Jump to content
Sign in to follow this  
az_one2792

Ujian Berkomputer Jpj

Recommended Posts

ada sesape tak boleh bagitau macam mana ujian ni dijalankan sebab aku minggu depan nak ambik ujian ni...ada tips ka,soalan bocor lagi bagus..

ala ujian die same jer dlm buku tu just hafal gile2 pegi berak pon bawak buku tu. senang jer tak memerlukan IQ langsung. kan die ade provide buku sikit pon tak berubah soalan die just aku ade la ternampak yang jawapan dalam komputer tu berlainnan ngan buku. tu jer tapi dlm 2 ker 3 soalan jer. ko just hafal KEY WORD soalan tu jgn la pulak ko pegi hafal no soalan and ABCD die. sbb soalan die random. Semoge lulus

klu nak soalan die nih amik klu nak test sendiri la

isk2 aku leh kene saman nih shhhhhhhh diam2 tau Edited by schöne Gehirn™

waa thank you laa bro.bebanyak terima kasih.aku dah google dah sebelum ni nak cari soalan tapi tak jumpe.TQ bro

harap-harap aku lulus dengan jayanya. rolleyes.gif

lol.... memang soalan dan jawapan dah disediakan sekolah memandu selalunya . kekeke.. Baca jela buku soalan tu . smile.gif

Ada satu lg simulation ujian komputer JPJ akan aku upload...
pg nanti siap la upload.... Aku rasa ni yg re-al punyer...
Tapi lepas download ko kena la training main soalan ni...
Aku pernah test simulation ni dari jam 10 mlm sampai jam 1 pg...
Esok dah test.... Pagi esok je... aku jwb x sampai setengah jam....
Lulus... cuma 4 soalan je yg salah... Kerani tempat ujian komputer tu pun pelik....
Maknanya bila ko dah train otak ko, ko dah ingat jawapan dia...
So x jd masalah la nanti... Edited by Exception 2008

QUOTE(az_one2792 @ Nov 14 2008, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
serious ape discussion ni kalo takde lesen ta boleh bawak [email protected] tak lepas ujian komp. sampai mampus tak dapat lesen moto@kete dry.gif

hehe..a'ah..topic ni serius wlupon nmpk cam sesuatu yg leceh n boleh diabaikan.. tp test ni sonang jer.. kn ader buku yg dibagi sekolah memandu..ader skrg siap ader cd lg spy kite leh practice cam amek exam sebenar.. watla latih tubi ngan buku tu jer bnyk kali.. sume soalan JPJ sebijik cam lam buku yg dah ader tu..Insya Allah leh lulus nyer..percayalah.. kite dpt full marks dulu hasil daripada giler2 membuat ulang kaji.. n try gn cd yg cikgu kiter kasi.. heheheh

QUOTE(Exception 2008 @ Nov 14 2008, 12:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>

bagus giler siap leh download agi.. ni mesti dpt full marks la..

korang perasan tak, buku soalan dan jawapan dia tu ada banyak silap, banyak soalan yg jawapan asyik bercanggah je

QUOTE(DRS @ Nov 14 2008, 03:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
korang perasan tak, buku soalan dan jawapan dia tu ada banyak silap, banyak soalan yg jawapan asyik bercanggah je

mmg betul sbb aku penah compare siap aku tanyer lagi org yang kat kounter tu kenape buku ngan kom jawapan lain2 padahal soalan same. die org kate klu semua org hafal gile tenok dah tentu la skolah memandu die org tutop tapi tak banyak la yang diubah dlm 5 lebih soalan jerk. nih teknik nak mengagal kan org supaye bayo duit kat sekolah diorg lagik.... shhhhhhhhh jgn bagi tau sesape kite kite jerk

QUOTE(schöne Gehirn™ @ Nov 14 2008, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mmg betul sbb aku penah compare siap aku tanyer lagi org yang kat kounter tu kenape buku ngan kom jawapan lain2 padahal soalan same. die org kate klu semua org hafal gile tenok dah tentu la skolah memandu die org tutop tapi tak banyak la yang diubah dlm 5 lebih soalan jerk. nih teknik nak mengagal kan org supaye bayo duit kat sekolah diorg lagik.... shhhhhhhhh jgn bagi tau sesape kite kite jerk

Fuhh sleep.gif diorang ni memang nak ambik untung sokmoo.takleh tgk org sonang langsung apedaaaa

Korang x payah baca buku...
Download je simulation ujian komputer tu...
Sehari ko buat lima kali....
Aku berani jamin ko leh lulus....
Buku tu ngarut je lbh... Xleh caya lgsung...
Aku lbh percayakan soalan simulation...
Mmg sejibik keluar soklan mcm tu...

QUOTE(az_one2792 @ Nov 13 2008, 11:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ada sesape tak boleh bagitau macam mana ujian ni dijalankan sebab aku minggu depan nak ambik ujian ni...ada tips ka,soalan bocor lagi bagus..

sng jer...

erk...setau aku, buku tu mmg dikuarkan jpj...xde kene mgene ngan skola memandu...huhuhu...buku tu mmg bnyak silap...aku tanyer pekerje RILEK KOMMS kt institut memandu ayah aku tu cmne nak nak senang pass, die kate pilih jawapan yang paling panjang dan kebanyakkan jawapan D...huhu...so, gud luck pade yg nak amik test undang2 nie...kalo gagal kene rm32...hahhah... tongue.gif

QUOTE(az_one2792 @ Nov 13 2008, 11:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>

bro..stakat ujian komputer JPJ tu...senang sangat la bro..ku yakin ko bule jawab kalau ko bace buku yang dieorang bagi tu.

macam aku dulu, ku x bace sume.ku bace soklan kat blakang tu sekali jek..pastu, lulus jek.haha..gile busan..

kalau ade soklan yang konfius,ko ikut logik je la. Edited by alifsaduri

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...