Jump to content
Sign in to follow this  
ogGY

Bantuan / Cadangan pembangunan laman web farmasi

Recommended Posts

As'laikum semua,insya allah tahun 2010 ni aku berhasrat nak upgradekan blog aku menjadi laman web yang sah.Jadi dengan ini aku nak mintak kepada sesiapa yang mahir bab pembangunan laman web boleh beri cadangan tentang bagaimana proses yang perlu aku buat.Maklumlah aku ni agak jahil sikit bab server ::icon_smile:: kalau ada yang templete free bagus jugak dan yang sudi nak bantu,aku akan balas jasa korang...

Contoh laman web yang aku idamkan macam kat link ni http://farmasiteh.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 , dan jikalau korang ada idea bagaimana nak hasilkan supaya ia lebih menarik,boleh bagi cadangan jugak.

Semua ni masih dalam peringkat perbincangan dengan bos aku selaku pemilik farmasi,so aku menunggu komen dari korang.

Kl ikut link yg diberi, mmg site tu pkai joomla + virtuemart.
mngenai joomla, jgn rsau sbb mmg byk template yg menarik
so skang ko survey la hosting mane menawarkn harga berpatutan.
satu lg, ko kne bincang mngenai payment method yg akan digunakan sbb nt site tu akan mnggunakan shopping cart untk org beli secara online. aku cadangkn ipay88 atau nbepay untk payment gateway

Terima kasih sudi bantu aku,bab payment online tu aku masih belum lagi bersedia nak gunakan,takut kalau2 ada kad yang tak sah digunakan masa proses jual beli.So permulaan aku nak guna pemindahan wang jer dulu.

Joomla + virtuemart free kan ? cuma kene pandai main coding betul x? server aku akan usahakan bila semuanya dah dipersetujui .

ogGy wrote:Jadi aku cuma download dan ubah suai kandungan html dia ,itu ker maksud ko johnburn ?

ko just download, install dan masukkan content yg ko nk. pastu ubah setting die cam ko nk gak. ko rjuk tutorial joomla yg ongbok buat tuh. die dh cover basic joomla dlm tutorial tuh