Jump to content
Sign in to follow this  
Kai Kiske

Love Hina

Recommended Posts

tu la aku cakap....sekali cerita tu gagal...apa mau cakap...semua peminat boleh menangis punya.

cakap pasal love hina nih

korang try tengok maison ikkoku dulu ler ph34r.gif

best giler tongue.gif

terasa love hina ceduk maison ikkoku dgn tenchi

tapi takbleh salahkan mangaka rolleyes.gif

ken akamatsu mmg kuat ceduk idea dari cerita lain

Aku tak pernah tengok maison ikkoku... sbb tu tak tau... hmm... dari segi jalan cite ke atau lakaran manga tu?

Tapi kalo dari segi karakter design... mungkin ada gak la skit je persamaan dlm watak2 tenchi muyo tu biggrin.gif

try ler dulu maison ikkoku

pastu banding jalan cerita nya

walaupun criter lama, gambar pun ketara lama punya (zaman VHS)

tapi saya suka maison ikkoku, yg bagi saya yg anime no 1 dr yg saya pernah tengok sampai skrg. (tak bosan ulang)

bagi yg dah tengok love hina, try maison ikkoku

Betul la cakap ko DRS pasal Maison Ikkoku ... mmg lebih kurang je ngan Love Hina. Bezanya yg aku dah baca dlm review pasal anime tu ialah... manager/kanririn kat Ikkoku-kan (cam hinata-sou) tu seorg pompuan yg lawa.

Watak cam Naru Narusegawa :

Kyoko Otonashi is the young and beautiful new manager of Ikkoku-kan, a very old apartment on a hill outside suburban Tokyo. Kyoko decided to work in Ikkoku-kan, owned by her father, after the previous manager quit. As much as she tries to hide her feelings, her face is as readable as a book. Although Kyoko never went to college, she is also a very independent and smart woman. In high school, she was her homeroom representative and was good at almost everything. Everything, but love ...

- AnimeNfo -

Watak cam Keitaro Urashima :

Godai Yuusaku is a recent high school graduate who has problem getting into college. He became a ronin (people who failed to get into college directly from high school) and moved to Ikkoku-kan to prepare for the juken (college entrance exam) and try to get into anywhere that will accept him. However as he moved into Ikkoku-kan, his nightmare began. His neighbors used him as their "toy", partied in his room every night, and wouldn't allow him to study. As he was just about to move out of Ikkoku-kan, the front door opens and our story begins.

- AnimeNfo -

Pada pendapat aku...

Setelah membaca kesemua episod review (sanggup tu carik, pastu aku baca) ...perjalanan cerita/plot tak sama... tapi konsep dan tema yg disampaikan dlm kedua-dua anime tu... mmg sama wooo... ohmy.gif !!

Anime tu mmg anime dah lama giler... sejak tahun 1986 - 1988... masa tu aku masih skolah rendah... so mmg aku tak tau langsung pun. Zaman kegemilangan anime kat Malaysia masa tu pun tak mcm skrg ni. Mungkin aku akan tengok ataupun tak tengok anime tu. Cite Macross zaman 80-an tu pun aku dah tak layan dah. Tapi kalo aku ditakdirkan terbeli atau terjumpa anime tu... aku layan gak.

.

Edited by Iruga Nii-San

tengok jgn tak tengok

tak nyesal tengok

saya ni pun masih demam maison ikkoku lepas tengok tak selera tengok anime lain, nak tengok maison ikkoku balik tongue.gif

To : DRS

Mana tak nyer ko demam... tengok episod 1 - 96... peh... heheh... biggrin.gif Memandangkan ko dah tengok anime Maison Ikkoku tu... aku nak minta tolong ko skit pasal anime Maison Ikkoku ngan Love Hina... Boleh?

Aku ada buka thread kat satu forum (bukan putera.com) nak bincang pasal artikel yg ko post tu... so jawapan yg aku dapat mcm ni plak...

Soalan aku camni :

Do anyone here know about Maison Ikkoku TV anime or manga... Are this two story are a bit similar with Love Hina (not 100% same, just look similar). Can anyone explain about it pls?

Jawapan aku dapat :

Post 1

No, probably not.

Hand Maid May is also pertaining to such terms, like having to live in an Inn, having many girls/boys, etc. Just having a little twist to spice it up has it.

Post 2

Maison Ikkoku is the earliest 1-lucky-dense-guy-living-under-the-same-roof-with-chicks concept story.

Most manga/anime of this type is based off Maison Ikkoku.

Post 3

Maison Ikkoku is considered to be the father of the hopeless loser story thing.

Post 4

I think that was the Manga of our Parents...

hehe..

Aku andaikan diaorg tu mmg tak pernah tengok la anime tu. Pastu aku dah kasik link kat diaorg review/sinopsis semua episod tu... mungkin jawapan aku dapat... keesokan harinya kut.

So... aku nak minta pendapat ko, PERSAMAAN dan PERBEZAAN yg ko nampak antara Maison Ikkoku ngan Love Hina... bleh la aku post artikel ko kat sana... OK? smile.gif

- thanks - cool.gif

p/s :

sesape je member putera.com yg dah tengok anime tu atau baca review pasal tu kat mana2 website... bleh bagi pandangan atau pendapat pasal di atas tu gak.

ini hanya jawapan saya

maaf jika ianya menyakiti hati peminat-peminat LH:

Persamaan dan perbezaan MI dgn LH:

1) kanrinin baru masuk, bezanya dlm MI kanrinin baru ni perempuan

2) karekter utama bermula dari status ronin, bezanya perjalanan masa yg

lebih lama (6tahun) memandangkan ia ada 96 eps + 1 movie dlm MI

(boleh terangkan lagi tapi nanti spoiler)

3) Ending MI lagi puas hati drpd LH (anime skali dgn manga)

4) MI takder benda pelik, LH ada yg pelik (maksud saya yg MI lebih

nampak real)

5) ada sdikit persamaan plot cth: mlarikan diri dr ikkoku-kan, melawat

tanpa sedar masing-masing berhampiran (sori ler kalau yg ini spoiler)

6) keitarou bermasalah selalu sebab sendiri (attitude dia)

Godai pulak mmg nasib malang (kesian kat dia). yg ini tengok dan

bezakan sendiri, takyah nak gaduh balik kat saya

7) MI lebih byk main perasaan. byk pengaruhi emosi marah, sedih, terharu

dll lebih dari LH. walaupun kebanyakan anime yg sepeti ini dianggap 'berat'

tapi MI dapat menafikan anggapan itu walaupun dengan eps yg panjang.

(mungkin ini pendapat peribadi saya, tapi saya yg tak tahan cerita 'berat'

dapat bertahan mengantuk nak habiskan jugak criter ni)

8) antara yg cuma mungkin boleh 'disheartened' utk terus menonton MI ialah

ia adalah anime lama dgn kualiti graphic tidak seberapa. tetapi

dlm MI ada satu masa yg saya rasakan lepas tu takbleh berhenti

menonton MI sebab cerita dan plot menarik

9) boleh kata lh lagi bagus kalau byk eps dan ikut manga tapi masih di

bawah MI dari segi maturiti. lh memang suatu anime yg bagus untuk yg

baru mula meminati anime tapi ianya 'childish' (siap ada cakap hentai)

10) gah, saya dulu pun die hard fan lh. ost & lagu semua amik dekat 200

siap hafal lagu yg tak tahu maksud. so bukan saya katakan LH tak best.

lagipun anime LH cuma 25+2+3 eps sahaja dan lagi mudah diperolehi oleh

peminat anime berbanding MI yg 96 eps + 1 movie

No, probably not.

Hand Maid May is also pertaining to such terms, like having to live in an Inn, having many girls/boys, etc. Just having a little twist to spice it up has it.

'probably' orang ni tak tengok maison ikkoku lagi

camana dia kata boleh sama dgn HMM? apatah lagi dia dah tengok LH ke?

lagipun 'little twist' tak akan boleh bawak anime yg panjang ni dgn baik.

Maison Ikkoku is the earliest 1-lucky-dense-guy-living-under-the-same-roof-with-chicks concept story.

Most manga/anime of this type is based off Maison Ikkoku.

Memang ini 'bapak' anime romance, tapi dia cuba katakan cerita ini seorang yg lucky? apatah lagi adakah dia ingin bandingkan dgn I's atau pun Ichigo 100%?

tengok dulu sampai habis jangan cuba samakan dgn anime yg lelakinya 'lucky' tuh

lagipun nak katakan kyoko sebagai 'chick' tak kena. nak gelak pun susah...

Maison Ikkoku is considered to be the father of the hopeless loser story thing.
no comment, yg ini macam lebih kpd peribadi. godai bukan hopeless loser. cuma pesaingnya lebih...

I think that was the Manga of our Parents...

hehe..

hehe.. tak sangka manga/anime yg lama, hampir tak ada anime yg sama tema dgn nya yg setanding dgn nya. Kimagure Orange Road? tak yg itu

masih tak setanding Maison Ikkoku. walaupun saya suka attitude cool si Madoka tuh

sori panjang sgt, baca ler menarik nih. banyak jugak kamu boleh fire kat saya wink.gif

Edited by DRS

wat per nak fire kat ko....

apa ko cakap tue betul gak DRS.... tapi still aku kena la layan dulu anime tue... baru aku boleh komen... kalo tak bias kang...

Setakat nie... aku hanya layan Love Hina... so tak berani komen lagi... smile.gif

DRS,

Jutaan berbanyak terima kasih kat ko... sebab sudi membincangkan dan menjawab persoalan yg aku post kat atas. Lagipun ko la satu-satunya tempat aku bertanya... nanti aku translate balik artikel ko dlm bahasa inggeris pastu aku post pulak kat forum yg satu lagi. Harapkan diaorg bagi jawapan... mmg mengarut la diaorg tu. Jawapan diaorg sungguh tak memuaskan hati aku langsung.

Mungkin disebabkan cite tu terlalu lama zaman 80-an dan tak popular kut pada masa kini... sebab tu diorg semua tak pernah tengok ataupun dengar. Aku sendiri pun tak pernah dengar sehingga la ko bagi tahu. Pelik gak, camana ko boleh tahu dan tengok anime tu? blink.gif

p/s:

dengan penjelasan yg ko bagi... aku takde niat dan tak akan fire mana-mana kandungan artikel yg ko post tu... aku amat menghargainya dan artikel spt tu amat penting utk aku sbg die-hard-fans Love Hina. Jutaan terima kasih skali lagi. *terharu* happy.gif

*Edit Again*

p/s:

Lupa lak nak bagitau... semua post yg aku quote dari post 1 - 4 kat atas tu adalah die-hard-fans LH... maknanya diaorg mmg dah tengok LH. Umur dioarg tu pun lebih kurang cam aku gak... huhuhuh... laugh.gif Anime Rulez...!!

............user posted image

Edited by Iruga Nii-San

bukan apa

lama dulu saya die hard fan LH selama lebih 2 tahun

tapi tak sangka, sebab nak try semua anime walaupun lama

boleh jumpa anime yg lebih mengutamakan cerita drpd grafik seperti MI

(tgh ada penyakit tengok anime lama, dan main game lama nih)

OK... aku nak "up"kan semula topik ni...

Kenapa...?

Bebaru ni aku ada try... sesaje nak buat AMV (Anime Music Video) untuk LOVE HINA - AMV. Mungkin... minat aku ngan siri ni mendorong aku nak buat sesuatu sbg fan anime LH dan sipencipta asalnya (Ken Akamatsu). So... aku kongsi hasil kerja aku kat sini.

Nah... download la kerja tak berfaedah aku ni... rugi wooo~ ohmy.gif tak tengok. Aku guna lagu tema Mai-HiME "mezame" utk lebih feel dia punya dark. Sbb aku nak imagine camana kalo Naru tu seorg karakter dark evil yg dengki giler ngan kawaii~ Shinobu.

Devious Plan : It Can't Be! - Friend

2005 © puteranime.com

[ DOWNLOAD ] High Quality

[ DOWNLOAD ] Low Quality

*High ngan Low tu... merujuk pada sound quality

Kalo minat LH... sila-sila~ bagi komen. dozo~ thee.. ehehe... biggrin.gif

Yg ni... ada link best utk dilayan... Love Hina 3D TOUR

jalan2 tengok bagunan Hinata.

Edited by Iruga Nii-San