish...nak polish pc lak laugh.gif

hmmm....try la polish lak...

alop..

kalau nak putihkan case, cuba guna bahan pencuci cream spt jiff, etc. kalau kat giant, makro ader cream pencuci brand diorang.. utk permukaan plastic casing tu jer laa... kalau pakai at monitor karang.. jernih plak monitor.. hahaha....

okeh... harap membantu...

nak putih kan erk.... bagus gak cara korangtu.. praktikal la gak kan. cuma klu dah cara cam basuh baju tu.. hehe. ada ke yg buat? ahaks...

xleh ke klu kalerkan ngan warna putih? spray ke.. cat ke.. atau yg sewaktu denganya. putihkan gak namanya....

harap membantu... yeye