Jump to content
mat sah

Laptop Aku Meningal Dunia?oh Tidak!

Recommended Posts

salam,dan salam sejahtera untuk semua, saya orang baru kat sini, nak mintak tolong sikit, hal bkenaan laptop emachine d725/525, laptop ni memula ok, tengah guna..pastu alih ketepi sikit, tetiba, dia terus freeze, jadi dah tak boleh buat apa, saya cabut battery, lepas tuh, bila on balik, skrin hitam jek, bios tak load, gelap semata mata, tekan on, lampu biru nyala, pastu mati, dan idup balik, usb port ada current....hardisk bepusing..kipas ok, da check procesor,bila on dia ada panas sikit..Cube alihkan ram kat slot lain, pun tak bleh gak, dulu da repair, kena rm400...Lagi satu, 3-4 ari lepas, laptop ni ada jatuh dari aras pingang..Mintak tolong sesangat sesapa ada info share kat saya,cemana repair, apa rosak dan kos dia..

[quote name='mat sah' timestamp='1316267459' post='1072267']
salam,dan salam sejahtera untuk semua, saya orang baru kat sini, nak mintak tolong sikit, hal bkenaan laptop emachine d725/525, laptop ni memula ok, tengah guna..pastu alih ketepi sikit, tetiba, dia terus freeze, jadi dah tak boleh buat apa, saya cabut battery, lepas tuh, bila on balik, skrin hitam jek, bios tak load, gelap semata mata, tekan on, lampu biru nyala, pastu mati, dan idup balik, usb port ada current....hardisk bepusing..kipas ok, da check procesor,bila on dia ada panas sikit..Cube alihkan ram kat slot lain, pun tak bleh gak, dulu da repair, kena rm400...Lagi satu, 3-4 ari lepas, laptop ni ada jatuh dari aras pingang..Mintak tolong sesangat sesapa ada info share kat saya,cemana repair, apa rosak dan kos dia..
[/quote]
Salam, emachine d725/525 ni sebenarnya laptop acer, spec dia pakai Intel Celeron M900 mobile processor dengan chipset intel mobile GL40, betul ke.
Sebelum tu, nak tahu, hanta repair rm400 tu, rosak apa, rosak yang macam sekarang ke.
Kalau macam problem power hidup dan mati balik, tu [b]power pada komponen motherboard intermitent[/b].Ada [b]komponen lost contact[/b] kat motherboard.Kena buka laptop untuk check.Contoh [url="http://wangsamajucomputerrepairservices.blogspot.com/2010/01/acer-aspire-4520-laptop-mati-dan-led.html"]http://wangsamajucomputerrepairservices.blogspot.com/2010/01/acer-aspire-4520-laptop-mati-dan-led.html[/url] atau http://wangsamajucomputerrepairservices.blogspot.com/2011/01/masalah-laptop-dell-1420-intel-cpugpu.html. biasa penyebab masalah ni overheating atau laptop jatuh.

tapi bios tak keluar langsung bro....saya cabut ram, pastu switch on, tak ada bunyi beep pun....kalau power intermitent pun dia tak akan kuar bios? papehal pun trima kasih ye bro...susah bro..on9 pun guna phone jek.. :(

[quote name='mat sah' timestamp='1316301179' post='1072274']
tapi bios tak keluar langsung bro....saya cabut ram, pastu switch on, tak ada bunyi beep pun....kalau power intermitent pun dia tak akan kuar bios? papehal pun trima kasih ye bro...susah bro..on9 pun guna phone jek.. :(
[/quote]
Salam, selalunya rosak yang saya terangkan tu, memang macamtu.Laptop boleh power boleh on, tapi sebelum laptop nak post bios, power mati balik.[b]Power hanya ada dalam beberapa saat sahaja[/b].(rosak laptop awak macam ni kan).Awak tak jawab lagi yang [b]repair laptop rm400 [/b]tu.Tu rosak apa.Kalau boleh cerita detail.Harga repair macam tukar LCD atau motherboard.

owh...yang dulu tu rm400, repair mobo kalau x silap, sebab bila cucuk plug je, lampu idup pastu mati balik,tekan switch pun dia x da efek, memang kosong terus..tapi yang ni,..bila switch, lampu dia idup,pastu mati, pastu idup balik besama dgn hadisk,kipas n dvd rom dan tak mati lagi dah tapi skrin tetap hitam je..ada kata bios corrupt. ...apa agaknya rosak bro?lagi satu, masa tu saya pakai charger laptop lain, tapi mmg dah slalu guna charger tu...tolong ya bro..saya ni student lagi...rabak dah poket mcm ni..

[quote name='mat sah' timestamp='1316335859' post='1072288']
owh...yang dulu tu rm400, repair mobo kalau x silap, sebab bila cucuk plug je, lampu idup pastu mati balik,tekan switch pun dia x da efek, memang kosong terus..tapi yang ni,..bila switch, lampu dia idup,pastu mati, pastu idup balik besama dgn hadisk,kipas n dvd rom dan tak mati lagi dah tapi skrin tetap hitam je..ada kata bios corrupt. ...apa agaknya rosak bro?lagi satu, masa tu saya pakai charger laptop lain, tapi mmg dah slalu guna charger tu...tolong ya bro..saya ni student lagi...rabak dah poket mcm ni..
[/quote]
Oh, masalah lampu dia idup,pastu mati, pastu idup balik besama dgn hadisk,kipas n dvd rom dan tak mati lagi, kena hanta check dulula.duduk kat mana.Kalau kl, bawak check dulu laptop di wangsa maju.Banyak kemungkinan tu, ram, boleh jadi juga.Kalau bios corrupt, buzzer laptop akan bunyi, berulang kali atau dia blank screen , tapi tak pernah laptop akan restart dulu.Kena check dulu baru boleh confirm, tak boleh nak confirmkan mana yang rosak, banyak kemungkinan.tak pun boleh email video rosak laptop tu kat email saya.email ada link di blog. Edited by hafizamrepair

masalah sah settle..modal free jek..pergi sekolah..pinjam pemadam kawan..stabilo lima posen tuh...cabut ram..padam sikit kat bahagian tembaga dia dan puff!! IT'S ALIFE!!!! HEHEHE happy sungguh~~thanks bro hafizam.... =)