Jump to content
Adawiah

Panas!contoh Kertas Kerja Pinjaman Perniagaan

Recommended Posts

apa nombor akaun dan nam cik....

pembayaran di buat atas akaun maybank : 156132547231 atas nama ISMAIL BIN MAT GIAL.

Nama owner firm. selepas pembayaran sila sms nama, masa bayaran, e-mail dan ebook akan dihantar 5 minit selepas pembayaran dan CD akan dihantar sehari selepas pembayaran

apapun sila sms saya : 0139506066 - adawiah

TQ. SY DAH DAPAT EBOOK SY TU. SEKARANG MASA UTK SYA MENILAI DAN BUAT KERTAS KERJA SAYA PULA. HUHUHU

KENAPA BOLEH DOWNLOAD SEKALI JER. KENAPA TAK BOLEH AMIK TERUS DGN DUIT YG KITA BAYAR TU CIK?

TQ. SY DAH DAPAT EBOOK SY TU. SEKARANG MASA UTK SYA MENILAI DAN BUAT KERTAS KERJA SAYA PULA. HUHUHU

KENAPA BOLEH DOWNLOAD SEKALI JER. KENAPA TAK BOLEH AMIK TERUS DGN DUIT YG KITA BAYAR TU CIK?

:rolleyes: download leh banyak kali..tapi just kasi tau kat saya. nanti saya bagi id baru.sms jer pun tak aper.

amik terus? kan dah download maknanya dah kasi ler kan.dah save pun..

tapi kalau ader apa masalah atau tak faham just leh YM saya : [email protected]

Bantuan segera akan diberi..cam 999 lak

hi...kertas kerja ni ada tak kalau kita nak apply loan utk bukak bisnes... yg saya dpt cari dlm search engine cuma mengembangkan bisnes je....boleh tolong??

:blush: majoriti yang wat kertas kerja yang dah ader bisnes ler..nanti bahagian profil syarikat nak tulis aper?

tapi untuk yang tak mula lagi ader gak yang tawar cam..PROSPER SISWAZAH (50K) atau tunas TEKUN.

tapi tunas TEKUN at least kita ader lokasi.takpun dah ader daftar niaga.

tapi kalau dah ader daftar niaga atau kita niaga kat tapak pasar malam pun tapi dah start niaga leh apply TEKUN.

:blush: majoriti yang wat kertas kerja yang dah ader bisnes ler..nanti bahagian profil syarikat nak tulis aper?

tapi untuk yang tak mula lagi ader gak yang tawar cam..PROSPER SISWAZAH (50K) atau tunas TEKUN.

tapi tunas TEKUN at least kita ader lokasi.takpun dah ader daftar niaga.

tapi kalau dah ader daftar niaga atau kita niaga kat tapak pasar malam pun tapi dah start niaga leh apply TEKUN.

Oic... so saya memang dah ada tapak bisnes..18 ekar tanah..nak bukak bisnes ternak kambing..tapi tada modal..boleh apply TEKUN? kena ada proposalkan...bleh tolong tak adawiyah>? :blink:

Oic... so saya memang dah ada tapak bisnes..18 ekar tanah..nak bukak bisnes ternak kambing..tapi tada modal..boleh apply TEKUN? kena ada proposalkan...bleh tolong tak adawiyah>? :blink:

Yang nih ok..kita cuba loan bank pertanian ler..saya ader cth pertenakan kambing boer bagi apply loan bank pertanian dan bank rakyat.

just copy paste dari cth saya jer...bukan cth kambing jer ader gak lain2 bonus tentang pertenakan kambing.

nak tahu lebih lanjut sila ke website saya

cik adawiah... mara yd didalam ebook punya borang nak kena letak password. passwordnya ada didalam ebook tu ka??

cik adawiah... mara yd didalam ebook punya borang nak kena letak password. passwordnya ada didalam ebook tu ka??

:rolleyes: password ISMAIL78.

Cik anwar saya payah nak balas kalau post kat sini..e-mail atau sms ajer saya.

nak tanya akaun ker..pasal projek ker..e-mail lagi senang..nak senang YM saya jer..terus leh dapat jawapan.. :blush:

kalau ader yang tak paham e-mail ajer saya..boleh saya attach kan apa2 yang patut atau ajar..

kat sini tak leh masuk link referrel..

aku ada contoh RP untuk kedai biskut dan tanaman cendawan.. aku dapat free dan orang yg bg pun kata niat sedekah jer.. sapa nak.. aku bagi free..

Edited by baein

juga dalam pakej kami.

yang ini sesuai bagi individu yang dah ader bisnes dan perlu menghantar borang LHDN setiap ujun bulan.

kalau kita upah orang paling koro pun rm300 upah..kenapa tak buat sendiri.siap ngan tax calculation dalam bentuk excell just isi data jer.

juga dalam pakej kami.

yang ini sesuai bagi individu yang dah ader bisnes dan perlu menghantar borang LHDN setiap ujun bulan.

kalau kita upah orang paling koro pun rm300 upah..kenapa tak buat sendiri.siap ngan tax calculation dalam bentuk excell just isi data jer.

anda rasa kami mahal?

anda silap kerana pakej kami murah..kalau yang lain offer satu cth RM 20-30 kami tawarkan hampir 10 cth dan ada yang didatangkan dalam bentuk word.anda hanya perlu edit dan save serta worksheet dalam bentuk excell.

JADI APER YANG ANDA AKAN DAPAT DENGAN HANYA MEMBAYAR RM49.90?

* e-book dan pandauan contoh rancangan perniagaan

* panduan dan format rancangan perniagaan @kertas kerja pinjaman

* contoh kertas kerja pinjaman :

o Printing

o Bakery

o computer hardware reseller (2)

o internet cafe

o pembelian mesin sulaman (embroidery) -RM118,000.00-word

o Pembelian mesin perkilangan makanan ringgan- RM123,000.00 -word

o Pertenakan kambing dan ikan keli

o salun - Word

o Butik -PDF

* contoh terbaru kertas kerja yang baru diluluskan oleh bank Pembangunan (SME Bank) dalam bentuk word

* Worksheet Borang MARA bawah 50k/Cth borang yang telah siap diisi

* contoh kertas kerja MARA bagi pinjaman atas RM100,000.00

* PERISIAN PERAKAUNAN DALAM BENTUK EXCELL BAGI USAHAWAN

* Worksheet @ lembaran kerja bagi bahagian projectioan dalam bentuk excell

TIDAKKAH INI CUKUP BERBALOI DENGAN WANG ANDA??

kalau anda rasa tak perlukan perisian perakauanan anda boleh dapatkan panduan percukaian individu.

pakej kami :

BELI :

PERCUMA

DAN BANYAK LAGI...SILA LAYARI SITE KAMI

Edited by Adawiah

aku ada contoh RP untuk kedai biskut dan tanaman cendawan.. aku dapat free dan orang yg bg pun kata niat sedekah jer.. sapa nak.. aku bagi free..

memang ok kalau orang bagi percuma.cuma kena confirm samada loan dia lulus atau tak.sebab antara cth yang kita bagi memang lulus lagi satu..cth kedai biskut tu just profile jer kan? tak ikut format sebenar bank. apa yang diberikan memang tak sama dengan kami.yer ler percuma takkan sama ngan berbayar. kita bagi memang complete set.

tapi memang okey ler.tapi kalau untuk PUNB ngan SME bank tak cukup kuat lagi.just pandangan saya sepanjang saya buat kertas kerja.dan apa yang saya lihat.

kalau ader pandangan boleh berkongsi.

Edited by Adawiah

APA ITU KERTAS KERJA PINJAMAN PERNIAGAAN?

Rancangan perniagaan juga dikenali sebagai kertas kerja perniagaan atau kertas kerja pinjaman perniagaan. 90% mereka yang menyediakan rancangan perniagaan adalah kerana ingin memohon pinjaman (bila nak memohon pinjaman baru kelam kabut nak cari konsultan), tetapi sebenarnya mereka ini tersilap…

Matlamat rancangan perniagaan

Rancangan perniagaan yang disediakan mempunyai beberapa tujuan seperti berikut :-

Sebagai Garis Panduan Untuk Menguruskan Perniagaan

Rancangan perniagaan boleh dijadikan sebagai garis panduan dalam menguruskan perniagaan. Rancangan perniagaan biasanya menunjukkan langkah-langkah yang akan dijalankan oleh pengurus perniagaan. Pihak pengurusan akan menerangkan kandungan rancangan perniagaan untuk mewujudkan pemahaman mengenai tugas-tugas mereka dan juga akan melahirkan perhubungan yang baik antara majikan dan pekerja.

Meyakinkan Pihak Tertentu Terhadap Idea Perniagaan

Rancangan perniagaan merupakan satu alat perhubungan bagi seseorang usahawan untuk menjelaskan sesuatu projek yang ingin dijalankan kepada pihak lain. Melalui rancangan perniagaan ini ia dapat meyakinkan pihak yang ingin membantu menjayakan projeknya. Pihak yang terlibat termasuklah pelabur, syarikat kewangan dan bank.

Mengkaji Dan Menilai Kemajuan Dan Prestasi Perniagaan

Rancangan perniagaan, adalah alat pengukur daya maju sesuatu projek. Rancangan perniagaan menggambarkan analisis yang dibuat untuk menunjukkan potensi dan daya maju sesebuah perniagaan. Dengan berbuat demikian ia juga akan mengelakkan berlakunya pembaziran modal, masa dan tenaga.

“JIKA ANDA GAGAL UNTUK MERANCANG, MAKA ANDA MERANCANG UNTUK GAGALâ€

Matlamat rancangan perniagaan

Rancangan perniagaan yang disediakan mempunyai beberapa tujuan seperti berikut :-

Sebagai Garis Panduan Untuk Menguruskan Perniagaan

Rancangan perniagaan boleh dijadikan sebagai garis panduan dalam menguruskan perniagaan. Rancangan perniagaan biasanya menunjukkan langkah-langkah yang akan dijalankan oleh pengurus perniagaan. Pihak pengurusan akan menerangkan kandungan rancangan perniagaan untuk mewujudkan pemahaman mengenai tugas-tugas mereka dan juga akan melahirkan perhubungan yang baik antara majikan dan pekerja.

Meyakinkan Pihak Tertentu Terhadap Idea Perniagaan

Rancangan perniagaan merupakan satu alat perhubungan bagi seseorang usahawan untuk menjelaskan sesuatu projek yang ingin dijalankan kepada pihak lain. Melalui rancangan perniagaan ini ia dapat meyakinkan pihak yang ingin membantu menjayakan projeknya. Pihak yang terlibat termasuklah pelabur, syarikat kewangan dan bank.

Mengkaji Dan Menilai Kemajuan Dan Prestasi Perniagaan

Rancangan perniagaan, adalah alat pengukur daya maju sesuatu projek. Rancangan perniagaan menggambarkan analisis yang dibuat untuk menunjukkan potensi dan daya maju sesebuah perniagaan. Dengan berbuat demikian ia juga akan mengelakkan berlakunya pembaziran modal, masa dan tenaga.

“JIKA ANDA GAGAL UNTUK MERANCANG, MAKA ANDA MERANCANG UNTUK GAGALâ€

MAKLUMAT LANJUT KLIK SINI

saya dah register affiliate, tapi tak dapat email pon

abixpert [at] yahoo [dot] com

Edited by abixpert