Jump to content
Hackezkk

Apabila Windows Dimelayukan

Recommended Posts

pada aku problemnya pada penerimaan kita dalam bahasa tuh. sebenarnya ok, cuma kita dah biasa dgn bahasa Uncle John so BM takleh pakai ler.

yg kedua problemnya pada translation yg diorang cipta (tatau la diorang tu sapa, DBP kut) utk BM. ada yg kelako giler pun ada.

tau tak apa tu cecikut?

cecikut = cookies.

pada aku problemnya pada penerimaan kita dalam bahasa tuh. sebenarnya ok, cuma kita dah biasa dgn bahasa Uncle John so BM takleh pakai ler.

Tapi kan ok kalo yang bab term² teknikal guna B.I punye (atau at least ala² B.I). Lagipun da banyak jugak term² B.M yang diderived dari B.I. Contoh: Artikel (Article), Positif (Positive), Basikal (Bicycle) dll. Cume ejaannye sahaja diBMkan tapi hakikatnye sebutannya hampir sama. Tapi kene berhati² la. Kalau tak Copy nanti jadi Kopi pulak.

yg kedua problemnya pada translation yg diorang cipta (tatau la diorang tu sapa, DBP kut) utk BM. ada yg kelako giler pun ada.

Aku nak tambah sikit: Truth table = Jadual Kebenaran..Seram gile kalo direct tukar ke dalam B.M pulak..

aku first2 guna windoze BI gak

tak paham aperpon

main tekan jerrrr

hheehehe

then dah jadik pandai bi coz main game bi,program bi dll sumer bi

bagi aku adalah sesuai kepada pengguna yang tak pernah kenal dengan dunia komputeran.. so dengan kata lain.. dengan itu dia akan mudah mengenal dan juga menjiwai semua arahan dan juga capaian yang ade kat sistem bahasa tuh, bagi yang dah biase dengan dunia pengkomputeran bahasa inggeris (defoult) dah tentu akan merasa janggal dan kelakar!! yer lah dah terbiasa dengan bahasa inggeris tuh!!

tapi masalahnya untuk jangka panjang kalau takde sape yang support bahasa windows melayu ni, maka pengguna yang dah biasa dengan bahasa melayu ni akan jadi kekok, dan pening!! ye lah.. istilah berkemungkinan akan berbeza dengan yang difahaminya.. apatah lagi kalau melibatkan configurasi dan juga setting!! tapi kalau die dah menguasai bahasa inggeris mungkin tidak ada masalah.. dan akan lebih biasa dan mudah lagi jika dia menggunakan windows yang asal (inggeris)

tapi kalau dah pakar atau dah kire professional penggunaan, walaupun kita tak faham dengan bahasa sesuatu paparan, tapi dengan icon atau pun kedudukan yang ada dalam system itu sendiri bagi aku takde masalah nak setting, tapi mungkin memakan masa skit, terkial kial la nak cari.. sebab tak berapa ingat kedudukan sesuatu seting system tuh!! huhuhu cool.gif

huhuhu...lagi baik dlm BI......adik aku yg umur 7 tahun pun tahu bukak pc.....pastu pi tekan sana sini utk main gamez.....tak payah dimelayu pun takpe......budak zaman sekarang lebih advanced! happy.gif

p/s: aku masa memula dpt p ni pun tak tau nak klik sana sini lagi sebab tak paham BI.... tongue.gif