Jump to content
biskutmanis

Anda Ingin Belajar Wep Encryption (aircrack) ?

Recommended Posts

aku nak blaja gak.. ko email aku.. [email protected] bleh tak..?

QUOTE(biskutawar @ Dec 31 2008, 03:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Hello, i have successfully developed a linux script that will:-

- Automatically unlock WEP wireless internet for you
- You do not need to know anything about linux command.
- Everthing is automised for you.
- Input the necessary Mac addresses in a 3 step procedure that takes 1minute at most.
- You will get the wep encrypted key within 1-5 minutes thereafter
- Able to do ap injection at a very high speed with supplied USB wifi adapter
- Package include the Linux OS, compatible USB wifi adapter and the linux script.
- No need to download or compile driver. Work out of the box just plug and play

-kindly email me for more detail at [email protected]. with no obligation
-I am not selling anything just want to share knowledge. You just have to reimburst me
the material supplied at cost.

thankyou for your time.

QUOTE(mael4704 @ Jan 2 2009, 08:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hahaa, aku pown kurang paham
tp dah lamer carik, ader sftware yg aku dah donlot tp banyak gak yg aku dah buang sbb nak kene kai linuk, dah arr aku takder linuk n kalu ad pown nak kene eksplore dl sbb tak nak kai, huhuh, wat arr tutor bro thn pm jew.

Edisi: Tutorial 1 of 3

Akum Bro

Sebelum memulakan pelajaran (ada 3 edisi), bro mesti ada 4 pekakas yang wajib
Aku ambik yang basic aja dulu

Pekakas yang mesti ada
1. PC atau laptop yang berupaya ‘boot’ dari CD
2. Linux operating system
3. Wifi adapter (usb, pcmcia ataupun pci)
4. Sifat penyabar tahap pemancing dan minat belajar tahap sekolah atap (sebab aku ajarkan semudah mungkin dan bro tak perlu tahu linux programming)

1- PC atau laptop yang berupaya ‘boot’ dari CD
Yang ni kalau tak tahu makna nya bro belum cukup pra syarat pengajian atau ia nya umpama kena tahu alif-ba-ta sebelum mengaji al-quran. Bro rujuk pada manual PC atau laptop bro dulu kemudian baru masuk kelas semula ok

2- Linux operating system
Linux Os ni boleh dapat free dari internet. Tidak ada bayaran yang di kenakan cuma di sini lah tahap kesabaran tu penting kerana bro kena download dan memakan masa 3-4 jam bersais 700mb (itupun kalau langgan streamyx 2mbps dan server dia orang tak sibuk) dan md5sum mesti tepat (senang kata no data corruption while download)

Linux Os yang di download mesti lah di bakar (burn) pada cd. Bro perlu ada CD burner.

Kalau nak dapatkan cd yang dah siap di burn dari aku pun boleh tapi bro kena keluarkan modal untuk beli cd sebab di sini tak ada skim biasiswa atau ptptn bro (paham2 sendiri no..). Tution free tapi material kena modalkan sendiri.

CD yang aku supply confirm boleh pakai harganya Rm10 (dah termasuk harga cd, duit minyak, parking, lalui 3 tol pergi balik, upah burn etc etc tapi excluding postage). Nak aku supply pun boleh nak download sendiri pun boleh ikut mana bro suka.

3- Wifi Adapter
Wifi Adapter ni ada technical sikit mesti cari yang boleh terima linux command.

CHIPSET: atheros, broadcom, ralink yang lain macam centrino tak sesuai selalu hang.

INTERFACE: usb, pcmcia atau pci boleh guna.

BRAND: Belkin, Dlink, trentnet, SMC etc etc boleh di gunakan.

Kalau bro belum ada wifi adapter ataupun nak suruh aku belikan yang ngam boleh tapi paham2 sendiri no…

Wifi yang aku supply confirm boleh buat packet injection harganya sekitar Rm190 ikut harga pasaran semasa.

4- Sifat penyabar tahap pemancing dan minat belajar tahap sekolah atap (sebab aku ajarkan semudah mungkin dan bro tak perlu tahu linux programming)
Yang ini penting. Nak godam line mesti ada sifat penyabar dan pengetahuan. Aku akan ajarkan dengan lebih lanjut di edisi yang akan datang sementara itu bro langkap kan pekakas yang di perlu kan tadi.

Syabas kalau bro dapat pemahaman dengan jelas untuk edisi 1 kerana edisi 2 dan 3 sesangat lah senang…

Bila semua pekakas dah lengkap email aku dan bagi tahu CHIPSET, INTERFACE, BRAND dan MAC address wifi card dan Linux distribution . Ini PENTING untuk di sesuai kan dan di programkan ke dalam script linux yang akan kita gunakan nanti untuk attack access point atau ap dengan izin.

Kelas Bersurai

Salam

QUOTE(biskutawar @ Jan 2 2009, 01:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Edisi: Tutorial 1 of 3

Akum Bro

Sebelum memulakan pelajaran (ada 3 edisi), bro mesti ada 4 pekakas yang wajib
Aku ambik yang basic aja dulu

Pekakas yang mesti ada
1. PC atau laptop yang berupaya ‘boot’ dari CD
2. Linux operating system
3. Wifi adapter (usb, pcmcia ataupun pci)
4. Sifat penyabar tahap pemancing dan minat belajar tahap sekolah atap (sebab aku ajarkan semudah mungkin dan bro tak perlu tahu linux programming)

Spoiler :
1- PC atau laptop yang berupaya ‘boot’ dari CD
Yang ni kalau tak tahu makna nya bro belum cukup pra syarat pengajian atau ia nya umpama kena tahu alif-ba-ta sebelum mengaji al-quran. Bro rujuk pada manual PC atau laptop bro dulu kemudian baru masuk kelas semula ok

2- Linux operating system
Linux Os ni boleh dapat free dari internet. Tidak ada bayaran yang di kenakan cuma di sini lah tahap kesabaran tu penting kerana bro kena download dan memakan masa 3-4 jam bersais 700mb (itupun kalau langgan streamyx 2mbps dan server dia orang tak sibuk) dan md5sum mesti tepat (senang kata no data corruption while download)

Linux Os yang di download mesti lah di bakar (burn) pada cd. Bro perlu ada CD burner.

Kalau nak dapatkan cd yang dah siap di burn dari aku pun boleh tapi bro kena keluarkan modal untuk beli cd sebab di sini tak ada skim biasiswa atau ptptn bro (paham2 sendiri no..). Tution free tapi material kena modalkan sendiri.

CD yang aku supply confirm boleh pakai harganya Rm10 (dah termasuk harga cd, duit minyak, parking, lalui 3 tol pergi balik, upah burn etc etc tapi excluding postage). Nak aku supply pun boleh nak download sendiri pun boleh ikut mana bro suka.

3- Wifi Adapter

CHIPSET: atheros, broadcom, ralink yang lain macam centrino tak sesuai selalu hang.

Kalau bro belum ada wifi adapter ataupun nak suruh aku belikan yang ngam boleh tapi paham2 sendiri no…

Wifi yang aku supply confirm boleh buat packet injection harganya sekitar Rm190 ikut harga pasaran semasa.

4- Sifat penyabar tahap pemancing dan minat belajar tahap sekolah atap (sebab aku ajarkan semudah mungkin dan bro tak perlu tahu linux programming)
Yang ini penting. Nak godam line mesti ada sifat penyabar dan pengetahuan. Aku akan ajarkan dengan lebih lanjut di edisi yang akan datang sementara itu bro langkap kan pekakas yang di perlu kan tadi.

Syabas kalau bro dapat pemahaman dengan jelas untuk edisi 1 kerana edisi 2 dan 3 sesangat lah senang…

Bila semua pekakas dah lengkap email aku dan bagi tahu CHIPSET, INTERFACE, BRAND dan MAC address wifi card dan Linux distribution . Ini PENTING untuk di sesuai kan dan di programkan ke dalam script linux yang akan kita gunakan nanti untuk attack access point atau ap dengan izin.

Kelas Bersurai

Salam

aku jawab kt pm ph34r.gif Edited by mael4704

QUOTE(Gigabyte @ Jan 2 2009, 04:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau dah ada devices just nak tutorial n cd tu berapa rege dia?

tutorial percuma aja bro (nak ambik pahala ajo)

cd Rm 10 (tak termasuk cost penghantaran) untuk BackTrack 3 Final (atau boleh download free di internet tapi lama yaa amat sebab server dia orang selalu sibuk.

Kalau ada bro kata Rm 10 mahal dan nak murah sila cuba download sendiri .

QUOTE(Gigabyte @ Jan 3 2009, 12:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cantik devices and BT2nBT3 mmg aku dah ada. nti ko send la tutorial tu yerk...

Edisi: Tutorial 2 of 3

Akum Bro

Sebelum meneruskan tutorial edisi ke 2 (ada 3 edisi), diharapkan bro sudah sediakan pekakas yang wajib seperti di sebut dalam tutorial 1

Jom mari kita mulakan tutorial…

1. Apabila anda execute script by typing “fi.sh” dalam “shell konsole prompt”; pc akan bertindak balas dengan meminta anda masukan kan 5 data tersebut :-

“Adapter MAC Address (case sensitive) ?”
“ BSSID ? “
“ STATION ?”
“ CH ?”
“ ESSID ?”
“After input above data, sit back, relax, and wait for the encrypted key ”

2. Apabila semua 5 data di atas sempurna di masukkan dalam pc, ANDA TIDAK PERLU MENAIP APA2 LAGI. Script “fi.sh” akan menjana semua command secara fully automatic. Command seperti airodump, aireplay, authentication, deauthentication, aircrack ptw, aircrack using john the ripper attack etc etc akan di jana secara systematic dan annynomus sehingga lah encrypted key is found.

Kesimpulannya, anda tidak perlu tahu dan tidak perlu menaip dengan tepat sequence dan syntax command linux ever. fi.sh script (binary format) sangat mudah di gunakan oleh novice and sifu . Just type fi.sh then input 5 required data everthing else will be done by fi.sh script and are guarentee to work .

“Now even novice can [biskut tawar]”

**Script fi.sh akan di bekalkan pada tutorial 3.

Taniah, anda telah tamat pengajian edisi ke 2.

Kelas bersurai
Salam…

QUOTE(biskutawar @ Jan 2 2009, 01:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
3- Wifi Adapter

satu kemusykilan...

1. Chipset2 lain yang selalu direkemen ialah seperti prism,dan orinoco ...atheros mbe yang paling best kot klu nak buat injection. Masalahnya kat m'sia ni mana nak cari ... kebanyakan wifi card yang dijual kat Low Yat tu tak sapot untuk buat injection, wep cracking etc2...
ada specific brand yg di cadangkan? atau kedai? 1st time aku try wep cracking ni mbe 3,4 taun yang lepas...tapi sampai skrg tak jadi2...hehe..sebabnya aku pakai intel (standard) punya wifi card dlm notebook yang setau aku la tak sapot...

anyway, good discussion smile.gif

ooh ye...nnt klu aku dah dapat good wifi card (sape ada cadangan?) , leh la kita mengeteh sambil test wep security kat kedai mamak tu ye biggrin.gif
nanti boleh wardriving kt satu kl, buat warchalking... biggrin.gif

QUOTE(Gigabyte @ Jan 4 2009, 02:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku beli brand tplink je. chipset rt73 murah pun murah...

noted... smile.gif
tplink xsilap aku ada 2 jenis kt lowyat tu...satu arga RM50...mmg x sapot injection (chipset atheros klu taksilap)
satu lagi tplink arga RM 90...mungkin boleh tapi tak try lagi...
ko dah test wifi card tu mmg boleh buat injection sume ke?

uik aku beli yg rm48 tu ok je. injection n c**** wep pun cantik takder prob. cari model nie TL-WN321G. Aku beli dlm bulan 7 hari tu. La ni tak tau kuar lagi or tak model nie..

AKU tengok rasa macam minat, bila tengok biskut tawar mengajar terus x paham

injection tu apa benda??
kalu buat kat lappy yg dah integrate wireless tu kena pkai wifi adapter ke

PM aku ssapa yg nk explain

TS kalu senang leh hantar tutor kay email aku

syawal_mohamed[at]yahoo[dot]com

aku akan follow tutorial ni

first prob aku, xder linu installer la

injection tu utk ko collect packet2 ivs wifi tu. laptop built nak kena tgk chipset apa. tpi jarang yg built in nie blh guna. biasanya guna usb or pcmcia card. takder backtrack jgn malu2 nak dld kat sini Edited by Gigabyte

Wah...best discussion ni
Aku pun berminat nak belajar
Aku ada beberapa persoalan

1. Untuk OS Linux tu boleh guna Live CD kan? kena guna version berapa? atau mana2 version pun boleh
2. Aku nyer Wifi adapter brand D-Link DWA-140 (support N draft) - yang ni support packet injection x?

Hope cikgu boleh tolong jawabkan wink.gif

QUOTE(syawalkomstar @ Jan 4 2009, 04:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
AKU tengok rasa macam minat, bila tengok biskut tawar mengajar terus x paham

injection tu apa benda??
kalu buat kat lappy yg dah integrate wireless tu kena pkai wifi adapter ke

PM aku ssapa yg nk explain

TS kalu senang leh hantar tutor kay email aku

syawal_mohamed[at]yahoo[dot]com

aku akan follow tutorial ni

first prob aku, xder linu installer la

wahai en syawal.
apa kata klo ko tukar skit ayat yg aku bold kan tu jd bg sedap skit bunyinyer.
klo kita xpaham,jgn salahkan cikgunya.
mungkin sbb kita yg malas nak buat research kat google.
sbb murid2 lain aku tgk ok jer.

psl wifi ko tu,try check pakai chipset apa n pastu try compare sama x mcm yg biskutawar n kwn2 lain rekemenkan.
psl first prob ko tu,apa kata ko download jer iso linux.bersepah distro yg boleh ko download.salah satunya UBUNTU
rajinkan skit diri utk google.

thanks to bro biskutawar.
tutorial yg cukup mudah n senang nak di fahami.

@off topic
aku kadang2 setuju gak benda nie dibincangkan secara umum.
bkn apa.klo ramai yg sudi berkongsi ilmu,kita tahu n perbaiki mana yg lemah.
mmg la klo dipandang dr sudut yg negatif,benda nie nampak xbaik.
tp cuba kita pikir dr sudut positif.kita boleh lahirkan lebih ramai programmer.n komuniti programmer nie la yg akan saling bantu membantu utk mantapkan lg mana `lubang2` yg bocor...aku nak terangkan pun xreti.hahaha.pandai2 la korang pikir happy.gif

QUOTE (B@zSh @ Jan 4 2009, 05:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Wah...best discussion ni
Aku pun berminat nak belajar
Aku ada beberapa persoalan

1. Untuk OS Linux tu boleh guna Live CD kan? kena guna version berapa? atau mana2 version pun boleh
2. Aku nyer Wifi adapter brand D-Link DWA-140 (support N draft) - yang ni support packet injection x?

Hope cikgu boleh tolong jawabkan wink.gif

1. Guna distro backtrack 3 final edition.
2. Support or tak packet injection bukan tgk brand AP tu tpi depend pada chipset usb wifi or pcmcia card wifi tersebut. Antara chipset yg blh buat paket injection Prism2, PrismGT (FullMAC), Atheros, Broadcom (with the b43 driver), RTL8180, RTL8187, Ralink, ACX1xx dan Zydas. tak kisah la kalau usb wifi tu cap ayam sekalipun tpi chipset dia mcm aku ckp tu still blh inject. yg penting chipset bukan brand dia.... Edited by Gigabyte

QUOTE(Gigabyte @ Jan 4 2009, 08:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1. Guna distro backtrack 3 final edition.
2. Support or tak packet injection bukan tgk brand AP tu tpi depend pada chipset usb wifi or pcmcia card wifi tersebut. Antara chipset yg blh buat paket injection Prism2, PrismGT (FullMAC), Atheros, Broadcom (with the b43 driver), RTL8180, RTL8187, Ralink, ACX1xx dan Zydas. tak kisah la kalau usb wifi tu cap ayam sekalipun tpi chipset dia mcm aku ckp tu still blh inject. yg penting chipset bukan brand dia....

yg build in camner nak chek, bleh bg tau?
yg aku tau atheros jew melekat kat dalam lappy aku nih. tongue.gif

IMHO, ada baiknya kalu kita belajar dari basic dulu... WEP...apatuh WEP? pesal korang senang2 je nak ...? Ingat senang ke dorang nak develop dulu..

http://en.wikipedia.org/wiki/Wired_Equivalent_Privacy

google + wep

sebab apa...klu macam ni la proses dia belajar, budaya berusaha akan hilang...dan apa akan jadi..rasa2nya kuantiti akan jadi lebih banyak daripada kualiti. Lebih banyak script kiddies yang takde idea apa dia buat...main run je...

cadangan aku ialah, kalau nak tanya soalan biar nampak macam berusaha sikit... cuba buat research dulu sebelum main shoot je.. anyway, wep punya vulnerabilities ni memang dah lama. dah banyak pun tutorial dalam internet... siap ada screen shot one by one

even WPA pun boleh brute force.. kan seronok kalau boleh bincang benda2 yang berilmiah sikit, new exploit ke, camne nak buat research, camne nak secure wireless network etc2 Edited by johntheripper

Aduh saya guna Win Vista tapi masih berminat nak blajar benda nie, kene guna linux os juga ker?....pm saya bleh?? Edited by Noning

QUOTE(Noning @ Jan 5 2009, 12:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aduh saya guna Win Vista tapi masih berminat nak blajar benda nie, kene guna linux os juga ker?....pm saya bleh??

Bro Noning, in the tutorial 3 nanti i will attach demo video key c****ing in window os using the script (able to do packet injection too) . Bro don't have to boot from BT3 or Linux live CD ever.

Just wait for next tutorial release.

salam...

sorry nak kacau skit...aku ni habuk ape pun xpaham tp mcm nak tau gak...
sesaper tlg citer skit significance bendalah ni... tolong citer kat aku soklah aku ni budak umur 10 tahun la...
tq...