Jump to content
kae

Sapa penah naik airasia x ??

Recommended Posts

[quote name='nocturnal' date='25 February 2010 - 09:16 AM' timestamp='1267118198' post='1019122']
ari tu ko tertinggal flight AK ke MH? hahha
[/quote]

hahaha. takyah la kan mention aku tertinggal flight.

aritu AK. MH nak fly mlm tu jugak, RM509. bapak ah. hahaha.

it's a lesson that i learned, dont tertinggal flight lagi. hahaha.

huhu best tgk korang cite naik kapal terbang...anyway bulan 12 thn lepas gi langkawi naik kapl terbang...tu r 1st time aku serta isteri dan anakku naik kapal terbang...rsnye mmg trlalu excited...cuma aku x sangka kena jln jauh nak gi naik kapal trbang tu...aku ingtkan naik lif cam dlm tv aku slalu tgk (ni kekurangan Air Asia)...da la beg aku besar nak mampus yerla nak gi cuti 4 hari 3 malam...seat aku booking guna agen aku...harga kira ok la berbanding MAS...dan tang makanan lak, klu nak murah kena booking online nnti dia bg special price...aku beli makanan tnpa booking, beli nasi lemak jer da abis bape da...RM9 klu x salah...so servis dia bg aku kira ok ok la...cuma yg aku geram tu, trpaksa berada di dalam kapal terbang trlalu lama sblm berlepas dan pastu x pasang aircond lak tu...berbulu je aku...mana x nye panas gile...adela dkt 30 minit berendam peluh aku yg makin panas...tp pesawat dia ok mmg x gegar dan ms terbang pun rs smooth dan xde perasaan tkt...(sbrnye tkt gak tgk tinggi sgt) hehehe...anyway tu jerla...dr segi harga Air Asia mmg lebih murah...tp seat dia masyaallah tu la yg paling teruk, sempit gile...aku ni badan besar, sengal2 badan pas turun flight...huhuhu...sib baik la masa tu ada satu passenger x naik...so ada la satu tmpat duduk kosong utk aku letak anakku yg masih kecik tu...hehe pengalaman naik kapal terbang mmg best. len kali teringin nak cuba MAS pulak...sbb aku dgr tmpat duduk dia lebih selesa dan luas skit berbanding Air Asia...ok la pjg sgt da ni..byk gi nak tulis tp kang cam perasan lak
heheheh wasalam,...

huhu, stakat ni kalau aku naik diorang dah pasang aircond siap2... AK dan MH
tapi x tau lak kes nih.. huhu

sepanjang aku naik flight, sekali je aku kene gitu tapi kejap je la, naik MH, lepas dia eject dari gate dan start engine baru diorang on aircond

[quote name='haziqnet' date='26 February 2010 - 07:37 AM' timestamp='1267198667' post='1019233']
huhu best tgk korang cite naik kapal terbang...anyway bulan 12 thn lepas gi langkawi naik kapl terbang...tu r 1st time aku serta isteri dan anakku naik kapal terbang...rsnye mmg trlalu excited...cuma aku x sangka kena jln jauh nak gi naik kapal trbang tu...aku ingtkan naik lif cam dlm tv aku slalu tgk (ni kekurangan Air Asia)...da la beg aku besar nak mampus yerla nak gi cuti 4 hari 3 malam...seat aku booking guna agen aku...harga kira ok la berbanding MAS...dan tang makanan lak, klu nak murah kena booking online nnti dia bg special price...aku beli makanan tnpa booking, beli nasi lemak jer da abis bape da...RM9 klu x salah...so servis dia bg aku kira ok ok la...cuma yg aku geram tu, trpaksa berada di dalam kapal terbang trlalu lama sblm berlepas dan pastu x pasang aircond lak tu...berbulu je aku...mana x nye panas gile...adela dkt 30 minit berendam peluh aku yg makin panas...tp pesawat dia ok mmg x gegar dan ms terbang pun rs smooth dan xde perasaan tkt...(sbrnye tkt gak tgk tinggi sgt) hehehe...anyway tu jerla...dr segi harga Air Asia mmg lebih murah...tp seat dia masyaallah tu la yg paling teruk, sempit gile...aku ni badan besar, sengal2 badan pas turun flight...huhuhu...sib baik la masa tu ada satu passenger x naik...so ada la satu tmpat duduk kosong utk aku letak anakku yg masih kecik tu...hehe pengalaman naik kapal terbang mmg best. len kali teringin nak cuba MAS pulak...sbb aku dgr tmpat duduk dia lebih selesa dan luas skit berbanding Air Asia...ok la pjg sgt da ni..byk gi nak tulis tp kang cam perasan lak
heheheh wasalam,...
[/quote]

hmm... pelik gak tak pasang aircond. tak ke time boarding dah pasang aircond ke? masa dah taxiing before take off, pressurize cabin dulu. aku rasa aircond ada, cuma nozzle kat atas tu tak di loose kan.

nak cuba MAS? haha. try la. i tell u, by seat, it's no any different by what AK does. cuma tang servis, ada la frills dia. tapi, skrg MH dah banyak cost cutting measure dorg buat. sekarang dah takde inflight magazine yg Going Places tu. so, sila bawak entertainment sendiri naik flight. lepas tu, eye cover kalau untuk flight malam, kalau tak lebih 4 jam, x dapat. so, x kira la flight kau tu pukul 9++ ke, kalau rasa mengantuk, kene la tahan lampu cabin tu. huh.

eye cover... x pernah dapat sebab flight sume bawah 3 jam.... dia bagi ke bagi pakai, n pulang balik?

MH, ari tu naik dapat paper... kat pintu depan aircraft diorang letak tray paper hari tersebut.

kalau flight2 sebelum ni, kekadang dapat 'ambil' benda2 x sepatutnya... haha aku x wat, uncle aku slalu wat... eg: magazine, safety card, garpu, sudu... dan lain2 lagi. kalau datang rumah dia jumpa sudu ada logo mas... x tau la kalau ada orang jual sudu tu akt airport @ luar :ph34r:

[quote name='neko' date='26 February 2010 - 09:43 AM' timestamp='1267206232' post='1019250']
eye cover... x pernah dapat sebab flight sume bawah 3 jam.... dia bagi ke bagi pakai, n pulang balik?

MH, ari tu naik dapat paper... kat pintu depan aircraft diorang letak tray paper hari tersebut.

kalau flight2 sebelum ni, kekadang dapat 'ambil' benda2 x sepatutnya... haha aku x wat, uncle aku slalu wat... eg: magazine, safety card, garpu, sudu... dan lain2 lagi. kalau datang rumah dia jumpa sudu ada logo mas... x tau la kalau ada orang jual sudu tu akt airport @ luar :ph34r:
[/quote]

hmm... that eye cover thingy bleh dapat on request actually. cuma dorg ni tak bawak sebab cost cutting measure.

SAFETY CARD pun taram jugak?

hahahahahahaha. nak buat apa la simpan kat rumah? chehhhh..

selalu MH kalau naik dpt paper, morning flight. tapi ari tu aku naik, malam pun dapat. agaknya ganti magazine Going Places tu kot. hahaha.

[quote name='fuze' date='27 February 2010 - 12:35 PM' timestamp='1267245302' post='1019273']
SAFETY CARD pun taram jugak?

hahahahahahaha. nak buat apa la simpan kat rumah? chehhhh..
[/quote]
hehe yup, safety card, letak kat poket belakang seat kereta kut... kot2 emergency tahu la mana emergency door :lol:
aku teringat time sekolah dulu, member aku simulate balik emergency route yang pramugari wat kat dalam bas tambang
pehh rasa xnak ngaku member je time tu :ph34r:

paper... aku dapat masa flight kul 5pm

[quote name='neko' date='27 February 2010 - 05:46 AM' timestamp='1267278362' post='1019306']
hehe yup, safety card, letak kat poket belakang seat kereta kut... kot2 emergency tahu la mana emergency door :lol:
aku teringat time sekolah dulu, member aku simulate balik emergency route yang pramugari wat kat dalam bas tambang
pehh rasa xnak ngaku member je time tu :ph34r:

paper... aku dapat masa flight kul 5pm
[/quote]

Hahaha. Kawan kau tu over excited tu naik bas tambang. Ada safety floating device x?

Arghhhhh. Aku otw balik Segamat dah ni. Hari ni test Stats. Taknak balik!

[quote name='fuze' date='27 February 2010 - 01:00 AM' timestamp='1267203606' post='1019244']
hmm... pelik gak tak pasang aircond. tak ke time boarding dah pasang aircond ke? masa dah taxiing before take off, pressurize cabin dulu. aku rasa aircond ada, cuma nozzle kat atas tu tak di loose kan.[/quote]

lor bt nak tpu lak...aku rs la captain tu lupa nak pasang aircond...hahaha yg paling aku klakar ngan pramugari dia berpeluh2...dptla aku tgk diorg jd seksi jap...hahah sekurg2 nya panas ada entertainment nak tgk...hahaha..(tp cover2 la dpn isteri aku...hahahaha)nozle tu aku da alihkan da...mmg xde keluar angin...pas passenger sume da mula nak amuk baru diorg pasangkan...

[quote name='fuze' date='28 February 2010 - 10:14 AM' timestamp='1267323279' post='1019365']
Hahaha. Kawan kau tu over excited tu naik bas tambang. Ada safety floating device x?
[/quote]
ada kut.. tayar spare.... mana la tau masuk sungai ke, kolam ikan ke :lol:

kekadang diorang pun boleh terlupa... human, walaupun dalam cockpit checklist ada tulis pressure cabin (air cond) Edited by neko

1st time aku naik Air Asia dulu mmg penumpang boleh duduk ikut suka hati bila naik pesawat. Now mmg ada booking seat ataupun sebaliknya. Tapi bila nak daftar masuk..system akan generate jugak number seat tu pada yang tak memilih seat secara online..