Jump to content
capal2

Dah Sedia Ke... Nak Gawat Lagi Ni......

Recommended Posts

haah betul kata rekaniaga ni. aku punye emas xda la sampai bertroy2 hehe. aku kongsi nagn mak aku je. yang penting jgn lupa zakat. kumpul2 gak xsilap aku 2.3% je dari harta kita. xbyk pun. mampu byr.

QUOTE(fotosintesis @ Dec 29 2008, 04:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haah betul kata rekaniaga ni. aku punye emas xda la sampai bertroy2 hehe. aku kongsi nagn mak aku je. yang penting jgn lupa zakat. kumpul2 gak xsilap aku 2.3% je dari harta kita. xbyk pun. mampu byr.

ko simpan dlm bentuk apa, jongkong emas ke. Selalunya org smpn barang kemas, jam tgn yg mahal2...jam tangan mewah tuh(bertatah berlian) boleh ke disifatkan sbg 'emas'. unsure.gif bank mana yg caj murah utk simpan brg kemas nih. lagi satu kalu simpan emas kat pajak gadai boleh ke kita claim dividen?

aper pendapat korang .....

kalaulah kita ader RM500,000.00 dalam ASB aper yg korang rasa pada masa gawat ni......

aper kesanya pada kamu yg ader simpanan sebanyak 2?

QUOTE(capal2 @ Dec 29 2008, 01:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bagi aku berjimat ader tempatnya.... masa ni memang kita kena berjimat ,tapi kita kena pikir untuk tambah kan pendapatan, kalau kita berdiam diri waktu ni kita akan terasa sangat gawat ni,kena usaha cammana nak dapat duit takkira aper pun caranya,tapi jangan yg salah.buaz biz salah satunya,takirala mlm ke,real biz ker, janji ader biz,bagi yg takder masa(katanya -aku tak pasti maksudnya)cari la yg buat pelaburan cam kawan-kawan kita wat kat cni,

tu la tujuan aku bukak traed ni, tuk bantu kengkawan yg buntu cari jalan cammana nak hadapi musim kemarau ni.... jadi sesaper yg ader cara kita kongsi kat cini....

Aku sokong... buat duit mmg banyak cara... tepuk dada tanya selera
bagi aku MLM ke biz betul ke... dua2 sama...berniaga... tapi bila dah salah cara, tentulah rugi
Masalah org kita ni... bila buat MLM ke biz ke... nak cepat kaya jer. Kalau boleh biar tanpa usaha... tat's y org kita byk kena tipu ngan skim cepat kaya... nak kaya, tak nak usaha, mana boleh cam tu.... konon2 nak cari shortcut, terus ngan diri sendiri kena cut... Cuba tanya ngan member2 yg buat unit trust kat cni... mesti agak susah nak convince org. Sebaliknya, cuba perati iklan cepat kaya dlm paper @ internet... bertambah2 banyak... esp dah nak masuk recession ni... gerenti ada lagi cara baru skim cepat kaya akan diperkenalkan....

Izwan, Aku minat je ngan product CNI(aku bukan agen CNI k)... esp balm n kopi CNI.... mmg tak sama ngan jenama lain. Tak yah peduli org lain, yg penting ko tau berapa byk income yg ko boleh dapat. klu usaha mesti ada hasil...betul tak?

Emas... yalah, now dah jadi trend beli emas byk2. Hari tu g habib jewel,ramai lelaki beli kepingan emas....

Mmg agak mengerunkan tahun ni... risau gak. Tapi itu dah memang adat dunia... so tak leh buat apa2. Yang boleh buat skg, kena usaha lebih giat lagi. Tak de masa nak main2 skg... Masa itu emas, berharga tu

Yalah, if ada RM500k dlm ASB... mmg power la... masa ni la orang kaya akan bertambah kaya coz masa yg sesuai utk pelaburan..... org miskin cam aku ni, mmg garu kepala la. If nak jual harta, tentulah kena jual pd org yg ada cash. Maknanya, org kaya makin kaya, org miskin makin miskin.

QUOTE(anis73 @ Jan 1 2009, 02:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Yalah, if ada RM500k dlm ASB... mmg power la... masa ni la orang kaya akan bertambah kaya coz masa yg sesuai utk pelaburan..... org miskin cam aku ni, mmg garu kepala la. If nak jual harta, tentulah kena jual pd org yg ada cash. Maknanya, org kaya makin kaya, org miskin makin miskin.

aku nak tanya korang semua.....
aper cara yg org macam kita( YG SENGKEK NI) nak dapat simpanan macam 2. untuk kita simpan sikit sikit aku rasa bepuloh taun baru dapat...kan..kan...kan...

so..... saper ader jalan yg terbaik tuk kita usahakan..... yg ader pengetahuan dan pengalaman dan yg dah berjaya ...citer skit kat cini bantu la kengkawan yg nak berusaha ni.....

QUOTE(anis73 @ Jan 1 2009, 02:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku sokong... buat duit mmg banyak cara... tepuk dada tanya selera
bagi aku MLM ke biz betul ke... dua2 sama...berniaga... tapi bila dah salah cara, tentulah rugi
Masalah org kita ni... bila buat MLM ke biz ke... nak cepat kaya jer. Kalau boleh biar tanpa usaha... tat's y org kita byk kena tipu ngan skim cepat kaya... nak kaya, tak nak usaha, mana boleh cam tu.... konon2 nak cari shortcut, terus ngan diri sendiri kena cut... Cuba tanya ngan member2 yg buat unit trust kat cni... mesti agak susah nak convince org. Sebaliknya, cuba perati iklan cepat kaya dlm paper @ internet... bertambah2 banyak... esp dah nak masuk recession ni... gerenti ada lagi cara baru skim cepat kaya akan diperkenalkan....

Izwan, Aku minat je ngan product CNI(aku bukan agen CNI k)... esp balm n kopi CNI.... mmg tak sama ngan jenama lain. Tak yah peduli org lain, yg penting ko tau berapa byk income yg ko boleh dapat. klu usaha mesti ada hasil...betul tak?

Emas... yalah, now dah jadi trend beli emas byk2. Hari tu g habib jewel,ramai lelaki beli kepingan emas....

Mmg agak mengerunkan tahun ni... risau gak. Tapi itu dah memang adat dunia... so tak leh buat apa2. Yang boleh buat skg, kena usaha lebih giat lagi. Tak de masa nak main2 skg... Masa itu emas, berharga tu

u pernah cuba kopi terbaru CNI?
baru keluar produk terbaru gabungan GINSENG, TONGKAT ALI dan GANODERMA yang diberi nama UP CAFE TAGG COFFEE.
nak dapat secara PERCUMA utk rasa sendiri, bleh datang jumpa saya esok di USJ21...

lama tak masuk cni.....
aku nak konsi skit aper yg aku buat....

real biz yg aku buat skng ni kat DOWN TOWN ader dua kedai, 1 kedai towel pendapatan harian purata dlm 200-300 sehari, tg kedua kedai pakaian keperluan, cth SPENDER,BOXER dan ader la pakaian cam t'shirt, kalau sesapa datang tengok la macammana aku buat.... tapi hasilnya tak kurang 100 sehari... so....yg penting ader biz... tapi aku tak jaga sangat kedai,aku bagi abang dan adik aku jaga,ader la gaji dia org, utk 2 kedai ni aku cuma ambik 100 je .... dlam sebulan aku ader RM3000.00..... susuah ker nak niaga..... tak... yg penting kemahuan.....
Buat la..... psti ader hasil....

Jadi aku buat aper....... siang aku kerja.....cam biasa masuk pagi balik petang.... malam..... real biz.... aku tengok sekejap je.... selebihnya aku cari peluang biz yg lain.... sekarang ni aku dah sedia nak jalankan biz MLM.... nanti aku bagi tau aper biz yg aku buat.... (sakng ni aku tgh kumpulkan ilmu dan buat sedikit perancangan dan cara kerja yg mampu menghsilkan aper yg aku hajati...) biz ni tengah meletop..... aku banyak servay biz biz yg ader dlm pasaran dan ader yg aku dah masuk.... tuk mengetahui.... kemampuan syarikat kita perlu masuk dan tengok sendiri.... kemampuan nya dan diri kita tuk jalankan... Pada tahun 2011 biz ni (MLM) akan menjadi satu biz yg banyak org jalankan, ader sebabnya... saper yg buat biz ni dia taula...untuk jalankan biz ni sama cam rial biz gak cuma risikonya agak tinggi....(bagi yg buat tampa ilmu,perancangan dan cara kerja yg betul.

tips tuk jadi org yg berjaya:
1 mesti ader usaha.....
2 rajin.....cari peluang
3 sabar.... dengan masaalah dan tohmahan .
4 baru tawakkal pada allah(doa)

SELAMAT MAJU JAYA PADA USAHAWAN YG ADER DLM PUTERA NI.....

QUOTE(capal2 @ Jan 11 2009, 07:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lama tak masuk cni.....
aku nak konsi skit aper yg aku buat....

Jadi aku buat aper....... siang aku kerja.....cam biasa masuk pagi balik petang.... malam..... real biz.... aku tengok sekejap je.... selebihnya aku cari peluang biz yg lain.... sekarang ni aku dah sedia nak jalankan biz MLM.... nanti aku bagi tau aper biz yg aku buat.... (sakng ni aku tgh kumpulkan ilmu dan buat sedikit perancangan dan cara kerja yg mampu menghsilkan aper yg aku hajati...) biz ni tengah meletop..... aku banyak servay biz biz yg ader dlm pasaran dan ader yg aku dah masuk.... tuk mengetahui.... kemampuan syarikat kita perlu masuk dan tengok sendiri.... kemampuan nya dan diri kita tuk jalankan... Pada tahun 2011 biz ni (MLM) akan menjadi satu biz yg banyak org jalankan, ader sebabnya... saper yg buat biz ni dia taula...untuk jalankan biz ni sama cam rial biz gak cuma risikonya agak tinggi....(bagi yg buat tampa ilmu,perancangan dan cara kerja yg betul

ASSALAMUALAIKUM.... SEMUA.....

BERBALIK PADA CERITA AKU KAT ATAS NI......
AKU NAK CITER APER YG SEDANG AKU USAHAKAN DLM BIZ MLM NI...
aku dah servay beberapa compeni yg bagus dan ader matlamat jangka panjang yg dapat menguntungkan pihak syarikat dan kita sebagai biz partner.
di sini pihah syarikat memberikan Rebet setiap bulan sebagai usaha kita bekerja dan membantu pihak syarikat dlm menjayakan misinya... jadi kita tak rugi walau sesen pun.... so saper yg nak tau lebih lanjut call saya.... 017-6435100 jangan hidup anda diselubungi hutang..... biggrin.gif he... he... he...

QUOTE(capal2 @ Jan 24 2009, 08:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ASSALAMUALAIKUM.... SEMUA.....

BERBALIK PADA CERITA AKU KAT ATAS NI......
AKU NAK CITER APER YG SEDANG AKU USAHAKAN DLM BIZ MLM NI...
aku dah servay beberapa compeni yg bagus dan ader matlamat jangka panjang yg dapat menguntungkan pihak syarikat dan kita sebagai biz partner.
di sini pihah syarikat memberikan Rebet setiap bulan sebagai usaha kita bekerja dan membantu pihak syarikat dlm menjayakan misinya... jadi kita tak rugi walau sesen pun.... so saper yg nak tau lebih lanjut call saya.... 017-6435100 jangan hidup anda diselubungi hutang..... biggrin.gif he... he... he...

aku setuju dgn kata2 bro capal2.

Nak bisnes, banyak aspek yg perlu di ambil tahu... Yg penting mesti ada kemahuan. Bila dah ada kemahuan kena mampu lah untuk lakukan.
Then, belajar mengenai biz tersebut.

Kisah aku dahulu.....
Pada tahun 2001 aku pernah mulakan biz jual aksesori handphone, maklum le time tu tengah meletop-letop. Pengalaman takdak, cuma tengok orang buat macam best dan aku pun terjebak....Daftar syarikat enterprise dan modal RM3000 utk beli aksesori telefon bimbit...
Bulan pertama aku buat, aku iklankan pada kawan-kawan dan buat promosi baik punya, dapatlah dalam RM200...
Bulan kedua, sales ada sikit dapatlah dalam RM200++ gak...
Bulan ketiga, takdak sales sbb kawan-kawan semua pakai aksesori handphone baru, macam mana diorang nak beli lagi, betui?
Aku tunggu punya tunggu sampai lah 6 bulan selepas tu last-last aku stop....
Terasa jugak susahnya nak buat bisnes

Last-Last, bulan April 2007 aku libatkan diri dalam MLM syarikat yang korang semua pasti tahu iaitu CNI...Asalnya aku adalah sebagai pengguna, cuma guna sendiri je barangan kegunaan harian yakni dengan menukar sahaja jenama produk kat rumah aku daripada guna ubat gigi, berus gigi, sabun mandi, syampoo, bedak, deodorant ketiak, pencuci lantai, pencuci pinggan, sabun basuh baju dan barang-barang kegunaan harian aku yang jenama biasa aku tukarkan kepada jenama CNI. Sebab aku pikirkan mudah je, kalau aku tak beli kat CNI pun aku tetap beli kat pasaraya atau kedai kat luar jugak. Tapi kalau aku masih beli kat luar aku tak dapat apa-apa faedah, jadi aku beli di CNI je sbb CNI bagi aku BONUS...

Bulan May 2007, aku masuk kursus pertama di CNI, masyaallah aku nampak betapa senang nya nak berjaya dalam CNI, kalau aku tau macam ni punya senang, aku pikir2kan kalau aku join CNI tahun 2000 dulu, pasti sekarang aku dah jadi jutawan CNI pun. Tapi walaupun aku baru je dapat peluang ni di CNI tak bermakna masuk dulu boleh jadi jutawan dulu, masuk lambat pun boleh jadi jutawan jugak sebabnya dalam CNI tidak ada unsur penindasan pun. Kenapa aku kata sedemikian, sebabnya aku dah pergi 90% kursus CNI sehingga ke hari ini...Ini yang membuatkan aku tetap tak mengalah dan aku yakin aku pasti boleh jadi jutawan CNI tak lama lagi...

Bermulanya bulan June 2007 tu aku berjuang dan menceritakan peluang kepada semua orang, akhirnya dalam masa 6 bulan aku dipromosikan ke Pengurus Agensi CNI. Time ni Bonus aku dah mencecah RM1000++, aku support downline aku, kerjasama dengannya sampai downline aku dapat RM1200 Bonus CNI dan bulan lepas bonus dia dah potong bonus aku... OK tak?

Dan sekarang aku masih nak membantu insan-insan yang nak berjaya dalam CNI, so sesiapa yang nak join aku, join di bawah mana-mana organisasi aku pun boleh.... Tapi aku galakkan join dibawah organisasi aku seperti dalam list yang aku bagi dalam TS aku....

Dan apa yang aku jelas nampak adalah biz MLM adalah biz yang terbaik dalam abad ke-21 ini kerana biz MLM banyak memberikan ilmu ttg bagaimana nak melakukan perniagaan baik konvensional ataupun MLM itu sendiri. Anda tak percaya, anda cubalah join MLM barulah anda tahu bagaimana mudahnya nak melakukan MLM terutama syarikat CNI sebab syarikat CNI menekankan ttg Business Education Systems.....

Mari cuba tak rugi pun... sbb skrg ni saya membeli barang keperluan saya secara PERCUMA di CNI bahkan saya boleh simpan duit perbelanjaan nilai tersebut yang sepatutnya pakai duit gaji saya setiap bulan di bank, anda masih guna duit gaji anda....

Kalau anda nak join CNI, anda boleh hubungi sahabat saya, Zulkarnain Bin Abu Hanifah