Jump to content
BraDeRz

Test Speed Internet....ape Result Korang...

Recommended Posts

Memanglah sekarang TMNET tengah mengupgrade ikut kawasan dari 512k ke 1mbps dan dari 1mbps ke 2mbps...yang dahulu didahulukan dan yang kemudian dikemudiankan sehinggalah selesai

aku dengar2 tmnet buat upgrade free yang 512 jadik 1mb ,1mb lak jadik 2mb ..tapi line tak stable..

tempat aku gak tak naik2 lagi :P

aah, tempat aku da jdi 2MB :D

Your current bandwidth reading is:

356.20kbps

which means you can download at 44.53 KB/sec. from our servers.

Aku pakai Celcom3G unlimited rm99 sebulan.Kira ok lah pada aku pasal aku boleh guna handphone atau laptop aku bila2 masa atau di mana pun asalkan ada line 3G.Kalau takde coverage 3G,dia akan auto guna line EDGE ataupun GPRS.

apsal bila aku try diar kuar "connection refuse:connect"??

aku try internet speed test...

upload 60 kbps

download 11 kbps..

dsl speedtest lak

upload 67 kbps

download 136 kbps

:lol: cuba tengok test speed tenet saya dengan Jaring 68.27 Mbps

jarimgtestjy3.th.jpg]1

:lol::lol::lol:

jaring memang la bek....

tak ramai pakai isp tu...tu sebab bandwidth tak sesak...

Memanglah sekarang TMNET tengah mengupgrade ikut kawasan dari 512k ke 1mbps dan dari 1mbps ke 2mbps...yang dahulu didahulukan dan yang kemudian dikemudiankan sehinggalah selesai

betol ke TMNET upgrade account kite erk???? best laa kalu camtu :D

aah, tempat aku da jdi 2MB :D

kawasan ko kat mana???

IPB Image

patut la torrent aku berdesup jerk speednya.dah upgrade rupaya kawasan aku nie..huhuhuhu

Edited by zzool

tempat saya 512kbps masih 512kbps cuma 1mbps sudah ke 1.5mbps

tempat saya 512kbps masih 512kbps cuma 1mbps sudah ke 1.5mbps

sabar ajelah faxist

sabar ajelah faxist

dulu saya menggunakan streamyx 384kbps. Satu bulan saja saya gunakan terus TMNET upgradekan ke 512kbps. jadi ikut nasiblah ada yang cepat dan ada yang lambat

Assalamualaikum,Lama tak online kat Putra nie,Saya nak tanya soklan sket nie,Saya ada pakej Streamyx RM44 512Kbps,Knapa speednya tak jadik 1MBps sedangkan korang sume kata dah upgrade.Masih 512Kbps

Assalamualaikum,Lama tak online kat Putra nie,Saya nak tanya soklan sket nie,Saya ada pakej Streamyx RM44 512Kbps,Knapa speednya tak jadik 1MBps sedangkan korang sume kata dah upgrade.Masih 512Kbps

Walaikumussalam....Lama tak nampak ko...Yah dia sudah mai....sampai dah...demo gi mano...lamo dok nampok

Kuang kuang kuang..dia sudah mai....tak silap aku la....yg mana pakai pakage 1Mbps yg bayar RM99 atau RM88 sahaja ada berpeluang untuk upgrade ke 1.5Mbps atau ke 2Mbps....

"aku masih tak faham tolong jelaskann....."

Edited by killercode

hafeez meh abe nok oyak nie :D diaorg ade ckp tmnet upgrade secara berperingkat mengikut kawasan bknnya secara serentak disemua kawasan..so tgu la smpai tmnet upgrade kat kawasan ko...

hafeez meh abe nok oyak nie :D diaorg ade ckp tmnet upgrade secara berperingkat mengikut kawasan bknnya secara serentak disemua kawasan..so tgu la smpai tmnet upgrade kat kawasan ko...

"aku masih tak faham tolong jelaskan..."

ape yg ko tak phm....

Adeh aku cuma copy ayat hafeez....

Sambung balik..bukan ke hanya streamyx yg package 1Mbps sahaja diupgrade kepada 1.5Mbps @ 2Mbps... atau ade package 512kbps upgrade kepada 1Mbps..

haha, lama tak online konon, kene ban kate lama tak online

Walau bagaimana pun, servis TMNEt kat jitra nie barua(opp) sikit,

yer la, sapa tak marah kalau tengah syok dok cari maklumat pasai How to make handheld scanner by using mouse, tetiba page tak load! ehh?

dah DC dan re-connect masih x der respond, dekat 12 jam den tunggu baru server up, camner pun den rasa semua ni untuk kebaikan penguna gak, cos ramai pasang ADSL tuk speed, jadi servis kene maintain ler..

Apa benda yg diupgradenya, sampai berperingkat2,Apa benda yg nak diupgradenya ? Kabel telefon ADSL ke apa ?.Atau servernya ? tolong jelaskan cara mengupgradekanya Tmnet Streamyx nie.Ataupon tambah port kat kwsan tertentu

sampai tahun yang ke berapa baru tm nak abis upgrade sume tempat nie.

nanti murah la internet.

tunggu 2008 nanti dapat pakai internet kerajaan.

lagik laju.

tapi mase tu maybe streamyx dah jadik murah gile dah sebab nak bersaing dengan kerajaan yang akan bagi perkhidmatan yang murah je ke kite rakyat malaysia.

sampai tahun yang ke berapa baru tm nak abis upgrade sume tempat nie.

nanti murah la internet.

tunggu 2008 nanti dapat pakai internet kerajaan.

lagik laju.

tapi mase tu maybe streamyx dah jadik murah gile dah sebab nak bersaing dengan kerajaan yang akan bagi perkhidmatan yang murah je ke kite rakyat malaysia.

Bagus la kalo ade "persaingan".....takde la servis cam cikai nanti...

^^

semenjak dua menjak ni speed aku jadi slow bila menoron...apahal tak tau...bila menoron jer surf internet jadi lembab..dulu tak..apolah..

ko torrent banyk sangat kot,

sbb tu line slow laa..

Apa benda yg diupgradenya, sampai berperingkat2,Apa benda yg nak diupgradenya ? Kabel telefon ADSL ke apa ?.Atau servernya ? tolong jelaskan cara mengupgradekanya Tmnet Streamyx nie.Ataupon tambah port kat kwsan tertentu

Den terbaca kat laman web TMNET, dia kata kalau sekarang download setakat 70-80% saja, bila dah upgrade nanti, siapa2 yang ambik paket 1mbps tu taklah download setakat 700-800 kbps aje tapi boleh capai 1000kbps ke 1024kbps. Perkara ni den ada terbaca kalau tak silap...