Jump to content
Sign in to follow this  
jamilhisham

Ram

Recommended Posts

Aku pakai acer4730z windows xp service pack 2, skrg RAM aku 512 je DDR2, kalu aku nak tambah yang 1G punya apakah langkah2 yang perlu di buat? dan adakah jika di tambah kapasiti RAM akan hilang segala data2 dalam c,d drive. Fahaman aku dia ada 2 slot skrg ni...slot 1 512mb slot 2 kosong jika dilihat menggunakan acer empowering tech-acer e-setting. adakah bermakna hanya tambah lagi 512mb pada slot 2? tolong..............

laptop ko tu mmg ada 2 slot.. skrg ni ko dah ada 512 kat slot 1.. slot 2 kosong lg.. kalau ko nak ram laptop ko jd 1gb ko tmbah la 512mb kat slot no2.. kalau ko nak ram laptop ko jd 1.5gb ko tmbh 1 gb kat slot no2..

cara nak tambah bukan ssh bro.. ko buka penutup bwh laptop ko tu..pastu pasang je la ram ko beli tu..

bg aku la.. alang2 ko nak tmbh baik ko up sekurang2 nye ram laptop ko tu jd 2gb... sb ram ddr2 bukan mahal.. yg 1gb aku tgk kat lowyat hari tu rm35 je.. ko beli 1gb 2 keping baru rm70..

kalau nak guna 2bg ko kene cabut la ram asal yg 512 tu.. guna slot no1 1 gb pastu slot no2 1 gb..

QUOTE (neutron @ Jan 19 2009, 11:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
laptop ko tu mmg ada 2 slot.. skrg ni ko dah ada 512 kat slot 1.. slot 2 kosong lg.. kalau ko nak ram laptop ko jd 1gb ko tmbah la 512mb kat slot no2.. kalau ko nak ram laptop ko jd 1.5gb ko tmbh 1 gb kat slot no2..

cara nak tambah bukan ssh bro.. ko buka penutup bwh laptop ko tu..pastu pasang je la ram ko beli tu..

bg aku la.. alang2 ko nak tmbh baik ko up sekurang2 nye ram laptop ko tu jd 2gb... sb ram ddr2 bukan mahal.. yg 1gb aku tgk kat lowyat hari tu rm35 je.. ko beli 1gb 2 keping baru rm70..

kalau nak guna 2bg ko kene cabut la ram asal yg 512 tu.. guna slot no1 1 gb pastu slot no2 1 gb..

apakah kelebihan yang aku akan dapat setelah tambah lagi 1G pada slot 2? please

kelebihannya:

Makin banyak ko tambah RAM makin laju la sistem ko nak load, buka program pun cepat... etc.

Tapi ada had limit dia, so, baik ko upgrade jadi 2GB dah la, kira ok la tu laugh.gif

QUOTE (azmi ellias @ Jan 20 2009, 08:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
alang2...tambah 2GB bro...performance cantik.

Makna kata aku just beli yang 1.5G lagi ke untuk slot 2... adakah buka cover bawah just slot masuk je ke? tak payah setting atau configure apa2 ke?.....1.5G ada ka kat pasaran?

tp pastikan slot tu rpt..klu bnyi tutttt lps buh ram tu mknya x rpt la ram tu. ddr2 murah dr ddr1... tmbh ram pon ad limit, kna tgk processor bpa.. tp klu 2gb tu kira ok la.

QUOTE (misdj @ Jan 21 2009, 01:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tp pastikan slot tu rpt..klu bnyi tutttt lps buh ram tu mknya x rpt la ram tu. ddr2 murah dr ddr1... tmbh ram pon ad limit, kna tgk processor bpa.. tp klu 2gb tu kira ok la.

nak betulkan sikit..bukan tgk pada processor..ia bergantung pada chipset yg digunakan.

comebeng leh cek official website acer tuk keterangan lanjut...

QUOTE(neutron @ Jan 19 2009, 11:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>

kalau cabut RAM 512 yg asal kt laptop tu tak effect ke nanti data2 dlm laptop tu???brand ape pun boleh pakai ke kalau nak beli RAM baru?

sebarang pertukaran atau penambahan RAM tidak akan memberi kesan kepada data² di dalam C:\ mahupun D:\. Malah CD atau DVD Disk pun xkan bagi kesan.

RAM ni untuk letak program supaya program tu kasi jalan. Kalau xder RAM camner sesebuah program tu nak jalan. Ibarat RAM tu adalah jalan raya, program ialah kereta atau motosikal atau lori. Kalau jalan dah kecil, lori pulak yang lalu tak ke lembap lori tu nak jalan? Lain la kalau motosikal yang lalu, baru laju.

So, jika jalan raya (RAM) tu besar macam highway, sebarang kenderaan (program) pun boleh jalan dengan cepat. biggrin.gif

contohnya adalah seperti di bawah:

Motosikal = CCleaner
Kereta = Antivirus
Lori = Microsoft Office
Treler = Adobe Photoshop CS4

QUOTE(WaKenaBeb @ Jan 24 2009, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
slot kosong 2 ko tmbh 2gb terus. Jd 2.5gb. Aku punya pc asal 512mb. Dah dkt 4bln aku pakai. Ok je. Janji pc ko leh support.

aku yer laptop pun pakai 512mb je..so aku leh tambah 1 slot 2gb RAM la kan?brand ape pun x kisah kan?bape ek slalu harga RAM 2GB ni? rolleyes.gif

QUOTE(ComeBeing @ Jan 26 2009, 03:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku yer laptop pun pakai 512mb je..so aku leh tambah 1 slot 2gb RAM la kan?brand ape pun x kisah kan?bape ek slalu harga RAM 2GB ni? rolleyes.gif

@ ComeBeing (asal nama ko sama cam nama binatang bila disebut? KamBing? huhu~ sori kalau terasa hati)

ko leh tambah apa jenis brand ram, tapi kena pastikan ko beli ram yang sama slot cam laptop ko tu. Ko pegi ke kedai, mintak tokey kedai tu tambah ram 2gb kat laptop ko laugh.gif

QUOTE(Rayquaza @ Jan 26 2009, 04:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
@ ComeBeing (asal nama ko sama cam nama binatang bila disebut? KamBing? huhu~ sori kalau terasa hati)

ko leh tambah apa jenis brand ram, tapi kena pastikan ko beli ram yang sama slot cam laptop ko tu. Ko pegi ke kedai, mintak tokey kedai tu tambah ram 2gb kat laptop ko laugh.gif

laugh.gif ko lah org pertama dpt mengesan nama aku itu laugh.gif sebab binatang kesayangan aku kambing laugh.gif tak terasa hati pun..tergeli hati adela rolleyes.gif aku dah check ram 512 laptop aku tu..actually aku pakai laptop Toshiba Satellite A100 RAM 512MB DDR2 (brand Samsung)..so aku leh beli RAM 2GB DDR2 brand Samsung gak la kan...bape ek harganya rasa2?