Jump to content
Sign in to follow this  
endelavencie

Share Thru Internet...

Recommended Posts

salam sejahtera kawan semua...aku ader nak tanya nie..macam mana nak share file dalam internet...masalah nya macam nie..

katakan laha kawan aku nie berada di singapore, then aku pula ada kat sabah, bagaimana aku nak share file dalam pc aku supaya kawan aku tu dapat download menerusi internet...

aku dah cuba pakai beberapa program, tapi semua nya tidak ngam ngan aku (tak pandai guna lah nie)....ader tak program yang user friendly?dan juga software yang supaya orang yang download tu boleh download setengah hari nie pastu boleh sambung esok....

harap para otai semua membantu dan saya dahulukan dengan ucapan terima kasih... unsure.gif

kalo pakai winxp, enable kan IIS dalam pc ko, then set jugak enable browsing. bila kawan ko nak ambik file tu, cuma masukkan ip pc ko then download. kalo nak resume pakai donlod accelerator ke apa ker

ko gi www.rapidshare.de

upload file kat situ...pastu ko send die punya link kat kawan ko...tp maximum file size yg bole ko upload bagi satu link hanya 50mb...

kalo pakai winxp, enable kan IIS dalam pc ko, then set jugak enable browsing. bila kawan ko nak ambik file tu, cuma masukkan ip pc ko then download. kalo nak resume pakai donlod accelerator ke apa ker

mana nak enable kan benda tu..??cam nah nak config service pack 2 winxp nie..sedangkan share LAN pun banyak masalah, inikan thru internet...??ip internet ker maksud ko? cuba terang kan sikit bos dan juga langkah dier.. wink.gif

ko gi www.rapidshare.de

upload file kat situ...pastu ko send die punya link kat kawan ko...tp maximum file size yg bole ko upload  bagi satu link hanya 50mb...

thanks sebab tolong..tapi masalah nya aku nak upload file 1gb ke atas...tu lah masalah nya nie...aku tak nak upload kat mana2, banyak kerja,,,kalau boleh biarla dier download sendiri... smile.gif

kat control panel tu, klik add/remove perograms. lepas tu klik add/remove windows component. then carik Internet Information Services (ISS). tandakan kat situ, lepastu klik next sampai finish. dia akan mintak cd winxp. buat tu dulu. kalo dah lepas tu, ko inform, aku sambung balik.

Sharing via LAN so far aku buat xder masalah kalo buat secara masukkan ip secara manual. ip yang aku maksudkan ialah ip internet. kalo pakai router, make sure dah buat port forward dan point ke pc yang ko nak letak barang tu( sila refer post lepas camna nak buat benda alah nie )

kat control panel tu, klik add/remove perograms. lepas tu klik add/remove windows component. then carik Internet Information Services (ISS). tandakan kat situ, lepastu klik next sampai finish. dia akan mintak cd winxp. buat tu dulu. kalo dah lepas tu, ko inform, aku sambung balik.

Sharing via LAN so far aku buat xder masalah kalo buat secara masukkan ip secara manual. ip yang aku maksudkan ialah ip internet. kalo pakai router, make sure dah buat port forward dan point ke pc yang ko nak letak barang tu( sila refer post lepas camna nak buat benda alah nie )

thanks my fren...aku try cari topik port fowarding dulu...mana topik tu...aku rasa aku kena paham port fowarding tu dulu baru aku boleh terus kan ngan sharing file nie...

kedudukan network aku macam nie.,...

line;stimix

pc: 2 biji

ZTE modem config jadi router

tapi bila aku letak http:\\(ip internet aku), dier pi masuk modem setting lah pulak...hairan...

kalau boleh bagitau laha ku kat mana topik port fowarding tu...thanks sekali lagi...

aku da add semau service kat IIS tu...then..

katakan laha kawan aku nie berada di singapore, then aku pula ada kat sabah, bagaimana aku nak share file dalam pc aku supaya kawan aku tu dapat download menerusi internet...

banyak protocol dan banyak software yg bleh buat cam member2 kat atas bagitau IIS la, from web, dari software. kalo nak try DC++ Hub pun bleh gak buat private hub la. kat http://dcplusplus.sourceforge.net/

sekadar cadangan smile.gif

banyak protocol dan banyak software yg bleh buat cam member2 kat atas bagitau IIS la, from web, dari software. kalo nak try DC++ Hub pun bleh gak buat private hub la. kat http://dcplusplus.sourceforge.net/

sekadar cadangan smile.gif

thanks...cadangan yang baik..tapi aku tak pernah guna benda nie..aku nak baca faq dier dulu...kalau ngam dan ok, boleh lh aku minta tunjuk majar ngan ko..anyway thanks.. cool.gif

thanks my fren...aku try cari topik port fowarding dulu...mana topik tu...aku rasa aku kena paham port fowarding tu dulu baru aku boleh terus kan ngan sharing file nie...

kedudukan network aku macam nie.,...

line;stimix

pc: 2 biji

ZTE modem config jadi router

tapi bila aku letak http:\\(ip internet aku), dier pi masuk modem setting lah pulak...hairan...

kalau boleh bagitau laha ku kat mana topik port fowarding tu...thanks sekali lagi...

memang la masuk setting modem ko, sebab bila orang masuk ip ko, default nya akan point ke modem ko. tu la pentingnya port forward. dalam port forward tu, ko set la ip & port tu nak pint ke pc mana. takkan la mana nak carik topik port forward pun nak kena suap. kan ata 'search' kat atas tu. taip jer port forward kat situ

ok ko sure dah ada public ip? ip ni dpt from streamyx tau..fixed ip..kena beli..bukan yg pakej RM88 tu..tu takde ip..dua2 pc kena ada fixed ip..then bila semua dah ok share je folder tu..pastu taip \\219.93.... ip member ko tu kat Run..hmm betul ke apa aku merepek ni..

tak pun ko wat VPN aa..tgk post VPN yg lain...

ok ko sure dah ada public ip? ip ni dpt from streamyx tau..fixed ip..kena beli..bukan yg pakej RM88 tu..tu takde ip..dua2 pc kena ada fixed ip..then bila semua dah ok share je folder tu..pastu taip \\219.93.... ip member ko tu kat Run..hmm betul ke apa aku merepek ni..

tak pun ko wat VPN aa..tgk post VPN yg lain...

pakej 88 bukan xder ip, tapi dynamic ip. ip nie boleh guna untuk refer sesebuah pc yg connected to internet, tapi ia akan berubah setiap kali sambunagn dibuat semula. so, untuk atasi masalah ini, sila register domain free untuk refer ip anda. untuk maklumat lanjut, sila pergi www.no-ip.com

errkk ... saya nak komen pun tak berapa pandai dalam hal ni ... tapi saya pun dok tengah buat jugak macam ni . ok kalau windows XP tengak dok cuba la dan terbukti berjaya tapi windows lain no komen.

Langkah pertama.

Kenal pasti no IP komputer anda.

contohnya : 192.168.1.13 <-- refer kat control panel - network connetion .. local area network .. right klik ,, properties .. kalau setting dia auto tukaq bagi manual.

Langkah kedua :

Masuk dalam router web management.. kalau pakai router la .. buat port forwarding .. contoh

ID Public Port Private Port Port Type Host IP Address

1 21 21 tcp 192.168.1.13 <-- no ip computer

langkah ketiga

Siaapkaan cd windows XP

Masukkan cd pastu tunggu pas tu install windows componen .. pas tu install Internet Information services .. tick dekat File Transfer protokol pas tu ok pastu dia akan install ke dalam pc. Pas tu bila siap semua hang restart la pc tu .. tapi tak restart pun ok gak .. tapi restat aje la senang sikit.

Langkah 4

pi kat sini http://www.dyndns.com pas tu download dyndns updater .. pas tu install kat pc ... tujuan utama untuk tengok realtime ip no .. senang sikit ...

Pas tukan copy fail yang hang nak bagi kawan hang download tu kat dalam c:\Inetpub\ftproot (boleh tukar ke tempat lain tapi kena setting sikit kat dalam tu) ...

So bila kawan hang online dia boleh masuk kat pc hang ikut ip no hang.. kalau nak tengok ip no boleh tunjuk mouse kat dyndns updater dia akan tunjuk la ip no tu.. hang bagi la kat kawan hang macam ni ftp://215.123.63.98 (ni contoh aje la).. pas tu dia masuk dia leh la downlond ..

Kalau rajin lain setting la sikit kat http://www.dyndns.com ... login masuk username dengan password yang hang register tu pas tu register la DNS dinamic .. baca la apa yang patut ,,, aku pun barubuat gak . mengelabah tanya sini sana ... nasib baik C-FU tolong ... so dia akan updatekan ip hang sentiasa

Sorry la kalau silap .. aku pun baru belajaq dalam sari dua ni .. menjadi gak aku buat tapi tak taau la pulak kalau ada silap. Buat aje kalau kantoi tanyaa laa ... aku boleh la habaq yang ku taau .. yang taak reti kena tanya Otai Otaai la ... taatau la lepa nak habaq ka dak ka .. eeemmm tibai aje laaa ... atlease try kan naaa ...

Penat taip oooooo .... harap dapat membantu

Edited by ace