Jump to content
Sign in to follow this  
Demon_slayer

Boss Game

Recommended Posts

Wargh wargh wargh akhirnya setelah bertahun bertumbuk ngan Indalecio, dapat jugak aku tibai dia. biggrin.gif Aku bukak balik save file aku, main pakai emulator. He he he... keyword: Bloody Armor, kunci kejayaan anda. He he...

Alih-alih teringat plak aku lagi satu boss susah cam haram. Cress Albain & Arche dalam Tales Of Destiny 2 (Eternia), hard mode. Pertembungan 2 superhero RPG yang penuh bersemangat. He he he... Kurang asam 2 lawan 1, mana aci...

setiap game mesti ada cara nak kalahkan bossnya.Kalau tiada cara lain cheat lah jawabnya.

Trema FFx-2 senang giler la nak kalahkan, aku kalahkan dier x sampai 10 minit gune gunner dgn 2 maskot. Gunner tu Rikku, Maskot Yuna dgn Paine sebab ade Moogle BEam, Catling gun, Moogle lifeja dgn Moogle cureja.

Pastu ade dlm 10 Soul Spring, dah x payah nak takut ultima. Status ailment...Maskot kan ade ribbon ability, ape nak takut...

*Bagi aku, boss yang paling-paling susah nak kalahkan adalah Penance FF-x, dier keluar lepas kalahkan sumer dark aeons.

*Aku dah max Str, Int, Agi, Acc pun masih x dapat nak kalahkan dier secara manual (lainlah kalau pakai yojimbo, aku bayar 5 juta, dier terus buat ZANMATO terus menang, tak de cabaran lar...)

*mungkin sebab HP aku rendah kot (>20000HP) pastu luck rendah (<120) sebab tu susah nak kalahkan

*Nak max status senang jer sebab pegi monster arena lawan Original Creature dah boleh naik 4 luck, tapi nyawe monster bejuta-juta tu yang lambat tuh...

*Sebenarnye aku ade strategi baik nak kalahkan Penance tampa gunakan Yojimbo, tapi kene tunggu sampai HP dgn Luck aku naik tinggi skit lar...

Selain tu, aku rase x de satu pun boss yang betul2 susah nak kalahkan.....asalkan usaha lebih skit mesti bleh kalahkan punyer...