Jump to content
Sign in to follow this  
capoi

Football Manager 2010

Recommended Posts

What a great season.. Treble bebeh..haha EPL,UCL,FA cup..

EPL aku menang advantage 1 pt je.. MU(91), Chelski (90), Man City(89).. Memang tight gile la kot.. Aku pon tak confident dah nak menang.. Nasib baik dapat 2 goal last minute dalam 2/4 match akhir.. Kalau tak memang tak dapat la.. Chelski kena tinggal 12 pts kot masa mid season.. Tak tau la macam mana diaorang boleh kejar balik..
Lead league pulak tu..

UCL menang penalty 5-4 dengan Barca.. Sweet revenge.. Kiko score gol masa extra time tapi lepas tu 'Ibrahimovic seized an error by Rio Ferdinand to score a late equaliser'.. Nasib baik Agent Pique miss penalty.. Paling best dalam UCL masa beat Madrid 4-1.. Dzeko score hattrick.. Kiko pulak dapat golden boot.. UCL dream team kena conquer dengan English club.. 4 player MU, 4 Aston Villa.. Dzeko-Rooney jadi striker..kohkohkoh

Bale mahal ke? berapa harga dia? DMC lain yang power Daniele De Rossi kot.. Aku rasa macam membazir gila beli Jesus Navas.. av. rating lebih sikit je dari 7.. aku beli dia 43m. one of the worst deal aku pernah buat. Valencia FTW.. Tapi tak tau la kalau dia belum gel in lagi dengan team.. Edited by Eman Leto

Aku beli Bale 32m pound. Siap Fowler sound kat media tentang harga. Apa leh buat dah Spurs takmau juai kena offer mahal2. Season ke-3 aku mengecewakan. Trophyless season. Dalam game aku Chelsea memang kuat sangat. Jarang drop point. MU plak takdak dalam top 4 langsung selama 2 season. Tak qualify ke Champions League.

Season ke 4 ni, serba tak menjadi dengan masalah injuries dan belom serasi player baru dgn lama. Dah beberapa hari tak main sebab rasa tension. Aku rasa team aku dah tak perform seperti sebelum ni. Banyak team yang tak kuat terlalu defensive bila lawan aku. Big4 team yang selalu buat masalah pada aku Chelsea dan City. Team nih terlalu kaya dok beli player yang hebat2 saja. Rasa mcm dah give up ni.

[quote name='capoi' date='30 April 2010 - 08:30 AM' timestamp='1272587426' post='1028340']
Aku beli Bale 32m pound. Siap Fowler sound kat media tentang harga. Apa leh buat dah Spurs takmau juai kena offer mahal2. Season ke-3 aku mengecewakan. Trophyless season. Dalam game aku Chelsea memang kuat sangat. Jarang drop point. MU plak takdak dalam top 4 langsung selama 2 season. Tak qualify ke Champions League.

Season ke 4 ni, serba tak menjadi dengan masalah injuries dan belom serasi player baru dgn lama. Dah beberapa hari tak main sebab rasa tension. Aku rasa team aku dah tak perform seperti sebelum ni. Banyak team yang tak kuat terlalu defensive bila lawan aku. Big4 team yang selalu buat masalah pada aku Chelsea dan City. Team nih terlalu kaya dok beli player yang hebat2 saja. Rasa mcm dah give up ni.
[/quote]

ehem.. guna la jalan belakang..load balik.. :P

btw selalu injured adakah sebab physio, coach or memang player tu prone to injuries?

Pernah buat ke ahaksz?haha aku dulu2 time tak reti lagi pasal tactic dalam FM memang main macam tu la.. Kalau passing short combine dengan quick tempo mana nak menang..haha

Bale 32m? :blink: Dalam game aku, aku dapat dia 9.75m je.. Sekarang pre-season 13-14.. Aku dah start beli player2 muda.. Susah la sebab player ramai yang tak kenal.. Kena pandai scout.. Aku sekarang beli player muda/English je.. Harga memang boleh tahan la.. Ade sorang striker tu 25m.. Hopefully boleh jadi Rooney..haha

Load balik tu memang pernah buat. Tapi fell dia lain skitla compare dengan menang dengan sekali harung ja. Dengan team cikai tak padan nak buat ikut jalan belakang nih. Tengoklah kalau rajin malam ni nak sambung main. Scout player muda ni aku dok nampak dari Spain jer ramai yang quality.

Aku nak tanya skit walau dah lama main FM nih. Bila coach ada bagi info untuk next game, aku konfius kat defensive line. High defensive line tu maksudnya push up atau deep? Kadang2 slight defensive line. Sebelum ni aku faham high defensive line tu sebagai main deep la.

[quote name='capoi' date='01 May 2010 - 07:23 PM' timestamp='1272712996' post='1028474']
Load balik tu memang pernah buat. Tapi fell dia lain skitla compare dengan menang dengan sekali harung ja. Dengan team cikai tak padan nak buat ikut jalan belakang nih. Tengoklah kalau rajin malam ni nak sambung main. Scout player muda ni aku dok nampak dari Spain jer ramai yang quality.

Aku nak tanya skit walau dah lama main FM nih. Bila coach ada bagi info untuk next game, aku konfius kat defensive line. High defensive line tu maksudnya push up atau deep? Kadang2 slight defensive line. Sebelum ni aku faham high defensive line tu sebagai main deep la.
[/quote]

High defensive line push up.. sesuai kalo deploy sekali dengan Offside Trap.. tapi nak apply High Defensive line nie kena tengok defender.. defender kena la laju.. so incase ada mis die sempat kejo.. kalo tak abes la.hehehe.. aku selalu main high defensive line ni against team yg striker die laju sgt.. pastu salah sorg defender aku letak sebagai cover.. yg nie aku depend pada attribute anticipation

Thank ahaksz28...membantu jugak info yang diberi walau konfius sekian lama. Season ke 4 aku ni dapat jugak menang Premiere. Pressure gila Chelsea dok ikut rapat. Last2 menag jugak cuma 1 point. Trophy yang lain suma bungkus kat knock out. Dasyat la Chelsea dalam FM2010...sampai tahap melampau. Dia kalah sekali jer. Mujur ada jugak draw. Kalau manager yang realiti punya, mesti lagi tension dengan Chelsea dan MU tengah rancak sampai hujung musim ni.

Season ke 4, menurun sedikit di pertengahan liga, tapi berjaya jugak mengelak dari dipintas Chelsea. Terpaksa melalui game2 yang tough di penghujung liga Everton dan Spurs. Chelsea cuma lawan team bawahan ja. Akhirnya 2 striker aku Torres dan Cardozo berkongsi kedudukan penjaring terbanyak tappi golden boot dapat kat torres. Edited by capoi

cepat betul korang main.. aku 1 season tak lepas lagi.. tengah game yang ke 32.. 6 more to go. 15 points behind leaders.. Manchester United.. aim sekarang ni nak pintas Liverpool je.. 5 mata..

aku bru je tamat season 2...

now arsenal aku dpt premier league n CL..wawww.~! berjaya jgk..beza 2point ngn liverpool..seb bek last match aku mng,liverpool draw...phew~!
seperti biase,arsenal aku same mcm kt real..xdpt2 top scorer..dzeko,van persie,bendtner,score lbih kureng je..huuu~laen2 cup,out dah..huuuu~
now tgh end season,tgh nk cari player baru...Ade suggestion x?striker,amf,dmf,xnk..nk def je..~huhu~

Player yang nak beli tu nak yang hot prospect ke atau yang dah memang star? Hot prospect bleh cuba yang saudara Eman suggest. Kalau star, aku rekomen Luca Modric, Philipe mexes dan Sergei Aguero. tapi sendiri mau ingatla akan harganya.

Sori...aku x perasan kau nak defend jer. Mexes bagus tapi mahal..aku dah pakai. Zapata aku blom guna tapi coach aku dok rekomen sangat2. Sokratis papastapolous aku dah guna tapim masa tu aku tak reti sangat bab taktikal dan kesannya kadang2 dia ok kadang tak ok. Bagi aku, kalau aku lebih pandai masa tu mungkin dia pun baguih. Edited by capoi

nti aku usha name2 tu..aku suke mencari player2 muda..around 21-24 yrs..huhu~ sbb defender ars byk da tua2..silves,gallas..kne cari baru plak..

[quote name='zareight' date='06 May 2010 - 08:01 PM' timestamp='1273147300' post='1029308']
nti aku usha name2 tu..aku suke mencari player2 muda..around 21-24 yrs..huhu~ sbb defender ars byk da tua2..silves,gallas..kne cari baru plak..
[/quote]
21-24? Simon Kjaer/Mamadou Sakho. Jonny Evans pon boleh kot. Kjaer/Sakho harga dalam 25m-30m.. Aku beli Sakho 27.5.. Installment..heheh Papastopoulus tu aku tengok stats dia macam ok..

Season 13'-14', so far so good.. Community Shield beat Chelsea 1-0. Menang UEFA Super Cup dengan Bayern 2-0. Lead EPL walaupun kurang 1 game. Tak bolos lagi season ni.. Thanks to ahaksz sebab share defense strategy..haha Rooney score 6/6. Edited by Eman Leto

haha good2.. aku memang pakai macam tu.. tapi apakan daya.. defender aku semua kerepot dah.. ada saja terlepas..keke..

btw

[spoiler]
[URL=http://pic.leech.it/pic.php?id=ca1bad92fm10.jpg][IMG]http://pic.leech.it/i/7b3b5/ca1bad92fm10.jpg[/IMG][/URL][/spoiler]

hahaha..aku approach game ni dengan buat media comment kata aku respect SAF.. lepas tu SAF kata team dia superpowah boleh beat team aku senang je..hehehe.. aku reply dengan cakap aku looking forward saja..buang pressure plus odd mmg berat ke MU..hehehe.. :D

combine dengan teamtalk memang Arsenal aummm..hahaha..formation 4-3-2-1.. Bendtner 2 Assists ;)

Aku part nak comment manager tu yang aku malas. Kalau ada manager yang kata kat team aku Maybe next season pun aku ignore aja. Press conference pun dah bertambah malas...slalu aku attend jugak bila lawan big team, skrg dah send assistant aja.

Rasa dah cukupdah aku dengan Liverpool 5 season. nak try team lain plak. Season last ni target nak menang lebih dari 1 cup dah tercapai. Menang premier, FA dan liga juara. Dah kira tercapai la target. Cuma target nak kekal rekod tanpa kalah gagal, setelah City dapat jugak kalahkan aku. Aku cuma dapat beat rekod Arsenal pada 1995 yang tanpa kalah 46 perlawanan. Aku dah extend jadi 56. Season last ni kira cemerlang sangat2 game ke 34 dah claim juara dah. Beza poitn pun memang diluar jangkaan.

aku bru start season bru..adei..team work ilang..kne check blk team aku ni..kayu sgt senang kala..~

Sekarang aku dah masuk winter transfer window season 2013-2014. Adler menang lagi European GK of The Year.. 3 kali berturut2 :lol: Rooney menang European Striker of The Year.
Menang CWC dengan Estudiantes 2-1. UCL lepas cukup2 makan je.haha Nasib baik Spartak Moscow menang dengan AC Milan. EPL, lead 1 point tapi ada advantage 3 game. Carling Cup, kalah dengan West Brom..hehe

Baru je beli DC, wonderkid. 19 ke 18 camtu la.. 17m. Tapi bayar installment. Kira replacement utk Ferdinand/backup utk Sakho/Evans.. Tapi bila fikir balik macam tak bagus je sebab Sakho baru 23, Evans 25. At least lagi 5 tahun baru dia boleh masuk 1st team.. Maybe awal2 ni loan out kn dia kot.. Macam Fergie loan out Evans..haha Kasik mental dia mantap dulu sebab mental dia lemah sikit [s]macam Chong Wei[/s]

Aku pelik sekarang defence aku senang gile bolos.. Sekejap je dari 3 naik 10 GA aku.. huh.. Maybe sebab team lain dah tau tactic aku kot? Lagipun aritu Sakho injured. Ferdinand seloww..

lame xkomen kt sini..aritu ahaks post die beat man u eh..hehe~ ni aku nye team pulak..~

[spoiler][IMG]http://i21.photobucket.com/albums/b261/zareight/FM%202010/3-1.jpg[/IMG][/spoiler]

yg ni 1st time aku dpt full..mcm xpercaya je..hehe~

[spoiler][IMG]http://i21.photobucket.com/albums/b261/zareight/FM%202010/1.jpg[/IMG][/spoiler]

yg ni pulak rekod terbesar aku sepanjang main game ni..

[IMG]http://i21.photobucket.com/albums/b261/zareight/FM%202010/2.jpg[/IMG]

skrg ni aku da nk end season da..bersaing rapat arsenal,man city n liverpool...asal dlm fm ni liverpool nye torres n reina strong gile.xmcm perform kt realiti.. season kali ni chelsea jatuh..~no 6 kot..spurs n man city naek..~

Hrmm korang share korang punye team screenshot boleh tak? Aku nak tengok apa korang dah buat dengan team korang.. Kalau rajin share la best 11 sekali.. :P

Sekarang aku dah start season dengan team baru iaitu Tottenham Hotspurs. Daripada 16 game, 9 mata dibelakang Chelsea. Berada di no.5 liga. target utama aku layak Champion League. rasa mencabar jugakla dengan bajet hanya 7juta pound dan coach yang dapat employ sangat terhad. Dengan bajet 7juta, aku memang tak tau sapa yang patut dijual atau dibeli. Ada ke sapa yang main Spurs boleh membantu? Key player yang patut dikekalkan antaranya Gareth Bale, Modric..cuma striker aku ada 4 macam setaraf saja. Keane, Crouch, Defoe dan Pavlyuchenko. Cuma Keane dapat main lebih sebab rajin. Crouch tak konsisten sangat tapi penjaring terbanyak utk Spurs setakat nih. Defoe ok tapi finishing kurang sharp tapi masih boleh dikira pemain penting. Pavlyuchenko kurang menyerlah tapi masa friendly sangat2 impressive.

Season 2013-2014. (wah aku rasa macam tulis diari pulak) FA Cup kalah dengan Spurs, 1-4.. huh tak tau la macam mana boleh kena banyak sangat.. UCL kalah semi final dengan Madrid.. Seri aggregate 2-2, tapi kalah penalty 8-7. Sakho missed.. Sampai sekarang aku rasa frust..

EPL, Champione Champione Ole Ole Ole! Gameweek 35, aku menang 4-1 dengan Sunderland hari Sabtu. Man City main Ahad, seri dengan Newcastle 2-2. Automatic jadi champion..lol Tak main pon boleh jadi champ, macam kelakar pulak aku rasa.. Rooney tengah lead top golscorer(34 gol), Most Man of The Match(10), highest av. Rating. Memang tahun ni tahun Rooney la..haha total gol rooney so far=46.. Ronaldo who?haha

update:Season dh abeh.. MU buat record most goals dengan most points.. :D Rooney buat record score paling banyak dalam satu season,35. Beat record Andy Cole 34.. Beat record Denis Viollet, league goal paling banyak utk MU. Total tally Roon=47.. Messi=Fat Ronaldo=Rooney..

update lagi:aku sekarang buat part time.. Jadi manager England.. :D Diaorang offer, aku accept je la.. Manager sebelum tu kena pecat lepas Eng kalah WC.. Edited by Eman Leto

Bump.. Aku sekarang season 2014-2015.. Team aku macam underperform je.. Banyak seri dengan team2 bawahan.. Aku pelik, dulu team2 tu semua celah gigi je sekarang tak lepas.. Padahal tactic/player semua still sama.. Memang FM sengaja buat macam tu(lepas jadi champion 2-3 season, kalah) ke memang aku saks?haha

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...