Jump to content
budakcpu

Temuduga Penolong Pegawai Pendaftaran

Recommended Posts

Assalamualaikum...

Nak tanya..ada tak sesapa yang ada pengalaman temuduga Penolong Pegawai Pendaftaran? Klu bleh tolong kongsi pengalaman korang temuduga jawatan ni...aku interview bulan nov ni..

QUOTE(budakcpu @ Oct 24 2008, 04:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

Nak tanya..ada tak sesapa yang ada pengalaman temuduga Penolong Pegawai Pendaftaran? Klu bleh tolong kongsi pengalaman korang temuduga jawatan ni...aku interview bulan nov ni..

oit sedare, ko kne teview kat mane?aku pon dpt teview ni. teview nye sok 4/11/08. cuak sey.. wacko.gif

QUOTE(squidy0909 @ Nov 3 2008, 12:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
wassalam,

ko kne teview bile n kat mane? aku kne 4nov ni...cuak gle ni...xtau ape yg ptt aku bce... wacko.gif

aku interview 19/nov ni..aku cuak gak..aku interview d sbh..ko bc la makl yg ada kat website JPN..kena amik tahu gak ttg sapa pgarah JPN, JPN ni under kementeriaan mana dan sapa menteri dia...dan bc gak newspaper..kena tahu gak isu semasa waktu ni...lg2 yg berkaitan ngan JPN.. slalunya interview spa tanya benda2 camni..ni pn tahu dr member2 gak..aku pn tgh blur gak tp baca je apa yg patut..;p

QUOTE(budakcpu @ Nov 3 2008, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku interview 19/nov ni..aku cuak gak..aku interview d sbh..ko bc la makl yg ada kat website JPN..kena amik tahu gak ttg sapa pgarah JPN, JPN ni under kementeriaan mana dan sapa menteri dia...dan bc gak newspaper..kena tahu gak isu semasa waktu ni...lg2 yg berkaitan ngan JPN.. slalunya interview spa tanya benda2 camni..ni pn tahu dr member2 gak..aku pn tgh blur gak tp baca je apa yg patut..;p

mcmane kowang apply eh??
spa ke??

nak gak keje tu..
huuu

Yup..apply spa..ko cuba la apply spa online...ko bleh apply 10 jawatan melalui spa..ko isi je smua ngan jawatan yg sesuai ngan kelulusan ko..InsyaAllah mesti ada peluang utk dpanggil temuduga...

QUOTE(squidy0909 @ Nov 3 2008, 11:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
oit sedare, ko kne teview kat mane?aku pon dpt teview ni. teview nye sok 4/11/08. cuak sey.. wacko.gif

Assalamualaikum squidy0909,

so camna ngan interview? ok tak? leh kongsi ngan aku tak pengalaman ko interview jawatan ni? nak tahu soalan2 apa yg ditanya?

Salam Sejahtera.

Berikut adalah serba sedikit maklumat mengenai peranan Penolong Pegawai Pendaftaran yang aku dapat kat net:

Siasatan dan Pendakwaan

* Menjalankan siasatan terhadap kes-kes yang melanggar peraturan-peraturan dan undang-undang Jabatan Pendaftaran Negara
* Menjalankan siasatan terhadap individu dan sindiket yang disyaki melakukan penyelewengan dan pemalsuan dokumen-dokumen Pendaftaran Negara
* Bekerjasama dan bertukar maklumat dengan jabatan dan agensi-agensi kerajaan yang lain
* Membuat tangkapan terhadap mana-mana orang yang disyaki melakukan kesalahan-kesalahan di bawah Peraturan-peraturan dan Undang-undang yang ditadbirkan oleh Jabatan Pendaftaran Negara
* Menjalankan pendakwaan atau mengambil tindakan Undang-undang terhadap mana-mana orang yang melakukan kesalahah di bawah Peraturan-peraturan dan Undang-undang yang ditadbirkan oleh Jabatan Pendaftaran Negara
* Merujuk dan mendapatkan nasihat dari Timbalan Pendakwa Raya dan Peguam Kanan Persekutuan ke atas mana-mana kes dan perundangan yang perlu

**Aku interview pada 18/11/08, tapi x sure samada nak pegi atau x..sebab aku dah 4thn keje bidang ICT, so rasa sayang sangat nak lari bidang..pastu aku memang minat sangat keje dalam bidang ICT ni..minta tolong sape2 leh kasi aku nasihat..sekarang aku keje sambilan sebangai Pen. Pegawai Teknologi Maklumat F29..

Yg Benar,
Jejaka Konpius
*biskut*

QUOTE(eidda @ Nov 8 2008, 03:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hg pi dlu interview test camna..nanti hg dah dpt bru pikir nak pi ka x..

Kalau x silap untuk gomen, kalau dh intebiu then berjaya dpt keje tu pastu tolak..nama akan black list selama 3thn. ni yang agak dilema neh huhu..

QUOTE(*biskut* @ Nov 8 2008, 04:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kalau x silap untuk gomen, kalau dh intebiu then berjaya dpt keje tu pastu tolak..nama akan black list selama 3thn. ni yang agak dilema neh huhu..

betul tu biskut...kita kan kena blacklist 3 tahun klu kita tolak offer keja slpas berjaya interview dr spa...so ko kena la wat kputusan ngan baik...Thanks biskut bg info... smile.gif

Ni link ke pekeliling JPA http://www.jpa.gov.my/docs/pp/2008/11/pp112008.pdf . dlm ni ada skop tugas/fungsi pen pegawai pendaftaran di terangkan ngan detail... Edited by budakcpu

QUOTE (budakcpu @ Oct 24 2008, 04:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

tahniah ??? smile.gif

QUOTE(budakcpu @ Nov 10 2008, 03:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul tu biskut...kita kan kena blacklist 3 tahun klu kita tolak offer keja slpas berjaya interview dr spa...so ko kena la wat kputusan ngan baik...Thanks biskut bg info... smile.gif

Ni link ke pekeliling JPA http://www.jpa.gov.my/docs/pp/2008/11/pp112008.pdf . dlm ni ada skop tugas/fungsi pen pegawai pendaftaran di terangkan ngan detail...

BTW, ko dah keje ke belum sekarang ni? aku tak mampu nak fikir la weh..tapi ramai yang nasihat aku pegi je intebiu tu..dan korbankan dulu minat aku. Fenin..fenin.. wacko.gif

QUOTE(*biskut* @ Nov 10 2008, 04:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
BTW, ko dah keje ke belum sekarang ni? aku tak mampu nak fikir la weh..tapi ramai yang nasihat aku pegi je intebiu tu..dan korbankan dulu minat aku. Fenin..fenin.. wacko.gif

aku dah keja..kat company..aku keja dlm bidang ict gak tp aku nak g interview tu sbb nk cr kerjaya yg stabil dr skrg ni.. aku minat giler bidang komputer ni..tp bg pendapat aku, tak salah klu kita keja dlm bidang lain sbb skrg ni pn smua keja melibatkn ict gak ckit.. dan kita leh je teruskan minat kita dlm bidang ict ni..contohnya kita leh wat keja sambilan jd web designer ke, setup network ke dll...ini juz pdapat aku la..ko kena fikir masak2 sblm wat kputusan..

QUOTE(aidmods @ Nov 11 2008, 03:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam, aku x dapt pun skg tgh gangur jer heheh nwy tahniah sbb krg dpt keje
aku jsut wish jek..... and good luck :-)

lum dpt keje lg..br interview ni.. nwy thanks wish aku ngan biskut... biskut, nti pas ko interview..bg soalan bocor k..;p aku tunggu..bkn apa juz nk jdkan guide kt aku..thanks Edited by budakcpu

aku pun sama la...aku der interview tuk jawatan nie kat putrajaya 19nov nie.rabu minggu dapan.
takut la.
pe la yang dorang tanya ek.
pastu 27 hb nov nie plak intervw tuk jawatan penolong pegawai teknologi maklumat.
sape de pengalaman tolong la kongsi..

Edited by matahari_ardilla

Antara soalan yang ditanya adalah berkaitan dengan:
1. Latar belakang JPN (Kementerian, nama pengarah, nama menteri)
2. Skop tugas
3. Dokumen2 JPN
4. Sikit2 sentuh bab isu2 semasa (korang better beli paper dan baca setiap inci cite yg ada dlm tu sementara tunggu giliran)
5. Interview biasanya dalam Bahasa Kebangsaan.
6. Jangan terperangkap dengan ayat pancing penemuduga dan jangan cakap menda yang ko x sure atau x tau..karang makan diri sendiri pasal semata2 nak tunjuk pandai hehe..

Juz my 2 cent. Gud Luck guy's & girls..

^___________^

aku dh bertahun2 apply under spa....tak pernah skali pun kena panggil interview...
slalu kena gi exam je...boring betul...mcmana korang dpt ha..? mgkin bkn rezki aku kot keje ngan gomen...
tp nasib baik la aku keje la jugk skrg...keje ngn abg aku..tlg dia buat bisnes jual komputer & parts...so tahniah kat sume yg dpt interview..jwb betul2...