Jump to content
Sign in to follow this  
sharemalaysia

Gransazer

Recommended Posts

Masked Rider... tapi sesuai untuk tontotan umum macam Ultraman Nexus.

Plot baik... antara cerita terbaik dengan plot mengkagumkan aku selepas Nexus. Tapi plot dia hancur selepas episode 45... isy... isy... sad.gif

Cara rider dia bertarung ala street fighting @ street brawl.

Sistem handphone. Rider dia ada teknologi canggih. Antara paling canggihlah setakat ini. Blade dan Ryuki bergantung pada kuasa Raw dan ajaib mereka... Phi's @ Faiz bergantung pada teknologi.

But sehebat mana pun Faiz... aku tetap cakap plot Ultraman Nexus 'the first arc - Himeya Jun' paling hebat.

sempoi???? hm faiz tu citer aper....nak tau

hahahahhaha........ gransazer ko layan takkan masked rider x biasa layan padahal masked rider lagi popular aperr...... oklah, masked rider 555 faiz ni salah satu drpd siri masked rider, production tahun 2003, kalau nak try layan aku rekemen try layan movie dier dulu..... masked rider 555 faiz: paradise lost..

YA! YA! Layan FAIZ 555... gerenti puas hati!!

Gransazer?

aku blom berpeluang lagi tengok cite tu... heheh dry.gif

Edited by Iruga Nii-San

Leh tahan... pompuan yg jahat dari kumpulan wind tue pon... em... ok gak....

Sebab boleh tahan dan OK... apa kata someone download kat #Tv-nihon and pos n' jual kat aku... ???

Giler aa... sumer jumlah 10GB.

* Selalu 10GB kalau download pada speed usual 20 -> 40 kB/sec berapa minggu baru siap?

dgr dari beberapa orang..... kononnya criter nie lagi sempoi dari Kamen Rider Ryuki, Faiz and Blade.

Hm... tgh download... besar gedebak file dia... sampai 10GB... dah la #TV-Nihon memang super lembab....

Kalo tak best memang aku tembak orang berkenaan yg cakap criter nih best... kohkohkohkohkohkohkoh laugh.gif

BTW... tq otromen... patut aku tak jumpa... bawah sekali rupanya... ph34r.gif

besh la.......plot best2 nyer.....tapi kat tv ni...aku rase ader babak yang kene potong......agaknya nak ringkaskan citer kot...aku li dvd dulu sumer full....kepade sesaper yang dah download tu mesti perasan punya la...tang citer ni

ahh... aman damai tanpa Dominant laugh.gif

Tak de orang guna PC aku... kohkohkohkokoh

======================

Justirizers pon 2 x 5 jer ngan Gransazer... ape da...

crimson, aku mintak maaf bebanyak kat ko ngan dominant. sampai sekarang nak hantar ryuki tak terantar. sori bebanyak.

ttg gransazer nih aku tak minat sangat ler, macam kaku jer.

Gransazer... tak best laaa...

terasa cam kosong suasana cite tu dan lebih kurang mcm kamen rider Ryuki je... err... dan mcm tengok super sentai jugak. kaler2... ada robot. ~ceh.

p.s :

Faiz 555 lagik best...

sayangnya... ending 555 aku tak paham.

Nak tahu apa masalah dengan GranSazer??

Plot tumpu hanya pada Tenma... apa bila Sazers lain berlawan... semua pakat sekaligus kalah... bila Tenma datang... terus menang....

Paling spoil masa lawan Masked Rider Odin-like-enemy - LOGIA...

Semua yang lawan time tuh (Sazer lain...) sumer cam bangang jer aku nengok... then bila Tenma datang... terus menang lawan. Padahal Sazers lain punya power semua sempoi... jadi... tumpuan yg diberikan pada Tenma... terlalu berlebihan sampaikan plot dan perkembangan character lain diabaikan...

Tak tahu lah macam mana dengan episode 25 ke atas... aku baru layan setakat episode 25 je.... dan dah drop series nih... kohkohkhokhokhokhokhokho

*Lawak tul... memula sembang cam aku dah layan habis jer...

BTW... siapa lak enemy diorang masa episode 26++ ???

Logia best gak... pasal aku fan Odin... kohkohkhokhokho biggrin.gif

Ellow.Boleh le layan cerita ni.Tapi ku tak berapa nak nengok bab2 robot yg berlawan tu.Nampak mcm kaku je.Tapi yg best ada amoi2 yg lawa.Mcm kumpulan yg ada doktor tu.Lawa amoi tu tapi jahat pulak.. tongue.gif

ending thema dia tu apa tajuk dia hah... dengar mcm best je... ending thema yg tgh min skrg kat tv3 tuh yg aku carik... setakat nih tak jumpa lagi la....

Cerita dia start best... ada unsur macam dark sikit. Memang terasa ke'dark'an dan kemisterian cerita ini... macam Nexus pula...

Tapi bila kumpulan doktor itu jadi baik... terus plot berubah jadi macam cerita budak-budak....

Dan superiority Tenma makin bertambah.

Apa maksud aku??? Tenma seolah-olah watak yang terhebat dalam cerita ini... sesiapa oppose dia sure kalah... perasaan ini... walaupun aku tengok sehebat mana musuh... tetap aku dapat rasa Tenma akan menang (memang pun... tapi at least they should twist viewers feelings and the way we think a bit... like Ultraman Nexus)

Maksud aku.. dalam cerita ini... tak kira apa jadi pun... aku dah tahu... Tenma sure menang.

Ada pun dalam Nexus... aku sendiri pula rasa risau dengan nasib Himeya Jun dan Ren... walaupun kita semua tahu... yang baik pasti menang. Tapi Nexus berjaya mewujudkan dan bermain dengan otak aku sikit.

Just my 2... em... I mean... 5 cent (mahal la sikit)

bagi aku .....tang plot gransazer yang tertumpu pade tenma tu....aku macam perasan gak tapi tu serius sangat ker???teruk ker satu2 citer yang tumpukan pader satu 2 character ni...

aku ni memang tak tau seni/plot/jalan citer....etc...jadik sila beri tunjuk ajar..

kohkhokoh... Kai dah tension dengan Gransazers...

Tapi aku nampak agak ketara.... yelahkan... semua Sazers lain bergabung still tak cukup kuat ke nak lawan Comander Logia???

Tiba-tiba Tenma datang terus kalah Comander Logia tuh... ish... heran gak laugh.gif

Tak kisahlah... aku pon bukan layan sangat...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

Kalo aku... aku tak rasa pelik. Tapi...

cuma jln cite tak besh ~ah. Costume pun tak lawa. Suasana persekitaran terasa kosong je. Mungkin gransazer sesuai utk bebudak riang ribena nonton kut? Well... sekali pandang... sama mcm super sentai jugak walopon dikatakan gabungan kamen rider + super sentai = gransazer. Bagi aku... super sentai.

aku ni memang tak tau seni/plot/jalan citer....etc...jadik sila beri tunjuk ajar..

Terpulang pada ko punya 'judgement' samada menarik atau tak. Kengkadang kalo ko suka banding2 cite lain... jawapan yg ko nak cari mesti ada.

Best??... ok la... tak teruk... at least better from Faiz...

Tapi aku tergelak bila tgk robot dia lawan... huhuhuu...

And... aku prefer Justirizer over Gransazer

justiriser xbesh laaa, aku dah tgk, cam super sentai jerr, bodoh2 org jahat dier, suka buat lawak..... dah la hero cuma 3 org jerrr, gransazer ader 12 org....

ni dier koleksi gambar2 amoi2 cun dari siri gransazer

http://www.thai-toku.com/cgi-bin/Y1Gold/tc...&num=1112445582