Jump to content
Sign in to follow this  
kinyo

Pin Processor Patah

Recommended Posts

Assalamualaikum ...

kenkawan sekalian ,

baru ni aku ade tukar dgn member processor Intel 2.4A dgn aku punya 2.8C . kira aku jual aku punya proc dia tambah duit + 2.4A .. tapi slacnya salah pasang kat motherboerd dan 2 pin patah!

Ada harapan tak agaknya untuk repair balik proc ni? kalau nak refund balik memang tak mungkin sebab terang2 aku yang salah (pin patah) . Ade tak sapa2 yang tahu ? boleh repair ke tak?

seboleh2nya harap2 ada la jalan nak buat camna .. ada tak sapa2 engineer Intel kat sini yg boleh bagi penjelasan . atau sapa2 yang Arif pasal benda ni .. kalau boleh , mintak tolong la kasi jalannya . kalau tak boleh boleh tak jelaskan sebab apa tak boleh.

kalau tak boleh tu kira aku reda je la.. dah nak jadik apa nak buatkan .. tapi kalau ada jalan apa salahnya aku mencuba.. sekurang2 nya dpt ilmu pasal pc ni pun jadilah.

mungkin jawapan ni agak mengecewakan untuk first reply. tapi aku rasa tak boleh....

sorry. kena carik proc lain la rasanya. sebab it's a very tiny little gadget. i don't think anyone can fix it. lagi pun benda tu... ntah...

anyone else with good reply to give some hope?

omputih le pulak...sorry...

hm..jawapan aku pun mengecewakan kau gak... kalau pin tu bengkok takpe lagi....ni dah patah....sorilah....tak dpt diselamatkan lagi....aku simpati dgn ape yg terjadi.... sad.gifsad.gif

adus....kes berat nis...proc di shoulding(tah btul tak ejaan)..dgn robot..micro tu...mmg klu ada person leh buat pon mmg skill gila babas lah...tapi tak salah klu nak mencuba...try2 cari kedai elektronik...aku rasa benda ni tak mustahil tapi sukar.

uikss.. sedang kan pin bengkok pun kira defective nih lagi patah.. ermmm beli baru la gamaknya. kat sini ader tokeh P4.. tak yah risau.. kekeke..

Edited by gengstapo2

hahahahah.. sama clumsy mcm aku.. sepanjang aku menceburi bidang nih, dah berapa byk brg ntah aku jahanamkan atas sbb-sbb yg org pikir tak patut bleh jadi.. kekkeek.. mmg aku penah bengang giler sampai nak pi mandi bunga ckp ko.. kira nak buang sial.. tp.. alhamdulillah, skang aku rasa cam dah ok sket.. kena bismillah dulu seblom buat apa-apa..

uikss.. sedang kan pin bengkok pun kira defective nih lagi patah.. ermmm beli baru la gamaknya. kat sini ader tokeh P4.. tak yah risau.. kekeke..

mmm .. teringat aku masa aku nak jual celeron D 2.4 aku dulu.. bleh salah packing plak.. almost 50% bengkok.. aku bwk balik, nekad aku betulkan balik.. 2 hari aku ngadap nak tegakkan balik pin tuh.. tp nasib mmg baik.. bukan stakat bleh pakai, cina yg beli dr aku tu siap bleh oc 3.XX lagi..