Jump to content
hoyoyo80

Streamyx Lembab

Recommended Posts

Kalau kita tengok lain-lain provider kat malaysia ni..mana ada yang offer harga boleh dikatakan berpatutan untuk speed yang disubscribe.

pasal telekom tanak open up line die ke kompetitor lain. ako malas nak cakap pasal bende ni lagi, tapi kalo nak tau sangat pegi check kes telekom vs time, telekom vs arcnet, dll.

mmm dulu ramai orang mesia gelak kat ako, pasal diorang dapat upgred kepada 512, pastu 1MB. ostolia slow la ape la.

start dari awal tahun ni, kitorang nye minimum standard dah 512. ako dapat free upgred ke 1.5MBPS. la ni diorang dah start offer 8MBPS - 12MBPS. korang bersyukurla dengan monopoli telekrap korang tu sambil ako sokong pertandingan antara kompeni2 kat sini yang makin murah dan makin laju. pelik la gak, korang suke HP pasal prepaid makin murah, tapi time broadband kate ok lak.

also, streamyx MEMANG slow. kalo ko tak slow skarang, orang lain akan slow skarang. ko akan slow kendian. dah memang camtu lumrah, ako rase nak kepoh kat orang lain takde gune ah.

nasib baik la aku masuk stremyx masa dia buat promosi barunya:

1 modem zte

register free

installation free

cuma yang kene bayar rm88 unlimited access. hehe rolleyes.gif

tetapi lembab gak... hehe biggrin.gif

Streamyx memang penipu la, sama jer alasan dia kalau korang call customer service. Ni kes register 1 Mbs dapat 512kbs memang dah well known. Ramai org ada problem tu. Aku rasa tmnet ni memang bisnes strategy dia, offer 1Mbs , bagi 512kbs, kalau customer complaint cakap jumper or port tersalah. boleh terima ker tiap2 kali ada new registration/ upgrade masalah sama jer.

Aku rasa dia buat macam tu sebab ramai org tak perasan bandwidth yang korang dapat. So geng2 semua jom pakat2 check korang nyer speed, kalau korang tak dapat complaint la kat tmnet. Jgn bagi tmnet tipu kita lagi.

Jadilah pengguna bijak

Yeap Streamyx ni memang PALAT sangat da....

langgan 1mb dapat bawah lagi...

dulu aku tak kisah sangat pasai seminggu sekali ja ada problem ..la ni hari²..dah seminggu dah aku tak pernah dapat 1mb

penah aku dapat 64kb ja untuk download punya speed..baik aku pakai dial up...dajey..

nih yang sekarang...dok ada la

Connection Status Connected

Us Rate (Kbps) 512

Ds Rate (Kbps) 320

Gila... timbang kilo pon dah menjadi kesalahan kalau kita menipu ...ini kan speed streamyx pon nak tipu..

dah lebih dari 3 tahun dah streamyx ni...aku keja pon dah confirm dan naik pangkat ...anak aku pon dah besaq dah...

streamyx tak maju² lagi... tupon nak promote gila²....1mb pon dapat 320kb...ini kan nak dapat 2mb>...cirit baru dapat...

aku rasa pengguna tak kisah berapa pon harga langganan yang perlu dibayar...asalkan line steady...

Aku penah keja kampeni multinational kafir pon tak pernah ada polisi menipu customer..

biar rugi tak apa..asalkan barang berkualiti..

Salam palat dan bangsat buat kampeni TMnet yang tadak perubahan kualiti langsung...harap promosi ja cam barua..

tuhan tak suka peniaga yang menipu..budak derjah satu pon tau tu...

Lupa nak maklumm...

aku memang kastemer TM..

sebab mintak maap cakap...aku memang bersemangat kebangsaan...sebab aku tanak jadi bangsa yang menjadikan bangsa lain sebagai orang terkaya no 1 dalam malaysia dengan melanggan perkhidmatan telekomukasi yang lain..sebab tu line tpon family aku semua TM

termasuk TMnet Streamyx dan dial up..

dan aku menganggap semua pengguna hot**** adalah bangsa yang tak support bangsa sendiri..

Tapi..kini adakah aku perlu berubah fikiran oleh kerana perkhidmatan TM macam taik?

sila komen..

nampak gaya memang aku nak kena pakai burung merpati la plak lepas ni untuk berkomunikasi...

Edited by mayoi

wakaka..mcm2 pernyataan menghina streamyx

bagi aku banyak faktor korg slow tu

kalau bagi aku ade waktu dier..kalau slow tu mmg la slow sangat

lebih kurang mcm korang la bengang

tapi bile laju..mmg speed standard package aku amik 1mbps

mmg puas hati la

download kat rapidshare full speed..surfing smooth..torrening smooth

mmg puas hati la

ape2 pun streamyx mmg bgs waktu ok mmg suck waktu xok

lol <_<

wakaka..mcm2 pernyataan menghina streamyx

bagi aku banyak faktor korg slow tu

kalau bagi aku ade waktu dier..kalau slow tu mmg la slow sangat

lebih kurang mcm korang la bengang

tapi bile laju..mmg speed standard package aku amik 1mbps

mmg puas hati la

download kat rapidshare full speed..surfing smooth..torrening smooth

mmg puas hati la

ape2 pun streamyx mmg bgs waktu ok mmg suck waktu xok

lol <_<

wakaka ...betuila yang hangkata tu..tapi skrang ni memang terukla line dia...

faktor memang tadak la kat umah aku...coz aku memang kat bandar...dekat sangat dengan TM...

dan aku memang dok main dengan network lama dah...dah lama dah Tun M kata...

kalau dpt IP pangkal 60 mmg slow ahh. kadang2 aku terpaksa connect balik berulang kali sampai dapat IP pangkal 219. baru la terasa laju. terutamanya bila main game MMORPG online.

aku nak tau la gak, ada ke kaedah utk sentiasa dpt IP yg pangkal 219?

pasal telekom tanak open up line die ke kompetitor lain. ako malas nak cakap pasal bende ni lagi, tapi kalo nak tau sangat pegi check kes telekom vs time, telekom vs arcnet, dll.

mmm dulu ramai orang mesia gelak kat ako, pasal diorang dapat upgred kepada 512, pastu 1MB. ostolia slow la ape la.

start dari awal tahun ni, kitorang nye minimum standard dah 512. ako dapat free upgred ke 1.5MBPS. la ni diorang dah start offer 8MBPS - 12MBPS. korang bersyukurla dengan monopoli telekrap korang tu sambil ako sokong pertandingan antara kompeni2 kat sini yang makin murah dan makin laju. pelik la gak, korang suke HP pasal prepaid makin murah, tapi time broadband kate ok lak.

also, streamyx MEMANG slow. kalo ko tak slow skarang, orang lain akan slow skarang. ko akan slow kendian. dah memang camtu lumrah, ako rase nak kepoh kat orang lain takde gune ah.

setuju. stop the monopoly!!!

aku takpenah dapat ip lain selain ip 60

laju jerk

aku dapat tempias vpn lagik kat torrent

dari pagi sampai petang satnie

speed cam dah kembali biase jerk

satu file jerk macam tue

sampai siap file tu

so

kalo nak download

carik la org yg subscribe vpn

tuah2 korang dapat

tempiasdie

Edited by tolong_saye

Setahu aku, setting port lama mmg 512 by default...tapi setting default skang mmg 1.5M ke 2M...kalau masih dpt 512 utk pakej 1Mb, just call helpline utk reset...

Bab tipu tak timbul sebab TMnet dah sediakan sistem installer, tugas diorang utk check dan inform kalau tak betul setting...Kalau diorang tak buat kerja diorang, diorang la yg tipu...

Yang install sendiri pulak pastikan cukup competent untuk pasang sendiri...buat bacaan lanjut dari forum2 utk dapatkan maklumat...

Open up line ni perkara lama dah..."dah lama dahhhh", Tun Dr. M...kalau org nak masuk rumah kita, kita ada set of rules yg perlu org tu patuhi...kena bukak kasut, jangan masuk bilik mak ayah kita, etc...sama la jugak dengan TM, lebih2 lagi dalam bidang bisnes...ada set of rules yang telah MCMC setujui sebelum benarkan "competitor" masuk line TM...yang sanggup patuhi, welcome on board...yg tak sanggup sila cari mode of business yang lain...Penangfon boleh je compete walaupun tak masuk line TM...ni la competitor yang sebenar...tapi malangnya...bangsa "tu" jugak...

Masuk la mahkamah mana sekalipun takkan buleh menang kalau kita nak tumpang tempat org tapi nak suruh org ikut kepala kita...

Lupa nak maklumm...

aku memang kastemer TM..

sebab mintak maap cakap...aku memang bersemangat kebangsaan...sebab aku tanak jadi bangsa yang menjadikan bangsa lain sebagai orang terkaya no 1 dalam malaysia dengan melanggan perkhidmatan telekomukasi yang lain..sebab tu line tpon family aku semua TM

termasuk TMnet Streamyx dan dial up..

dan aku menganggap semua pengguna hot**** adalah bangsa yang tak support bangsa sendiri..

Tapi..kini adakah aku perlu berubah fikiran oleh kerana perkhidmatan TM macam taik?

sila komen..

nampak gaya memang aku nak kena pakai burung merpati la plak lepas ni untuk berkomunikasi...

camner?dah pakai burung merpati dah??klau ko rase TM tu macam taik,ko toksah la gune lagi..ko pegi la tangkap burung merpati tu banyak2 jadi kan sebagai alat perhubungan ko..n then kalau ko tu btol2 berjiwa kebangsaan,jangan ragu2 gunakan produk sendiri..ni tak,pas puas ko maki hamun TM,tp sebalik nyer sefamily ko gune kan bende tuh..so aper cerita ko sebenar nyer ni??lagi satu,biaq pi la org nak pakai aper pon,hot**** ka,makhluk kunin ka,cel*** ka..janji diorang x bising2 nak damn aper diorang guna...lagi satu,salam palat dan bangsat tu macam maner??kat mana ko blaja??kate org islam,blaja la bersyukur..

camner?dah pakai burung merpati dah??klau ko rase TM tu macam taik,ko toksah la gune lagi..ko pegi la tangkap burung merpati tu banyak2 jadi kan sebagai alat perhubungan ko..n then kalau ko tu btol2 berjiwa kebangsaan,jangan ragu2 gunakan produk sendiri..ni tak,pas puas ko maki hamun TM,tp sebalik nyer sefamily ko gune kan bende tuh..so aper cerita ko sebenar nyer ni??lagi satu,biaq pi la org nak pakai aper pon,hot**** ka,makhluk kunin ka,cel*** ka..janji diorang x bising2 nak damn aper diorang guna...lagi satu,salam palat dan bangsat tu macam maner??kat mana ko blaja??kate org islam,blaja la bersyukur..

releks la john labi....

adalah menjadi kesalahan pemahaman orang yang tak baca betul-betul satu mesej...hang ni mesti makhluk yang tandatangan agreement buta tuli punya...

aku satu family guna TM sebelum streamyx ada lagi cik john labi ...

dan aku cuma mention yang adakah aku perlu ragu-ragu lagi nak pakai TM setelah dirundum rasa sedih dan terkilan dengan kelajuan kekura kuraan streamyx yang dilanggani...

palat adalah satu istilah yang sedap...bukan maki...

taik palat hang tau ? dia hanya penambah kesedapan tatabahasa kedaerahan...

kalau cik john labi menganggap saya seorang yang teruk ...cik john labi apa kurangnya ...

6-7 = -ve 1 jugak la hang pon...

dalam era kemodenan ni ...kita kena kritik ...baru bleh maju...jepun dah lama mengkritik jabatan-jabatan dia yang lemah...ada kaedah QTM QIP ...

hasil kerja mereka no 1 dalam dunia dan berkualiti...

Dasar pandang timur sampai la kerajaan kita dok amalkan...

TUN M kata melayu mudah lupa...

Saja aku posting dalam forum ni supaya nak bagi kakitangan2 streamyx baca sama...supaya hangpa boleh la brainstorming masalah kastemer dalam mesorat apa2 ka...ada orang maki ka apa ka..

ni dok asyik nak promote gila-gila produk depa...servis cam hampeh...

TM dok hingaq sakan dalam media dapat tender sana dan sini...kira gah..awat TM nak jadik macam proton...nak lingkup teruih...barang tadak kualiti...spec kualiti malaysia macam lain..dan export punya spec kualiti macam lain...

kera di hutan disusukan anak di rumah biar lapaq kebuluq..barang haram tadak kualiti..harga di malaysia lain di luar lain..

lani dah ada berapa dah pengeluar kereta nasional..kualiti A balong...

tu dia ...persaingan yang sihat...

yang tak kualiti kita kaih buang...

lambat laun dalam menghadapi gelombang pasaran bebas nie...syarikat telekomunikasi akan bersaing secara sehat dan lebih berkualiti jugak perkhidmatan...tadak monopoli dah..

semoga TM akan lebih maju dari sekarang dan menjadi terbilang..sama-sama support sampai semua orang guna TM dan bangsa majoriti akan menjadi bangsa paling kaya di malaysia...

tapi sekarang ni..memang salam Palat buat TM ..serbis cam palat...

teguran nak membina ape??tmnet x penah nak amik kesah org komplen..sbbnya ceo tmnet pekak. kira jenis lu suka lu pakai, lu x suka x payah pakai...boleh blah.juga sikap pengurusan tm yang memandang rendah cita rasa pengguna menyebabkan mereka ikut cita rasa mereka sendiri.anggap user kat malaysia ni tak reti pasal internet..senang nak di gula-gula kan.

Edited by stellar

hmm sy nyer test result lak camni

pakai pakej 1M...

Edited by eeya_hunny

teguran nak membina ape??tmnet x penah nak amik kesah org komplen..sbbnya ceo tmnet pekak. kira jenis lu suka lu pakai, lu x suka x payah pakai...boleh blah.juga sikap pengurusan tm yang memandang rendah cita rasa pengguna menyebabkan mereka ikut cita rasa mereka sendiri.anggap user kat malaysia ni tak reti pasal internet..senang nak di gula-gula kan.

abih nak buat camna..dah monopoli..mmg ikut sedap dia la..selagi kerajaan sekarang ni ade...so telan jele..selama korang masih hidup..aku pun menyampah jgak..tapi takdapat buat apa2...hidup matiku bersama streamyx..

tapi apa kata kita tukar jaring?..jengjengjeng...elok tak jaring?..ade lagging kalu?

apasal speed korang x dapat full speed??pelik la...akunye package 1mb full speed wooo.lebih full speed 1mb jadi 1.3mbps...latency pun rendah.best gile ha.aku dok kat batu caves.

tgk ni lebih 1mb.best ha.. :P

line aku aku x de masalah la.kesian korang yg byk prob stimix ni.huhuhu :(

My Result...

Streamyx 512kbps

Utara Perak

Server PenangFon

Pasal apa Server korg berlainan dgn saya punya. Korg semua dpt Telekom Malaysia Berhad. Saya dapat TM, ADSL SERVICE PROVIDER, MALAYSIA. Ada problem ker... :wacko:

Erm..Ade gak rase slow..Aku restart je modem..Pastu ok la..Dapat dlm 80kB/s kalo download. Member aku yang dapat ip 124.x.x.x lagi slow. 30kB/s atau 160kbits/s. Line dia kat kg la skit. Ip 124 ni baru ke?

Kalo ko tak puas ati ngan servis stimix ni, ko leh buat aduan kat biro pengaduan awam di [email protected]. Diorang akan bagi feedback.

Edited by Firestarter

camnie la klu dah namenyer monopoli.. org complain pun bukan tmnet nak improve dia punyer servis

Korang pi masuk kat kawasan yg guna maxis atau time... pastu korang tanya kat ISP... berapa caj untuk broadband ... then compare antara semua2 tu... NI aku citer pasal cable service ..jgn kira wireless lak...