Jump to content
Sign in to follow this  
hafizah2910

belajar menjahit

Recommended Posts

haha...aku p0n minat jahit..dari aku belajo c++ yang tak paham ape bende alah tu smpai skg..bek aku menjahit....ade gak pekdahnye jadi tukang jahit profesional yang ganaz lagi ayu..haha

menjahit senang, potong kain yg xbest.. salu kalo nak raye ke ape.. mak ak potong kain, ak jahitkn je.. senang.. hohohooh

kalo ad complete skill menjahit skrg ni sng, baju nk tempah da mahal.. kalau kawasan kejiranan ko ad persatuan wanita/surirumah.. cube ko tnye2.. kdg2 dorg ad wat bengkel

bese yuran die dalam rm15-20 je.. tapi alatan sume ko kne sediakan sndr la.. ad yg die bg gak.. depends

errrmm..mak aku pun tukang jahit gak..aku tukang pakai jer...baju2 aku banyak gak yang aku design sendiri suh mak aku jahit jer laa...hihihihi...aku pun blajar C++ gak..pasal tuh ilmu menjahit nih takleh masuk dalam pala otak aku...

sesapa tahu jahit memang untung event jiran2 aku ada yang nak jahit kain batik pun mai umah aku...tapi kalau kain batik tuh mak aku jahit free jer laa..tolong jer...

takder sorang pun adik beradik aku yang jadi t ukang jahit macam mak aku...takder yang turun....

kat Mara memang ada banyak kursus menjahir tapi mungkin masa yang jadi masalah nya nak gi sana tuh...

kat kampung2 lak sekarang nih pun dah takder sangat bengkel2 jahitan nih..tapi try laa tanya2 kot kot ada lagi ker kat tempat korang kan...boleh belajar...

besenya kat tmpt persatuan2 wanita yg ektif ni ade... dlu mase ak cuti sem, arwah ayah ak anta g gombak, belajar menjahit.. kalo persatuan pembangunan wanita dan masyarakat tmpt ko ektif, ade la tuh... xpun, ko bule request

part ak plg suke, jahit tengkuk baju kurung... mencabar wwooo...

mak ngn nenek ak pn tukang jahit... tapi sambilan jela... langsir, baju raye, mmg jahit sndr... akak ak br blaja jahit bantal hiasan bulat tuh... (ak pggl bantal tu tenggiling, hangin je die.. hohooh)

ade seseengah opis, sediakan kelas menjahit... saje2 utk staff die...

oo kat ofis pun ada gak buat yek...dasat tuh...aku memang tak pernah pakai baju kurung ker kebaya ker yang readymate dari kecik sampai besar memang pakai yang mak aku jahit nya....tak pernah beli...

teringin gak nak belajar tapi malas laa pulak...hihihihi...jahit tulang belut tuh aku teror gak aar..sebab bab kemasan nih memang keje aku dari kecik..kalau mak aku ada tempahan banyak..ujung2 baju kurung atau tulang belut memang aku yang jahit laa...pastu seterika letak dalam plastic label laa..tuh ler keje aku...sehelai baju aku amik RM8 tuk tulang belut jer...hihihihihihi...

same la! hohoohoh.. cuma ak xamik upah... ak jahitkn utk akak + adik + mak + nenek... lame da tgglkn.. ingt2 lupe da...

rugi oo tak amik upah..cam mak aku ada customer yang dari KL JB mai umah semata-mata nak suh mak aku jahitkan baju diaorang cakap sedap pakai mak aku jahit...dulu mak aku buka kedai jahit..pastu ada sebab2 yang tak dapat dielakkan kedai tutup pastu jahit kat umah ajer...

boleh pulak customer mak aku tuh cari umah aku dia cakap gi kedai tgk kedai tutup...pastu tanya2 orglaa..ada gak org tunjukkan umah aku kat ner...huhuhuhuhuhu...

tapi sekarang mak aku dah tak nampak sangat nak jahit kalau kain sutera ker atau kain yang lembut2 mak aku dah tak amik upah dah..sebab susah nak potong...dah tak larat dah mak aku tuh...anak nya pulak tak nak amik alih..pemalas huhuhuhu(aku ler tuh)

kalau ada yang nak tanya2 pasal jahitan ke pebenda leh ler tanya nanti aku tanya mak aku daa...hihihihi..maka aku dulu ada gak amik upah buat bunga telur ngan hantaran kawin sekarang nih takder dah..sebab semua org dah moden bunga telur beli jer....huhuhuhuhu...

aku pun boleh gak laa buat2 bunga nih..setakat tulip ker rose ker aku boleh laa..hihhihi...

wahhh... ko kawen nnt senang la... baju + bunge telur buat sndr... untung bakal hasben ko cput... jimat poket die... lelaki suke! ::icon_cheers::

errrmmm yer la atu rai..sebab tu sampai sekarang aku takder bf lagi nih...sebab teror serba serbi sangat...lelaki pun takut nak dekat...huhuhhuhu..sian aku wei..ada jumpa kawan2 yang single mingle dan leh dijadikan teman idup tuh jangan lupa laa rekemen aku...korang kan dah ada bf...hihihihihi...

aku kn singel lg..hahaha...
xpela..ko pndai jahit..mmg bertuah la spe2 ader ko nnti..
byk giler bakat ko..aku pn xbrani nk dkt..hehe..

bkn cmtu la siput...
saham ko tu tnggi sgt...
xder yg mampu bli saham mahal2 ni..

Spoiler:
Wanita ni ibarat EPAL..
epal yg tek berkualiti mudah diperoleh..
yg xmampu diperoleh adalah epal yg berada di puncak..
ssh nk gapai..
ssh nk petik..
kdang2 epal berkualiti tu risau knapa dier tak dipetik lg..
lantas dier gugurkan dirinyer mnyembah tanah...
sdangkan ALLAH jadikan begitu tnggi martabatnye shingga xde sape berani memetiknye..
hnye pemuda yg benar2 hebat sje mampu...
mngkin bkn didunia..tp diakhirat sne..

p/s: sowi la..aku dlu amik sastera melayu..hahaha

ko kn bule save riban2 setiap bulan... mesti mampu kin.. ::icon_cheers:: alaa.. tgk ak da spam kat cni... ni last

aku nih bukan pandai sangat laa...biasa2 jer...mak aku yang tukang jahit bukan aku...aku amik tempias-tempias jer....

takder pulak org nak tanya pasal jahitan2 nih ker..??aku tak sabor-sabor nak jawab nih...hihihiihi(cam pandai sgt)

P/S:ceh kin...aku ngorat taknak layan...lagi nak sastera-sastera ker..???

Miss U.A wrote:wahhh....ko nk ngorat kin ke cput...adeh! melepas arr aku cmnih...
::icon_pale::

loorrrgghhh...dah lama dah aku ngorat kin...biasa arr..lawyer mana layan cam aku yang otak tak berapa nak center nih...hihihihihihihi...wei... tanya pasal camner nak menjahit jer boleh..aku nak jawab nih...nak sembang lain PM aku...hahahahhaha...ala miss..kita YM jer laa..leh cite cintun...hahahahahha

tlg jgn gaduh pasal aku kt cni..hahahaha..
nk gaduh pi kt ym sne..haha...
alahai siput...
aku mnginginkn keluarga yg best..
ble aku blk,isteri aku ader n smbut aku..haha..

ni haa..
ntuk sdpkn ati ko..
aku nk tnye pasal jahit ni...
bleh tak kite besarkan sluar kite?

besarkn seluar? byk ke kelimnye... kne tgk dlu... xkn nk tampung kain lain lak? apsal? perut ko da nak balik ke?

besarkn baju ni ssh sket... kecikkn sng la... bese kalo seluar ready-made yg kite bese beli, kelim die ckup2 mkn je... cput terer tuh, die reti la kot

Spoiler:
pssttt! ak da puji ko cput, banjer eskeyem ::icon_razz::

besar kan seluar...??? kalau nak besarkan bahagian pinggang memang tak boleh laa...minta maaf... kalau nak besar kan bahagian bawah kaki ker yang tuh boleh...contoh dari straight cut nak jadi boot cut la....tapi suka ati laa nak tampung ngan kain yang sama warna atau nak warna lain...suka ati laa...kalau warna lain kot leh nampak cam fesyen skit...

kalau straight cut nak jugak besarkan jadi straight cut jugak..kena laa pakai kain sama warna kalau tak dah jadi cam polis trafik lak karang....

Spoiler:

tapi selalu org besar kan kat bahagian bawah seluar jer...kalau semua tuh nanti seluar tuh besar cam seluar aladdin lak sebab pinggang kecik kaki besar...

rasanya giat mara ada buat kursus..dalam 6 7 hari, percuma. Aku tak sure sangat. aritu ada la awek aku sebut sebut..tetiba ja dia minat menjahit.. 2 3 pagi baru tido. Nampak cam lumayan juga.. satu hari 100+ boleh dapat.. upah jahit manik. Aman hidup aku..

hihihihiihi...jahit manik memang lumayan beb kalau pandai...makcik member aku kat KL gaji riban2 keje jahit manik jer kat butik bernard chandran...memang lumayan...untung ler hang dapat awek camtu....hihhihihihi...

aku nak gak cari bf yang pandai menjahit cam gini kalau dah kawin nanti senang skit baju raya aku suh husband jahit kan....hahahahahhaha...boleh ker gitu...hihihihi...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...