Jump to content
ahchup

Siapa Nak Belajar Silat Online?

Recommended Posts

online pun bleh blaja silat ke?

tp xlah hebat pun jadinya. mmg kena guru silat gak ajar.

Betol tu... betol tu... setakat nak buka minda boleh la kalau nak belaja kat internet... tapi kalau nak bebetul.... baik jumpa guru silat sebab silat ni banyak cabangnya... takkanla orang nak dedahkan rahsia perguruan kat orang yang bukan ahli.... setiap silat ada keistimewaan masing2... however... tahniah sebab masih terbuka hati tu untuk silat... mesia boleyyy!!!!

Pernah tak dengar website yg ajar anda belajar silat secara online? atau anda ingin membaca teknik2 terbaru? atau just nak borak dgn budak2 silat?

jom kesini http://www.chmultimedia.com/v1_/index.php

mana ada blaja silat, dia tunjuk kaedah saja la...sama cam cekakhanafi.com

blaja ch online...habis semua tamat tanpa ijazah dr che mat.he..he... apa khabaq member ch? aku pn member tamat gak..center upm.

Aku pon member gak tapi tak tamat sebab kat U dulu banyak sgt assignment...

sempat blaja 4 buah aje... tu pun tak ingat dah...

Edited by matrix01

Aku pon member gak tapi tak tamat sebab kat U dulu banyak sgt assignment...

sempat blaja 4 buah aje... tu pun tak ingat dah...

website ko pasal silat kuntau..so ko ni mmg org silat kuntau la kan? so aku ada skit soalan untuk ko nih....

Dlm cekak hanafi ada gak aku belajar buah-buah silat kuntau...ko sempat belajar tak buah kuntau kiri, kuntau kanan gantung dari cekak hanafi? sama tak ngan silat kuntau yg betul? he..he..saja nak tau..curious... smile.gif

bio bebeno ko ni jang...tak ponah dibuek orang jang oi...hehehe

bak kato kengkawan yang lain tuh..papo pun kono jumpo tok guru..mano buleh nak belaja kek online niha...

papo pun ekau memang handa...kot isok den ado orang nak pauk..den panggey ekau yolah suh tulong den..hehehe

semogo berjayo lam bidang persilatan kek mesia ni..

sekian ..tengkiu cool.gif

website ko pasal silat kuntau..so ko ni mmg org silat kuntau la kan? so aku ada skit soalan untuk ko nih....

Dlm cekak hanafi ada gak aku belajar buah-buah silat kuntau...ko sempat belajar tak buah kuntau kiri, kuntau kanan gantung dari cekak hanafi? sama tak ngan silat kuntau yg betul? he..he..saja nak tau..curious... smile.gif

Aku tak sempat la blaja buah kuntau Cekak Hanafi... jadi aku kurang pasti camner rupa buahnya...

Dulu aku ada buat kajian sket pasal kuntau ni... kalau ko penah belaja beberapa jenis kuntau, ko akan dapati yang setiap jenis kuntau ni berbeza dengan satu sama lain... takat ni aku belom jumpa lagi silat kuntau yang betul2 sama... yang sure nya... tiap2 silat kuntau yang ada mmg ada terima pengaruh dari kuntau dari negeri china lebih-lebih lagi silat kuntau yang ada di indonesia...

pasal teknik kuntau yang berbeza tu... pendapat peribadi aku... mungkin di China sendiri terdapat pelbagai jenis kuntau jadi secara tak langsung kuntau yang sampai di area nusantara ni juga adalah pelbagai.... bila bercampur ngan teknik silat... dia dah jadi beladiri yang tersendiri yang bernama silat kuntau...