Jump to content
Sign in to follow this  
bdk utara_1

nak tanya...sape2 yg pakai p1 wimax...unlimitet

Recommended Posts

nak tanya psl dia pnya speed ok ke tak?
pastu kalo donlod byk2 speed dia cam ner?

aku ingat nak tukar ke p1 wimax plk,
dah sakit ati sgt ngan maxis bb ni...
dulu 6 bln petama aku pakai maxis bb ni memang tak kacau pe2,
speed dia laju jer,tapi skg ni donlod lebih sikit jer, maxis akan slowkan speed internet aku sampaikan nak buka 1 page pun ambil masa.

aku call,komplen la kat maxis center,dia kata aku donlod dah sampai 4.7gib,
dan aku pun tak donlod dah la,kemudian seminggu pastu aku call lagi sebab speed aku makin slow,sampai tak jaln langsung,nak buka email pun tak blh,
aku call maxis center sekali lagi dan aku tanya la nape sampai cam tu plk,jawapannya dia kata aku dah donlod sampai 5.4gib,sedangkan aku tak donlod dah selepas dia kata aku dah donlod lebih 4.7gib,
pastu aku tanya dia,
adakah kalau tgk(video di youtube)sahaja tanpa donlod ni dikira donlod juga?
YA jwapan dia tapi tak dikira full tapi 1/2,,

bemakna 3gib sebulan tu hanya untuk apa?
tak blh nak buat ape pun setakat nak buka email je ke?

Speed P1 Wimax mmg ok. Kalau dah donlot melebihi quota pun, akan tetap dapat surfing + download, tapi kelajuan akan berkurangan, tapi takde la sampai susah nak buka email, surf normal page. ok jer. Satu kena pastikan, ko mesti berada dalam lingkungan ceverage dia. Kalau luar dari coverage sikit pun, still dapat lagi.

kalau pakai p1 w1max unlimited rasanya download storage besar untuk sebulan..

lainla klu pakej 66 ke 99 ke..ade had download storage..dlm 5gb kot.

berdasarkan pengalaman kawan2 diorang cakap p1 w1max ok even dah lebih download limit speed xde la terlampau slow..untuk surfing tu bole lagi..

aku pakai p1 pakej rm99 sbulan. stakat ni puas hati lg la... dr segi kualiti mmg tkleh lawan streamyx, tp p1 lebih baik dr maxis @ celcom bb. kenape aku langan p1 dan kenape aku tk langan streamyx walaupun streamyx kualiti lebih baik?
1- p1 lebih mudah register, bagi rm100 terus dpt. aku nak reg streamyx tkleh coz aku nyer rumah takde fix line
2- aku slalu outstation, so senang nak bwk pegi mane2 jer modem p1 ni di dalam coverage.

so tu jer la.. kdg2 ada jgk time line p1 problem, kdg2 time hujan tu drop la sket kualiti dia. biasa la.. wireless.. lagi astro yg stabil tu pun drop time hujan, ni kan p1. hehehe....

wanjihan wrote:aku pakai p1 pakej rm99 sbulan. stakat ni puas hati lg la... dr segi kualiti mmg tkleh lawan streamyx, tp p1 lebih baik dr maxis @ celcom bb. kenape aku langan p1 dan kenape aku tk langan streamyx walaupun streamyx kualiti lebih baik?
1- p1 lebih mudah register, bagi rm100 terus dpt. aku nak reg streamyx tkleh coz aku nyer rumah takde fix line
2- aku slalu outstation, so senang nak bwk pegi mane2 jer modem p1 ni di dalam coverage.

so tu jer la.. kdg2 ada jgk time line p1 problem, kdg2 time hujan tu drop la sket kualiti dia. biasa la.. wireless.. lagi astro yg stabil tu pun drop time hujan, ni kan p1. hehehe....

same la package kita abang wan,

bagus gak p1 sekarang nie
sebelum nie agak kurang ok gak la..

tapi sekarang pasal dia da upgrade system kot
tgk utube pun ok, donload sket2 file macam ebook ker software ringan2 macam kat download.com ke
ok jer

sebelum ni aku pun pakai maxis, tapi masyallah, slow dia memang test iman aku...
kadang2 tak lulus aku ngan test nie,

tapi sejak tukar p1 nie,, alhamdulillah, ok la

alasan aku same ngan abang wan la, aku takde fix line..

maxis @ celcom limit bandwidth kecik... aku pakai maxis awal2 bulan dlm 4-5 hari tu dh abis 3gb. hahhahaha lawak giler... kwn aku pakai celcom, aku tgk dia dc memanjang jer time chat... so pilihan seterusnya aku p1, nak pakai streamyx, nak kene reg fix line plak... byk crita. so aku amik jer p1. senang, cepat, mudah... walaupun aku sedar kualiti tidak sebaik streamyx, tp benda boleh pakai.... so pakai jer la...

aku dah daftar..yg rm 99...1.2mbps...20 gb...reseller tu ckp..klu download dah lebih 20 gb kelajuan akan turun 20%...maknanya ak akan dapat 1.0mbps..betul ker..?

(setakat nei p1max laju jer ak guna)

Bagus juga kongsi pengalaman kat sini.Saya pun guna Wimax,tapi yg pakej murah ler,RM69 jer pasal saya bukan kaki download.Setakat guna untuk update blog + facebook.
Pengalaman saya lak, mungkin berbeza dari pengalaman kalian semua.Masa 2 bulan pertama, memang ok.Sekarang bulan ke 3.Dah ada masalah.Kalau webpage lain, berdesup mcam biasa.Cuma, bila buka facebook jer,lembab yg amat.Terhegeh-hegeh sampai abis rokok sebatang, tak abis lagi buka 1 page....rasa angin je satu badan.

aku nyer p1 kdg2 jer slow.. tp yg byk nya selalu laju. tgk youtube takde la kena tgu loading streaming dulu. stakat ni ok la.. apakan daya nak langan streamyx byk songeh.. hehehe

sangkut wrote:aku dah daftar..yg rm 99...1.2mbps...20 gb...reseller tu ckp..klu download dah lebih 20 gb kelajuan akan turun 20%...maknanya ak akan dapat 1.0mbps..betul ker..?

Yang aku perasan, once dah cecah FUP, performance download/upload akan drop 70%. Macam aku pakai package Home Lite (RM49/month), max boleh download average 40-50 kBps, once dah cecah FUP 5GB, boleh download dalam 10-15 kBps jer. Jadi tentang reseller tu kata akan drop 20% jer, macam tak betul bg aku.

kecibung wrote:
sangkut wrote:aku dah daftar..yg rm 99...1.2mbps...20 gb...reseller tu ckp..klu download dah lebih 20 gb kelajuan akan turun 20%...maknanya ak akan dapat 1.0mbps..betul ker..?

Yang aku perasan, once dah cecah FUP, performance download/upload akan drop 70%. Macam aku pakai package Home Lite (RM49/month), max boleh download average 40-50 kBps, once dah cecah FUP 5GB, boleh download dalam 10-15 kBps jer. Jadi tentang reseller tu kata akan drop 20% jer, macam tak betul bg aku.

Reseller/Seller/Agent ni time nak jual barang mmg manis jer cakap
Mcm2 janji palsu yang dibuat ::icon_smile::
Dah jadi kebiasaan dah mcm tu