Jump to content
Yankerduck

Untuk UTM pulak

Recommended Posts

oo..

ko area kolej 17 kat belakang ko ada ladang kelapa sawit kan?aku tak berapa ingat.sebab aku pun pernah testing wireless..sebab tokey yg suruh pakai wireless tue  dtg kat kompeni aku..tak silap akulaa..aku test dari kolej 16 dgn 17 atau 15 dgn 17..aku tak berapa ingat sgtla..

haaa betullah tue..bukan takat kelape sawit..pokok getah pun ader..termasuk penghuni tetapnyer khinzir and the geng..kua kua laugh.gif

nanti kalo aku dtg utm,

leh lepak kat bilik ko..hehehe

so camner wireless kat hostel ko?tak semua bilik dptkan?

nanti kalo aku dtg utm,

leh lepak kat bilik ko..hehehe

so camner wireless kat hostel ko?tak semua bilik dptkan?

bleh..takder hal punyer..janji bawak buah tangan.. biggrin.gif mase sem lepas bilik bwh dptlah..aku dok tingkat 8 tak dpt..tak proper lg mase tue..org kolej kate start sem dpn..tak taulah skang dah ready ke..aku tak pegi sane..aku kat kl

oo..

ko area kolej 17 kat belakang ko ada ladang kelapa sawit kan?aku tak berapa ingat.sebab aku pun pernah testing wireless..sebab tokey yg suruh pakai wireless tue  dtg kat kompeni aku..tak silap akulaa..aku test dari kolej 16 dgn 17 atau 15 dgn 17..aku tak berapa ingat sgtla..

haa...tau tak pe.bukan kelape sawit dan pokoknye sahaja yang ada...biawak,ular,tenggiling dan pelbagai binatang lagi ada.. (macam macam adaaaa)

kalo la binatang² ni dapat dikumpulkan (termasuk binatang kat blakang blok aku), dapat la utm skudai wat mini zoo... laugh.gif

sem lepas yang aku tau kolej 14 boleh wireless,tapi pakai kolej 12+13 punye server la..ko ke yang setupkan wireless tu kat kolej² blakang?hebat maaa..

Assalamualaikum..

Saya nak tanya ni, yuran 1sem kat UTM skudai tu berapa ye? Termasuk Kolej la.. Yuran utk kolej je brp ringgit?

Tu je saya nak tau..

-bdk utm kl-

1 lagi, kalau budak diploma dari UTM KL nak sambung degree kat UTM skudai, macamana dgn MUET? Kena ambil dahulu sblm msk situ atau dah msk sana nanti baru amik MUET? Kan itu syarat masuk U peringkat degree... Tq.

Edited by Superior

Aku pn bdk utm gak bleh join ?

aku bkn bdk computer dan sewaktu ngan nyer tp minat gak la pasal2 komputer ni

salam bkenalan semua wat warga UTM

Assalamualaikum..

Saya nak tanya ni, yuran 1sem kat UTM skudai tu berapa ye? Termasuk Kolej la.. Yuran utk kolej je brp ringgit?

Tu je saya nak tau..

-bdk utm kl-

1 lagi, kalau budak diploma dari UTM KL nak sambung degree kat UTM skudai, macamana dgn MUET? Kena ambil dahulu sblm msk situ atau dah msk sana nanti baru amik MUET? Kan itu syarat masuk U peringkat degree... Tq.

yuran kat sini klu Course aku lar dlam sibu lebih,tp aku rassa kebanyakan kursus kat sini sumer 1000> untuk degree laaa,master ngan phd aku tak tau.

Pasal MUET aku pun tak tau sbb aku msk pakai SPM aku pun blum amik lg,tp sblm grad kene amik lar

@Superior

Ni contoh transaksi aku sem lepas... smile.gif

user posted image

@Blur

Silekan masuk biggrin.gif

@Superior lagi

Nak amik muet tak kesah la bile² pon.Asalkan ko dapat kemukakan ko punye sijil MUET sebelum ko hantar borang Anugerah Pengijazahan (borang nak grad la nie)... tongue.gif

Mekasih ...

besh la korang biggrin.gif

hehehe..

Kerana Tuhan Untuk Manusia!

Blur, ko amik kos ape?thn brape skrang?sem depan ko dapat kolej mane?

aku kn saman la sblm blk sem lps, tak sempat nak bayar.kire berutang la plak.

aku nyer pra-pendaftaran camner ha? burn sumer ker?

dah tu result pon tak leh tengok. wink.gif

da boleh tengok result kat Aimsweb laa.aku amik kos Math Industries. dry.gif

same la kite.aku pon dapat ktr gak.. smile.gif

lemak la pra-pendaftaran pon nak burn kalo saman tak bayar mad.gif . yang aku tau, ko punye result tak sampai umah sebab status berhutang.pegi ke mane² bank bcb pastu bank-in kan ke pejabat bendahari..aku lupe la macam mane nak wat..ko cube² la carik kat aimsweb or utm.online tongue.gif

bayar kat pejabat bendahari pun boleh kan?saman tue?

boleh.ko g je la.ko dok kote tinggi ek?dekat je. 1/2 jam je kan?jangan p time non opis hour tongue.gif

F A aper citer ngan kes lecrr yang dakwa rasuah ari tu. Lecrr tu jabatan matematik kan?

betul ke kes ni

kenal dier ker? blink.gif

harap2 aku tak nyentoh apa2 yang tak munasabah

"Bersama kita menjulang~" (nyanyi dengan irama dangdut) biggrin.gif

Aku rasa kalau Dip ke Degree tak yah Muet ler, IPTA ke IPTA kena Muet ke? Lagi-lagi dari utm ke utm, takkan kena ambik Muet gak kot? Tak tau ler...

ehh bata..

aku bukan kurinla..

aku ehemm..budak geng moto ex 5 ipoh..hahahha

aku naik utm tadi..ada dgr pasal semua student kat luar atau dlm kena duduk kat dlm..kalo ada umah sendiri kat tmn U pun kena duk dlm gak..kalo tak,kena potong yuran..adoiii..

woi...ngko saper....men teka-teki lak dia.....ex-5 ipoh?? harith ker.....tp apsal kota tinggi lak?? ke panda??? sapekah ko.....camne ko kenal aku....adakah aku terlalu feymes....ehehhe ph34r.gif

adehh...sebut psl further study.....gua dah mls laa....aaa....mlsnyer....

sebut psl saman lak....tiap2 sem aku kena saman...kureng hajar......x kira ler saman kolej ke saman kampus ker....sume nak saman aku.....gerang hakuuu

padahal.....aku nih pelajar berdisiplin.....berdedikasi....dan mematuhi peraturan.....ehehhe.....smpi kena sound 3x dlm dewan peksa....kakaka.....kecoh shialll....

Chow.

F A aper citer ngan kes lecrr yang dakwa rasuah ari tu. Lecrr tu jabatan matematik kan?

betul ke kes ni

kenal dier ker? blink.gif

harap2 aku tak nyentoh apa2 yang tak munasabah

hahahha..isu politik dalaman utm nih..lec tu aku kenal (memang lecturer jabatan math pun)..tapi die tak kenal aku dry.gif

tak silap aku dr tu nak naikkan 64 kes kesalahan pegawai/lecturer kat fakulti aku (fs).cite asalnye sebab nc pecat die (berenti 24 jam tibe² tanpa notis).pastu ade kaitan dengan pilihan raya sem lepas (kalo ko ingat yang pasal 7 orang pembangkang kene dakwa - kemenangan dibatalkan), nc (adik kepada menteri beso perak) dll..

gile ah..ade kaitan dengan politik malaysia ni sebena eh ni. aku tak leh cite a kat sini.ko cube tanye orang² yang slalu naik-turun hep, mesti diorang tau..sejak² cuti ni, aku tak dengo lagi berite² pasal kes ni.

salingan...Penunjuk arah termaju ke Fakulti aku (fs) dan pejabat dekan...

user posted image

Edited by F A

aku dulu study kat utm jln semarak..sebut pasal pak guard nie,bermacam hal..

pak guard sana kalo tak saman satu hari tak sah..hahahhaa...

kalo tak bayar,nanti kena gantung result.

woi bata,

aku jenis low profilelaa..ko mesti tak kenal aku nyer..tapi takpe,kita kan satu UTM,mesti one pack..tak kenal jadi kenal..tak kenal maka tak cinta..

gile ah..ade kaitan dengan politik malaysia ni sebena eh ni. aku tak leh cite a kat sini.ko cube tanye orang² yang slalu naik-turun hep, mesti diorang tau..sejak² cuti ni, aku tak dengo lagi berite² pasal kes ni.

salingan...Penunjuk arah termaju ke Fakulti aku (fs) dan pejabat dekan...

gle ah ade kaitan ngan politik malaysia, gerun aku. beso punya hal wooo.

ph34r.gif syssss

takpe..yg melibatkan kes politik nie just org besar2..org kecik2 cam kite tak perlu takut..

hihhi..