Jump to content
asusx550

Baru Ku Sedar( Amd Athlon 64x2 Dual Core)

Recommended Posts

Aku pnah gak kene bug............suhu 20c.......aku pun pelik...kipas pusing 800rpm jerk.....restart balik...back to normal...bahaya wo bug.....terjejas kesihatan proc....salah reading thermo......

Tapi one time jerk...!!!:P

yerla..kalo ye pun jangan sampai nak suruh tutup topik..

biler fanboyism membara........apa yg dibincangkan dah lari.......

yang ni jangan la dilayan..makin dilayan makin meleret,tu yang lari topik..

kalau baca topik ni dari awal sampai abis. banyak dah fakta, teori dan praktikal sudut sains, selain dari contoh2 teknikal diberikan. cuma orang BEBAL je tak faham, masih mahu pertahankan apa yg dia "FAN"kan.

betul tu,dalam pada dia diorang debatkan pasal kelebihan masing2,banyak fakta2(betul/tak aku tak tau) yang keluar.aku tengok kan je,dan cuba fahamkan.kalau 'fan' sangat pun tak kesah kalau dia ada sesuatu yang berguna untuk dikongsi bersama.

so,teruskan debat...best jugak kongsi kelebihan dan kekurangan setiap brand,kalau kita faham apa yang mereka sampaikan,kita tahu manfaatnya.

buka ker AMD processor yer cepat panas PC tersebut ...kalo x silap lar...AMD mmg jual murah tapi cepat panas bile dh lame menggunakan nya.....

tu epasal di org jual murah coz nk hbis kan stok AMD...

better pakai INterl...walapun mahal tapi berbaloi...

tapi terpulang lar kalo nk jimat duit yerrrr

Bagi aku sume ni adalah ralat teknikal..takde result spesifik yg mane menunjukkan mane lebih panas dan mane lebih sejuk..

melainkan satu spec pkai advance cooling lagi satu pkai default cooling..itu mmg ketara perbezaannya..

so mcm cik SUZI kate AMD lebih panas? tak taula plak saya, contoh current rig saya pkai AMD. Slalu on lebih 24/48 jam mostly online game + streaming. Temperature average antara 35~50'C jer. Member pkai Intel advance cooling pon msih tak puas ati ngan temp die (average 45~65'C). spec saya ngan die lbih kurang je. So, buang masa klu nk argue mana² pihak..Bug takkan pupus selagi ia melibatkan kerja manusia.. :lol:

p/s: Perdebatan mmg elok kerana kita menggunakan akal, memerah buah fikiran dan berkongsi info. Salah silap itu kelemahan manusia. So, sama²lah kita perbaikinya..btul haluannyer, dah ikut sunnah..dapat pahala walaupon realitinya berbincang secara maya. :)

buka ker AMD processor yer cepat panas PC tersebut ...kalo x silap lar...AMD mmg jual murah tapi cepat panas bile dh lame menggunakan nya.....

tu epasal di org jual murah coz nk hbis kan stok AMD...

better pakai INterl...walapun mahal tapi berbaloi...

tapi terpulang lar kalo nk jimat duit yerrrr

panas2 ni isu lama la..

skang da xd lagi..

isu panas cm kalo oc dan faktor2 penyejuk biasanya..

bab jual murah 2 pn mgkn slh gak..

AMD org jual murah pasal teknologi dia..

bukan pasal nak habiskan stok..

kalo mcm 2 bnda plg susah nak cari kt loyat adalah proc AMD, kerana kedai2 da xnak amek lg..

xmgkin..

aku pn pakai AMD gak kerana faktor2 kewangan dan kegunaan..

takat nak surf internet,taip2 surat xkan nak beli c2ex kn..

masing2 ad pro dan kontra..

beza amd ngan intel cuma jenama je.macam seluar levis nak dibandingkan dengan snail..jenama je main peranan dalam harga tu.levis(intel) nampak lagi klass gitu,berbanding snail(amd)..tapi pada hakikatnya perfomance sama je.

isu panas tu dah lapuk dah.dulu kejuteraan amd belum cukup baik dalam pengalihan haba,tapi mereka manusia jugak,dia pun boleh pikir macam mana nak selesaikan masalah ni.so sekarang dah takde lagi masalah pasal haba berlebihan.kalau dia cakap panas sangat jugak,dia tipu.

amd murah pun nak dipersoalkan ke?tu namanya rezeki..heheh..

*kalau nak proc perfek,design sendiri la..

amd murah pun nak dipersoalkan ke?tu namanya rezeki..heheh..

yg ni aku sokong seratus peratus..hahaha..

baru nama dia persaingan..

kalo da dua-dua sama2 performance,sama2 mahal,xd la kuar fanboy2 ni..hahaha..

masing2 pn xd pe nak dipertahankan..

*kalau nak proc perfek,design sendiri la..

yg ni aku kurang sikit..

alangkan penyelidikan oleh pakar2 nak buat proc pn amek masa..

lagikan aku nk bt sendiri..

tgu kucing bertanduk la nampaknya..hahaha

salam,

nampaknya topik ni dh jauh menyimpang..ramai yg bagi komen tanpa ada bukti yang kukuh dan nyata sebaliknya hanya berpandukan perasaan dan emosi. takde komen2 yg disokong oleh benchmark atau temp reading..klu nak kata amd pantas bagitau la kat mana yg pantas dan berapa dia punya pantas dan pantas nak banding dgn apa. dan kalau proc tu panas bagi la sekali temp dia masa idle & masa full load. jgn lupa nak bagitau guna HSF apa, casing apa, suhu bilik pon berapa.

kesian la org2 baru yg tgh nak belajar @ nak setup pc sendiri...dtg sini nak dapat bantuan & pandangan tp dapat nyer hanya komen tanpa bukti. klu nak banding 2 benda kene la dlm situasi yg sama, cth guna hsf yg sama, guna casing yg sama, guna OS yg sama, speed yg sama, harga yg sama (kalau perlu).

klu susah nak setup eksperimen perbandingan yg tepat pegi la tgk kat review2 di internet..kan ke berlambak. kat luar sana org buat kajian nak membanding proc mana yg bagus dari pelbagai sudut dan kriteria tp kita kat sini dok hentam sana hentam sini sesama kita...nih aku bagi satu link utk semua yg nak belajar pasal proc AMD & Intel. harap semua yg bagi komen tak kira la pro mana2...gi la tgk dan sesama belajar..

http://techreport.com/articles.x/14756

klau ada terkasar bahasa tu aku mintak maaf bebanyak..

off topic:

terima kaseh atas info bugs kat proc amd ni.well masing2 ada pendapat kan.nama pun negara demokrasi.mana2 komen yg ilmiah tu kita ambil la....yang emosi ni...skip je.kalau xde TOPIC mcm ni.....mcmna nak tau problem dan solution bagi noob mcm aku ni.apapun tq kepada bro2 yang sudi kongsi ilmu dgn geng2 noob.peace!

halo... aku join jap.. nak tnya sket.. AMD Athlon X2 Dual-core 6400+ kat low yat brape harga bole dpt ah? ape MOBO yg bgs utk proc ni?

Hrga proc ni lbey kurang hrga C2D E6550, dlm RM52x..

Mobo if nak value+powerful leh ambik ABIT AX78 B)