Jump to content
Sign in to follow this  
izwan

Please Insert Fedora Core Disc 2 ...

Recommended Posts

*off topic

I then decided to try to install via FTP, but I haven't been able to find a good list, especially from my locale (Tokyo), and I have a 24Mb ADSL, so I'm not worries about the download time.

*off topic

ehehe..

alah kalau belah2 sana apa nak heran ngan ADSL10-20MBPS tu... dah normal rate... tapi kat mesia nih je war2 lebih ngan 1mbps konon2 dah laju giler.. dah mcm bukan "stoneage" lagi...

tuh le.. dengor lagik promosi2 streamyx tuh.. tapi servis kan hampeh gak smile.gif

mana budak izwan nih.. semalam YM ngan aku ...katanye. ada peperiksaan kat skolah.. rasa belum abis ujian lagi kut..

aku rasa kan .. dalam karangan BM dia .. mesti tulis pasai linux ... huhuhu..

hidup linux..

Heheh.. kesimpulannya teknologi malaysia masih terlalu jauh ketinggalan.. teringat aku dulu masa keje kat kedai komp.. ada orang korea datang minta pasangkan internet.. dia kata dia apply streamyx tapi lama giler nak dapat.. so dia nak guna tmnet prepaid sementara tunggu streamyx.. dia kata kat tempat dia apply sehari dah dapat.. wireless lagi.. tongue.gif

Jadi jom kita majukan linux kat malaysia supaya kita tak ketinggalan lagi.. biggrin.gif

emmm.. teknologi malaysia nih 10 tahun ke belakang maaaaaa....

sebab antara faktornyela. bagi aku... tunggu dan lihat... mungkin aaa.

sbb org kite nih mmg jenis cam tu ..

Betul tue.. tak berani mencuba bende2 baru.. dan tak berani buat perubahan.. cuma segelintir jer yang berani..

Amacam projek kedai cyber ko?? Aku ada idea baru.. Ni sesuai untuk pengguna linux yang tak ada sambungan internet atau yang guna dial-up.. ape kata buat package cd?? buat ikut kehendak diorang nak software ape untuk distro ape dan dalam bentuk ape(rpm,source,deb).. so dalam cd tue letak software yang diorang nak dengan dependencies sekali.. kalo reti boleh buat installer sekali..

design dah ada.. cuma skrg nih.. aku dok pk.. pasai postage .. katakan lah aku tak de madeva.. so terpaksa la aku mintak bantuan ko utk hantar.. mendiva tu.. yang tu ok la.. aku bagi semua kat ko..

kalau pengguna ni nak fedora core, mediva ..

yang fedora core ok aaa. aku ada .. bleh aku hantar. yang mendiva tu .. ko hantar.. dua kali postage..

tarak untung jugak.. huhuhuhu

let say

====================

RM 5 sekeping cd..

tak de kos postage

pengguna mintak FC3 dan gento...

la ni aku tadak gentoo..

so skrg nih.. aku kene mintak ko buat postage gento tu... aku kene post utk FC3.. utk satu pelanggan ..

katakanlah FC3 ..ada 5 keping cd ..jadiknye RM 25 / Gento ada 4 keping cd Rm 20 .. so postage dia skrg asing asing...

Rm 5 utk pos ... emm

haya..apa aku merepet nih... ..

kalau cam gitu ko setuju.. tak pe..

soal bayaran plak.. aku duk pk pk.. cam mana nak buat tu..

mestila dia kene bayor dulu.. so cam mana nak detect dia bayor atau blm..

aku nak buat cam nih.

dia order kat form .. pastu form akan send email kat email aku..

pastu aku akan bagi no akaun aku..

dan suruh dia bagi no refferal / no slip bankin..

huissssssss.. byk nye kene pk bang..

aku perlukan cadangan .... sebelum bleh mula projek nih

Edited by psychoX

Aku kalo nak post dua2 sekali dalam satu bungkus tak jadi masalah.. Aku boleh rombak sikitlah harddisk aku balik.. tambah satu ruang lagi untuk buat testing distro2 nie (kalo rosak atau tak boleh pakai rugi gak).. satu distro lebih kurang 700 x 4 ~ 3g.. kalo 3 ke 4 distro tue boleh lah aku handle.. aku untung singgit dua dah cukup.. yang penting boleh boost jumlah pengguna linux kat malaysia.. biler dah ramai boleh tambah bisnes lain lak..

Ko kene create database.. sebab kalo sorang dua senang nak handle.. tapi kalo ramai susah takut terlepas mana2 form.. dan ko perlu gak simpan rekod transaksi semua.. dah send ke belum.. dah sampai ke belum.. so senang nak refer kalo ada apa2 masalah..

Pasal pembayaran.. rasa2 wang pos boleh tak?? Kalo nak buat masuk bank kene cari ape namanye tue.. pre-processor?? kira buat melalui tue.. cari yang free..(aku pon tgh cari2 lagi bende ni).. kalo nak suruh masuk dalam akaun bank macam ko kata pelanggan kene bagi bukti dah masukkan macam referal slip so boleh check.. Hmm.. dah check MOL??

Edited by b1naryc0de

cara yang paling senang la aku rasa..

aku sediakan borang, bayaran apa jadah semua tu..

ko supply cd .. postage ...testing bla bla bla. huhuhu..

emmm.. teknologi malaysia nih 10 tahun ke belakang maaaaaa....

sebab antara faktornyela. bagi aku... tunggu dan lihat... mungkin aaa.

sbb org kite nih mmg jenis cam tu ..

rasa aku nih smeua ada bau2 politik.. sorry la.. mmg keras bunyiknya but cuba ko tengok kereta, teknologi tahun bila? mcm Proton Tiara tuh? then pulak motosikal.. RXZ puinya model tuh tahun 84/85 kluar mesia.. masih jual lagi.. yg "latest" pun model apa sgt..

pastuh handphone.. rasanya kat sini dah mcm lambakan bende2 obsolete darik negara2 lain.. kat tpt lain dah berzaman ngan 3G, kita baru nak nampak bayang..

so mcm internet..

lama mana kita pakai dial-up? pastuh ada ISDN yg mahal gila2... then baru kenal ADSL yg mana masih guna copper punya teknologi.. mmg la 10 tahun lepas.. teknologi yg murah, pastuh cas mahal2.. takpe rakyat tatau apa.. depa tau bayar je.. tau pakai je.. slow pun takpe...

don't underestimate malaysians...

Adat la negara membangun, tak fair la compare dgn negara maju.....

Pendapat aku takde prubahan drastik sangat pun leok jugak, kang terkena kejutan budaya pulak. Yang perlu berubah kualiti perkhidmatan pihak2 terbabit, biar secikai mana pun teknologi kalau perkhidmatan cun, cun jugak jadinya, sama jugak cam pakai linux, sumbat kat pentium 486 pun kalau kena gaya best gak jalan.....

Ok pasai e-kedai korang tu aku setuju sangat. Elok buka thread baru ni. Aku mmg takleh join korang sbb banyak komitment lain. Aku ada jugak download distro2 yg berkenan dihati. So kalau korang nak jadikan 'master' boleh la aku sumbangkan. Cuma bagi kos cd dengan pos dah la.....

Ni distro yg aku ada.......

Kanotix BF 1 - 1cd

Kanotix BF 2 - 1cd

Kanotix 2005 - 1cd

Kanotix 2005-2 - 1 cd

Debian-3.0 -7 cds

Damn Small Linux 0.5.11 - 1 cd

RedHat-9 - 3cds

Fedora 1 - 3 cds

Fedora 2 - 4 cds

Fedora 3 - 4 cds

FreeBSD-4.11 - 2 cds

OpenBSD - 2 cds

FreeSBIEE-1.1 - 1 cd

PCBSD-0.7 - 1 cd

Solaris-10 - 4 cds

Ubuntu-5.04 - 1 cd

Mandrake-10.1 - 3 cds

Slackware-10 - 2 cds

Knoppix-3.7 - 1 cd

Suse Live Eval - 1 cd

Slax Live - 1 cd

Gentoo -1cd

NavynOS (gentoo based) - 1 cd

Edit - jumlah cd silap........

Edited by blank

Adat la negara membangun, tak fair la compare dgn negara maju.....

Pendapat aku takde prubahan drastik sangat pun leok jugak, kang terkena kejutan budaya pulak. Yang perlu berubah kualiti perkhidmatan pihak2 terbabit, biar secikai mana pun teknologi kalau perkhidmatan cun, cun jugak jadinya, sama jugak cam pakai linux, sumbat kat pentium 486 pun kalau kena gaya best gak jalan.....

rasa aku negara membangun yg lain pun lagi murah dari kita..

ko takleh compare ngan linux/BSD, mmg linux/BSD sumbat kat 486 pun boleh jalan, pasal linux/BSD develop bukan kat malaysia.. kalau develop kat sini oleh "org2 atas" disini, aku berani ckp maybe kat p4 je boleh jalan... pasal kalau 486 dah boleh jalan.. rugi la...

Memang betul...kebanyakan benda luar lebih detail cara pembuatan dia. sbb tu aku kata perkdmatan kita perlu berubah berbanding teknologi. Tak guna kalau teknologi kita 15 tahun kedepan dr negara lain kalau perkhidmatan takde kualiti....

Amik contoh streamyx, katakan teknologi streamyx adalah pentium 486. So tmnet kena jaga seperti pentium 486. kalau install linux/bsd, kernel kena retune,x windows kena cr yg seringan mungkin atau maybe setakat cli saja. surf pakai elinks, chat pakai bitchx & sbgnya....

Tapi yg jadi masalah skang tmnet tak sedar yg diorang pakai pentium 486, diorang duk berangan pakai pentium 4 EE atau AMD64..lepas install linux/bsd duk goyang kaki berangan nak layan gui, nak sumbat kde-3.4, nak main game 3D, nak surf pakai opera-8, nak chat pakai xchat. Bila ada problem mintak cosultant remotekan..

Sbb duk berangan la yg diorang berani buat iklan gempak2 dalam tv kononnya dial-up tu stoneage dan broadband tu modernage....

Aku setuju perkhidmatan kat malaysia masih lagi teruk.. tengoklah berapa banyak rungutan pasal streamyx.. aku sendiri kene.. 3 bulan dapat pakej lain dari yg aku mintak tp tetap kene caj sama.. dry.gif

Tapi kalo kita nak maju kita kene bandingkan dengan negara yang maju.. tak guna kalo kita bandingkan dengan yang setaraf atau rendah dari kita.. kita akan senang puas hati.. kalu membangun pon bangun sikit jer..

Tapi masalahnye kebanyakan dari kita ni tak ada tahap kesedaran yang boleh dibanggakan.. Ramai lagi yang tak tau beza broadband dengan dial-up.. Ramai lagi yang bersifat "alah cukuplah dengan apa yang ada".. Itu tipu ini tipu.. Takut nak cuba bende2 baru.. Dan yang paling teruknye bila ada yang nak bangun atau maju ramailah yang duk kutuk dan nak jatuhkan dia.. ish2.. sabar jelah.. mad.gif

Aku setuju perkhidmatan kat malaysia masih lagi teruk.. tengoklah berapa banyak rungutan pasal streamyx.. aku sendiri kene.. 3 bulan dapat pakej lain dari yg aku mintak tp tetap kene caj sama..  dry.gif

Tapi kalo kita nak maju kita kene bandingkan dengan negara yang maju.. tak guna kalo kita bandingkan dengan yang setaraf atau rendah dari kita.. kita akan senang puas hati.. kalu membangun pon bangun sikit jer..

Tapi masalahnye kebanyakan dari kita ni tak ada tahap kesedaran yang boleh dibanggakan.. Ramai lagi yang tak tau beza broadband dengan dial-up.. Ramai lagi yang bersifat "alah cukuplah dengan apa yang ada"..  Itu tipu ini tipu..  Takut nak cuba bende2 baru..  Dan yang paling teruknye bila ada yang nak bangun atau maju ramailah yang duk kutuk dan nak jatuhkan dia.. ish2.. sabar jelah.. mad.gif

tambahan..

rasanya teknologi TNB nak wat internet thru electric cable tuh daha lama berjaya tapi tak lulus2 gak nak jadik ISP.. mesti kes kene "tahan" dulu takut TmNet takleh carik makan nanti.. ye la sebut kata elektrik, sahnya coverage lagik luas.. dan bandwith pun dengar2 citer lagi laju...

A'ah.. dah lama tak dengar khabar tentang hal tue.. Hmm.. biasalah.. company malaysia tak mampu n tak berani bersaing... macam proton.. tongue.gif

dah kira ikut jejak microsoft lah nie... takde choice..

Edited by b1naryc0de