Jump to content
Sign in to follow this  
hasnul

Antara Pegang Awek & Pegang Anjing

Recommended Posts

Sekadar renungan dan ingatan bersama

Antara Pegang Awek & Pegang Anjing

LEMBU: Hai anjing, apa habaq? Macam ada yg tak kena je?

ANJING: Aku tengah tension nih . Mau je aku gigit manusia tadi.

LEMBU : eh? kenapa ?

ANJING: aku lalu tepi dua orang manusia lelaki dan perempuan yg sedang berkepit. Tetiba si lelaki terperanjat dan terus melompat dan berkata "hoi anjing , pergi jauh-jauh, najis!".

LEMBU: Ya, lah. Ko kan haram. Najis tahap berat bagi manusia. Biasalah tu .

ANJING: Kalau aku najis sekali pon, kalau dia tersentuh aku, boleh disamak. Yang dia sentuh dan raba-raba awek dia tu apa? Boleh ke nak samak dosa?

LEMBU: Betul tu . Memegang wanita yg bukan mahramnya tanpa ikatan yg sah, lebih dahsyat kenajisannya daripada memegang ko anjing, malah tak boleh suci sekalipun di samak.

ANJING: Wah .. ayat ko me man g power la... manusia kena ubah pepatah "Pandai macam LEMBU"

Sedikit Penjelasan:

Daripada satu hadis yang diriwayatkan daripada ibnu majah menyatakan bahawa ?Bergomolan dengan babi (khinzir) itu adalah lebih baik berbanding dengan bersentuhan (secara sengaja) dengan wanita yang bukan mahram?.

Bersentuhan (dengan sengaja & apatah lagi bertujuan syahwat) adalah berdosa dan wajib bertaubat (bagi membersihkan dosa). Sedangkan menyentuh anjing tidaklah berdosa dan hanya perlu disuci (bukan bertaubat). Menyentuh anjing bukanlah satu kesalahan (dosa) atau maksiat. Tetapi, menyentuh wanita bukan mahram adalah berdosa dan merupakan maksiat.

Di dalam satu riwayat hadis yang lain yang maksudnya , ?Sesungguhnya kepala yang ditusuk dengan besi itu lebih baik daripada menyentuh kaum yang bukan sejenis yang tidak halal baginya . (Riwayat At Tabrani dan Baihaqi)

arghh....pedihnya menusuk straight dlm lubang jantung aku....
hehe...thanks TS....biarpun aku tak meraba-raba...tapi tetap pegang tangan awek aku.....
dan aku rasa 99.99% yg ader awek kat sini pun pernah pegang tangan awek sendiri kan....
marilah kite semua yg bujang trang tang tang dan ader pakwe/makwe ni cepat2 kawin.....
thumbs up utk TS kite....
satu post yg ckp straight to the point....

QUOTE(KoBaYaKaWa SeNa @ Nov 20 2008, 10:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
arghh....pedihnya menusuk straight dlm lubang jantung aku....
hehe...thanks TS....biarpun aku tak meraba-raba...tapi tetap pegang tangan awek aku.....
dan aku rasa 99.99% yg ader awek kat sini pun pernah pegang tangan awek sendiri kan....
marilah kite semua yg bujang trang tang tang dan ader pakwe/makwe ni cepat2 kawin.....
thumbs up utk TS kite....
satu post yg ckp straight to the point....

Sure ker pegang tangan jer....

kehkehkeh , bro lanox da kawin,takpe(bini dia jela) . tongue.gif . Jangan encik lanox nak pegang orang lain dah ler. tongue.gif tongue.gif

ustaz aku pnah cakap cnie...." dari pade awk brjalan pegang tgn awek awk baek awk bwak khinzir sekor mse tgh dating tu, pstu awk pimpin kaki khinzir tu sebelah awek awk pimpin kaki lagik sebelah itu lgi baik.."huhu.... tapi aku pegang gak tgn ex aku dlu huhu...

huhu~~
skarang ni mmg susah ler nak cari yg mana x ter pegangan tangan terutama yg ada aweks.
yg lebih dari tu x taw lar laugh.gif

ader.. kwn aku bercinta ngn budak masjid heheh tgk dari jauh je hehehhe... Edited by teri-chan

yups..btol tu....boleh dikatakan sume pnh pgg tgn psangan masing2..termasuk aku...

tp alhamdulillah,sejak solo stahun lebih ni,da dijauhkn dah..

tu lah masalahnye bile orang tengah bercinte. konfem mesti pegang2 punye. laugh.gif kalu tak nak dosa makin bertambah jarang2lah berjumpe atau cepat2 lah kawin. buat simple2 je kalu tak ade duit. laugh.gif

aku kadang2 bagi gak nasehat kat member aku yang kapel ni

cakap lar kat dorang pegang besi panas lagi elok dari pegang tangan gurl bukan muhrim...

last2 aku gak kena balek cam...

`ala..nanti ko kapel nanti..ko pegang2 gak`

aku pon sekadar senyum jela... rolleyes.gif

QUOTE(nocturnal @ Nov 20 2008, 06:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku duduk jauh2 je.
2-3 meter kalo duduk ngn awek.

tak bleh dipercayai laugh.gif
stakat ni alhamdulillah la..
tak pernah terpegang, memegang org bukan muhrim..
lgpun ak mane ade pakwe...heheh tongue.gif

trend zaman skrang ak tgk, wlaupun ade segelintir yg tak main pegang2 ni tp kalu dorang amik gambar muka mesti nak lekat dekat2...
tak paham betul ngan org zaman skrang ni Edited by -HaiBaRa ai-

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Nov 20 2008, 07:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tak bleh dipercayai laugh.gif
stakat ni alhamdulillah la..
tak pernah terpegang, memegang org bukan muhrim..
lgpun ak mane ade pakwe...heheh tongue.gif

trend zaman skrang ak tgk, wlaupun ade segelintir yg tak main pegang2 ni tp kalu dorang amik gambar muka mesti nak lekat dekat2...
tak paham betul ngan org zaman skrang ni

muka nk lekat? hahahha!!! so far aku hampir 4 thn ngn x-boboi aku nih.. takde gmbr same2 pun.. eh ader... 1 je... gmbr raye.. tu pun time mula2 kenal.. pastu mana ader bergambar same2... nk amik gmbr pun tak mahu hehehhe

QUOTE(zareight @ Nov 20 2008, 06:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yups..btol tu....boleh dikatakan sume pnh pgg tgn psangan masing2..termasuk aku...

tp alhamdulillah,sejak solo stahun lebih ni,da dijauhkn dah..

Huhu same la kite bro,insaf dah skang tp rasa keinginan tu ada jugak hehe.. laugh.gif

erm...

tu arr sebabnye cinta ni merupakan satu benda yg menjadi perbahasan antara golongan2 yg arif dalam islam...

tapi majoriti ulama tetap meletakan bercinta adalah haram. Telah menjadi sunahtullah yg amat memahami keinginan hambanya, Allah telah menggantikan yg haram itu dengan yg halal lg berkah, terpulanglah kepada kita samaada sanggup ikut atau tidak, samaada lebih menyayangi Allah atau menyayangi mahluk. Dalam islam BERCINTA SELEPAS BERKAHWIN adalah asas dan penyelesaian masalah ini. cume memerlukan tahap keimanan yg kental untuk menerima hakikat ini. Siapa yg memilih jalan Allah, maka dia akan dapat dunia, siapa yg pilih dunia, maka belum pasti dia menemui jalan Allah.

timbul persoalan pula, bg yg suka mempertikai, "kalau tak bercinta tak kenal hati budi camane? nanti menyesal kemudian hari", tapi tak ramai gadis yg menyesal kerana hilang kesucianye.... dan sanggup lakukan berulang kali. maka jawapan bg persoalan ini adalah pililah pasangan dengan mengikut landasan yg ditetapkan oleh Allah seperti yg terrukir didalam AL-quran dan as-ssunnah, Tepuk hati tanye iman......

Bercayalah Ape yg Allah tentukan itu lebih baik dan sempurna bg kita jika kita megetahui.

Sekadar untuk rengugan bersama dr hamba yg daif.....

naseb baek aku x de kapel.. kalo x brbakol2 dose2 aku yg da cukop byk nih... tongue.gif Edited by Aku Sengal

QUOTE(PETABITE @ Nov 20 2008, 06:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tengok dari jauh?? Je?? Ye ker??

HuHuHuhuahuahuahauhauahuahauhauhauahuahuaa..

Dulu masa aku kat college, ader couple ni kalau jumpa pun mesti ader orang teman. Aku percaya dorang ni memang tak bersentuhan walaupun berpegangan tangan sampailah dorang kawin....bukan ke perempuan yang baik untuk lelaki yg baik!