Jump to content
Sign in to follow this  
PELUKIS

malaysia vs mancester united

Recommended Posts

??????????? wrote:Akhbar sekarang pun lebih sudu dari kuah. Riak pun ada jugak bila menulis berita tu.
Dapat gol sikit dah kata kita hebat dan boleh buat pihak lawan rasa "gubra". Mana la diorang tak bersemangat nak kejar balik.
Cuba la rilek2 jer dulu, tak payah bakar sesiapa. Baru first time dapat gol. Tunggu bila diorang dah overconfident dan underestimate kita baru la kita tunjukkan kehebatan sebenar. Huh.! Malam ni kita tengok kalau kita kalah tanpa gol apa-apa, maknanya pemain kita memang dah mendabik dada. Kalau kalah macam kelmarin, ada at least 1 gol bermakna kita memang ada kehebatan dan kalah bermaruah. Wait n See.

Malaysia Boleh!!

aku pun nk tunggu je match mlm ni. nak tgk mne kehebatan malaysia. bukan nak memperkecilkan player malaysia tp jgn banggakan kejayaan yang dicapai kerana ini boleh memakan diri kita sendiri.. yang kalah baru ni pon kita tak boleh banggakan sebab nampak sangat semua tu kesilapan penjaga gol lgpun dorg baru 1st friendly match kn bese r tu.. jgn nk bangga lebih sgt.

budak baik wrote:
??????????? wrote:Akhbar sekarang pun lebih sudu dari kuah. Riak pun ada jugak bila menulis berita tu.
Dapat gol sikit dah kata kita hebat dan boleh buat pihak lawan rasa "gubra". Mana la diorang tak bersemangat nak kejar balik.
Cuba la rilek2 jer dulu, tak payah bakar sesiapa. Baru first time dapat gol. Tunggu bila diorang dah overconfident dan underestimate kita baru la kita tunjukkan kehebatan sebenar. Huh.! Malam ni kita tengok kalau kita kalah tanpa gol apa-apa, maknanya pemain kita memang dah mendabik dada. Kalau kalah macam kelmarin, ada at least 1 gol bermakna kita memang ada kehebatan dan kalah bermaruah. Wait n See.

Malaysia Boleh!!

aku pun nk tunggu je match mlm ni. nak tgk mne kehebatan malaysia. bukan nak memperkecilkan player malaysia tp jgn banggakan kejayaan yang dicapai kerana ini boleh memakan diri kita sendiri.. yang kalah baru ni pon kita tak boleh banggakan sebab nampak sangat semua tu kesilapan penjaga gol lgpun dorg baru 1st friendly match kn bese r tu.. jgn nk bangga lebih sgt.

ramai2 kte tgk...hehehe ::icon_biggrin::

Eman Leto wrote:lg 1jam 3 minit nk start.. aku rase mlm ni msia kna lg teruk tp harap2 diaorg fight.. bak kata rajagopal biar 'kalah bermaruah'..
prediction aku:3-0/3-1..

pehhh ko eman.. ciap countdown lg match ni.. huhu.. prediction aku MU mng 2-0.. xpe malaysia kalah bermaruah..huhuh

kalau malaysia mng aku nak sedekah singit kat masjid umah aku..hehe tu azam aku.. tiap solat jumaat selalu lupe nak bwk duit nk sedekah haha

Siut jer eman manan ni.
Berlari aku ke arah televisen lalu menukar ke cenel 811. Rupanya takde, dan apabila balik ke laptop baru perasan dalam spoiler tu. Cis.

hehe.. aku tgk kt sopcast je.. tv xde lak.. dem.. time aku pegi ade live.. aku x pegi ni la dia xnk tunjuk..
aku kn updatekn korg ngn livescore.. td owen kne tiang lak..

hmm 2-0 je? ak still bangge ngn pemain malaysia cmni...sbb ak caye mu mesti bsungguh nk cover balik result first match yg xbpe meyakinkan tu..tpi malaysia still kalah 0-2 je...

bravo2...ak caye mlysia ad improvement tu..ad potensi di mse hadapan ni.. ::icon_biggrin::

x kre malaysia ke manchester united menang ke...yg pnting we love football kn? football is beautiful! ::icon_cool::

hampeh betul..xde live la pulok..aku punya mengharap nak tengok..
anyway...2-0 not bad la. ingatkan MU nak belasah kaw² punya..

Yes yes not bad..
Ada improvement berbanding dulu.
Apa-apa pun Tahniah kepada pasukan Malaysia.
Huhu.

Pengajaran: Jangan mendabik dada. Keuntungan yang Allah bagi, bila-bila masa Dia boleh tarik balik.

aku rasa ManU saje je taknak blasah byk byk tu..karang belasah 8-0 mesti malaysia dah taknak bawak ManU masuk malaysia lagi...nanti soratkabar tulis ManU mengaibkan malaysia..sebab yang first match tu masa malaysia punya second gol tu foster cam saje lepas je..hehe

assalamualaikum...

sharul wrote:aku rasa ManU saje je taknak blasah byk byk tu..karang belasah 8-0 mesti malaysia dah taknak bawak ManU masuk malaysia lagi...nanti soratkabar tulis ManU mengaibkan malaysia..sebab yang first match tu masa malaysia punya second gol tu foster cam saje lepas je..hehe

tak..kalu nak kasi lepas bukan camtu caranya..tu mmg saja memalukan MU..tahan bola sambil lewa..hehe

aku rasa foster tu niat memang smabil lewa tapi sambil lewa dia mengundang padah.

smbil lewa + xconfident thn bola = gol

tak kan ko tak penah main bola kot ko nak thn bola tu tp terlepas, ko de niat ke nak lepas bola?? itu boleh di katogarikan sebagai TERlepas. hehe..

budak baik wrote:aku rasa foster tu niat memang smabil lewa tapi sambil lewa dia mengundang padah.

smbil lewa + xconfident thn bola = gol

tak kan ko tak penah main bola kot ko nak thn bola tu tp terlepas, ko de niat ke nak lepas bola?? itu boleh di katogarikan sebagai TERlepas. hehe..

yup2..ak setuju..foster tu die wat sambil lewa...mgkin sbb die underestimate malaysia kot...die xberniat nk lepas pn ak rse, tpi sbb sikp smbil lewa tu bola tu terlepas...so die TERLEPAS...ha2..stuju2..

dn wlaucmnepn..pujian kepada amri yahyah sbb dgn high respon ngn speed nye berjaye menggelabahkan foster dn mgambil peluang...blum tntu sume forward dpat finishing baek cm ni klau ad situasi cmni...ad sestengah gelabah gak..

tp aku rase cam x bape puas hati la ngan persembahan yg MU tunjuk....::icon_cry::
x perform mcm kat EPL.....
tp ak kagum ngan corak skuad Malaysia kali nie...
sbb dpt bwk bola smpai kotak penalti MU.... ::icon_twisted::