Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Bila di sekolah dulu~

Recommended Posts

ahahaha...sekor sekor bau macam ba... (tajuk topic ni~) ^^... dari sitcom ah-ha kan? hehehe..

teri-chan, hukuman tu aku ngn kengkawan slalu kena time matematik. 'Pilot' namanye, sbb lpas pusing2 tu kena depa tangan macam kapal terbang...melelong~ hekhek

yaa...selain sideburn, perut jugak selalu diputar ye...sambil hafal surah, sambil perut kne pulas...makin tinggi pitching, makin tinggi jinjit kaki..daripada baca alhamdulillah jadi alHAMDULILLAAAAAHH!! hahaha

masa darjah satu kawan seblah tiru latihan aku...kne tangkap. denda dia, 'penampar roket'. cmne tu? haa...berdiri atas meja then tgk siling kelas...pang!! sekeping penampar hinggap laju kt pipi, hadiah khas chekgu aku...hehe. tu signature move dia. ^^

bile dah lamer tinggalkan zaman sekolah... rase rindu lak kan... macam2 hal macam2 kenangan mule teringat.. bile jumpe balik kawan2 mase reuion macam2 citer kuar...

best jerkan jadi dak sekolah nie... ::icon_wink::

lame ek? um...ade la 4-5 taun...skola menengah la.. skola rendah...um~...mane pegi budak2 skolah rendah aku ek? hakhak...betol oo...payah sgt nk jumpak dorg, walopon dok sekampung je smua...^^"

kisah2 zaman skolah yg best ~...time cite merapu, ngarut2...pasal antu la, pasal histeria la...hehehk..banyak sungguh. =]

assalamualaikum...

sekolah rendah aku bawak gasing pegi skolah..main gasing ramai2...time rehat, dlm klas pon main jugak...dah kantoi kena ketuk kpala ngan gasing seniri..haha

time projek aku kena puji psl budak lain buat rumah je...mcm tipikal sgt plak..so aku buat lain sikit...bulldozer..hahaha

bertumbuk pon ada, budak tuduh aku curik pemadam dia...padahal pemadam tu jatuh bawah kerusi aku...

mana ntah pegi budak tu skang ni...kalu jumpa mmg aku...peluk dia..lama dah tak jumpa beb...

aku juga memiliki cikgu matematik yg garang...kurus2 je..bawak charade putih...rotan guna bulu ayam yg ada 3/4 kale tu..

memula beli tangkai dia ada salut plastik putih..pastu dah lama2 asik rotan bebudak, plastik tu dah pecah tinggal dawai besi yg berpintal tuh...lagi seram...

btw aku tetap respek diorang mengajar kitorang untuk menjadi orang..time aku dulu, abis2 jahat pon tak penah baling cikgu or bakar keta cikgu ke...skang ni ntahla

tu la serba sikit cita psl skolah rendah aku...

Al-Fatihah untuk cikgu2 aku yg dah pergi...anda sungguh mulia

huhu.. tersenyum sorg2 aku bile bc... hehehehe..

masa sekolah dulus apa tak bwk recorder kitorg kene tipu pensel. cikgu mastura nama die.. bukan suh tipu smpai bunyi. die nk kita tau cord2 dia.. makaceh cikgu... aku tak suka main recorder.. tp kat UiTM la aku main saxophone hikhikhik...

kalu kemahiran hidup la aku suka.. untung jd org comel haha... tak penah aku asah kayu smpai licin sindri. mesti aku suh boys yg buat kan.. pastu.. time sekolah agama la syok.

ujian akhlak paling senang... yg klaka tu eja "ba-wau-rho-wau-sin" aku bc burus.. aku tanya member, member taknak bgtau apa tu burus. last2 aku tak jwb soalan tu.. dh abis br aku perasan.. la.. boros!!! ces! rugi je...

ko maen saxophone, teri-chan? panjang nyawa ko ek...huhu.. aku tak ske maen rekorder time skola dulu...aku sorg je maen harmonika dgn flute... tak tau la camne cikgu punye penilaian untuk subjek muzik...

um..asik dapat no 1 je dalam kelas dari darjah 1 smpai darjah 4...until that person came into the school~...hehe..tak kesah la kan, sebab dia pon tomei~...^^

masuk tilawah al-quran, leh wakil zon/kelompok sekolah je...tapi masuk ptandingan bercerita, smpai peringkat negeri! nmpak sgt tak kuat iman kan? hee..

haha... ak dulu2 budak pts... xmasuk darjah 4...
so... pepaham la apsal ak xreti main rekoder....
mmg ak tensyen gile time music...
walopon ak mmg suke gilew menyanyi...

tp satu2 nye note yg ak hapal ialah lagu marry had little lamb...

mana aci~...ko lompat kelas, crazy_labelle...hehe..aku dulu dapat gak, tapi aku tolak..sbb takut ngn budak2 darjah 5...budak2 hoki la terutamanya... muka aku da wanted dgn dorg, sebab budak pompuan yang dorg suke tu rapat dgn aku...hekhek.. taknak aku skelas dgn dorg..huhu

eksperimen sains!!! aku suke sgt dgn ketas litmus..sebab leh tuka2 kaler~ hahak. pehtu rambut pnah terbakar sket...area2 dahi ni ha... sebab kne sambar api penunu bunsen...hehaha...salah aku gak, bukak lama2, tak cucuh...^^"

kalo eksperimen...
ak suke eksperimen kimia...
sbb fun kan men2 dgn logam etc...

eksperimen bio pon fun jugak...
yg bedah katak...
yg pkai air liur tuh...
pergh... sume la best...

assalamualaikum...

untung la ko dpt main benda tu...skolah aku dulu benda2 praktikal kimia ni kurang asik teori aje...

benda putih yg kena air jadi menyala tu apa ye?...rupanya takleh guna banyak...terbakar sinki makmal aku...kehkeh

err..adakah itu natrium karbonat kering? hehehe...

um...form 1 dgn form 2 skolah sesi petang...ade la giliran2 kne azan zohor, asar kt surau tu... haha, sekali aku ter-azan subuh utk waktu zohor daa...^^.. tak kire lagi batal solat ramai2 sebab imam terlepas angin, n takde sape nak ganti...huhu...jahil2..hee

kelas bio best! sbb cekgunye tomei~ sejuk je mata nengok...pehtu mula la ter-bakar lengan baju membe...hakhak...tangan pegang radas, mata tgk cekgu...apecite~..^^

hahah.. aku penah nk test teori luluhawa... sejuk panas sejuk pns.. last2 bj aku terbkr rmbt member aku terbkr skit. lepas tu aku stop testing teori lg heheh...

klas plg ngantok---physics
physics mmg best tp chekgu 2 asek2 ajar topic 'camne nak tidor lam klas' jew hahah

akumegumi wrote:klas plg ngantok---physics
physics mmg best tp chekgu 2 asek2 ajar topic 'camne nak tidor lam klas' jew hahah

btul tu... kalas fizik merupakan klas sembang2 ngan member2 aku...hahaha......

sapa pengawas? hoho...sonok ooo...dari tadika sampai darjah 3 jadik ketua kelas jek. naik darjah 4, jadik ketua kelas dan pengawas... naik darjah 5, ketua kelas + penolong ktua pengawas skolah...darjah 6.. ketua kelas, ketua pengawas sekolah, ketua pelajar.... ::icon_lol:: bukan aku mintak ye...chekgu yang nak bagi~ huhu

yang besh nye...saham pon turut naek! slalu dapat adiah dari dak2 pompuan... dan otometikli..musuh pon tambah ramai la...hekhek...slalu gak la basikal aku ilang..kekadang jumpak atas pokok pelam/mangga kt blakang skolah tu...kekadang tayar ilang.. rantai putus~...hehee

subjek kajian tempatan!! dimanakah lombong arang batu tebesar di malaysia? hehe

antara21 wrote:aaa....korg... ape hukuman paling mengarut korg rasa or penah kena ek? yang tak padan la dgn kesalahan yg dibuat.... hm~

Errr, pelempang? Buat helikopter lepas tu kena terajang perut?

kene kompang kat pipi kiri kanan,3 hari kesan 5 jari tu tak hilang.

reason = jongket2 kerusi. ::icon_porc::

Sir Pyan wrote:
antara21 wrote:aaa....korg... ape hukuman paling mengarut korg rasa or penah kena ek? yang tak padan la dgn kesalahan yg dibuat.... hm~

Errr, pelempang? Buat helikopter lepas tu kena terajang perut?

pergh~ keji gile hukuman. kejap..pelempang dah buatkan pipi budak kebas...dan bengong seketika... pehtu helikopter sah2 melelongkan lagi otak...dgn oksigen tak stabilnye...momentum lendir dlm otak lagi yg tinggi kadar inersianye tu..hehe... kne terajang perut lak? kebas+bengong+gelong+senak.... macho ah. bleh koma kot. huih..

ala dude...skrg ni nk rotan pon budak bekire seh... repot mak ayah, repot polis, YB, exco negeri, MB, kementerian.... hahaha. ade pengalaman ke kne hukum cam ko ckp tu bro? ksian gak tu..hee

kat skolah menengah aku kena hukuman ringan2 jeee
kos aku nie xnakal sangat....
yg kerap nye beratur kat padang koz lambat g skoloh,,,
aku tinggal kat asramapun g skolah lambat jugak
huhu ::icon_basketball::
tapi xnakal pun.... TIME exzam SPM mlm kuar main game {lompat pagar asrama ::icon_bounce:: }
nak hilang rasa stress

kalau masa aku form4 ngan 5 pun boleh tahan gak.
masa kat asrama teknik dulu subuh pukul 5 pagi dah dah kena ada kat surau.ustat aku memang strict bab waktu solat.terutamanya subuh.

datang pukul 5:30am - dapat la 2-3 rotan,bergantung kepada ke'wanted'tan kita.kecepiakkk...wowowoww...sampai kat kelas kang tak hilang lagi kesan.
kalau sampai surau lepas orang dah abis solat - ermm..kompem kene tadarus kat court badminton sampai 10 pagi..
tak turun langsung - mencari maut.kalau dapat pelempang je pun dah cukup beruntung dah..

sementara tunggu azan tu..kalau tidur gak ::drunken_smilie:: ,kena lagi hambat belakang badan ::affraid:: .segar terus.

time sekolang menengah aku xpenah lulus math.. koh2.. tp dh smbg blaja rase senang lak math.. adakah sbb aku malas? suasanya kt sekolah xbest? or cikgu yg hampeh? hanye tuhan saje tahuu ::icon_smile::