Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

tapi aku bukan yg tomboi tu... aku kawan dierla... downline okla... aku dah re-entry... ko mcmane lak, dah beratur lum d/line ko?

ada la 3 org...26hb. ni ...nak pi JMC lak...kau bilo nak pi....nak pi sok cakap..leh dok bwh den lak...

saya pun dah join dan dah dapat duit buat kali ke 2...serta dah pegi kursus siri 18 kat pengkalan balak..dan dilantik jadi pegawai 10%..he..he..he....26hb-27hb. pulak nak gi krusus ke-2...JAI MILLIONARE CLUB...di kuantan...

misi tahun ni nak jadi jutawan atas usaha sendiri serta di bantu oleh rakan2 seperjuangan JNSSB....

di sini saya ada plan bg org. bujang yang nak kawin...tapi duit tak cukup...atau mereka

yang kaki menyimpan kat mana2 Bank diM'sia...tetapi pulangannya amat menyakitkan hati....

saya telah siapkan satu planning yang cantikk khas utk yang berminat....dengan join JNSSB bermodalkan rm 1580:

1.ahli - rm50

2.pakej Smart Moving - 500

3.Smart Patnership - rm 1K

4. Pejanjian peguam - rm30..

dalam tempoh 2 tahun anda bleh ada 15K...

tak percaya..PM atau contact saya...0193858027...

[email protected]

kita jumpa... dan saya akan turun kan ilmu tersebut...

kita jangan pakai sistem lama.....beli 1.00..jual 1.50...bila mau kaya.....

Assalamualaikum,

nak lagi best, tunggu laei 1/2 tahun..dia akan jadi 34k. sy dah buat satu sistem pengiraan pmbyrn prtnrship (guno excel yo..), masukkan jumlah modal jual-beli..otomatik kluar pendapatan utk tmpoh 2 1/2 thn..dgn syrt tak diguna duit tu. itupn dah cukup lamo nak nunggu eh..

SEGAMAT: berminat menyertai JNSSB? saya di Segamat, boleh call 013-6734816 (Fauzi). d/a No 1799 Qtrs Guru SMK Pemanis, Segamat. InsyaAllah, boleh sama-sama menjana ekonomi ummah

assalamualaikum semua...

kepada para forumer, yg nak download marketing plan JAI Network Systems dipersilakan ke http://jnssb.4shared.com/

saya dah buat some update pd marketing plan tersebut. hanya sbg panduan bg yg nak tahu lebih lanjut macamne nak join smart moving & smart partnership plan ni.

so yg nak download perlu ada password dan sila sms saya MAZLI SHAH @ JEBAT di 019-7161531 utk dptkn password tersebut. TQ. :rolleyes:

Edited by 10sen

ASLKUM...

KEPADA PARA PESERTA KURSUS KE-20 BERMULA HARI INI (23-25/02/07) DI KUANTAN, "SELAMAT MENGHADIRI KURSUS & SEMOGA ANDA SEMUA MENCAPAI SEGALA IMPIAN" DAN UTK YG AKAN KE KURSUS JMC (26-27/02/07), "SUDI2KAN LAH BERKONGSI ILMU DAN PENGALAMAN DGN SAUDARA2 KITA DI FORUM INI". TQ.

P/S - KLU MKN ROTI NGAN SARDIN TUNA TU, IGT2 LA KITAORG KAT SINI...!!! :lol: :lol: :lol:

"AKU YANG BERNAMA ........... DIBINKAN DENGAN NAMA BAPAKU, DIKAPANKAN DENGAN NAMA IBUKU..."

(meremang bulu roma) - KURSUS KE 18 GROUP 1 (PENCERAMAH PARTNERSHIPS)

SELAMAT BERKURSUS!!!

MOBILE STOKIST GEMENCHEH, LUI, ASAHAN, BUKIT ROKAN, BAHAU buleh yo... : 013-2658969 (NASARUDIN)

"AKU YANG BERNAMA ........... DIBINKAN DENGAN NAMA BAPAKU, DIKAPANKAN DENGAN NAMA IBUKU..."

(meremang bulu roma) - KURSUS KE 18 GROUP 1 (PENCERAMAH PARTNERSHIPS)

SELAMAT BERKURSUS!!!

MOBILE STOKIST GEMENCHEH, LUI, ASAHAN, BUKIT ROKAN, BAHAU buleh yo... : 013-2658969 (NASARUDIN)

pergh...ekau rupo eh bai....den penceramah product bagi Kumpulan 6...maso kursus ke 18 tu....

Apo macam sekarang dah reentry lom....den alhamdulillah...mlm tadi dah buek reentry...

Sapo2 area Cyber-Putrajaya-Kajang-K.L-Shah Alam-Klang...bleh contact sayo utk keterangan lanjut...0193858027..

pergh...ekau rupo eh bai....den penceramah product bagi Kumpulan 6...maso kursus ke 18 tu....

Apo macam sekarang dah reentry lom....den alhamdulillah...mlm tadi dah buek reentry...

Sapo2 area Cyber-Putrajaya-Kajang-K.L-Shah Alam-Klang...bleh contact sayo utk keterangan lanjut...0193858027..

saya baru balik dari kursus 20..dah ada spk dah..sakit kepala asyik kena tengking..pressure lebih..tempat baru tu ok..tapi bila dah ramai benar 169 orang, jadi sesak, panas, sampai ada yg nak pitam..seronok kursus tu..tp kali ni tak de bola api..

saya baru balik dari kursus 20..dah ada spk dah..sakit kepala asyik kena tengking..pressure lebih..tempat baru tu ok..tapi bila dah ramai benar 169 orang, jadi sesak, panas, sampai ada yg nak pitam..seronok kursus tu..tp kali ni tak de bola api..

alhamdulillah, selamat kembali. suara ade lg ke dah ilang?? hehehe... my advise, just jdkn kursus ni sbg motivasi. Anyway, lps ni dah dpt lesen utk 10% tu kn?? so, leh lah buat promosi besar2an..

:lol: :lol:

p/s - mybe xde game bola api tu sbb last kursus 19, ade orang pengsan lps tanduk bola api kot...!!! :wacko: :wacko:

alhamdulillah, selamat kembali. suara ade lg ke dah ilang?? hehehe... my advise, just jdkn kursus ni sbg motivasi. Anyway, lps ni dah dpt lesen utk 10% tu kn?? so, leh lah buat promosi besar2an..

:lol: :lol:

p/s - mybe xde game bola api tu sbb last kursus 19, ade orang pengsan lps tanduk bola api kot...!!! :wacko: :wacko:

tempat kursus kali ni, di bangunan yg jai br beli..siap cat pun pd hari kursus itself..so, byk kekurangan lagi masa tu..aircond cuma 2 yg kecil, kipas siling 3, peserta sj dah 169 orang...hari panas..bayangkan betapa sesak dan panas nya kami...tempat kursus tu lah yg akan jadi restoran free yg Dr Jai cakapkan ari tu..tau kan pasal Jai nak bukak restoran free??

Yg pasti Dr Izham tu handsome gak la.......

Aslkum semua...

just nak kongsi pendapat. ape kata mintak jasa baik JNSSB member yg sudi utk post testimoni payment korang kat forum nie. mudah2an dpt jd motivasi and rujukan pada new member and bakal prospek.

sekian, terima kasih :rolleyes: :rolleyes:

Edited by 10sen

Assalammualaikum. ..

Alhamdulillah, saya dah selamat pergi dan balik dr kursus di melaka (9-11/2/07) berkenaan produk dan juga program yg dianjurkan oleh syarikat ini. Secara jujur, ianya berbaloi untuk dihadiri. Oklah, just nak ambil peluang untuk memperkenalkan program ni. So, please read frist and take your time to think and to decide becoz it's all up to you.

JAI NETWORK SYSTEM SDN BHD (JNSSB)

Kepada rakan rakan sekelian, saya telah mendapat peluang terbaru dari Syarikat Jai Network yang beribu pejabat di Kuantan. Syarikat ini adalah mengedarkan alat penjimat minyak yang dipanggil Stromberg Fuel Saver. Untuk makluman anda Syarikat ini telah mendapat hak ( Sole Agent ) bagi kawasan asia pasifik ( 56 negara ). Maklumat lanjut tentang syarikat ini anda boleh layari laman web nya www.jnssb.com - Jai Network Systems.

Apakah syarat kalau anda ingin memulakan perniagaan bersama Syarikat ini ?

Pakej ini dipanggil Smart Moving

------------ --------- --------- --------

1. Keahlian seumur hidup sebanyak RM 50.00

2. Pembelian pakej product RM 500 ( 2 set fuel saver )

Sekiranya anda berbuat demikian anda sudah layak utk memulaakan peniagaan.

Apakah kelebihan kalau anda bersama dengan Syarikat ini ?

1. Komisen 20% setiap kemasukkan ahli baru

2. Bonus point untuk minyak petrol. (RM1.00/Point)

3. Bonus 20% untuk level kelima anda ( 5,25,125,625 & 3125 )

Level 5 anda adalah 3125 x RM100 = RM312,500

4. Tiada maintain bulanan

Apakah kelebihannya lagi ???

1. Layak menyertai Smart Partnership (Peringatan : Ini Bukan Pelaburan Internet atau Skim Cepat Kaya). Plan memberi peluang kepada anda menjadi orang tengah didalam proses jual beli antara JNSSB dan pembekal. Modal min yang diperlukan bermula dari RM 1,000 hingga RM 50,000 . Keuntungan yg akan anda perolehi adalah 100% yg akan dibahagi sama rata setiap bulan dan dibayar selama 8 bulan berturut-turut. Sebut ttg jualbeli, anda tidak perlu risau macamana nak jual produk2 tu nanti sbb kita ada akad jual beli yg kita akan persetujui di antara penjual dan pembeli siap dgn surat perjanjian yg sah. Bayaran akan dibuat setiap 4hb (mungkin amik masa 1-2day) terus ke akaun bank anda.

Contoh :

10,000 x 25% = RM 2500 setiap bulan selama 8 bulan

2. Group nie baru ade lebih kurang 5000 ahli. kpd sape2 yg dah biasa dlm MLM, klu kita jd pioneer, peluang untuk generate pendapatan lebih tinggi. by the way, syarikat ni belum pun dpt lesen AJL. (Dalam proses sbb dah lepas proses temuduga."Ada org melayu kita sendiri yg sibuk bising2 tanya kenapa sykt xde lesen AJL". nak tau kenapa aku ckp camni, call aku n i will tell you why)

3. Setuju tak klu aku ckp korang mesti malas nak join program ni sbb it's an MLM bisnes. mana ade masa nak cr org!!! aku pun setuju sbb aku pun mcm korang gak. tp syarat untuk plan sykt ni, klu nak join Smart Partneship (4D - Duduk Diam Dapat Duit), kita kena join Smart Moving dulu. Percaya @ tak, join Smart Moving ni lebih banyak kelebihan dia tp aku rasa korang semua belum ready untuk dengar dan aku pun xnak buang masa korang buat masa ni. apa yg aku cuba sampaikan, untuk yg berminat aku akan bg more detail info.

Berminat sila hubungi saya di talian 019-7161531 (MAZLI @ JEBAT) dengan SEGERA!!!!

P/S - Kepada yg berada di sekitar Johor Bahru dan berminat nak tau lebih lanjut. kita akan adakan table talk and business opp. meeting.

Saudara 10sen, saya nak tanya sikit, adakah keuntungan sebanyak 25% sebulan tu terkandung dalam Perjanjian Jual Beli tersebut? Maksudnya adakah conform kita akan dapat 25% sebulan untuk selama 8 bulan?

Tarima Kasih

Saudara 10sen, saya nak tanya sikit, adakah keuntungan sebanyak 25% sebulan tu terkandung dalam Perjanjian Jual Beli tersebut? Maksudnya adakah conform kita akan dapat 25% sebulan untuk selama 8 bulan?

Tarima Kasih

dzoul.. sori saya tolong jawab utk 10sen..

didlm perjanjian jual beli tidak tertera 25%..

saya cuba utk perjelaskan sedikit supaya tidak tersilap faham dgn smart partnership...

apa yg kita terima sebenarnya bukan keuntugan tetapi harga jualan kpd jai network..

ada 2 perjanjian bagi setiap amaun smart partnership.

con..

utk smart partnership rm1000..

perjanjian pertama.

Ahli membeli dan berakad dgn bagai wangsa sdn bhd belian produk stromberg secara pukal bernilai rm1000..

perjanjian kedua.

kemudian ahli berakad pula menjual produk berkenaan kpd jai netwok system sdn bhd dgn harga rm2000.. akan tetapi jai network membuat pembayaran mengikut pecahan selama 8 bulan...

Edited by han77

dzoul.. sori saya tolong jawab utk 10sen..

didlm perjanjian jual beli tidak tertera 25%..

saya cuba utk perjelaskan sedikit supaya tidak tersilap faham dgn smart partnership...

apa yg kita terima sebenarnya bukan keuntugan tetapi harga jualan kpd jai network..

ada 2 perjanjian bagi setiap amaun smart partnership.

con..

utk smart partnership rm1000..

perjanjian pertama.

Ahli membeli dan berakad dgn bagai wangsa sdn bhd belian produk stromberg secara pukal bernilai rm1000..

perjanjian kedua.

kemudian ahli berakad pula menjual produk berkenaan kpd jai netwok system sdn bhd dgn harga rm2000.. akan tetapi jai network membuat pembayaran mengikut pecahan selama 8 bulan...

Thanks to han77 coz tlg jwbkn persoalan dzoul tu bg pihak sy. maafkn sy sbb arini agk sibuk dgn tugasan di tmpt kerja.. ;)

Thanks to han77 coz tlg jwbkn persoalan dzoul tu bg pihak sy. maafkn sy sbb arini agk sibuk dgn tugasan di tmpt kerja.. ;)

dalam Utusan Malaysia today, ustaz Farid Ravi jawap berkenaan persoalan mengenai "swiss cash"..hukum nya HARAM..kerana kita tak tau siapa yg menguruskan nya dan apakah perniagaan tersebut...

So, kepada kengkawan yg ada kengkawan yg join swiss cah tu sila beritahu mereka , join kita di Jai NNetwork.. bersama menjana ekonomi UMMAH, selangkah ke arah Jutawan....

dalam Utusan Malaysia today, ustaz Farid Ravi jawap berkenaan persoalan mengenai "swiss cash"..hukum nya HARAM..kerana kita tak tau siapa yg menguruskan nya dan apakah perniagaan tersebut...

So, kepada kengkawan yg ada kengkawan yg join swiss cah tu sila beritahu mereka , join kita di Jai NNetwork.. bersama menjana ekonomi UMMAH, selangkah ke arah Jutawan....

KAYA LA BIGBOSS KAT JERMAN TU....buka la mata...support produk buatan malaysia

ape pulak bos kat jerman? JNSSB pengedar tunggal product tu.. kita support JNSSB bukan sy jerman..tu yg payah nak yakin org melayu untuk memajukan org melayu sendiri..

Allo bro.....lu senaraikan barangan malaysia yang boleh dijualkan kat luar negara yg gerenti molotup....

ini bisnes pasaran dunio bro...bukan niago kodai runcit....boli rm 1 ..jual rm1.50.....kiro2 ado la untung 20 sen...

bilo nak jutawan bro.....Aiseh ..ado laie melayu berfikiran cam ni....Tak GLOKAR tul....Marah TPM nanti.. :lol: :lol: :lol:

ape pulak bos kat jerman? JNSSB pengedar tunggal product tu.. kita support JNSSB bukan sy jerman..tu yg payah nak yakin org melayu untuk memajukan org melayu sendiri..

nak memajukan melayu dengan cara camni....cuba phm cket bile pengedar tunggal,mean kita import barang dr jerman. so just a distributor je....sdara yakinkan orang mlayu dengan membeli produk jerman? join jai network leh jadi jutawan dlm masa setahun setengah? think wisely...

Allo bro.....lu senaraikan barangan malaysia yang boleh dijualkan kat luar negara yg gerenti molotup....

ini bisnes pasaran dunio bro...bukan niago kodai runcit....boli rm 1 ..jual rm1.50.....kiro2 ado la untung 20 sen...

bilo nak jutawan bro.....Aiseh ..ado laie melayu berfikiran cam ni....Tak GLOKAR tul....Marah TPM nanti.. :lol: :lol: :lol:

jutawan2 kat malaysia x kaya dengan cara macam ni bro...cuba baca kisah diorang , mana ada shortcut nak jadi jutawan...

Suara sumbang camni le yang selalu menjatuhkan org melayu.. :angry:

hmm... :mellow: , sebab tu la orang kita x maju...pk dari sudut negative...truskan lah..usaha anda..

maaf ckp la, bukan JAI x support produk malaysia, tp byk produk kita yg org2 m'sia sendiri x support. mybe sbb kualiti tp k'bykn nye coz brand. jujur sy nak tnya, klu u ade byk duit, keta ape u akan beli? proton @ mercedes? ok la klu mercs tu jauh sgt tarafnye, cmne klu kena pilih antara proton ngan honda@toyota@nissan?? tepuk dada dan tanya hati, jiwa dan iman masing2..

btw, jai pilih produk jerman ni sbb STROMBERG ni dah ada kat market almost 40 years. which is if u talk about quality, it's a good product. and once they even supply karburetor for certain model of mercs. anyway, it's up to u to believe..

p/s - pendapat sy lak, jerman anti yahudi. so, maybe rasa2nye produk ni xde kait-mengait dgn yahudi. hehehehe.. :lol: :lol:

nak memajukan melayu dengan cara camni....cuba phm cket bile pengedar tunggal,mean kita import barang dr jerman. so just a distributor je....sdara yakinkan orang mlayu dengan membeli produk jerman? join jai network leh jadi jutawan dlm masa setahun setengah? think wisely...

jutawan2 kat malaysia x kaya dengan cara macam ni bro...cuba baca kisah diorang , mana ada shortcut nak jadi jutawan...

hmm... :mellow: , sebab tu la orang kita x maju...pk dari sudut negative...truskan lah..usaha anda..

Raso2nya yang fikir dr sudut negatif dr benak lu la....orang melayu yg nak bangsanya masih berharap subsidi dan meminta2....kami diJNSSB berusaha..bukan mintak sedekah beb..jual barang....

disini wa senaraikan Aset JAI HOLDING utk maklumat spesis melayu spt lu...

1. Bangunan sendiri 1.8 di kuantan... :lol:wa nak masuk kan kat lam ni tak tau nak insert camnor...wei..kwn2 ajar cara nak insert gambar......

2.Hotel Seri malaysia Kuantan JAI HOLDING dah ambik alik.

3.Akan buka 12 restoren dgn Nama JAI 4 U....kalu lu nak makan free kat sini nanti pun boleh.....

4. Kita SUDAH ADA dan bina JAI SUCCES UNIVERSITY INC.NEW YORK. DI TANGKAK.

kita kalu nak maju ..cuba buang PHD..tetapi banyakkan berdoa agar bangsa melayu ramai jadi jutawan.....

jika kita bercakap tanpa fakta yang jelas ...nanti nampak nar kita ni bodoh....walaupun memang bodoh.. :lol::lol::lol:

Cam menarik power booster nie. Nak tanya pasal pemasangan dia, macam mana dengan kenderaan berat misalnya tractor yang digunakan dalam industri pertanian. Adakah product ini sesuai juga digunakan misalnya engine diesel daripada tractor keluaran Kubota, Landini, Messy Ferguson, John Deere dan sebagainya. Bolehkah ianya menjimatkan minyak yang digunakan dan berapa peratuskan penjimatan yang boleh diwujudkan. Sekian terima kasih. :lol:

kepada semua forumer JNSSB kat sini saya rasa orang mcm unclekyo ni la yang paling sesuai sekali DI HANTAR pergi kursus tu.. baru terbukak skit pale otak dia... hehehee

:angry: