Jump to content
cade

Payment (bayaran) Online

Recommended Posts

Assalamualaikum

Da lama rasanya x masok forum nih. Aku nk tau sesapa ada pengalaman intergrate payment ngan website korang? Korang guna payment gateway apa? Apa pro and cons? Camna ngan fee? Secure or tak? Camna accept payment dari visitor yg guner credit card?

harap korang yg baik ati leh share sumer tu kat sini

Ni untuk urusan dalam negara ke? Aku cadangkan guna FPX. Tapi kena dapatkan API diaorang ah. Ni memang diyakini semua. Pasal wang akan ditolak daripada akaun bank. Dan semuanya dilakukan dengan functions daripada FPX.

Kerja senang, orang pun yakin.

Ni untuk urusan dalam negara ke? Aku cadangkan guna FPX. Tapi kena dapatkan API diaorang ah. Ni memang diyakini semua. Pasal wang akan ditolak daripada akaun bank. Dan semuanya dilakukan dengan functions daripada FPX.

Kerja senang, orang pun yakin.

FPX tak sesuai utk shared hosting..

Klu pki dedicated server..ok!

Huh? Ni guna shared hosting ke? Sorry, aku ingatkan guna dedicated.

Salam,

Kalau shared account pun boleh jugak rasanya, as long as IP server tu statik (dedicated). Biasanya dalam hosting ada option untuk kita beli statik IP untuk shared account.

Kalau salah harap dibetulkan.

Salam,

Ada betul dan ade salah..

Betul dari segi teknikel tapi salah dari segi perlaksanaan.

Secara teknikal mmg boleh,tak menjadi masalah klu pki shared hosting..

Dalam perlaksanaan plak,tak bleh sebab FPX menggunakan plug-in yg diletakkan dlm server.

Application berborak dgn plugin menggunakan certain port number yg ditentukan.Jadi kalau ade 2 plugin FPX dlm shared hosting(bermaksud ade dua client menggunakan FPX pada satu server yg sama),diorang bleh pki 2-2 plugin,cume tukar port number.

tq to semua...aku guner shared la. And tiada modal. Aku cuma nk setiap kali visitor comes to my site and bt transaction, automatic dia akan charge credit card diaorg...so aku nk tau cara implement? Kalo ada web resource, diharap bole share kat sini

Dengan bank boleh. Tapi bukan mudah. Nak dokumen itu lah ini lah. Lepas tu katakan kau nak guna FPX, tak lepas juga, sebab kau guna shared hosting. Aku cadangkan dapatkan dedicated hosting, lepas tu buat portfolio mantap, mungkin lepas tu bank akan tolong.

Cara withdraw duit tu melalui Kad Debit / Kredit pun boleh. Kad debit memang boleh pakai untuk paypal. Intergration pun senang. Jangan risau. Apa yang penting, cuba dulu. Orang cakap, tak kenal maka tak cinta. Belum cuba belum tahu :)

Kalau jualan dah bagus, barulah beralih kepada sistem yang berbayar tu.

paypal ni camner nk withdraw duit? Kalo ada debit card boleh x? nak buat integration senang x?

aku rase pki Paypal paling sng. nak integrate gune wizard je.. pastuh paste kat dlm web. esok kalo dah ade pelanggan tetap cust. pun dh ramai leh ar pakai yg lelain. bila biz dah maju sok leh cube lak pakai SSL host sendiri dlm seber.

Betul tu. Test market dulu. Mula dari tingkat satu dulu, jangan lompat tingkat 5 terus.

aku rase pki Paypal paling sng. nak integrate gune wizard je.. pastuh paste kat dlm web. esok kalo dah ade pelanggan tetap cust. pun dh ramai leh ar pakai yg lelain. bila biz dah maju sok leh cube lak pakai SSL host sendiri dlm seber.

ikut pada pengalaman aku la..aku cadangkan gune ipay88 sebagai payment gateway.sebab pe?

korang leh terima semua jenis bayaran termasuk kad kredit,hampir semua bank utama di malaysia,pospay,webcash dan banyak lagi la..bak kata orang..lengkap la..

korang leh integrate ngan shopping cart mcm oscommerce ke,virtuemart ke,zencart ke dan banyak lagi la..or gune API die..

bayaran bulanan die rm68 sebulan dengan service charge 3% per transaction.

memang la kene bayar sket.tapi ia memudahkan kita dan pelanggan.win win situation la...

Ni boleh ambil bayaran terus dari bank ke? Macam terus charge akaun Maybank pelanggan?

ikut pada pengalaman aku la..aku cadangkan gune ipay88 sebagai payment gateway.sebab pe?

korang leh terima semua jenis bayaran termasuk kad kredit,hampir semua bank utama di malaysia,pospay,webcash dan banyak lagi la..bak kata orang..lengkap la..

korang leh integrate ngan shopping cart mcm oscommerce ke,virtuemart ke,zencart ke dan banyak lagi la..or gune API die..

bayaran bulanan die rm68 sebulan dengan service charge 3% per transaction.

memang la kene bayar sket.tapi ia memudahkan kita dan pelanggan.win win situation la...

ok...mmg paypal nih best. Tp korang ada idea x mcmana kalo aku nk intergrate payment ngan openx? Korang penah pakai ads seber ni x? Camna aku nk guner nih ek?

ps: aku x tau apa itu CPM, CPR blablablabla

ps: aku x tau apa itu CPM, CPR blablablabla

no idea, tak pernah dengar plak istilah CPM, CPR dalam payment. Kalau CPM (Cost per thousand Impression) dalam Advertisement tau la.. huhu

Salam,

Untuk information semua WEBCASH sedang menambahkan senarai merchant yang menggunakan WEBCASH sebagai salah satu pilihan pembayaran bagi web store mereka..

WEBCASH tak ada registration, periodic fee, tak ada min. sales commitment, hanya transaction fee saja (2%). So memang takde commitment utk bayar apa apa langsung la.Kalau ada jualan guna WEBCASH baru ada transaction fee..

Kalau nak tahu lebih lanjut bole la contact WEBCASH, [email protected], or 012-6666135/03-83185977

WEBCASH ni takde kena mengena degan webcash yg SCAM tu(nama dia GREENZAP), bila masuk duit RM5 dpt USD100, bukan yg tu!!!...

WEBCASH.COM.MY adalah satu cash payment system (berdaftar dgn bank negara malaysia). so user bukak akaun dan masukkan duit, so diorang boleh beli dengan webstore yg menerima wabcash sebagai payment option.

Edited by takumi_ae111

Salam,

Untuk senang ... pakai 2checkout. Kalau pakai paypal, orang nak dispute senang sangat. Lagi satu, paypal ni boleh suspend anytime :)

Salam,