Jump to content
Sign in to follow this  
insan888

Tolong Lah Aku Nak Macamana Setting Linksys Wag54g2 Adsl2+gateway Kat

Recommended Posts

assalamualaikum...
aku nak mintak tolong sifoo2 kat putera ni tentang modem + router yang aku baru beli ni, iaitu linksys WAG54G2 ADSL2+gateway, satu lagi aku jugak beli linksys adapter WUSB54GC untuk cucuk kat komputer desktop aku sebagai penerima signal wireless, aku nak guna untuk buat wireless kat dalam rumah aku , agar desktop dan laptop pun dapat guna internet melalui wireless. so masalah aku ialah :

1) aku dah install sofwear untuk linksys WAG54G2 ADSL2+gateway kat desktop aku,dan aku juga install sofeware untuk adapter WUSB54GC untuk support adapter tu, so desktop aku boleh masuk internet, network wireless signal kat bawah icon kecik sebelah jam tu pun dah ada, tapi kenapa laptop adik aku pulak tak dapat terima internet walaupun dah masuk network wireless dah masukkan network security key dan dah connet tapi tak leh masuk internet.....kenapa ya...?

2) ok sekarang ni kat desktop aku ada sambungan talian network ke linksys WAG54G2 ADSL2+gateway, adapter WUSB54GC pun ada pasang, sekarang ni boleh tak aku nak tanggalkan cabel network aku supaya adapter WUSB54GC je yang connet ke modem linksys WAG54G2 ADSL2+gateway tanpa berharap pada cabel network yang menyambung antara komputer dan linksys WAG54G2 ADSL2+gateway, skrg ni setiap kali aku cabut kabel network tu internet tu akan terputus.....kenapa ya...?

3) satu lagi aku nak tahu boleh tak...? boleh tak linksys WAG54G2 ADSL2+gateway aku di loginkan sendiri tanpa on kan computer, maksudnya....aku hanya on kan modem linksys WAG54G2 ADSL2+gateway tu saja.....komputer lain akan boleh guna internet, ..sebab skrg ni setiap kali nak guna internet aku terpaksa on kan komputer.......boleh ke...?

ada baiknya ko screen capture ape yg ko dah setting samada kat wireless router dan jugak client... sbbnya wireless client mampu connect tanpa wayar tapi modem router tu still kena setting dulu sblum semua client yg connect via wireless mampu ke internet.

pening aku baca ...

ko tak seting lagi ko nyer wireless tu...

ko nyer desktop leh masuk bukan dari wifi usb adapter tu... tapi dari LAN cable yang ko connect kan tu..

rasa nyer lah... mcam yang pronto cakap beter ko hantar screen shot tu.. sebab aku tak pernah pakai linksys ni...

nak seting auto connect tu ader dalam WAG54G2 ADSL2 ko tu ler...

sorry...lambat reply...aku baru balik bercuti, maklumlah ambik kesempatan cuti tahun baru cina. untuk pengetahuan aku dah dapat selesaikan masalah no 1, adik aku punya laptop dah dapat masuk internet cuma, soalan no 2 tu belom lagi, setiap kali aku cabut kabel network internet akn terputus...macamana tu sifoo2.....nak setting kat ner tu..?

ok ..sekali lagi aku dah dapat dahselesai soalan no. 3 macamana nak setting auto login tu.......tapi soalan no. 2 tu masih lagi aku pening.....macamana setiap kali aku cabut kabel network tu internet terputus...tolonglah sifoo....kat mana nak setting dia......satu lagi apa tu client..?

QUOTE(insan888 @ Jan 27 2009, 09:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ok ..sekali lagi aku dah dapat dahselesai soalan no. 3 macamana nak setting auto login tu.......tapi soalan no. 2 tu masih lagi aku pening.....macamana setiap kali aku cabut kabel network tu internet terputus...tolonglah sifoo....kat mana nak setting dia......satu lagi apa tu client..?

Ko dail dari PC ko kan?Secara automatik PC ko jadi Gateway, so bila cabut cable tuh mmg laa internet akan terputus. rolleyes.gif

Alamak!!!..tolong aku sifoo2 ....aku dah tak leh masuk manual setting kat http://192.168.1.1 , mula2 boleh masuk tapi lepas aku ubah no ip kat bawah setting password dimana kat area enable ip kemudian di bawah tu ada setting tempat kosong dns1, dns2, so lepas aku ubah kat kat area tu dan save setting aku dah tak leh masuk dah browser http://192.168.1.1 tolong aku sifooo...macamana ni....?

Kalau x ingat kena reset setting jadi zero balik. Dekat belakang router tu ada satu butang kecil cucuk dengan pin dalam beberapa saat kemudian setting balik semua.