Jump to content
mse8786

Personal Loan

Recommended Posts

allo kawan, jangan pening-pening cuba ni www.koperasimuslimin.com.my

pinjam kat koperasi lagi senang.

pinjaman sikit je ..dalam 10k je skim bussines x ada

allo kawan, jangan pening-pening cuba ni www.koperasimuslimin.com.my

pinjam kat koperasi lagi senang.

leh wak personal loan ker???/

cam ner nak apply yer,....syarat ape ekk nak kene????

Edited by hackz

kalau wat personal loan nak beli pc bole tak

tapi tak kerja agi .. masih student

igat nak rembat pc dell 3k

baya bulan2 aku rasa masih mampu lagi

sape ade cadangan

x_x

kalau wat personal loan nak beli pc bole tak

tapi tak kerja agi .. masih student

igat nak rembat pc dell 3k

baya bulan2 aku rasa masih mampu lagi

sape ade cadangan

x_x

rase nye tak boleh la..tp tak tau lahh takut ade....tp kat mane ekk... :rolleyes:

kla ade aku pon nak apply...

aku tanye Bank islam nak kene gaji basic rm2k...tanye kat hong leong bank pon nak kene basic gaji yang same...kemudia aku tanye kat am bank...pekerja swasta tak bleh...kat bank rakyat pon tak bleh..diaorang nak orang yang keje ngan gomen je...mane lagi harus aku pergi..???gaji aku cipukkk je...aku nak wak pinjaman... :huh:

mntk kt bank pertanian..

klau ade bnda nk cagar macam tanah ke umah kedai ke mmg sng2 ar diorg bagi..

lol..lagi laaa aku takde sume t u....xde pilihan lain lagi ker...

try gi kat Al-Rajhi .. boleh dapat 5x gaji ... bank islam 7x gaji ... gaji 2k ke atas and commitment kena less 50% dari ur gaji ... :rolleyes:

yang 2k kebawah takde ker????

uda...

koperasi KOWAJA tu cam ner nak apply....

nak tau detail lagi ni....

website ade???

cuba koperasi KOWAJA

Pinjaman koperasi sehingga RM75000.00 tanpa penjamin. Faedah serendah 10% setahun. Tanpa penjamin. Sah disisi undang2. Prosesan hanya dalam masa 5-7 hari bekerja. Untuk kakitangan kerajaan dan badan berkanun sahaja

test le kt cimb.. member aku gaji below 1,000 bleh wat.. tp dia just wat 3k jela... every month below 200 n 24 month... pm aku la tuk detail...

aku ngah seeking kt aeon... tgk mcm menarik je... ada sesape yg mpunyai maklumat pasal aeon nye personal loan, pm aku ar... web site dia aku kurang jelas... (maklumat x cukup)

Edited by mrkefly

Pinjaman koperasi sehingga RM75000.00 tanpa penjamin. Faedah serendah 10% setahun. Tanpa penjamin. Sah disisi undang2. Prosesan hanya dalam masa 5-7 hari bekerja. Untuk kakitangan kerajaan dan badan berkanun sahaja

kowaja interest tinggi. normally interest kat bank sekarang below 6%. koperasi muslimin interest rate pun dah ikut mcm bank. tapi ada pro dan kontra kedua-dua pinjaman ni

Koperasi - kalau kita pinjam cth RM 10,000.00 dapat RM 10,000.00 jugak.

Bank - cth pinjam RM 10,000.00 kita dapat lebih kurang RM 7,000.00 aja lepas tolak insuran, proses fee,security

deposit(normally 3 bln ansuran pembiayaan) p/s : bank rakyat la suka wat camni.

Koperasi - interest dengan pokok sama jalan(kalau ansuran bulanan 200, 150 pokok lagi 50 interest).

Bank - collect interest dulu. kalau tak caye cuba tengok baki loan dalam setahun dua tak berganjak.

- makan masa 3 tahun lebih diorang collect interest then baru collect pokok.

so, jelas dan diingatkan kalo korang pinjam kat bank memang susah nak overlap sebab selagi interest diorang tak kutip abis xleh wat overlap(bertindih).

kalu kat kebanyakan koperasi, nak overlap bile-bile masa je boleh. even belum potong gaji pun overlap dibenarkan. cth Koperasi Tentera, but untuk wat loan koperasi tentera mesti keje ngan Kementerian Pertahanan.

o yeke...

lama tak dia nk approve?

ok lah jadi kene gi kat bank tu lahh mudah sket kan..ok thanks....

entah lulus ke tak laa kla apply ni..huhu

Assalammualaikum.....

Setahu saye la kan...bank yang kecik interestnye ialah bank rakyat, bank islam dan BSN. Around 5.6%. tp interest ni akan naik skit bgantung pd berapa lame kite buat pinjaman. cthnye..kalu buat 5 tahun, interest 5.65%, kalu 10 tahun interestnye 5.95% lebih kurang mcm tu la. Baru2 ni saye gi surveykat bank rakyat....

kalu xde sebarang masalah, dlm seminggu semuanye dah bleh settle...

mcm ni la... taknak cakap byk la.

sesaper yg student ada diploma,ijazah,master,phd n apa-apa lagi. takde pengalaman takde apa2lah. sila surf www.mecd.gov.my or amik kursus prosper dengan PUNB. aku pon tgh kursus ni. nanti nak kursus PUNB plak. pergh... janji dapat loan. tapi perlu diingatkan. Cyber cafe diharamkan sama sekali. kalau nak. bukak atas nama pusat komputer kosang la. anything ym skreyes9. pas korang dah berjaya. aku nak assemble korang. kita beli spare part dr kilang. bundle. hahaha. biar margin kita yg tentukan. btol tak.

mcm ni la... taknak cakap byk la.

sesaper yg student ada diploma,ijazah,master,phd n apa-apa lagi. takde pengalaman takde apa2lah. sila surf www.mecd.gov.my or amik kursus prosper dengan PUNB. aku pon tgh kursus ni. nanti nak kursus PUNB plak. pergh... janji dapat loan. tapi perlu diingatkan. Cyber cafe diharamkan sama sekali. kalau nak. bukak atas nama pusat komputer kosang la. anything ym skreyes9. pas korang dah berjaya. aku nak assemble korang. kita beli spare part dr kilang. bundle. hahaha. biar margin kita yg tentukan. btol tak.

Sebab ko takbleh apply lesen CC dari PBT. SSM mungkin lepas la... Lg Satu. Aku baru jek abih kursus ni. So, SME bank ( Small Medium Enterprise Bank ) akan bagi 12bulan tempoh breath period. kalau pinjam 30k. bayar 12bulan pertama maybe rm84 jek. pas 12bulan tu. ko kena la bayar dlm rm400 ke. syarat wajib. kena mengikuti kursus ni selama seminggu. Modal pra-operasi ( rm250 shj ) <--- maksud aku yuran dia le..... heheh

p/s : rindu la kat peserta2 SUS batch 197 de Palma Ampang. Semoga You all berjaya dlm bidang masing2. Amin.

Sebab ko takbleh apply lesen CC dari PBT. SSM mungkin lepas la... Lg Satu. Aku baru jek abih kursus ni. So, SME bank ( Small Medium Enterprise Bank ) akan bagi 12bulan tempoh breath period. kalau pinjam 30k. bayar 12bulan pertama maybe rm84 jek. pas 12bulan tu. ko kena la bayar dlm rm400 ke. syarat wajib. kena mengikuti kursus ni selama seminggu. Modal pra-operasi ( rm250 shj ) <--- maksud aku yuran dia le..... heheh

p/s : rindu la kat peserta2 SUS batch 197 de Palma Ampang. Semoga You all berjaya dlm bidang masing2. Amin.

lupa plak... SME Bank flat rate 5% only.... pergh...... tenkiu goverment

bukan interest tau... sme bank amik kadar keuntungan 5%. memg best. SME Bank mengamalkan sistem bank islam gak. tapi bagi aku Interest = kadar keuntungan. :lol: