Jump to content
Sign in to follow this  
awi216

BEG itu YG membawa laptop kita

Recommended Posts

Skrang ni kat pasaran mcam2 beg ada yg digunakan sebagai alat untuk bawak laptop/notebook kita. Ada yg softshell, jenis kain, kain keras, yang hardshell pun ada.

Bagi aku pemilihan beg untuk lapatop adalah penting untuk pertama-tamanya skali tentulah untuk keselamatan laptop kita daripada sebarang kerosakan dan kedua sebagai satu fesyen jgak benda ni. Jadi apa kata kita share pic2 backpack/bag/slangbag laptop korang sebagai salah satu perkongsian maklumat/panduan sesama kita.

Aku mulakan dulu. Aku beli beg ni kat e-bay. Aku beli backpack hardshell mcam ni pun, sebab aku slalu naik moto. Jadi hardshell bagi aku lebih safety sikit la kan, walaupun laptop aku tklah semahal mana....hahaha.. ::icon_lol::

Brand : Boblbee (MEgalopolis Aero Backpack)

targus?? ok gak. Biasa la, sebab brand ni banyak kat market Malaysia ni.

Pernah dengar Brand OGIO, design2 backpack brand OGIO cantik jgak. Cuma nak dapat kat Malaysia ni terhad jgak la. Kt kedah ni, jangan harap la nak jumpa,,, hahaha

kalau pakai beg laptop, senang orang nak curi laptop tu

ada 1 kes, baca mana ntah

owner tu letak beg laptop dalam keta, tapi dalam beg laptop tu letak file, kertas2 opis je
laptop letak dalam begpack biasa ja

pastu terus laptop beg yang disambar pencuri
begpack yang ada laptop langsung xamik

pengajaran yang aku dapat... jangan boh dalam beg laptop... tak kisah la yang biasa atau begpack branded untuk letak laptop... letak laptop dalam begpack biasa je

aku guna beg laptop juga tapi pilih yg designnya tak nampak sgt cam beg laptop. Cuma design dalamnya yg soft cushion utk melindungi laptop. masalahnya satu jer kalau redah hujan comfirm basah. ::icon_lol::

aku guna beg laptop juga tapi pilih yg designnya tak nampak sgt cam beg laptop. Cuma design dalamnya yg soft cushion utk melindungi laptop. masalahnya satu jer kalau redah hujan confirm basah. ::icon_lol::

bukan setakat design, brand pon amik kira jugak...
kalau cam targus ke, kalau pencuri nampak brand, confirm dalam tu ada laptop

aku guna bag sekolah aku je yg mcm beg tgn pompuan tu tp pnjg la tli dia hehe....ngn chrger skli aku tarok dlm tu...x nmpk mcm aku bwk laptop pun...tp kalo terhempas skli hncur trus...

cybertech_pb wrote:aku pnya brand Case Logic...xtau la femes ke x brand nih..
rupa bentuk mcm beg sandang ja, tp bnyk giler poket kt dlm!!
klu blk kmpg, aku gna beg ni je, laptop + baju...haha.. ::icon_biggrin::

cantik jugak bag laptop ko ye...rasanya aku nak tukar jgk beli beg mcm ni...leh galas blkg sbb aku byk naik motor g kerja

memito wrote:
cybertech_pb wrote:aku pnya brand Case Logic...xtau la femes ke x brand nih..
rupa bentuk mcm beg sandang ja, tp bnyk giler poket kt dlm!!
klu blk kmpg, aku gna beg ni je, laptop + baju...haha.. ::icon_biggrin::

cantik jugak bag laptop ko ye...rasanya aku nak tukar jgk beli beg mcm ni...leh galas blkg sbb aku byk naik motor g kerja

beg nih dri segi kualiti mmg tiptop..blh tahan lama, kukuh.
aku beli msa offer 20%,, tinggal rm144 msa nih.. ::icon_biggrin::

klu ko naik moto, mmg selamat gna beg ni...x mcm beg laptop pn.
tp kita ttp kna berwaspada gak...x semestinya selamat 100% kan.

Aku ngan backpack laptop ni memang obses sikit la. Aku pakai backpack skrang pun sebab aku keja ngan laptop, pastu naik moto plak tu. Sebelum ni dah dua laptop aku rosak, aku agak mungkin sebab slalu terhentak kot.Backpack skrang ni memang selesa habis la, skali ngan protection tulang belakang lagi tu.

Hujan pun insyaAllah takdak problem, satu sebab rain cover, lg satu sebab dia punya material macam helmet, kerass siot. Pasal kecurian laptop tu takyah kata la. Skrang ni ada alat untuk kesan laptop yg kita dok bawak tu. Kalu simpan dalam kereta pun, diorang bleh kesan punya.

Aku beli dulu skali ngan accesories, ngan duti segala mak nenek nya, lebih kurang USD300++. Harga duti tu pun dh cekik darah nk mampus, padahal beg tu dalam USD250 je.

awi216, utk keselamatan nek moto ok la...
aku pon mmg minat giler beg tu
dah lama kuar

tapi aku bukan jenis nek moto
pengangkutan awam je
jadi cam tak berbaloi beli untuk aku
kalau dapat free ok la
huhu

kat melengkung bawah beg boleh letak helmet kan?

abixpert wrote:awi216, utk keselamatan nek moto ok la...
aku pon mmg minat giler beg tu
dah lama kuar

tapi aku bukan jenis nek moto
pengangkutan awam je
jadi cam tak berbaloi beli untuk aku
kalau dapat free ok la
huhu

kat melengkung bawah beg boleh letak helmet kan?

a'a bro, aku jumpa gmbr ni

kindaichi_hajime wrote:beg yg harg kurang rm50 ader x?
beg galas la..

aku penah jmpa beg laptop harga rm50...
kt kdai pc di Sek 7, s.alam...brand sony plak tu.
tp aku tgk kain beg tu nipis sgt...mcm x tahan lama je.
yg pntg, mmg wujud beg laptop rm50...haha.. ::icon_biggrin::

g bawah ram50 pon ade kat kedah ni.
tapi jgn persoalkan la soal kualiti. lebih nipis drp beg skolah, cuma design je cam notebook bag. brand pixon. harga 35 je

ak tk beli brand targus..mg pencuri pon dh maklum brand tu..
dpt je beg free HP, trus ak simpan..tk pnh pakai smp skrg..
ak beli backpack brand biase..susah nk jumpe brand TnB..besar, harga rm90..
ak dh stand-by plastik angin (yg blh letup2 tu) dlm beg...bila hujan je, trus sarung (tak basah)..
backpack brand ni kalis air, tp maklum la..naik motor, ujan lbt giler, sure lencun wpun brand targus.. ::icon_razz::

lama tk jenguk thread ni..hoho

Yg melengkung tu memang bleh tak helmet. Letak benda lain pun bleh gak. Bergantung kepada accesories yg kita beli dan kita pasang. Untuk permulaan aku cuma beli, cargo net, helmet net, ngan rain cover je. YG lain tu nanti dulu la kot. Sebab kalu nak diikutkan accessories untuk backpack ni memang banyak gila.

Backpackers backpack ni ada group diorang sendiri. Kat Malaysia ni aku taktau la, tapi aku pernah group2 camni kat indo , thailand. Slalunya diorang akn buat gathering pastu airbrush backpack masing2. Kat negara cam thai ngan singapore maybe murah sikit, sebab diorang ada reseller diorang sendiri. Kat malaysia ni pun aku taktau kat mana nak beli benda ni.

Satu pesanan untuk semua, jangan kedekut untuk mengeluarkan budget lebih sikit untuk keselesaan laptop masing2. Kerna sayangkan seratus-dua, laptop yg mahal itu lebih pendek jangka hayatnya.