Jump to content
Sign in to follow this  
Hfz_Dungun

Kemasukan Ke Kolej Antarabangsa Teknologi Cosmpoint

Recommended Posts

Kepada sesiapa yang ingin melanjutkan pelajaran ke KOLEJ ANTARABANGSA TEKNOLOGI COSMOPOINT
sila hadir ke cawangan cosmo terdekat diseluruh Malaysia.

Laptop percuma

Tajaan
-MARA - Bagi yang memenuhi syarat permohonan mara.
Duit sara diri sebulan - RM530

-PTPTN

QUOTE(Hfz_Dungun @ Dec 19 2008, 06:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kepada sesiapa yang ingin melanjutkan pelajaran ke KOLEJ ANTARABANGSA TEKNOLOGI COSMOPOINT
sila hadir ke cawangan cosmo terdekat diseluruh Malaysia.

Laptop percuma

Tajaan
-MARA - Bagi yang memenuhi syarat permohonan mara.
Duit sara diri sebulan - RM530

-PTPTN

aku tak rekemen korang semua masuk kat cosmopoint nih...byk lagi kolej private lain yang lagi bagus enviroment dia..

aku bekas pelajar cosmopoint jalan raja laut,kl tahun 2006, diploma IT...
kalu tanya aku..mmg jgn pergi...bukan nak jahanamkan cosmopoint...tapi taknak korang tertipu jer..
abis dip. dia offer degree lak kat aku. aku ingat dah berubah kalo tukat jadi KLMU, tapi hampeh...management mmg hampeh gila..
kalo korang cakap aku tipu, cuba ko telefon kementerian pendidikan tinggi> bahagian IPTS dan tanya lah dia org pasal cosmopoint ker, CIUC ker atau
KLMU....dia cakap mmg ramai ex-student complaint...

laptop percuma tuh mmg cilaka punya tipu...class mate aku ada yg sambung degree kat situ pasal malas nak gi tmpt lain..dah abis belajar pun tak dapat lagi laptop cilaka tuh...laptop tuh sebagai pancing jer...pastu dia putar belit( tgk CEO sape lak, mmg kaki belit pun)

aku pun cuba lah sambung degree kat situ, dgn harap dah tukar ke KLMU nih kot-kot dah berubah...hmmm meleset!!! ubah pada nama jer...management still sama cam dulu.. aku join tuh satu sem jer kat situ ambik degree...pastu blah kolej lain..
buku dia dah kira sekali dalam yuran....waktu dip. satu subjek buku dia RM50, waktu degree RM100 tuk satu subjek...
yang jadi probnya, DAH SAMPAI MID TERM PUN BUKU TAK DAPAT LAGI!!!!..... biler dapat pun yang photostat punya...kalo korang photostat kat luar tak sampai RM100....mmg cilaka punya cosmopoint....walaupun tempat aku belajr dulu...

nasihat aku lah....byk lagi kolej dan U private yang lagi bagus dari cosmopoint nih...
Unikl, Unisel, Uniten, MSU dan byk lagi...

lecturer pun banyak kali tukar....lecturer lari lahhh

Kaedah pengurusan kat mana-mana cawangan cosmo memang berlainan.. macam aku study kat cawangan kuantan.. dari segi pengurusan aku akui memang kureng... tp dari segi lecturer aku respek... lecturer kat ok.. tp x tahu r aku kat cawangan lain.. lain padang lain belalang.. pasal laptop kat sini memang r lambat.. tp comfirm dapat... senior2 kat sini kebanyakkan semua dah dapat.. lambat memang r lambat tp x r sampai dah ambik degree baru dapat.. ini aku cerita keadaan kat cawangan kuantan.. lain2 cawangan x tahu r.. tp sesiapa yang ada pengamalan study kat cosmo.. dialu-alukan beri komen..

aku pon skg nie tgh blaja kat cosopoint jgk
jln raja laut
so far aku ok jerla
tp
bab yg pengurusan 2 aku kureng la..
mmg lambart spt yg diperkate kn oleh silabam 2..
buku ker aper2 urusan la
mmg lambat...

yg len2
aku biase jerk la

pas2
cosmopoint nie mkin lame mkin ramai org
sampai aku nk lalu pon xleh..

pastu bhagian pngurusan utk biasiswa nie
mmg slalu bertukar..
nak2 ptpn n mara
ckop sbulan dua mst btukar org
sakit jgk jiwer aku kdg2