Jump to content
redzanime

Bangunkan Laman Web Menggunakan Google Maps Api

Recommended Posts

Salam. Saya ingin bertanya jika ada forumer yang berpengalaman membangunkan laman web menggunakan Wordpress + Google Maps API (bukan menggunakan plug-in) di sini?

Laman web yang saya inginkan ini mempunyai ciri-ciri berikut:

1. Google Maps API
2. Wordpress (atau lain-lain platform guna PHP sahaja)
3. Target audience ialah Malaysia sahaja buat masa ini
4. User perlu register untuk mempunyai nama dalam peta
5. Hosting local sebab target audience hanya di Malaysia
*6. User perlu dpat approval dari admin sebelum boleh tersenarai dalam peta
*7. User perlu login dalam tempoh tertentu untuk elak akaun menjadi tak aktif

Lebih mudah jika saya katakan laman web ini sama konsep seperti Yelp.com atau Mapdoo.com tetapi pada skala yang lebih kecil.

Setakat ini sahaja yang boleh saya fikirkan buat masa ini. Jika ada apa-apa penambahan saya akan update di sini.
*Berapa kos untuk laman web seperti ini? Saya ingin tahu supaya boleh plan bajek.

Terima kasih.

saya penah menggunakan wordpress dan google maps API both v2 (which already deprecated) dan v3
apa yg boleh dibgtau ialah jika menggunakan cms (wordpress, joomla, etc) bnda ni sepatutnya xssh sgt sbb modul untuk pengurusan user dh ada dan most probably dh ada plugin/extension untuk memasukkan google maps pada profile user. jika ingin mmbngunkn the whole system from scratch kosnya akan menjadi lbh bsar dibandingkn menggunakan cms. so kl rasa site/system yg ingin dibgnkn boleh dibangunkn dgn menggunakan cms, lbh baik la guna cms Edited by johnburn

Thanks for the reply. Saya nak guna ver3 tapi last time belum ada function Ad Layer utk adsense, yg ada cuma kat ver2 aje. Tak tau sekarang dah ada ke tak sebab belum ada official dari Google. Sya pilih untuk integrate ngan CMS sbb dah ada user management modul tu, so takde la susah nak manage ratusan user nanti. Tapi untuk extension tu, kalau ada problem nanti, mesti kena check ngan extension developer. saya ingat mungkin boleh troubleshoot kemudian.

Kalau buat dari scratch, sudah mesti kos lebih besar, tapi boleh bgtau cost range tak? Antara contoh lain yang saya lihat ada persamaan dengan perminataan saya ni, mcm kat sini:

http://map.cikgu.net.my/schools/data

Ada sesiapa yang boleh develop tak? Kalau boleh, nak kasi up sebelum cuti sekolah, sebab time tu query utk niche saya ni tgh banyak :) Edited by redzanime

rsanya klu nk letak map dlm wordpress.. mmg kena gn plugin jg tu. klu nk yg boleh troubleshoot sndiri, ko kena bt coding sndiri la. lg senang klu ko gn html5, ada function untuk google map dlm tu.

Ye kalau guna WP mmg dh ada plugin yg boleh kita pakai. Tapi plugin tu tak boleh nak modify sendiri, kan? Memang kena guna sendiri punya script la sbb mudah nnt kita nk auta / upgrade, senang. Tapi tu la, kena faham javascript punya coding dulu kalau nk auta sendiri. HTML5? Belum tgk lg coding dia mcm mana. Adakah lebih kurang mcm HTML biasa?

Setakat ni ada tak sesapa forumer Putera yg pernah tgk web app (local punya) mcm yg sy nk buat ni, selain Malaysia Tourism ngan P1 Wimax?