Jump to content
edot_jamil

Berminat Meniaga Dobi?ada Apa Apa Soalan Mengenai Dobi?

Recommended Posts

lagi satu en jamil, bila kita nak buka kedai dobi nih, selain daripada lesen pendaftaran perniagaan, apa lagi lesen atau permit yang perlu ada?

Lesen pendaftaran perniagaan boleh didapati di pejabat

Suruhan Jaya Syarikat di the Mall dengan bayaran RM70

sahaja. Lepas itu lesen Premis Perniagaan yang perlu

dipohon di pejabat Perbandaran , contoh kalau di

kawasan ampang, MPAJ lah

itu sahaja lesen yang diperlukan. lesen papan tanda

(signboard) termasuk sekali didalam lesen premis

perniagaan.)

semoga berjaya

:)

Saya baru sahaja lepas kursus dengan MARA dalam urusan dobi dan sesiapa yang berminat bolehlah daftar untuk kursus dobi dengan Institut Usahawan Bumiputra , Tkt 23,bangunan MARA, Jln Raja Laut KL (sebelah Pertama Komplek KL) atau boleh talipon 03-2692 1904 atau email: [email protected] dan saya pula telah dilantik sebagai salah seorang Juru Prunding bagi kursus ini. REBUT LAH PELUANG INI.

kursus ini mempunyai 3 part iaitu:

1)basic business mgmt - 4 hari

2)kursus rancangan perniagaan (RP) - 5 hari

3)latihan amali - 3 hari

latihan amali ni dimana para peserta akan datang ke dobi saya dan akan menguruskan sendiri semua operasi dobi seperti menjaga kaunter,membuat dry clean,menggosok dan segala galanya..so di sini para peserta dengan sendirinya dapat merasai bagaimana mereka akan menjaga bakal dobi mereka sendiri...ini sememangnya satu peluang yg tak patutnya di lepaskan...

Edited by edot_jamil

di permintaan yg begitu ramai dan utk menjimatkan masa saya akan mengadakan bengkel usahawan dobi selamat 2 hari pada awal bulan july ini 1 & 2hb dengan bayaran rm 250.00 seorang.

saya sendiri akan menjadi fasilitator utk kursus ini dah saya jamin kursus ini sememangnya lain dari yg lain..

bengkel ini merangkumi:-

1)tip tip untuk mengenal pasti lokasi yg strategik

2)tip tip promosi dan pemasaran

3)pengurusan kedai dobi - permasalahan

- pemantauan

- penghindaran

4)cabaran cabaran

5)mengenal pasti kerenah pelanggan / kakitangan

6)operasi dobi yg berkesan

7)pengurusan pembekal

8)networking

9)panduan utk kertas kerja pinjaman dan sumber sumber kewangan

saya harap sesiapa yg berminat dapat mendaftar melalui email saya secepat mungkin berserta dengan no talipon sebelum 25/6/2006

bayaran boleh di buat melalui account bcb 1441-0009516-05-4 atas nama e dots laundry station dan sila bawa bersama slip deposit semasa hadir kursus.

bagi peserta yg suami isteri yg ingin ikut serta harga istimewa akan diberikan iaitu rm400 utk pasangan tersebut ( hanya utk pasangan suami / isteri sahaja )

kepada sesiapa yg telah membuat pembayaran sila maklumkan melalui email atau pun talipon 012-2292907/03-41053611..

harap dapat membantu mencapai hasrat anda utk menjadi seorang usahawan dobi yg berjaya...

jamil ahmad

edots laundry station

5433 jalan j9

taman melawati

53100 kuala lumpur

saya akan mengadakan satu kursus dobi khas bagi anda yang

berminat untuk menceburi perniagaan dobi seperti

berikut:

Kursus : Kursus Dobi

Tempoh : Dua Hari ( 1 & 2 hb July 2006)

(Sabtu & Ahad)

Masa : 9.00 am - 5.00 pm

Tempat : Taman Melati Business Center

EduBiz Centre

Tkt. 2, Lot 9-2, 11-2, 13-2

Blok C

Taman Melati

Jalan Melati Utama 4

Ulu Klang KL

Yuran : RM250-00 (peserta perseorangan)

RM200-00 seorang (peserta suami/Isteri)

Penekanan

Kursus : Kupusan terperinci "mengapa dobi jadi

pilihan kita"

Ciri-ciri lokasi yang bersesuaian

Promosi

Ciri-ciri kelebihan untuk menandingi

pesaing

Dos and Dont's

Kos permulaan yang menepati budget peserta

serta "check-list" lengkap yg perlu

Senarai pembekal

Proses Cucian (Biasa & Dry Clean)

Cara-cara mendapat sumber pelanggan

Kelebihan diantara satu dobi dgn dobi yg

lain

dll.

Bayaran : Boleh dibuat melalui "Cash Deposit Mesin"

BCB ke akaun e dots laundry station

no.1441-0009516-05-4 dari sekarang

Peringatan : Sila bawa bersama anda slip deposit

untuk pengesahan semasa hari pertama

kursus

dialu alu kan kepada sesiapa yg berminat utk mendaftar secepat mungkin sebab tempat terhad dan sambutan yg kini saya dapat amat menggalakkan..

terima kasih

memula saya ingin mengucapkan terima kasih dan tahniah kepada sesiapa yg telah menghadiri kursus yg baru saya ada kan....

disebabkan atas respond yg amat menggalakkan dan juga permintaan yg byk dari semua saya akan mengadakan kursus yg sama iaitu mengenai pengenalan dan juga utk memahami apa itu sebenarnya dobi..kursus ini akan di adakan sama ada di hujung bulan julai atau pun di awal bulan ogos..so kepada sesiapa yg berminat bolehlah mula utk mendaftarkan diri anda dengan menghantarkan email anda di [email protected] ataupun menalifon saya di talian 012-2292907 / 03-41053611

jikalau ada apa apa soalan atau pun kemuskilan boleh juga menghubungi saya di nombor dan email itu...

saya, jamil bin ahmad dari w'salam..baguslah kalau dah ada semangat yg begitu tinggi utk membuka dobi..insyaAllah akan uba membantu di bawah ni adalah detail berkenaan kursus yg akan di adakan...

setelah saya berjaya mengadakan kursus yg pertama, terbuka niat saya utk mengadakan kursus yg kedua pula kerana ramai yg meminta saya utk mengadakan kursus ukt kali kedua.

apa yg paling istimewa tentang kursus ini adalah pada hari terakhir kita semua akan mengadakan lawatan ke dobi dobi kawan kawan saya...anda akan dpt tgk bagaimana operasi dobi yg sebenar sebenarnya...semoga ia dapat membantu..

dibawah adalah sedikit detail tentang kursus dobi yg akan saya adakan utk kali yg kedua ini...

e-dot's laundry station akan mengadakan satu kursus dobi khas bagi anda yang berminat untuk menceburi perniagaan dobi seperti berikut:

Kursus : Kursus Dobi

Tempoh : Dua Hari ( 1 & 2 hb July 2006)

(Sabtu & Ahad)

Masa : 9.00 am - 5.00 pm

Tempat : Taman Melati Business Center

EduBiz Centre

Tkt. 2, Lot 9-2, 11-2, 13-2

Blok C

Taman Melati

Jalan Melati Utama 4

Ulu Klang KL

Yuran : RM250-00 (peserta perseorangan)

RM200-00 seorang (peserta suami/Isteri)

Penekanan

Kursus : 1)Kuputusan terperinci "mengapa dobi jadi

pilihan kita"

2)Ciri-ciri lokasi yang bersesuaian

Promosi

3)Ciri-ciri kelebihan untuk menandingi

pesaing

4)Dos and Dont's

5)Kos permulaan yang menepati budget peserta

6)serta "check-list" lengkap yg perlu

7)Senarai pembekal

8)Proses Cucian (Biasa & Dry Clean)

9)Cara-cara mendapat sumber pelanggan

10)Kelebihan diantara satu dobi dgn dobi yg

lain

dll.

Bayaran : Boleh dibuat melalui "Cash Deposit Mesin"

BCB ke akaun e dots laundry station

no.1441-0009516-05-4 dari sekarang

Peringatan : Sila bawa bersama anda slip deposit

untuk pengesahan semasa hari pertama

kursus dan juga sila daftarkan diri anda

dengan memberikankan nama dan

nombor talifon anda ke email saya atau pun

talifon di 012-2292907/03-41053611

semoga kita dapat berjumpa di sana nanti...

tetapi kalau sesiapa yg nak dtg ke kedai saya pun amat amatlah dialu alukan...

disini ada pengumuman. di atas sebab yg tak dapat dielakkan saya terpaksa melanjutkan kursus ini lambat seminggu iaitu pada 5 dan 6 ogos 2006..segala kesulitan amat saya kesali....

disini ada pengumuman. di atas sebab yg tak dapat dielakkan saya terpaksa melanjutkan kursus ini lambat seminggu iaitu pada 5 dan 6 ogos 2006..segala kesulitan amat saya kesali....

bunyik cam interesting jek kursus ni, masih ada tempat kosong lagik ker klu nak daftar?

ada lagi kosong..bolehlah email kan nama dan nombor talifon anda kalau berminat..

ya, saya mmg berminat untuk menyertai kursus ini dan dahpun menghantar emel ke mailbox en jamil tapi belum menerima sbrg respons. harap dpt penjelasan skit

kini hanya tinggal 2 sahaja tempat kosong utk sesiapa yg berminat utk menghadiri kursus dobi ini..cepat sebelum penuh..kepada sesiapa yg tak dapat menyertai utk kali ini boleh membuat request supaya diadakan pada akhir bulan 8 atau pun awal bulan 9..semuanya tertakluk kepada berapa ramai yg memohon..terimakasih di ucap kan kepada yg berminat dan juga kepada yg telah mendaftar..

kalau sesiapa kat sana yg rasanya taknak pergi ke kursus itu nak singgah kedai dobi saya pun boleh..kalau dtg nak tengok tengok cemane operasi dobi di alu alukan cuma jgn lupa utk membuat appointment dulu supaya saya berada di kedai semasa anda hendak datang tgk kedai dobi saya tuh...

Saya nak tanya skit..

Semalam saya lalu kat satu dobi cina. saya nampak dia sidai pakaian yg di cuci kat luar (tepi jln..) supaya cepat kering.

So, soalan saya, bukan ke dobi patut masukan kain tu dlm mesin pengering?

Takpe ke dia jemur mcm tu?

Thanks..

kalau diikutkan mmg tidak patut utk sidai di luar dan di tepi jalan kerana berhabuk dan kotor...selalu saya kalau nak sidai pun di dalam kedai..dan akan juga dimasukkan kedalam dryer utk memastikan ia kering bebetul...

dengan rasminya semalam sudah selesai lah kursus dobi bagi 34 org peserta :lol: ..terima kasih dan tahniah saya ucapkan kepada para peserta.. :):)

dengan ini saya akan membuka pendaftaran bagi mereka yg berminat utk kursus yg sama kali ketiga ( kini sudah 10 org daftar) pada hujung bulan lapan ini 26 dan 27 august ini...

kepada mereka yg berminat boleh menghubungi saya di talian 012-2292907/03-41053611...pendaftaran boleh dilakukan sekarang dengan menghantar butiran butiran seperti berikut pada email saya di [email protected]...

1)nama peserta

2)no talipon

sila beritahu sekali kepada pada berapa pesertakan yg ingin menyertainya...

yuran adalah seperti berikut:

1)seorang rm250.00

2)dua org ke atas rm230 seorang

3)kalau pasangan suami isteri rm200 seorang..

apa yg menariknya tentang kursus yg saya anjurkan ini adalah kesemua peserta akan di beri peluang utk melawat kedai2 dobi di kuala lumpur ini yg dimana setiap dobi mempunyai set up yg berlainan utk membuka mata peserta mengenai dobi...para peserta juga akan diajar dengan ilmu yg lengkap mengenai dobi...

so kepada yg berminat jangan lepaskan peluang keemasan ini..kerana saya sendiri tak pasti sampai bilakan kursus ini akan dijalan kan....saya akan terus mengajurkan kursus ini jikalau ada permintaan ramai dari semua...

as'kum semua..

disini saya ingin membuka peluang pendaftaran utk sesiapa yg berminat utk hadir ke kursus saya yg ke 5 pada pertengahan bulan 9 nanti...

ahad harituh sebanyak 39 org telah menyertai kursus berkenaan dan alhamdulillah rata rata nya semua berpuas hati...terima kasih kepada mereka yg telah hadir

ini adalah kursus yg terakhir utk dua bulan akan datang kerana saya ingin berehat masa bulan puasa nanti..

so jangan lah lepaskan peluang keemasan ini...daftarlah sekarang kerana tempat adalah amat terhad..

semua detail mengenai kandungan kursus , lokasi dan lain lain adalah seperti sebelum ini cuma tarikhnya sahaja berubah...

diharap dapat berjumpa dengan sedare sedari semua di sana nanti...

selamat berjaya

jamil ahmad

e-dot's laundru station

taman melawati

kuala lumpur

en jamil,

kursus dobi hujung bulan september nia ada buat tak, saya tk sempat nk join bulan ogos lepas.harap en jamil boleh buat kursus tu hujung bulan 9/tk pun before raya

kursus seterusnya seperti yg dinyatakan sebelum ini adalah pada pertengahan bulan ini..iaitu pada 16 dan 17 haribulan 9 jikalau berminat boleh lah mendaftarkan diri anda dengan memberikan nama dan no talifon kepada email saya [email protected] saya akan forwardkan detail megenai kursus dan juga map lokasi..

terima kasih

di sini saya ingin memberikan satu tips yg mungkin boleh membantu peniaga peniaga dobi dalam bulan ramadan...

jikalau kita lihat secara umum kebanyakan dobi yg diusahakan oleh peniaga melayu akan tutup di sebelah mlm ( menunaikan solat terawih )

apa yg kita boleh buat adalah kita tutuplah pada pukul 7.00 sampai 9.00 ( untuk berbuka puasa dan solat terawih ) dan buka kembali dobi anda pada 9.00 hingga ke 10.30 katakan..

dengan ini kita boleh buka puasa dan beribadat kepada Yang Maha Esa penuh kusyuk dan masih boleh mendapat pendapat seperti biasa ( cuma waktu operasi mungkin berubah ) dengan begini pelanggan juga akan merasa begitu senang kerana mereka juga boleh beribadat dengan selesa dan juga tidak kelam kabut utk menghantar baju mereka ke dobi kita...

semoga bisnes kita akan lebih berjaya lebih lebih lagi dalam bulan yg penuh mulia.... :)

:lol: Asalammualaikum... en jamil saya ada email kat en. tapi en tak reply pun.... saya nak buka business dobi.... saya dah ada area di shah alam dan damansara. jadi selagi peluang terbuka luas, saya nak masuk... tolong lah saya.... harap dapat membantu. kalau ada kursus tu bulan 12 ni baru saya free..... peace~