Jump to content
Sign in to follow this  
am_enieyâ„¢

Adakah Honda Menuju Kebankrapan ?

Recommended Posts

kemungkinan gak , syarikat besar pun kalau takde orang nak beli produk dia susah gak lebih2 lagi barang cam keta ngan moto , tak masuk lagi produk2 dia yang lain . Syarikat2 kereta amerika pun dengar cite bakal lingkup gak kalau takde sape nak bantu..

tak berkemungkinan... ape pun leh terjd... alasan yg diberi bile buang beribu pekerja sbb jualan kereta yg tidak menggalakkn...

hehehe pd aku mcm mane nk galak... kereta honda kire tahan la jugk banding p1 kan... org beli leh pakai lame hikhikhik...

lagipun dgn ekonomi dunia yg tak menentu.. ramai yg memilih kereta jenis kompak yg jimat minyak... Edited by teri-chan

QUOTE (am_eniey @ Dec 6 2008, 08:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Mula2, buang beribu2 pekerja,
Sekarang, nak jual team F1

bukan.ni ada kaitan ngan krisis ekonomi yang akan berlaku dalam masa 3 tahun akan datang.diorang prepared siap-siap.kurangkan kos .lepas ekonomi pulih nanti leh join balik@carik pekerja lain.

itu laa
serisau2 korang.... aku rasa aku lg risau lg..
ye laa aku pn keje di bahagian industri car maker nie..
mmg terasa impak gila2 nya pd focast..
hampir 1/2 volume turun utk monthly prod. setiap every month
mgkin Perodua & Proton pn terasa bahang dia ..
tp teruk lg kot tmpat aku keje nie.. tp mujur laa toyota blum laksanakan buang keje lg..
aku prefer dia potong gaji dr buang keje beramai2....
kalu x.. aku nak byr bil streamyx, duit kete dan segala bill pakai air liur agaknya biggrin.gif

x kan smpai bankrupt kut.skrg nie pun hrga myk dah trun.klau tengok kat pasaran global pun di bwh $50 USD.
tp ap kaitan kegawatan ekonomi ngan hrga myk?

QUOTE (318i @ Dec 6 2008, 11:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
x kan smpai bankrupt kut.skrg nie pun hrga myk dah trun.klau tengok kat pasaran global pun di bwh $50 USD.
tp ap kaitan kegawatan ekonomi ngan hrga myk?

I think it's just because of fear for recession.

Itu saja...

Sbb kerap dgr orang sembang ckp nak suggest buang pekerja pada board-board diorang. Bukan sbb gawat tapi sbb persediaan soon to come recession yg kononnya amat dahsyat....the worse in 30+ years ape ntah. Malas nak amik tahu sgt sbb saya bukan dlm industri berkaitan dan bidang kerja saya boleh kata agak 'recession proof'.

QUOTE (Arissa Nightingale @ Dec 6 2008, 11:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
I think it's just because of fear for recession.

Itu saja...

Sbb kerap dgr orang sembang ckp nak suggest buang pekerja pada board-board diorang. Bukan sbb gawat tapi sbb persediaan soon to come recession yg kononnya amat dahsyat....the worse in 30+ years ape ntah. Malas nak amik tahu sgt sbb saya bukan dlm industri berkaitan dan bidang kerja saya boleh kata agak 'recession proof'.

mungkin jgak... sbb kepesatan ekonomi yg membangun terlalu cepat yg tidak seiring dgn perkembangan faktor2 yg berkaitan dgnnya membuatkan ekonomi akan menuju ke arah tepuan. Sbb ini la kelemahan sistem kapitalis yg di praktikkan oleh negara maju menyebabkan tahap ketepuan menjadi terlalu cepat.

QUOTE (slymer @ Dec 6 2008, 11:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
itu laa
serisau2 korang.... aku rasa aku lg risau lg..
ye laa aku pn keje di bahagian industri car maker nie..
mmg terasa impak gila2 nya pd focast..
hampir 1/2 volume turun utk monthly prod. setiap every month
mgkin Perodua & Proton pn terasa bahang dia ..
tp teruk lg kot tmpat aku keje nie.. tp mujur laa toyota blum laksanakan buang keje lg..
aku prefer dia potong gaji dr buang keje beramai2....
kalu x.. aku nak byr bil streamyx, duit kete dan segala bill pakai air liur agaknya biggrin.gif

bukan dia buang pekerja dapat VSS ke? atau pampasan ke? tapi dia x kira kan pekerja tu berkaliber atau idak?takut dia salah buang pekerja jerk.

**siapa yang pernah `jatuh` pada tahun 1998 adakah akan `jatuh`tesungkur pada tahun depan? berniaga ni time untung mmg besh.mewah.time `bala` macam ni kalau x get ready......nauzubillah..lagi teruk kaalu dah biasa hidup mewah.berduit.nak je beli nak je beli.

recession dah start.... bukan paling teruk dlm 30 tahun, tp 100 years. last berlaku camni tahun 1929, sile wiki '29 crisis. yg menjurus kepada The Great Depression.

cara nak pulihkan ekonomi sekarang lagi susah dari dulu. sebab ekonomi 1929 tak sebesar dan seluas ekonomi sekarang. polisi2 dalam perdagangan perlu ditukar. mase ni la sepatutnye polisi2 perdagangan cara Islam perlu diaplikasi. maser '29 crisis dulu, US pulih after perang dunia kedua (1940-an). sekarang? tak tahu la... sad.gif

QUOTE(zareight @ Dec 6 2008, 07:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
honda pon da tarik diri nk join F1 next year...hurm..camne la nti kampeni honda ni eh..

tarik diri dari join F1 next year <--- benda ni takde kait ngan nak bankrap
kalau setakat dapat makan asap keta F1 lain buat apo
habis beratus billion laugh.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 6 2008, 02:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
**siapa yang pernah `jatuh` pada tahun 1998 adakah akan `jatuh`tesungkur pada tahun depan? berniaga ni time untung mmg besh.mewah.time `bala` macam ni kalau x get ready......nauzubillah..lagi teruk kaalu dah biasa hidup mewah.berduit.nak je beli nak je beli.

yeye laugh.gif
kiranya hyundai buat mee ramen je la lepas ni Edited by zer0

QUOTE (zer0 @ Dec 6 2008, 10:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yeye laugh.gif
kiranya hyundai buat mee ramen je la lepas ni

jepun ngan AS dah kena.orang x simpan dalam bank lagi.duit semua orang keluarkan.bank xde modal nak pusing.kerajaan mereka kena tolong.korang semua standby la.jangan beli atau berhutang dalam masa 3 tahun ni nanti.pebangunan akn jadik slow.ramai orang hilang kerja.mana yang dah selesa tu.kena buang...aduhai.

if u all boleh re-cap, ini sudah terjadi pada Intel pada 2006 dimana total staff was from 102k & has been reduced to 80k worldwide. Intel foreseen benda ini akan terjadi & sudah ready. now, CEO Intel berkata, "we are not borrowing any money because we have sufficient fund for the economic turnmoil". dulu staff banyak marah, but now baru mereka nampak kenapa Intel buat macam itu.

as for Honda, yes... mereka dalam tenat sekarang.

klo btul la spt apa yg diramalkan pakar ekonomi,maknanyer agak mencabar la aku nnt klo nak cari keje.sbb thn depan baru aku grad.bidang aku lebih kpd industri...kena prepare dr skarang nk wat keje apa nnt klo xdpt keje tetap.

QUOTE (zareight @ Dec 7 2008, 01:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yeke xda kaitan?slame ni die makan asap mclaren,ferrari elok je..npe next year tibe2 nk tarik diri? rolleyes.gif

litar lumba F1 tu show off produk masing2 jerk.kereta/perempuan/pelumba.tapi demi menyelamatkan masa depan syarikat Honda tu sendiri mana-mana bende yang x berapa penting@consume more [email protected] ngan gomen kita pembangunan banyak akan dihentikan sementara krisis 3 tahun tu.

tapi krisis 3 tahun tu aku rasa bukan inflasi.inflasi ialah penawaran melebihi permintaan.yang mana orang ramai memiliki kuasa membeli yang tinggi.menyebabkan keadaan tidak terkawal.thats why kita dilarang mencetak duit sendiri.lagipun ekonomi kita mengamalkan sistem ekonomi campuran.yang mana kerajaan berhak mengawal sesetengah barang utk rakyat.syukur ekonomi kita x seperti amerika.yang mengamalkan dasar kapitalis.yang mana siapa yang kaya akan bertambah kaya dan siapa yang miskin bertambah miskin.sistem kapitalis ditentukan oleh pengguna sendiri.kerajaan x campur tangan.

Aku tak rasa honda menuju ke arah kebankrapan,apa yang aku lihat sekarang ni honda amik pekerja baru dan tambahan.Baru 2 minggu lepas aku nampak pekerja honda gantung iklan jawatan kosong depan kedai aku.

Apa yang pasti,keje honda gaji besar dan dapat bonus 3 - beberapa bulan gaji.Kawan aku ramai keje honda.Aku duduk tak jauh dari kilang honda alor gajah.

p/s : honda suka produk bumiputera...

QUOTE(ogGY @ Dec 7 2008, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku tak rasa honda menuju ke arah kebankrapan,apa yang aku lihat sekarang ni honda amik pekerja baru dan tambahan.Baru 2 minggu lepas aku nampak pekerja honda gantung iklan jawatan kosong depan kedai aku.

please; dont limit ur thinking within honda malaysia.

honda memang dah buang ramai pekerja.
bankrap?
tatau. no komen.
just maybe dorang nak kurangkan kos operasi dengan kurangkan jumlah pekerja.
less worker, less salary need to be paid.

Tu aku tak pastilah,apa yang aku nampak itulah yang aku tulis pekerja dia gantung iklan "pengambilan pekerja". smile.gif Edited by ogGY