Jump to content
Sign in to follow this  
funkwasabi

ahli music atau peminat music sila larh masuk sini. =)

Recommended Posts

cast wrote:teri-chan, dlu kau main brassband sekolah mana? atau mana-mana jabatan?
kau ada minat lagu mcm nh here

::icon_smile::

aku dulu join kat UITM je.... ala brape lagu je main.. pastu ngaja budak2 newbie.

hem.. lagu ni pun mcm ada menarik

tikoustoeat wrote:camne nak baca tab nih ? aku tak retilah. nak jugak belajar main gitar

yg ni membantu kot?

baca tab senang je... Contoh klau 012200 nie ialah chord Am... contoh lagi klau tak faham...

e-------5-7-----7-|-8-----8-2-----2-|-0---------0-----|-----------------|
b-----5-----5-----|---5-------3-----|---1---1-----1---|-0-1-1-----------|
G---5---------5---|-----5-------2---|-----2---------2-|-0-2-2-----------|
D-7-------6-------|-5-------4-------|-3---------------|-----------------|
A-----------------|-----------------|-----------------|-2-0-0---0--/8-7-|
E-----------------|-----------------|-----------------|-----------------|(bass string)

no2 tu semua ialah fret yg kena tekan and petik... klau 0 tak payah tekan, just petik je.. and / nie pulak dpanggil slide... contoh 8/11, petik fret no. 8 then slide ke fret no 11.. tabs nie terbalik.. yg bawah skali bass string... Contoh terbaik klau ko dah tahu chord C.. Mcm nie bacaan tabs dier...

e--------------|
b--1-----------|
G-------------|
D--2------------|
A--3-----------|
E--3-----------|

harap faham taw, ada apa2 tanya jelarh lagi..

assalamualaikum...

tikoustoeat wrote:camne nak baca tab nih ? aku tak retilah. nak jugak belajar main gitar

aku dulu refer kat mamat ni, ben lowrey..video dia bagus, cara dia ajar senang paham..dia ada buat free 12 video basic lesson..yg no-2 cara nak baca tab:

*dulu aku ada tanya gitar ijau tu..dia kata dah ilang kena curik, studio dia kena pecah masuk.. ::lol::

btw tikoustoeat, kalu ada masalah buleh tanya lagi..

dan aku syorkan ko donlod guitar pro..software tu bagus utk blaja gitar..sebab kita nampak pergerakan not dia..

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

aku dulu refer kat mamat ni, ben lowrey..video dia bagus, cara dia ajar senang paham..dia ada buat free 12 video basic lesson..yg no-2 cara nak baca tab:

*dulu aku ada tanya gitar ijau tu..dia kata dah ilang kena curik, studio dia kena pecah masuk.. ::lol::

btw tikoustoeat, kalu ada masalah buleh tanya lagi..

dan aku syorkan ko donlod guitar pro..software tu bagus utk blaja gitar..sebab kita nampak pergerakan not dia..

thanks... sekali tgk jer vid ni aku dah paham

Kalau main lagu jiwang boleh join korang tak?
Thee...he..he.

Aku main lagu jiwang2 jer kat gitar ngan kibot.
Kalo gitar aku suka main lagu Aizat. Banyak la lagu dia yang aku suka main.
HKYM, Lagu Kita, Just One Boy..
Faizal Tahir..Mahakarya Cinta.
Lagu2 hendon.
Kekadang lagu2 MCR pun layan gak. Muse ke..

Kat kibot aku suka main lagu indo..
Samsons.. Letto.. PeterPan..
Dan juga lagu2 aweks, cam Taylor Swift.. Avril Lavigne..
Diorang kalau tengok aku main lagu diorang confirm merayu2 mintak nak jadi awek aku punya lah.. Kalah rai.
Nasib baik Avril dah kahwin.. Kalau tak, bermadu la diorang berdua tu.

assalamualaikum...

funkwasabi wrote:ramai jugak yg rock n roll jugak ye sini.. =)

kengkadang suka jugak rnr..rancak..

@11?,

jiwang kalu main jauh2..haha

mana pulak..sukati la nak main lagu apa pon..mcm aku suka yg hepi song mcm country ke, rnr ke walaupon tak best pon aku main..haha..lagu2 plucking mcm another u, call of ktulu, romance de amour, nothing else matters etc..

kalu strumming aku pilih lagu yg byk sikit kordnya..seingat aku dulu mcm lagu buat aku tersenyum, langsung tak faham, lagu jiwa lagu cinta etc...kebanyakannya lagu m.nasir la aku suka..ACAB pon ada, street of uptown aku suka..

avril lak aku penah main lagu complicated..tapi dah lupa daa...

lagu ni salah satu fav wakakaka:

kord dia aku penah pos kat pdc lama..ada sorang nick lagi sapa tak ingat..tenko kot..

tak kesah larh jiwang ke metal ke apa ke.. jnji music.. =) aku main gak lagu jiwang nie, tu pun sbb kawan yang suh try.. lagu2 yg aku main cm cinta tga segi, pergi, kau ilhamku and bla bla bla... aku universal, apa2 yg aku rasa aku leh main.. aku main larh...

??????????? wrote:Diorang kalau tengok aku main lagu diorang confirm merayu2 mintak nak jadi awek aku punya lah.. Kalah rai.

ehem2.. ak ke tu? ewah3

ak kalo muzik yg sedap nak main lagu die ni kebanyakannya lagu tema citer2 korea... lomentik je... syahdu...

salah satu lagu yang ak minat adalah dari citer autumn im my heart-romance piano version

p/s:ak tgk ko pnye cenel arituh dnoso merah... ko men lagu aizat? hohohoh

Thee..eehee..he.
Kau ni kak rai merungkai kisah silam aku jer.
Ntah kurun ke berapa la aku buat post tu.
Ek, ko tengok cenel aku? E takde..takde..aku mane ade cenel..takde.. haha.
Kawan2, sape ade cenel leh la upload hasil karya korang jugak, aku nak tonton. Huhuhu.
Termasuk la ko kak rai. Haha.

assalamualaikum...

funkwasabi wrote:hehe.. tersilap letak.. patut letak kat wayang, muzik and blabla.. tp terletak kat bahagian sembang.. hehe.. halal jelarh...

akak rai..nak thread ni..nak2.. ::icon_sad::