Jump to content
xtreme_paranoid

Firefox Ultimate Optimizer

Recommended Posts

kenapa benda tu hang? kerana virtual memory (harddisk) akan digunakan kerana software tu akan shift dari gunakan RAM ke virtual memory. pembebanan akan berlaku ke pagging files di hdd anda. so kalau hdd anada kelajuan tak cukup laju, hang akan berlaku dengan mudah

sekadar teori sendiri berdasarkan pengalaman. kalau nak tahu betul ke tak, cari software yang boleh controll speed hdd, try guna software ni. gunakan low speed hdd spin, komfem hang

akhirulkalam, terpulang

aku dlu nak pakai tapi aku tgk review kat internet...

x branie nak pakai coz ade yg ckp ok and ade yg ckp pc crash la..security problem la...

hurmm... entah la.. maybe tak stable kot...

penggunaan RAM dipindahkan pada VM

so kalau pc tu dh 2GB RAM takyah pakai... RAM dah murah, klau yg pkai 256/512MB RAM upgrade jer RAM, bukan takat takyah fkr pasal Firefox mkn memory, malahan dapat lebih "selesa" guna software2 lain utk kerja2 harian

KECUALI yg masih guna pc SDRAM/DDR1 RAM, maybe susah nak upgrade sbb stok takde + harga mahal, kalau DDR2, upgrade jer lg senang hati

pc aku vista ultimate + 2GB DDR2, tiap2 hari mmg byk guna internet..selalunya tak kurang dari 10 tab firefox akan open, n free memory aku masih berbaki lebih 1GB, so apakah perlu guna optimizer yg akan load memory pada VM dan menghasilkan kesan2 lain?

tapi aku tidak berniat nak burukkan utilities brguna ni @ atau kondem pada yg promote @ cipta program spt ini, sebab....

~memang ada orang dia suka tgk memory dia byk free, n mula rasa semak bila tgk satu2 program mkn memori dgn tinggi, apa lagi bila dia mula buat perbandingan dgn software2 lain, walaupun pc dia sebenarnya ada banyak free memori, tp dia mcm berkira atau nakkan free memory tu banyak terbiar

~program spt ni berguna sangat2 pada pc lama2 yg punya kapasiti RAM yg rendah, dan punya RAM dr jenis yg kalau nak beli skarang ni, kos tinggi/tiada stok.

~program ni juga berguna kalau pc kita dah high-end, tp still ada masalah low memory sbb byk running program dalam satu2 masa, so boleh optimize firefox utk beri laluan pada program2 lain.

Edited by sawi

penggunaan RAM dipindahkan pada VM

so kalau pc tu dh 2GB RAM takyah pakai... RAM dah murah, klau yg pkai 256/512MB RAM upgrade jer RAM, bukan takat takyah fkr pasal Firefox mkn memory, malahan dapat lebih "selesa" guna software2 lain utk kerja2 harian

KECUALI yg masih guna pc SDRAM/DDR1 RAM, maybe susah nak upgrade sbb stok takde + harga mahal, kalau DDR2, upgrade jer lg senang hati

pc aku vista ultimate + 2GB DDR2, tiap2 hari mmg byk guna internet..selalunya tak kurang dari 10 tab firefox akan open, n free memory aku masih berbaki lebih 1GB, so apakah perlu guna optimizer yg akan load memory pada VM dan menghasilkan kesan2 lain?

tapi aku tidak berniat pada yg promote @ cipta program spt ini, sebab....

~memang ada orang dia suka tgk memory dia byk free, n mula rasa semak bila tgk satu2 program mkn memori dgn tinggi, apa lagi bila dia mula buat perbandingan dgn software2 lain, walaupun pc dia sebenarnya ada banyak free memori, tp dia mcm berkira atau nakkan free memory tu banyak terbiar

~program spt ni berguna sangat2 pada pc lama2 yg punya kapasiti RAM yg rendah, dan punya RAM dr jenis yg kalau nak beli skarang ni, kos tinggi/tiada stok.

~program ni juga berguna kalau pc kita dah high-end, tp still ada masalah low memory sbb byk running program dalam satu2 masa, so boleh optimize firefox utk beri laluan pada program2 lain.

thumbs up bebeh.. gud artikel. :lol:

fair n square

dengar2 dah ader

Firefox release 3.1 Beta Codenamed Shiretoko....

bukan dengar2 lagi, mmg dah release Firefox 3.1b1 (Beta 1)

aku sedang menggunakannya sekarang ni, dr sudut improvement, ada rasa lbh laju dlm browsing, selain beberapa ciri baru, antara yg aku perasan takat ni pasal tab browsing, kalau kita tutup tab terakhir, ff akan auto tutup window ff (dlm erti kata lain, exit ff tu terus, spt google chrome, kalau tutup tab terakhir, tutup tutup prog tu)

lain2 function boleh tgk kat release note

TAPI perhatian..ni version BETA...diulang BETA BETA BETA, BETA 1...

so sapa yg nak cuba, sila take note, segala risiko dan masalah tanggungjawab sendiri, jgn nnt bising apa la tak stable, takleh bukak ni, takleh itu... versi BETA utk cuba dan cari bugs, send to firefox developer team utk diperbaiki, sebelum keluar version penuh. :rolleyes: