Jump to content
Sign in to follow this  
capoi

Football Manager 2010

Recommended Posts

[quote name='Eman Leto' date='04 April 2010 - 07:27 PM' timestamp='1270380456' post='1024470']
Ffffffffffffffuuuuuuuuuu ade bug.. 21/4:liverpool,22/4:chelsea,24/4:aston villa,26/4:PSV..
abeh la aku camni.. dh la tgh kejar City ni.. Conspiracy by any chance?lol
aku rasa aku dah jumpa tactic sesuai dengan team aku.. Sekarang kalau lawan EPL team biasa2 mesti menang at least 2 gol margin.. baru je lepas menang dgn AC milan.. 2-1 away, 2-0 home(europa league lol)
[/quote]

klo ko dpt kalahkan liverpool...
ko akan dpt kalahkan chelsea jugak..[guna tactic dan team yg sama la]..
make sure fatigue of your player to.. jaga betul2.. buat pertukaran jugak...
sekarang nih apa lineup ko..??

Aston Villa dan PSV tu.. kacang je..

[quote name='Eman Leto' date='03 April 2010 - 05:27 AM' timestamp='1270240036' post='1024323']
nak jugak ke? season ni aku no 4,13 pts blakang City, UCL/League Cup/ FA sume dh out.. tinggal europa league je.. macam liverpool..haha
takpe la aku share jugak.. custom.. tapi 3 je aku tukar
2 striker, 2 AM, 2 CM, back four..
Philoshophy: Fluid
Passing style: Direct
Marking: Man mark..
lain2 sume standard/default..
[/quote]

Eman...aku try macam2 taktik...personally aku prefer 4-4-2. Aku taknak main 1 striker. taktik kau untuk midfield tu kau set keduanya CM ke? Atau ada jugak set 1 DM ker? Aku pernah cemerlang dalam 1st season...tapi bila masuk season ke-2, dah macam takleh success macam sebelumnya. Selalu macamtu..perlu ke ubah taktik jika main away?

[quote name='kae' date='04 April 2010 - 08:03 PM' timestamp='1270382596' post='1024474']
klo ko dpt kalahkan liverpool...
ko akan dpt kalahkan chelsea jugak..[guna tactic dan team yg sama la]..
make sure fatigue of your player to.. jaga betul2.. buat pertukaran jugak...
sekarang nih apa lineup ko..??

Aston Villa dan PSV tu.. kacang je..
[/quote]
kalau dua game dalam dua hari mana dapat nak guna team sama.. dua2 game aku kalah.. liverpool 2-3, mistake keeper winning goal tu.. chelsea 1-0.. sekarang 7 pts blakang City.. Aku rasa macam nk letak weakened team je lawan Villa.. Concentrate kt Europa League..haha

[quote name='capoi' date='05 April 2010 - 12:09 AM' timestamp='1270397344' post='1024495']
Eman...aku try macam2 taktik...personally aku prefer 4-4-2. Aku taknak main 1 striker. taktik kau untuk midfield tu kau set keduanya CM ke? Atau ada jugak set 1 DM ker? Aku pernah cemerlang dalam 1st season...tapi bila masuk season ke-2, dah macam takleh success macam sebelumnya. Selalu macamtu..perlu ke ubah taktik jika main away?
[/quote]
a'ah dua2 CM.. Tapi role tukar2 depends on player punya attribute.. kalau away biasanya aku tukar mentality je.. kadang2 tukar focus passing kalau stadium tu narrow..

Eman...masa main away kau tukar kat player mentality atau dekat team mentality? Kalau main home yang mana better antara possesion, attacking dan standard. Aku ada jugak baca tactical theorem tu, cuma masih belum dapat apa yang aku inginkan.

Team mentality.. Untick semua player mentality.. Home? Biasa aku guna attacking.. Kalau team power sikit(Villa, Spurs, Everton etc) guna control.. Kalau Big 4/City guna standard.. Tapi biasa dalam match aku tukar mentality ni.. Depends on macam mana opposition main.. btw, aku kalah Final europa league.. Trophyless season :(

[quote name='Ehc' date='18 February 2010 - 10:35 AM' timestamp='1266460519' post='1017436']
wihu, die hard fan FM kembali setelah menunggu sekian lama menunggu putera bernafas kembali.
aku dah start main FM2010 lebih kurang 2 bulan ++ skrg bermain FM2010 versi 10.2 keluaran dvd jack sparrow.

byk yg menarik dalam FM2010 ni berbanding sebelumnya, mmg la patut menarik pun, kalau tak buat apa upgrade version, haha. antaranya ialah, part taktik, asst manager yg byk membantu serta 3d view yang makin canggih, nampak kartun macam real la sikit, walaupun takkan nak mengharapkan mende tuh real, dah mmg kartun.

aku sentuh sikit-sikit dulu. walaupun skrg kita semua duk main FM2010 aku cuba utk bayangkan apa agaknya jadik pada game ni pada tahun 2020. mungkin pada masa tuh, pendedahan terhadap dunia pengurusan bola sepak akan terus berada dihujung jari dalam game ni je, dengan macam2 lagi fungsi tambahan.

dari segi performance ataupun keperluan hardware, aku lihat tak byk beza sgt antara FM2009 dengan FM2010. dengan kata lain tak de la perlu nak upgrade pc kow2 untuk main FM2010 ni, yang penting dpr ram besar dan ada graphic kad menarik dah kira bonus dah tu.

dari segi taktik pula FM2010 mmg best apabila kita boleh assign setiap pemain akan fungsi apa sepatutnya dia buat atas padang tu. kalau central midfield, mungkin dengan attitude support, attack ataupun defend. semuanya bergantung kepada taktik dan lawan pada masa tu. dan aku macam biasa 1st season untuk versi baru ni aku pilih Liverpool, bukan dia orang pilih aku. dan yang bestnya, 1st season terus juara EPL, FA dan CL dan torres top scorer liga dengan jaringan 30++. malangnya terlepas Piala Liga akibat rotate polisi dan pendedahan kepada pemain muda yang aku amalkan.

pada mereka yang dah biasa dengan FM ni, mungkin terasa sedikit senang nak main FM2010 1st season sebab byk menang (ckp senangla sebab ko amik team power, itu kata member aku la.) cuma bab-bab transfer nak beli player ni mmg susahkan skit. macam biasalah, jual murah senang, kalau nak beli murah boleh tahan jugak payah kecuali kena pandai carik beberapa player baru dpt bargain transfer.

ni aku senarai beberapa pemain handal boleh diamik kira utk dibeli.

Ochoa - GK - Mexico - 6M
Diego Beunenetto(silap eja ni) - AMLC - Argentina - 6M

bersambung..
[/quote]

Salam brother Ehc, i dah install game FM 2010, pas tu i choose negara, leagaue, pasukan, save game pas tu macaamana lak kite nak main game tu, kene pergi ke print screen ke or lain2 tempat, harap dapat nolong den..

[quote name='wanrhs' date='09 April 2010 - 10:57 AM' timestamp='1270781860' post='1025011']
Salam brother Ehc, i dah install game FM 2010, pas tu i choose negara, leagaue, pasukan, save game pas tu macaamana lak kite nak main game tu, kene pergi ke print screen ke or lain2 tempat, harap dapat nolong den..
[/quote]

kena tekan Continue untuk pergi ke hari berikutnya.. everyday ikut la.. nak training ke ape ke.. awal2 pre-season ada friendly matches.. time tu try la taktik apa pon..heheheh..

btw setelah 7 match takda menang single game plus aku pun kena tekan dgn result aku terus tukar coach.. add up 2 new coaches.. yang ada mentality attacking plus prefer formation sama dengan yang aku main.. result dia pretty impressive.. dari aku tak skor.. sekarang ni makin banyak pulak skor.. :P plg latest beat AC Milan 4-1.. B)

hopefully berterusan form ni.. :D

salam..

nk tnye..aku ade bli FM 2010 yg [lanun] kt kedai..tp nk main kne gune dvd..lecehla..ade tips x camne nk kasi jgn gune DVD..menda ni la wat aku jrg men FM..huhu~

[quote name='zareight' date='11 April 2010 - 12:12 AM' timestamp='1270915928' post='1025172']
salam..

nk tnye..aku ade bli FM 2010 yg [lanun] kt kedai..tp nk main kne gune dvd..lecehla..ade tips x camne nk kasi jgn gune DVD..menda ni la wat aku jrg men FM..huhu~
[/quote]

[color="#FFFF00"]ingat gameburnworld :P[/color]

[quote name='Nezict' date='11 April 2010 - 12:44 AM' timestamp='1270917851' post='1025175']
[color="#FFFF00"]ingat gameburnworld :P[/color]
[/quote]

maksud ko?jgn blurkn aku..huhu~

Convert ajer DVD tu ke ISO. Aku taktau kalau ada biskut untuk main without cd.

Sedikit ringkasan season pertama bersama Liverpool...
EPL tempat ke2 belakang Chelsea (Aku cuma kalah 3 kali tapi masih 5 point beza dengan Chelsea..Taktik apa sesuai nak bertemu Chelsea? Any idea? Aku kalah di away dan draw kat home.
Champion League Suku Akhir jer...Kalah dengan Chelsea jugak..Away n home kalah.
Cemerlang kat League Cup dengan FA Cup. Dapatla jugak bergelar juara berganda.

Player masuk:-
1. Oscar Cardozo - Benfica
2. Marc Muniesa - pemain muda dari Barcelona untuk future.

Player keluar :-
1. Dossena
2. Voronin
3. Babel
4. El Zhar

Ada cadangan untuk midfield kiri dan kanan yang lebih bagus dari Kuyt, Bennayoun dan Riera?

try Joaquin dari Valencia.. ^_^

aku ada masalah defend.. gol skor ada.. gol concede pon ada..ceh..

6 kali straight menang last2 kalah jugak.. kalah pasal player aku teruk dibelasah..3 sub untuk injured je.. Dinamo Kiev memang jahat.. :angry:

aku da bli da keeper dr mexico tu..tgh tgu die dtg..hehe~
lg 1 aku target keeper CSKA, akinfeev~

Aku meneruskan season ke 2 bersama Liverpool. Kali ni aku rasa aku dah dapat tangani sindrom season ke 2 yang merudum. Paling penting jangan kedekut untuk offer coach kita gaji lebih sekiranya ada team lain nak dapatkan khidmat dia. Sebelum ni aku biar jer team lain dapatkan coach aku...pengganti yang aku bawa masuk tak seberapa. kali ni aku cuba mengekalkan coach yang dah ok dan sesekali ushar kat backroom advice. kalau ada recommend tambah coach cuba evaluate dan kalau ok approach jer. Gantikan coach sediada dengan yang lebih bagus. Ini yang aku perasan kerana seaon ke 2 aku ni puas hati. Cuma tak cemerlang dalam League Cup ngan FA cup. Keduanya kantoi awal.

Tapi performance liga mantop. Meninggalkan Chelsea tempat ke 2 dengan 4 mata. belom abis lagi. Tapi aku yakin sebab team yang kuat2 macam United, Chelsea, City dah dikalahkan. Salah satu faktor...bawa masuk pemain yang excellent signing. 1 season cuma 1 ja pemain aku beli. Kalau beli tu biar yang memang star. Aku dah beli Cardozo dan musim ke 2 aku beli Yoann Gourcuff. Dia ni playmaker dan leh main kanan. Aku tukar2 posisi dia dengan Gerard untuk playmaker dan wing kanan. Bakal amik posisi Gerard jika dia pencen.

dari segi taktikal, aku perasan kalau lawan team kuat macam Chelsea n United..aku tukar advance playmaker jadi deep lying playmaker. Ni kalau main away. Kat home maintain je advance playmaker.Defensive line plak jangan main deep. Team kuat macam Chelsea akan manipulate utuk score long shot dan aku dah pernah kena. Lead 2-0 tapi kalah 3-2 dengan 3 gol long shots. Defensive line satu tahap di bawah push up.

Rumusan yang penting, kena beli pemain yang berbaloi dan beri impak hebat untuk team. Sebelum ni aku beli pemain yang average macam Affelay, Vukcevic, Obasi tapi team takleh pergi jauh. player tak konsisten. Edited by capoi

obasi?hahaha~ aku pon ade beli..xform sgt..agak menyesal..ade ura2 nk kene jual next season..~ lg bgus bendtner aku..hehe~ (arsenal team)

nasib baik.. aku almost nak beli obasi tu.. tengok stats dia macam terbaek.. so far so good aku main.. Walcott aku banyak masuk dia sebagai sub.. late game.. dia punya pace memang laju sangat.. defender memang tak tekejar.. :P

Arshavin tak berapa nak menyinar.. tak tahu kenapa.. wrong taktik kot.. tak suit dengan dia.. sama dengan Van Persie.. tengah mencari DMC.. any recommendation? dah nak January ni..hehehe

DMC kau cuba try Veloso. Aku belum cuba tapi kat international forum dia ni memang recommended. Aku tak beli dia sebab dah tengok ada Mascherano dengan Lucas.

Did I hear Cardozo? Cardozo? One of my fav tapi aku dah jual la dia.. Quite inconsistent.. Sekarang partner Dzeko ngn Rooney.. Target Man - Poacher..
DMC? Veloso [s]WTF[/s]FTW.. Stats mcm godlike..haha Kalau nk player muda aku recommend Rodwell.. Dia sekarang backup utk Fletcher.. Aku ada jumpa sorang player CM, passing + creativity dia memang superb.. Sergio Tejera.. Aku beli 2m je.. Labelled as next Josep Guardiola..haha

Latest season:aku sekarang dah jumpa 'cure' nk lawan big 4.. guna 451.. last season aku kalah league sebab drop point dengan big 4 la.. sume kalah kot.. season ni so far seri dengan Citeh(home), menang ngn Ski(away), Arsenal(home).. tapi Arsenal menang nasib kot.. 451 tak berkesan la lawan le arse.. 442 ftw.. sekarang sama point dengan Citeh tapi Citeh lead on GD.. bapak la early season menang margin 3> je Citeh.. ada harapan kot nk menang league season ni.. Akinfeev bagus ke tak eh? Aku tengok stats dia macam ok tapi tak cukup utk aku.. tapi sume atas preference manager tu dia tengok mana lagi penting.. Adler aku 2 kali menang GK of the year(pastu cakap sebab influence manager dia menang..khohkohkhohkoh) oh kalau kena long shot tak boleh main deep eh? defence line aku memang aku letak deep.. patut la kena long shot gol je.. lawan weaker team mesti concede gol long shot.. Edited by Eman Leto

Edin Dzeko tu memang main target tu. Striker impian la kiranya kalau ikutkan hati ni. Tapi apakan daya, aku dah offer cash setakat yang aku ada tapi masih kena reject. Main Liverpool ni 1st season sakitla. Trasfer budjet cuma 2-3 juta ja. Terpaksa jual yang mana patut dan yang mampu dibeli cuma Cardozo ajela. Tapi bagi aku kira dah ok. Yang kurangnya dia tak laju sangat.

[quote name='capoi' date='16 April 2010 - 12:57 PM' timestamp='1271393869' post='1025919']
Edin Dzeko tu memang main target tu. Striker impian la kiranya kalau ikutkan hati ni. Tapi apakan daya, aku dah offer cash setakat yang aku ada tapi masih kena reject. Main Liverpool ni 1st season sakitla. Trasfer budjet cuma 2-3 juta ja. Terpaksa jual yang mana patut dan yang mampu dibeli cuma Cardozo ajela. Tapi bagi aku kira dah ok. Yang kurangnya dia tak laju sangat.[/quote]
takde duit beli buat la monthly installment.. aku beli Dzeko pon dengan monthly installment.. tapi long term tak berapa bagus la kalau dari segi financial.. heck, who cares? kalau club macam Liverpool sure ada orang nak beli kalau bankrupt.. so spend at will la..haha Cardozo ok je.. Finishing 18.. Rooney aku 14 je :( Dzeko pon tak laju.. tapi ok la sebab dia main target man je kan.. eh ko partner Torres dengan Cardozo eh? *jeles* ko guna role apa untuk dua2 player tu?

Aku letak Cardozo sebagai Deep forward...Torres jadi poacher. Cardozo dapat score ke-3 terbanyak (16 gol)untuk kelab dibelakang Torres 28 gol dan Krisztian Nemeth 21 gol. Cardozo aku setkan sebagai free kick taker. Berhasil jugakla. Cardozo ni jenis yang merembat bola kuat kadang2 sampai tak gol. Aku rasa aku nak tukar sikit setting aku yang bagi dia slalu buat long shot. Aku nak setkan ke sometimes aja untuk season ke 3 yang dah nak start ni. Torres memang superb sebagai penjaring kelab dan assist terbanyak kelab dan liga (Golden boot dapat kat Berbatov, kau kena buat sesuatu Eman bagi Berbatov power.

Season ke-2 aku serba menjadi. Menang liga dengan liga juara. Paling manis lalauan ke Final Liga juara amat berliku. Menang agregat 6-5 dengan benfica kat knock out round, menang 2-1 ke atas real Madrid di quarter final, Menang 1-0 semi final ke atas Barcelona (game kat Nou Camp aku kena 2 red card) dan menang 1-0 dengan Manchester Utd 1-0 pada Final yang agak tempang disebabkan 3 defend utama yang kutip kad pada game Barcelona. Piala Liga & FA cup terrcicir awal. Kononnya nak bagi peluang kat pemain bukan utama lawan team lemah masa awal FA cup dengan League Cup.

masuk season ke-3 ni, aku da banyak duit juga dalam 42 juta pound. Tengah bid Dzeko...real pun offer nak beli dia. Tak tau dapat ke tak. Aku ingat nak mantapkan defend di mana Carragher dah makin tua. Aurelio pun dah tua. Aku dalam dilema nak jual beberapa pemain.

Update : Dzeko tak nak ke Anfield, Dia ke Real Madrid. Edited by capoi

[quote name='ahaksz28' date='14 April 2010 - 06:36 PM' timestamp='1271241418' post='1025685']
nasib baik.. aku almost nak beli obasi tu.. tengok stats dia macam terbaek.. so far so good aku main.. Walcott aku banyak masuk dia sebagai sub.. late game.. dia punya pace memang laju sangat.. defender memang tak tekejar.. :P

Arshavin tak berapa nak menyinar.. tak tahu kenapa.. wrong taktik kot.. tak suit dengan dia.. sama dengan Van Persie.. tengah mencari DMC.. any recommendation? dah nak January ni..hehehe
[/quote]

striker aku bendtner n persie form abes.. yg kucewa diaby n eduardo..xda slot utk die..hehehe..denilson n fabianski da jual pon..winger aku still arshavin n nasri..walcot sub je..

so far sume ok..cume aku rse nk cari def baru..def arsenal tua2 je..huk3..~

[quote name='capoi' date='14 April 2010 - 10:41 PM' timestamp='1271256088' post='1025702']
DMC kau cuba try Veloso. Aku belum cuba tapi kat international forum dia ni memang recommended. Aku tak beli dia sebab dah tengok ada Mascherano dengan Lucas.
[/quote]

yups..btol tu..aku mmg da amik die sbg dmc aku...ak rotation die ngn song..biar same2 slalu men..

Berbatov jadi Player of The Year dalam game aku.. hampeh time dengan aku tak nak pulak score.. 1 gol/13 match kot.. padahal stats dia ok je.. aku terpaksa jual dia sebab Rooney aku pon macam tak banyak score.. sakit gak la nak cari gol.. Cardozo sepatutnya jadi Deep lying forward tapi aku set as Poacher dalam game aku.. Rooney pulak Advance Forward.. dua2 out and out striker.. Memang isolated la striker aku.. Bila dah jual baru aku tau dia sesuai jadi deep lying.. :(

Dzeko masuk Real? confirm Real offer gaji lagi mahal.. Dzeko memang demand.. mintak 130k pw dengan aku.. tapi masa tu limit team aku 110 pw je.. terpaksa aku letak goal/appearance bonus tinggi.. 20k lebih.. bila dia dah masuk baru aku offer contract baru.. 110pw+bonus 12k..

Defender? Kjaer FTW! Tapi boleh tahan la mahal.. tak pun Sakho ke... Aurelio LB kan? Gareth Bale. Free kick dia mmg +9000.. Tapi defense-wise memang dia kurang sikit la.. Kyle Naughton pon not bad bagi aku.. Walaupun dia tak famous dalam game tu.. Edited by Eman Leto

Cardozo lebih sesuai sebagai target man. Atrribute yang ada pada dia mmg solid untuk targetman. Aku dah beli gareth Bale...mahal nak mampos. Tapi puas hatila. Kalau sapa mampu beli Torres...aku rekomen...huhuhu superb scoring machine. Sesuai jadi poacher.

aku baru lepas January transfer window.. tambah Joseph Yobo je untuk defend.. aku beli 9 million..hehe.. Veloso tu aku lupa pulak..DMC memang takda backup ni untuk Song..Fabregas pon injured 3 bulan..

baru ni aku bagi Fabianski main.. yang terbaek nya dia repeat same mistake dalam real life.. dia fumble ball.. opponent rembat masok..wakakakak..

sekarang ni Arsenal aku no 4.. 20 mata ketinggalan dari leader Manchester United..hohoho..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...