Jump to content
Siti Maherah

Antara Dotnet Panel & Cpanel

Recommended Posts

Mana satu jadi platform utk korang bekerja?? Linux or Window..

saje aku bkk thread ni sbb aku btl2 bermasalah dengan hosting baru aku ni yang dibeli dari exabyte..biasanya aku guna CPANEL, yakni ber beackground kan Linux and aku sangat suka platform ni sbb ringan, user-friendly, and banyak application yang dh di install secara automatik..contohnya mcm PHP and Database..satu lagi application yg paling best dari CPANEL ialah Fantastico yang biasa aku gunakan utk blogging..

tp, aku btl2 problem dgn DOTNET PANEL iaitu server ber paltform kan window..menggunakan Window Server 2003 yang aku beli dari exabyte..
pada mulanya aku mmg x biasa dgn control panel die sbb ni 1st time..ok, tu settle la kan??aku leh blaja day by day..but bila banyak naaaa bnd yg xleh wat and slalu kuar error..masalah pertama aku jumpa ialah pada "File manager" yakni tmpt u all nk letak web source korang dalam host..sepanjang aku guna, x pnh sekali pon sukses..last2 aku guna FTP utk upload..File Manager utk dotnet panel = *FAILED...

Then utk domain name lak, setakat ni xde masalah utk created but de masalah nk delete lak..adoi..sampai skang aku xleh nk delete sub domain aku..die ckp xleh delete sbb DNS aku dh di point kan ke web utama aku..aku dh disable kan dh pointer tu, still xleh delete..bangang toi...then, aku xleh nk tambah TOP LEVEL DOMAIN(TLD) iaitu domain name name yg lain and aku letak dalam host yang sama..cuma 1 TLD jek leh letak..so, utk yg ni, kalau dalam mythbuster aku letak "PLUSABLE".. <_<

utk PHP lak, compare to CPANEL, PHP dah mmg di install secara automatik tp DOTNET Panel x mcm tu..dh aku lak yg kene install maually..adoi, banyak lak keje aku di wat mcm2 installation..same jek mcm CMS(Content Management System)..sebagai contoh, "Wordpress"..kalau dalam CPANEL, leh gne fantastico jek install.just klik beberapa kali, dh siap..fungsi tu xde dlm DOTNET Panel, so terpaksa la aku install wordpress jugak dalam host aku..walaupun Dotnet Panel dh ada 1 menu web application iaitu leh install wordpress secara automatik, tp aku x penah suksess..1st error aku dpt, aku tgu sahari suntuk, die still loading utk install..banyak lg keje aku nk wat selain tgu die nk install..adoi..so, aku install secara manual melalui FTP aku..tp, keluar error lak..adoi...

pasal webmail lak, aku mmg leh create email guna extension nama domain tp x keluar dalam list dotnel panel lak..banyak kali aku crete tp x keluar2 dalam list..aku bengang, aku kol la technical support and jawapan die "window server 2003 x synchronized dgn webmail"..jadi kalau nk tngk email2 yang kita create td, kene tngk dalam smarter mail..dh jadi 2 keje lak aku kene buat...kene create kat panel, then check kat smarter mail..dh tu lak, email2 dr smarter mail xleh di forward kan ke pre email such as yahoomail, gmail, rocket mail atas sebab polisi..ni aku x tau la polisi ape kan tp tujuan aku nk forward kan sbb, bukan semua staff aku ni komputer literate and drg cuma tau gne public mail jek..so nk permudahkan keje drg, aku nk forward ke email yg dh biasa drg guna..

begitulah komen and comparison aku antara CPANEL and DOTNET Panel... :137:

windows server untuk pengguna yg mahu menggunakan .net atau asp atau microsoft internet teknologi.
linux server untuk pengguna biasa yg tak perlukan .net dan sebagainya.
target pengguna windows server dan linux server berlainan.
semua orang tau plesk dan dotnet panel control panel memang serabut macam windows jugak.

[quote name='Jom Cyber' date='22 August 2010 - 09:33 AM' timestamp='1282440838' post='1045648']
windows server untuk pengguna yg mahu menggunakan .net atau asp atau microsoft internet teknologi.
linux server untuk pengguna biasa yg tak perlukan .net dan sebagainya.
target pengguna windows server dan linux server berlainan.
semua orang tau plesk dan dotnet panel control panel memang serabut macam windows jugak.
[/quote]

Exabyte xde ckp lak panel ape yg die bg..tbe2 dpt dotnet lak...skang ni nyusahkan aku sbb company aku dh beli and cmne problem pon, aku kene slove bnd ni sampai ok..adoi..
skang ni problem nk install wordpress lak..

Dah tentu la aku pilih cPanel. Hehe..

Berkenaan dengan problem hosting tu, ni cadangan/pandangan aku,

1. Pertama sekali, listkan sume masalah yg ko hadapi, sebaik2nya dengan screenshot sekali
2. Exabyte ada x money back guarantee? kalau ada, ko mintak balik duit yg dah bayar tu.
3. Kalau xde guarantee, ko mintak diorang setelkan installation php tu, if x kene bayar(tgk balik T&C masa beli hosting tu)
4. Buat komen/review pasal masalah ko dengan hosting tu kat forum2 IT mcm Lowyat.net, dan lain2 pastu bg link thread ko tu kat Exabyte. Kekeke...

[quote name='dans kam' date='23 August 2010 - 09:27 AM' timestamp='1282526865' post='1045740']
Dah tentu la aku pilih cPanel. Hehe..

Berkenaan dengan problem hosting tu, ni cadangan/pandangan aku,

1. Pertama sekali, listkan sume masalah yg ko hadapi, sebaik2nya dengan screenshot sekali
2. Exabyte ada x money back guarantee? kalau ada, ko mintak balik duit yg dah bayar tu.
3. Kalau xde guarantee, ko mintak diorang setelkan installation php tu, if x kene bayar(tgk balik T&C masa beli hosting tu)
4. Buat komen/review pasal masalah ko dengan hosting tu kat forum2 IT mcm Lowyat.net, dan lain2 pastu bg link thread ko tu kat Exabyte. Kekeke...
[/quote]

huhahahaha..bgs gak idea kome ni kan..
seb bek la company aku ni xde yg top level IT so kalau de pape problem and keje aku jd pending sbb problem2 cmni, aku leh goreng lg..
xpe2, stakat ni support yang aku dpt dr exbyte memuaskan cuma drg lebih prefer support via email..

[quote name='§nAkE' date='23 August 2010 - 11:45 AM' timestamp='1282535122' post='1045760']
huhahahaha..bgs gak idea kome ni kan..
seb bek la company aku ni xde yg top level IT so kalau de pape problem and keje aku jd pending sbb problem2 cmni, aku leh goreng lg..
xpe2, stakat ni support yang aku dpt dr exbyte memuaskan cuma drg lebih prefer support via email..
[/quote]

Hehe.. mane2 webhosting pn senang support guna email lagi sebenarnya.

Isu dis sebab nak verification.

Cuba aku call exabytes atau mana2 webhosting.. then tiba2 cakap.. tlg ubahkan dns sekian2 kepada sekian2..

Macam mana dia nak tau aku nie owner account domain tersebut ?

Hehe.. harap ko paham la ape aku cuba terangkan.

Tapi ko jangan risau la.. guna mail support pon.. diorang response email ko cepat.

So far yang aku penah rasa yang cepat respon nie exabytes n internet-webhosting.com dan datakl

Lain2 tu ada bad experience gak ngan hoster malaysia.. kui2

Tapi biarlah.. masing2 ada cara masing2 nak jaga customer diorang ;)