Jump to content
eddyra

Streamyx Yang Berhantu...

Recommended Posts

Sian nyer korang.macam2 hal aku baca.speed slow laa,connection intermittent.aku raser laa sebenarnya problem nie depand on case.kekadang modem problem,kekedang stimik nyer site problem,kekedang telekom nyer line tepon problme.so mmg kene check satu persatu.kan teknologi stimik nie P2P.so kene laa siasat dari mula sampai hujung

Assalamualaikum..

dah lama aku created topic ni.. dan sampai la ni lah problem aku masih belum selesai.. hari ini saja hampir setiap 15 min connection down.. aku test kat ZTE website.. connection aku hanya 384Kbps ...

Sampai bila lah ianya akan berakhir.. ? Bulan-bulan tak pernah miss bayar, tapi service macam haram..

memang bodoh kalo x ambil tindakan yang sewajarnya. apa kata ko selidik dulu hak-hak kau sebagai pengguna, then ko serang la tmnet dengan bertubi tubi. gerenti cepat setel nyer kalo diorang tengok ko tahu tentang hak2 ko sebagai user

Aku rasa kena lebih daripada helpline...

Dulu aku penah giveup nak report, tapi pikir balik bertapa bodohnya giveup. Diorang bukan tau pun aku menyampah dgn diorang. Last2 aku buat serangan balik, segenap penjuru aku buat aduan. Lantak la org nak kata tak kena tempat/prosedur ke apa. Janji diorang tau yg service diorang mcm haprak. Tu pun haram tak sedar....

6 bulan baru problem aku betul2 sattle, dapat full speed dan boleh direct download, kalau tidak pakai torrent je...Tapi puas sbb aku dah lepas semua ketidakpuasan hati aku, dari helpline, CRM, tmnet, telekom sampai ke technician..Nak sedar ke tak tu lantak...

Asallamualaikum dan Salam Sejahtera,

PANAS...PANAS...PANAS

Aku baru saja menalipon 1-300-88-9515. Seorang Staff dengan ikhlas memberitahu bahawa pasal up-grade ini. Promosi yg dibuat oleh TMNet itu sebenarnya adalah strategi marketing untuk menarik ramai pelangan. Mereka membuat up-grade dikawasan orang orang kaya dahulu, contohnya Taman Tun Dr Ismail KL. Lebih kurang 15 minit juga perbualan aku dengan staff tersebut. Jadi kita kena cari orang dalam...iaitu teknisyen Telekom secara persendirian. Paling penting buat report dahulu dan dapatkan No.Report tersebut. Beritahu teknisyen tersebut no. report kita tu.

Asallamualaikum dan Salam Sejahtera,

Alangkah enaknya kalau benda tu betul. Tapi saya yg duk kat TTDI ni pon baru jer dpt up-grade tu 4 hari lepas.

ntah ler naper tak pernah ada org complain tentang marketing streamyx/TM Net. takda etika langsung.

risau lak aku dengar citer korang ni.. baru jab tadi dlm pukul 8 mlm ada sorang mamat dari telekom call, katanya TmNet ada buat offer utk hari merdeka ni.

aku skrg ni guna dial up, jadi aku terima pakej 88+2 utk 1Mb. kata dia mungkin hari isnin nanti derang akan datang.

bila dengar citer korang ni aku ingat nak cancel je, esok aku nak call mamat tu. aku tak boleh tahan dgn masaalah2 remeh2 ni. letih le..nak buat repot le macam2 le..kerenah dia..

risau lak aku dengar citer korang ni..  baru jab tadi dlm pukul 8 mlm ada sorang mamat dari telekom call, katanya TmNet ada buat offer utk hari merdeka ni.

aku skrg ni guna dial up, jadi aku terima pakej 88+2 utk 1Mb. kata dia mungkin hari isnin nanti derang akan datang.

bila dengar citer korang ni aku ingat nak cancel je, esok aku  nak call mamat tu.  aku tak boleh tahan dgn masaalah2 remeh2 ni.  letih le..nak buat repot le macam2 le..kerenah dia..

ko pakai jer dulu, dalam sebulan tu, kalo banyak sesangat masalah dia, ko leh mintak cancel.sebenarnya tak ada la banyak sangat prob srtreamyx nie. bergantung denga area dia la.. kalo area ko bagus, memang ko x masalah sangat

yup betul tu.. tak semua tempat ade masalah..cuma yang kritikal jerk lambat nak setel.. huhuhu.. cam port rosak.. line koro.. hueheue..

dah masuk dah.. setakat 428 kbps

mmg tak dinafikan masalah ko sama dengan aku dulu , berkali2 kol help line sampai aku sendiri naik malu... last2 satu ari tu aku dah benggang aku cakap bahasa kasar dan kesat.. tak sampai 10 minit speed aku jadi 1024... kadang kala nak kena berkeras juga

mereka ni semua makan gaji.. dan gaji mereka kita bayar bulan2.. bak kata org sabar ada batasnya... amin...

petang semalam mamat tu call nak pasang modem, aku cakap le bebaik yg aku nak cancel amik streamyx. sebab aku kata aku ni jarang gunakan internet.

pastu pulak kalau ikut pakej ni aku mesti kena langgan sekurang2nya setahun. speed ok ke.. tak ok ke.. aku tak boleh cancel dlm tempoh setahun. mujur mamat tu tak marah..he he..

bukan ke kalau belom pasang ko bleh cancel ko nye aplication tuh!!

tapi kalau dia dah pasang, akaun dah aktif memang takleh nak cancel laa...

kalau nak cancel gak boleh.. tapi bebulan ko kena gak bayar pakej ko tuh sampai le setahun.. hehehehe.. laugh.gif

A'kums..!!!

Nak berkongsi cerita pasal Streamyx ni..aku pun ada problem mcm korang gak..n tatau nak solve mcm mana sampai naik malas dah..aku dulu package 1Mb so time tu ok laa takde problem then modem aku jahanam plak ader la dlm 2 weeks aku tak guna tenet..after that moment aku dah beli modem baru..pasang2 jer surfing la n terasa lembabnya tak mcm dulu laju jerk..so aku check kat modem management...kat status tu tetibe downgarade plak jadi 512kbps waaaa terkejut aku bila plak aku apply downgarde ni..?

So aku g la kat Kedai TM kat kajang ni..first ok la ingat dah leh settle sabo la 2 3 ari..pastu tgk takde paper gak..then aku g lagi kedai TM tu..d org ckp dah upgarde dah ke RM88 tapi speed aku still 512 lagi dah 5 kali g kedai TM pastu dah 4 kali call 1-300 takde paper gak dok suruh wat benda merapu, manual connection la..unplug modem la tuko cabel la..reset la..dah xlarat dah wat suma tu..adoi pening..bill dah start bayo RM88 tapi speed takde up pun buta jaaa aku dok bayo rm88 nih...marah betol nih...

hahaha, mmg cam tuh sket owank TMnet, kekadang bwat tataw jark, p lagik sampey buleh, klu x rugi laa monthly fee tuhh. ahakz : )

kalau pakai modem KASDA KE183D mcm mane nak check downstream & upstream!! modem ni pelik cket larr Zeph...aku masuk kat web management tak boleh test pun...kat mane nak test nyer??? username ZXDSL & ADSL dua² pon aku dh try tapi bole jugak larr...sapa² boleh tolong??? aku nak jugak test kat web management ni sebab aku baca kat forum byk yg ckp result dia tepat!! betol ke?...aku penah test kat speedometer tm.net tu..tapi aku tak pasti larr...mane tak nyer!! aku nyer download 983.15kbps upload 479.76kbps..mcm tak btol aje..dah larr aku pakai modem yg tak tahu asalnyer dari mane?? tu yg buat aku confused tu...result dia sekejap lain² lar...aneh nyer apabile kadang² tu upload aku lagi besar dari download aku....uhhuh!!! HELP ME??? Zeph....link tu utk modem lain kan????

semalam ade org tmnet datang umah aku setelkan masalah nie konon2nye laa..kitorang test laa xspeedometer...mule2 dapat laa 370kbps (aku nyer pakej 512 kbps tau) ok laa..pastu org tue suruh laa resfresh n test lagi sekali...haha..korang tau berapa?40kbps..pergghh..alangkah bengkeknye aku n member umah aku..kitorang gelak jek..hahah..sampai sekarang ta tau diorang buat aper?

saja nak active kan balik thread nie...

utk pengetahuan korang prob aku masih tak slesai....

pasal speed aku tak brapa kisah, tapi lepas pukul 7 takleh connect yang bengang tuh....

tapi nak buat camne.....

OK lah

GTG